חשבוניות דיגטליות

5 חשבוניות דיגיטליות מומלצות (גם חינם)

על פי חוק כל בעל עסק מחויב להפיק חשבונית מס על כל עסקה. אם בעבר כדי להעביר קבלה הייתם צריכים ללכת לכל מקום עם פנקס קבלות, הרי שהיום אתם יכולים ליהנות מהדבר ממנו מרבית העסקים בישראל מתייעלים: הצטרפות לשירות חשבונית דיגיטלית.

מה זה חשבונית דיגיטלית?

חשבונית דיגיטלית מוכרת גם כחשבונית ירוקה או חשבונית אונליין. מדובר בחשבונית המופקת באופן מקוון ללא צורך בניירת. החשבונית נשלחת אל הלקוח ברגע הנפקתה, מוחתמת דיגיטלית ואין מקום לטענות כמו לא קיבלתי את החשבונית וכדומה… חשבונית דיגיטלית היא הפתרון המושלם המחליף את פנקס החשבוניות המיתולוגי. במקום ללכת איתו לכל מקום, אתם יכולים להפיק חשבונית מהנייד או המחשב שלכם, בקלות ובמהירות.

5 שירותי חשבוניות דיגיטליות מומלצות

Sumit

sumitלעסק קטן הרק מתחיל את דרכו ומחפש אפשרות חינמית – סאמיט יכולה להיות אופציה נהדרת בשבילכם. עם שלל תכונות ומודלים אפשריים המערכת יכולה להתאים עצמה לכל עסק. והיא בחינם לגמרי!

נסו את המערכת בחינם ללא הגבלת זמן (עד 10 פעולות בחודש)


ezcount

איזיקאונטשירות להנפקת חשבוניות\קבלות דיגיטליות' מכיל מבחר גדול של תכונות לניהול נכון וחיסכון של זמן וכסף. לאיזיקאונט קיימת גם אפליקציה, חיבור API, סליקה, גיבוי.

מחיר: החל מ-17 ש"ח לחודש

להרשמה והתנסות חודשיים בחינם (לצורך קבלת ההתנסות חובה לאשר את המייל שקיבלתם מ-EZcount!)


Morning

מורנינגמורנינג מבית חשבונית ירוקה היא הרבה מעבר לרק שירות הפקת חשבונית דיגיטליות ותמצאו בה מבחר גדול מאוד של תכונות לניהול העסק וגם קיים המרקט שבו ניתן לחבר תוספים נוספים על מנת להגדיל את היצע היכולות.

מחיר: החל מ-24 ש"ח לחודש

נסו את מורנינג בחינם ל-30 יום וקבלו עוד 30 יום ברכישת מנוי או קראו את הסקירה המלאה


iCount

זוהי מערכת הנהלת חשבונות באינטרנט השמה למה למטרה להפשיט (מלשון פשטות) את כל הקשור לניהול העסק תוך כדי חיסכון בכסף ומקסימום שירות במינימום מאמץ.

מחיר: החל מ-149 ש"ח (ללא מע"מ) במחיר שנתי

מוצעת בחינם ל-45 ימי ניסיון.


AccountIT

AccountIT היא שירות ענן, ידידותי, קל ואינטואיטיבי לתפעול, הכולל אפשרויות סליקה,  ניהול לקוחות וניתן לבחור להשתמש רק במודולים המתאימים לעסק שלכם.

מחיר: החל מ-19.90 ש"ח לחודש ויש גם אפשרות להירשם לניסיון ל-45 יום ללא התחייבות.


 

איזה עסק זקוק לחשבונית דיגיטלית?

כל עסק בישראל מחויב לדווח לרשות המיסים ולהנפיק חשבונית על כל עסקה שלו. בין אם מדובר בעוסק מורשה, עוסק פטור או אפילו חברה בע"מ. מסיבה זו שירות חשבונית דיגיטלית מתאים לכל סוגי העסקים. בזמן ההצטרפות לשירות יהיה על בעל העסק למפות את צרכי העסק שלו וכך לבחור את השירות המתאים לו. חשוב לציין כי ניתן להפיק מסמכים רבים באמצעות מערכות חשבונית דיגיטלית, ולא רק חשבונית. זה יכול להיות תעודת משלוח, קבלה, חשבונית מס, חשבונית מס קבלה, קבלה על תרומה, חשבונית זיכוי ואפילו אישור הזמנה. יש מערכות מתקדמות המספקות מעטפת ניהולית מקיפה הכוללת גם סליקה, CRM לניהול לקוחות, דפי נחיתה ותשלום, גיבויים, התממשקות לכלים ופלטפורמות אחרות ועוד.

כל עסק המעוניין להתקדם ולהתייעל זקוק לחשבונית דיגיטלית. לחשבונית דיגיטלית יש יתרונות רבים כך שמובן מאוד לראות עוד ועוד עסקים בוחרים להצטרף לשירותי חשבונית דיגיטלית.

רלוונטי: תיק השקעות דיגיטלי

יתרונות השימוש בחשבונית דיגיטלית

לשימוש בחשבונית זו יש יתרונות וחסרונות מובהקים. נסקור אותם כאן בקצרה:

שמירה על סביבה ירוקה

נפטרים מניירת מיותרת ופשוט לא מדפיסים את מה שלא צריך. כך החשבונית הירוקה נשלחת ישירות למייל של הלקוח וגם הוא לא צריך להדפיס אותה. הוא יכול להעביר אותה כך אל מנהל החשבונות שלו וכך נשמרת סביבה ירוקה.

תיעוד יעיל

חשבונית ירוקה נשמרת בקלות. היא לא תופסת מקום, היא מאוחסנת בענן בתיקייה ייעודית וכך קל לתעד אותה. לקוחות רבים טוענים שלא קיבלו חשבונית וכאן, עם חשבונית ירוקה הטענות הללו לא רלוונטיות…. החשבונית נשלחת מיד עם הנפקתה אל הלקוח, החשבונית מתועדת וכך קל למצוא נתונים למרות שעברו שנים.

שמירה על סדר

אין ניירת מיותרת במשרד מרגע שעברתם לחשבונית דיגיטלית. קל יותר לשמור על סדר בצורה כזו. אתם לא צריכים לשמור חשבוניות מודפסות בקלסרים וכו', הכל דיגיטלי, כשצריך להעביר את הנתונים לרואה חשבון אתם עושים זאת בקלות בלחיצת כפתור, ואין יותר פשוט מזה. 

חיסכון בכסף

אמנם הצטרפות לשירות חשבונית דיגיטלית עולה סכום סמלי. אך בחישוב משוקלל ניתן לראות כי המשתמשים בחשבונית דיגיטלית נהנים מחיסכון הכרוך בעלויות שליחת חשבוניות פיזיות, הדפסתן וכו'.

אבטחה

שירות חשבוניות דיגיטליות מבוססת ענן מאחסנת את כל המסמכים והנתונים בענן כך שהