איך לחסוך כסף כל חודש

איך לחסוך כסף כל חודש?

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

אחת השאלות שמומחים בתחום הפיננסי נשאלים על בסיס יום יומי היא "איך אפשר לחסוך את הכסף שלי מידי חודש?".
יחידים, זוגות ומשפחות רבות רואים את העו"ש שלהם במינוס ותוהים מה הם עושים לא נכון.
ברוב המקרים, מדובר באנשים שיש להם משכורות נאות, אך עדיין, הכסף מתמסמס להם בין הידיים ונותר לו רק מינוס אדום בבנק שאינו מקדיש ולו דקה, כדי להסביר להם, לאן הלך הכסף.
במאמר הבא נציין בפניכם טיפים מועילים שיסייעו לכם להבין איך לחסוך כסף.

איך לחסוך כסף?

רבים מאתנו לא מבינים לאן הכסף נעלם. כמה מאיתנו באמת עושים בדיקה כמה אנחנו משלמים בכל חודש לכל המוצרים שאנחנו צורכים? כמה מאיתנו באמת עושים השוואת מחירים מדוקדקת לפני כל רכישה של מוצר? כמה מאיתנו מוכנים לוותר על הנוחות של נסיעה ברכב על מנת לחסוך כסף?

כדי להמחיש לכם את ה"בור" שאליו הכסף נעלם, אנו מזמינים אתכם לקרוא את הסיפור הבא:
לא מזמן שמענו מכר, מכור לספורט שאמר לנו את המשפט הבא: "היום חסכתי הרבה כסף, פשוט לא קניתי בחנות ספורט".
זה הרי ידוע, שכשהוא ניגש לחנות ספורט, הוא מבצע רכישות מיותרות על סך מאות שקלים.
אתם עשויים לחשוב שזו בדיחה, אך מדובר בסיפור אמתי ואמרה רצינית.
דרך סיפור זה, ניתן להבין שישנם מצבים שבהם אנו מוציאים סכומים גבוהים עבור קניות שאנחנו לא בהכרח זקוקים להם.
אלו המקומות שבהם נפער בור והכסף נעלם לתוכו, מבלי שאנו בכלל שמים לב לכך.

השלב הראשון בדרך לחיסכון –מעקב אחר ההוצאות

כדי שתוכלו לבדוק מהן ההוצאות המיותרות שאתם מבצעים מידי חודש, עליכם להתחיל לערוך מעקב מסודר אחר כל ההוצאות שלכם. הדרך הנוחה ונכונה ביותר לעקוב אחר ההוצאות היא באמצעות טבלת אקסל מסודרת, תוכלו להשתמש בטבלה לניהול משק הבית של פיננקה. הטבלה תאפשר לכם להבין בקלות מהן ההוצאות המיותרות, כך תוכלו לראות בסוף כל חודש שאתם יכולים לחסוך כסף. לאחר חודש\חודשיים של מעקב אחר ההוצאות ושינוי ההתנהלות הכלכלית שלכם, אתם תמצאו את עצמכם שואלים: כמה כסף לחסוך?. כדי להגיע לשם, אתם צריכים לבצע גם את השלבים הבאים.

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

השלב השני בדרך לחיסכון – תכנון מוקדם

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שהחלטתם ליישם את השלב הראשון בדרך לחיסכון. מזל טוב! כעת יש לכם מודעות פיננסית.
אתם שמים לב להוצאות שלכם וחושבים פעמיים לפני שאתם מעבירים את כרטיס האשראי או מוציאים את המזומן מהארנק.
כעת, יש עניין נוסף שחשוב שתהיו מודעים אליו – תכנון מוקדם.
תכנון מוקדם צפוי לחסוך לכם עשרות שקלים בחודש. הדבר עשוי להישמע לכם מיותר, אבל אם תסתכלו על החשבון שלכם ממבט מאקרו, תוכלו לגלות שעשרות השקלים הללו, במעקב השנתי שלכם שווים לכם הרבה יותר. התכנון המוקדם יכול לבוא לידי ביטוי, בין היתר, במצבים הבאים:

 • נסיעות חכמות

רגע לפני שאתם עולים על הרכב לעבודה, כדאי שתבדקו אם יש באפשרותכם להגיע באמצעות אחת או יותר מהדרכים הבאות:

בחירה באחת מהאפשרויות האלו במקרה שמתאפשר, עשויה לחסוך לכם לא מעט כסף בעלות של החזקת רכב: דלק, טיפולים רישיונות וכדומה.

 • רכישות חכמות

אתם משלמים בתשלומים בכרטיס האשראי? כדאי שתבדקו את החיובים לעומק מכיוון שלעיתים רכישה בתשלומים עשויה לכלול ריבית שתייקר משמעותית את הקנייה. אם כבר החלטתם לרכוש באשראי, עדיף במידת האפשר לעשות קנייה ללא תשלומים וללא ריבית.
חשבו פעמיים לפני כל רכשיה בכרטיס אשראי, אפילו מומלץ להמתין מספר ימים עם הרכישה על מנת לבדוק אם זו קנייה שנובעת מתוך דחף או מתוך צורך אמיתי. אם המתנתם מספר ימים עם הקנייה וראיתם שאתם לא זקוקים לה, סימן שהיא הייתה מתוך דחף ואתם יכולים להסתדר בלי המוצר.
קראו עוד: ניהול הוצאות בכרטיס אשראי

 • טיולים חכמים

אתם יוצאים לטיול או חופשה משפחתית בקרוב? כדאי שתיערכו בהתאם ותכינו מראש כריכים ונשנושים, כדי שלא תתפתו לאכול במסעדות שצפויות לייקר לכם את הטיול בעשרות אחוזים. למדו איך לתכנן תקציב לחופשה

השלב השלישי – השוואת מחירים

בשלב זה, אתם כבר יודעים פחות או יותר איך לחסוך כסף. נותר לכם רק ליישם עניין אחד ואחרון – השוואת מחירים.
שימו לב, השוואת מחירים לא באה לידי ביטוי אך ורק בקניות בסופר, אלא גם במצבים הבאים:

 • בחירת מלון בחופשה – הזמנה כמה שיותר מוקדמת, השתמשו באתרים המשווים בין כל הפלטפורמות.
 • בחירת ביטוח בריאות\תכולת דירה וכו' – עשו השוואת מחירים מדוקדקת, בדקו איזו חברה נותנת לכם הכי הרבה במחיר הכי מוזל. תופתעו לגלות שהחברות יתחילו "לריב" עליכם ברגע שיהיה לכם הצעות מחיר מחברות שונות.
 • קנייה של מוצרי חשמל גדולים (תנור, מקרר, מכונת כביסה וכו') – ישנם כל מיני אתרים המתמחים בהשוואת מחירים אבל לפעמים שווה אפילו לעשות סיבוב רגלי בין החנויות ותופתעו למצוא מחירים אחרים מאשר באינטרנט.

השוואת המחירים תאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף בסוף כל חודש. וזה לאו דווקא רק בתחומים שפירטנו למעלה, השוואת מחירים תקיפה לגבי כל דבר. כל שירות עם תשלום חודשי כמו טלפון נייד, אינטרנט וטלוויזיה מומלץ לבדוק פעם בשנה את המחירים ולרות איפה אפשר להוזיל. אפילו תמי 4. נצלו את כוח הקניה שלכם!

מה לעשות אחרי שהצלחתם לחסוך

עקבתם אחרי ההוצאות, עשיתם תכנון מוקדם והשוואת מחירים והצלחתם לחסוך כסף כל חודש, כל הכבוד לכם. הגיע הזמן לחשוב מה לעשות עם הכסף שחסכתם. בפניכם עומדים מספר אפשרויות וזה בהחלט תלוי באופי שלכם וכיצד אתם מתנהלים עם כסף בדר"כ ומה הזמינות הדרושה לכסף שלכם. על מנת לא להתפתות לבזבז את הכסף שחסכתם (כי זו לא המטרה שלנו) ניתן לשים את הכסף במקומות שבהם הכסף יעבוד עבורנו. ישנם מספר אפשרויות כגון: תיק השקעה מנוהל, פוליסת חיסכון, תוכנית חיסכון בבנק, קרן נאמנות, נדל"ן ועוד. אבל על כך בפוסט אחר.

קראו עוד:

 

בונוס: +50 טיפים לחסוך כסף בכל תחום

איך לחסוך כסף בהוצאות רכב ותחבורה ציבורית?

 • נהגים יחידים ברכב? ניתן להוזיל את עלות ביטוח הרכב בהגדרת נהג אחד בלבד מבלי להגדיל את הוצאות הביטוח עבור הוספת נהגים.
 • מומלץ שלא לפצל את פוליסות הביטוח שכן איחוד סוגי פוליסות שונות כמו ביטוח חובה וביטוח מקיף עשוי ברוב המקרים להניב עבורכם הנחות אטרקטיביות. עצה זו נכונה גם כדרך להוזיל עלויות וגם כיצירת כתובת אחת מהימנה אליה תוכלו לפנות בכל מקרה של תביעה.
 • העדיפו אפשרות של הפעלת ביטוחים מיוחדים בצורה נקודתית ולא באופן גורף שכן עלות הפעלת ביטוחים מיוחדים מייקרת משמעותית את הפרמיה החודשית.

קראו עוד: לחסוך בביטוח עם אקסל השוואת ביטוח רכב

איך לחסוך כסף בהוצאות משכנתא?

 • בהשוואה בין הצעות למשכנתא של בנקים שונים יש לקחת בחשבון שתמהיל המסלולים מותאם ליכולות הפיננסיות ולצרכים שלכם. בנוסף, חשוב לבדוק אפשרויות לריביות נמוכות ככל האפשר וכן תכנון משכנתא נכון תוך הכנסת שיקול דעת לגבי פירעון עתידי. נתונים אלו עשויים להשפיע על חיסכון בסכום החודשי אותו תידרשו להחזר.
 • במידה ואתם מעוניינים לחסוך, תוכלו לבקש הצעות למשכנתא מ-3 בנקים נפרדים ולחשב בעצמכם המסלול הנכון והמשתלם ביותר עבורכם. בבחירת משכנתא ללא ליווי של יועץ משכנתאות חשוב להיוועץ באנשים שעברו בעבר את הדרך ויוכלו להעשיר אתכם מניסיונם.
 • השתמשו במחשבון משכנתא באקסל כדי לבצע סימולטור לבניית תמהיל לחישוב תכנון תקציב למשכנתא

איך לחסוך כסף בהוצאות בסופר?

 • הקפידו להקציב זמן עבור הקנייה בסופר. זמן מחושב אינו מאפשר רכישת מותרות ובזבוזים. סופר לא גדול מאפשר סיום קנייה באופן מהיר וחיסכון ברכישת מוצרים מיותרים.
 • במידה ואתם "חולי קניות" מוטב שתשלחו את בן הזוג לביצוע משימת הקניות. תתפלאו איך מחיר הקנייה החודשית צונח פלאים… אופציה חילופית הינה הליכה לבד לסופר. לרוב, ביצוע רכישה בשניים יניב עגלה גדושה יותר.
 • תוכלו לצמצם את היקף הקנייה בכך שתקבלו על עצמכם לשוב מהקנייה רק באמצעות תחבורה ציבורית. המחשבה על נשיאת אינספור השקיות באוטובוס עירוני עמוס וגונח תפחית – במודע ושלא – את כמות הרכש.

קראו עוד: טיפים לחיסכון בסופר

איך לחסוך כסף בהוצאות חשמל?

 • חברת החשמל מאפשרת תשלום עבור צריכת חשמל לפי שעות השימוש על פי תעריף תעו"ז. תנאי התשלום של מחיר קוט"ש לפי תעו"ז משתנים לפי עונות השנה, השעה ביום ומתח האספקה. במידה ואתם שוהים בבית רק בשעות הלילה – אופציית תשלום זו תוכל לחסוך לכם עלויות מיותרות.
 • הטמפרטורה המומלצת לחיסכון בחשמל בשימוש במזגן הינה 25 מעלות. ניקוי הפילטרים של המזגן אחת לחודש יאפשר שימוש במיזוג איכותי במעלות גבוהות יחסית.
 • אין סיבה שמכשירי חשמל שאינם בשימוש יגבו מכם עלויות גבוהות. בכיבוי מכשירי חשמל בשעות הלילה תוכלו לחסוך עשרות ואף מאות שקלים בחודש.

  קראו עוד על חיסכון בחשמל

איך לחסוך כסף בהוצאות טלפון, אינטרנט וטלוויזיה?

 • ניידו את כל קווי התקשורת לאותה חברת סלולר. כך תוכלו ליהנות מחבילות סלולר אטרקטיביות ותוכניות משפחתיות. באמצעות מסלולי חיסכון אלו תוכלו להמעיט בהוצאות התקשורת השנתיות באופן ניכר.
 • נציג תקשורת בקול מתקתק מתקשר להציע עסקה "שווה"? אל תעזו להישמע להצעה מפתה של הוספת ערוצים נוספים לחבילה שהרי בענייני חיסכון עסקינן…
 • חשוב לדעת כי עסקאות הטרייד אין תקפות עבור המכשירים הישנים שלכם. חשבתם שרק רכב או מוצרי חשמל קיימים ניתן להחליף? מהיום גם מוצרי הסלולר רלוונטיים למדי. נתונים מפתיעים: ניתן לקבל עד 1,200 ש"ח תמורת מכשיר ישן. מה אכפת לכם לנסות?

איך לחסוך כסף בהוצאות גז

 • מעוניינים להוזיל בעלות צריכת הגז? הקפידו להתקשר אחת לשנה לספק הגז ו"לאיים" בעזיבה. ברוב המקרים סביר להניח שתקבלו הצעה משתלמת כדי שתואילו בטובכם להישאר. אם האיום לא פעל את פעולתו למרות זאת, השוו מחירים ובחרו בספק גז מוזל – תחרות אספקת הגז במדינה מאפשרת לכם לבחור באפשרות האופטימלית מבין מספר הצעות מחיר.
 • הקפידו לתחזק היטב מערכות מבוססות גז שכן מוצרים ומערכות שהתיישנו עלולים לזלול גז בכמויות מוגזמות ואף לסכן חיים.

איך לחסוך כסף בהוצאות על בנקים, כרטיס אשראי ופיננסים?

 • בנק ישראל מחייב את כלל בנקים להציע תעריף עמלות מוזל ללקוחות. עמדו על זכותכם לקבל הטבה זו הכוללת: ביצוע 10 פעולות בעלות כוללת של 9-10 ש"ח וכן ביצוע עד 50 פעולות בערוץ ישיר וביצוע עד 10 פעולות בנקאי בעלות של 22 ש"ח.
 • ביצוע פעולות באמצעות אתר האונליין, המובייל ומכשיר בנקאי אוטומטי ניתנות בעלות נמוכה בכ-75% מביצוע פעולות אלו מול פקיד. מעבר לזמינות הגבוהה יש כאן מומנט חיסכון חשוב.
 • תכנון נכון ומודע מהווה ערובה לשימוש יעיל וחסכוני בכסף שלכם. מומלץ אם כן, להתעדכן באתר ובאפליקציה בנתוני ההוצאות וההכנסות שלכם (אפשר גם להשתמש באפליקציות מעקב הוצאות).

איך לחסוך כסף בהוצאות על מיסים

 • רוב השכירים בישראל זכאים להחזרי מס. ניתן לבקש החזרי מס עבור גביית מס ביתר עקב שינויים בגובה השכר במהלך השנה, צבירת נקודות זיכוי, עבודה במספר מקומות עבודה בו זמנית ללא ביצוע תיאום מס וכן תרומות מוכרות לפי סעיף 46.
  קראו עוד: אפליקציות לבדיקת החזר מס או החזר מס באינטרנט
 • עצמאים יכולים לחסוך במס באמצעות פתיחת קרן השתלמות והפקדה של 4.5% שנתיים מהשכר הכולל. הפרשה זו אינה חייבת במס ונחשבת להוצאה מוכרת בדו"ח השנתי. במשך תקופה תוכלו לצבור סכום משמעותי שלא נדרש עבורו תשלום מס. 

איך לחסוך כסף על הוצאות ביגוד ואופנה?

 • רכשו מוצרי טיפול ואיפור באתרי האונליין. אתרי קוסמטיקה שונים מציעים מחירים נמוכים משמעותית מאלו המוכרים לנו כאן בארץ בפארמים, בחנויות האיפור ובדוכני המכירות. אגב, כשאתם קונים אונליין מומלץ להשהות את הפריט כיממה בסל הקניות. במידה וגם לאחר 24 שעות אתם חושבים שהרכישה נחוצה – בצעו הזמנה אולם אם אתם מתחילים לפקפק מוטב אולי שתעשו חושבים ותרכשו את המוצר בפעם אחרת.
 • תוכלו לרכוש מותגי אופנה מוכרים בקניוני אאוטלט ובחנויות אונליין. ניתן לאמוד את פערי המחירים בעשרות ואף מאות שקלים.
 • מסיבות החלפות בגדים הן טרנד אופנתי שצובר תאוצה. תוכלו להתחדש בקולקציה חדשה וכן לתרום לאיכות הסביבה מבלי להוציא שקל מכיסכם.

איך לחסוך כסף בהוצאות בעלי חיים?

 • ניתן לבקש מקצבים שאריות של נתחי בשר העתידות להיזרק ולפנק בהן את הכלב או החתול שלכם.
 • מחיר ביקור אצל וטרינר פרטי הינו גבוה מאוד. תוכלו להפחית את המחיר משמעותית בבחירה במרפאה של תנו לחיות לחיות. המחיר זול משמעותית והכסף מתועל לצורך טיפול בחיות נטושות.
 • בסיום אירועים שונים מצטברות במטבח האולם שאריות בשר רבות. תוכלו לבקש מרב המלצרים לאסוף אותן. הקפיאו את השאריות בשקיות קטנות והרי לכם מזון משובח לחיות באפס עלות.
 • לפעמים ביטוח חיות מחמד יכול לעזור להפחית עלויות טיפול במקרה של מחלה פתאומית או ניתוח חירום לבעל החיים שלכם.

איך לחסוך כסףבהוצאות מכשירי חשמל

 • כבר בעת רכישת מכשיר חשמלי ניתן לדאוג לחיסכון. בדקו את הדירוג האנרגטי של המוצר. הדירוג מחולק ל-7 רמות כאשר האות A  מסמלת את צריכת החשמל הנמוכה ביותר ואילו האות G מגדירה צריכה אנרגטית גבוהה במיוחד. הקפידו לבחור מכשירי חשמל בדירוג A או B לכל היותר.
 • מלאו מים בקומקום החשמלי בכמות הנדרשת. חימום מים במידה מיותרת מצטברת לאחר תקופה לכדי הוצאת חשמל משמעותית ומיותרת לחלוטין.

קראו עוד על חסכון הוצאות חשמל

איך לחסוך כסף בהוצאות אוכל בחוץ ובילויים?

 • נוסעים לטיול או לים עם כל המשפחה? ארזו לכם ארוחות סנדוויצ'ים או על האש. כך תוכלו לחסוך סכומים בלתי מבוטלים על ארוחות במסעדות או רכישות בחנויות אוכל מוכן.
 • אותו טיפ נכון גם לגבי יציאה לעבודה. בישול ביתי ואריזה בקופסאות אטומות תאפשר לכם להמיר את ארוחת הצהריים מחנות המזון המהיר לטובת ארוחה ביתית חסכונית.

איך לחסוך כסף בהוצאות על חינוך?

 • ניתן להשאיל ספרי לימוד מבוגרים שסיימו להשתמש בספרים הנדרשים. וכן להיעזר בפרויקט "סלסלה" להשאלת ספרי לימוד רלוונטיים עבור כל תלמיד תמורת פקדון.
 • ניתן לחסוך לילדים בגילאים צעירים בתוכניות חיסכון ייעודיות סכומים עבור תשלום שכר לימוד ללימודי השכלה גבוהה. אם הסכום שנצבר אינו מספק חשוב להתעניין על זכאות למלגה עבור לימודים בתחום הרצוי במוסדות הלימוד האקדמיים השונים.

איך לחסוך כסף בהוצאות על ילדים?

 • ניתן לרכוש ריהוט, ביגוד וצעצועים במצב מעולה באמצעות אתר יד 2 ואגורה במחיר סמלי ואף חינם. תוכלו למצוא, עגלות, שידות החתלה, ארונות, מיטות ומשחקים בעלות מינימלית. שווה לחפש.
 • חפשו קופונים משתלמים עבור פעילויות אטרקטיביות לילדים. באמצעות ההטבות לפעילויות ילדים מוזלות תוכלו להנחיל להם ילדות מאושרת במינימום מחיר.
 • הילד נדרש להגיש עבודה? מי אמר שיש צורך להדפיס חוברת מושקעת בצבע? במקום זאת תוכלו לשלוח את העבודה למייל בית הספר. זול יותר, נוח יותר ואקולוגי.

קראו עוד: איך לחסוך בהוצאות על תינוק

איך לחסוך כסף בהוצאות על חופשה?

 • ערכו השוואת מחירים. תכנון חופשה מוקדם יאפשר לכם במקרים רבים למצוא את הדילים המשתלמים ולצאת לחופשה בעיתוי שנוח לכם מבלי שאתרי החופשה יפקיעו מחירים. לעיתים הזמנה ספונטנית אכן משיגה מחיר נמוך יותר אולם לא מומלץ לקחת ריזיקה.
 • מומלץ לשלב טיולי שטח שאינם גובים סכומים גבוהים ומנגד משלבים חוויה אתגרית מגבשת.
 • העדיפו רכישת כרטיסים בחבילה קבוצתית. באמצעות הצטרפות לרכישה קבוצתית תוכלו ליהנות מהטבות וממחיר מוזל לכל יחיד. משתייכים למועדון לקוחות? בדקו האם אתם זכאים להטבות והנחות באתרים שונים.

איך לחסוך כסף בהוצאות על ביטוח?

 • בדקו האם אינכם משלמים בטעות על ביטוחים כפולים. פוליסות כפולות עלולות לגבות מכם מחירים יקרים ביותר. אם אתם משלמים פעמיים על ביטוח בריאות למשל, ביטול פוליסה מיותרת עשויה לחסוך לכם מאות שקלים בשנה.
 • ניתן להוזיל באופן משמעותי את העלות החודשית של ביטוח החיים באמצעות בחירה של קבלת הפיצוי כקצבה ולא כפיצוי חד פעמי.
 • ביטוח קבוצתי מאפשר תשלום מוזל יותר עבור הפוליסה. תוכלו להתאגד כקבוצה מטעם חברי הצוות בעבודה או כבני משפחה ולשלוח את פרטיכם לקבלת הצעות לפוליסות משתלמות מכמה חברות שונות. כעת תוכלו לבחור באופציה האידיאלית עבורכם.

איך לחסוך כסף בהוצאות על בריאות?

 • ההמלצה היא לבצע קניות של תרופות ללא מרשם באתרי האונליין המספקים מוצרים לא ממותגים במחיר מופחת מזה המוצע בפארמים.
 • בדקו מה מציעה לכם קופת החולים. מודעות עשויה למנוע מכם תשלום מיותר עבור בדיקות ותרופות שיש עבורם מימון מטעם קופת החולים.
 • המירו מנוי לחדר כושר בריצה בפארק או על שפת הים. יותר זול, יותר טבעי ויותר משחרר.
 • השתמשו באפליקציות שמחלקות מתנות על שמירה על אורך חיים בריא. עוד על אפליקציות שמחלקות מתנות

איך לחסוך כסף בשיפור, או בהוצאות עיצוב הבית?

 • מחפשים ריהוט חדש? העדיפו להמתין לתקופות סוף עונה ובמבצעים. אז תוכלו לרכוש את מוצרי העיצוב הרצויים בהנחות משמעותיות. אגב, הזמן האטרקטיבי ביותר לביצוע קניות לעיצוב הבית הוא לקראת סוף השנה. בסוף דצמבר הרשתות לחוצות למכור סחורה כדי להציג רווח בדו"ח השנתי  ואתם הלקוחות – מרוויחים.
 • כדי להיפטר מהבלגן הבית, ישנה שיטה יפנית המנחה לזרוק כל מה שאינו חיוני למגורים תקינים. לפני שאתם יוצאים לרכוש רהיטים חדשים חשבו היטב ורכשו רק רהיט הכרחי שלא יעמיס על החלל ועל החיים השוטפים.

איך לחסוך כסף בהוצאות מים וארנונה?

 • ישנן מספר אוכלוסיות הזכאיות לפטור או להנחה בארנונה. במידה ואתם עונים על אחד מהקריטריונים הבאים חשוב שתעשו בדיקה בנוגע להוזלת הארנונה שלכם. לפניכם רשימת הזכאים:

בתי עסק, פנסיונרים, עולים חדשים, נפגעי פעולות איבה, משפחות שכולות, חיילים בשירות סדיר, נכי צה"ל, אמהות חד הוריות ונכים המוכרים בביטוח לאומי.

 • לפעמים חלות טעויות בגביית חישוב הארנונה בדקו האם החיוב עצמו תקין ואם לא נעשו טעויות בחישוב סיווג הנכס ובחישוב שטחו הכולל של הנכס.
 • לחיסכון במים ניתן לנצל מים המטפטפים מהמזגן להשקיית הגינה. חשוב לצמצם את זמן זרימת המים בשטיפת כלים וברחצה וכן וודאו שאים נזילות בדירה באמצעות בדיקה של מד המים בזמן שכל הברזים סגורים. 
 • טיפ מעניין: שימו בקבוק ליטר וחצי סגור עם פקק בניאגרה. בשיטה זו ניתן לחסוך עד ליטר מים ביום וכתוצאה מכך גם לחסוך כסף.

קראו עוד על חיסכון במים

שאלות נפוצות על איך לחסוך כסף?


שאיפה לחסכון בין 10% ל-20% מהמשכורת שלך הוא יעד טוב, לפי חוק ה-20-30-50. קראו עוד כאן

חיסכון מהיר יותר של כסף מתחיל בכך שלפחות חלק מההנחיות שפורטו מעלה יבוצעו כבר מהיום. מעבר לכך, מומלץ לגרום לכך שהכסף שלך עובד בשבילך על ידי הכנסתו לחשבון חיסכון או השקעות עם תשואה גבוהה. 


חיסכון בכסף עוזר לכם לנווט במצבים מסובכים, לעמוד בהתחייבויות פיננסיות ולבנות עושר. חיסכון בכסף הוא חיוני. הוא מספק ביטחון וחופש כלכליים ומאבטח אותכם במצב חירום כלכלי. על ידי חיסכון בכסף, אפשר להימנע מחובות מיותרים, ולקבוע מטרות ויעדים בחיים

סיכום

חיסכון כספי הוא אכן אתגר לכל אדם או משפחה, אבל בעזרת השלבים השונים שפירטנו למעלה, כל אחד יכול להתחיל לחסוך. אפילו חיסכון של כמה עשרות שקלים בחודש יכול להשפיע על איכות חייכם. הורידו טבלת האקסל של פיננקה, עקבו אחר ההוצאות שלכם. לאחר שתיישמו את שלב זה, תוכלו להבין איך לחסוך כסף בקלות.  תופתעו לדעת כמה רכישת השכלה פיננסית יכולה להיטיב עם ההתנהלות הפיננסית שלכם, לקנות מתוך צורך ולא מתוך דחף,ל דעת לנהל את הכסף ושלא הוא ינהל אותכם. 
לעיתים, מומלץ להשתמש ביועץ פיננסי על מנת להקל על התהליך ולתת למישהו אחר לעשות סדר בחיובים השונים ולגלות היכן אפשר לחסוך. אם אין באפשרותכם להשתמש ביועץ בתשלום ניתן לפנות לעזרה ממקורות אחרים למשל עמותת פעמונים המעניקה ייעוץ וליווי למשפחות הנמצאים במצב כלכלי מורכב.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו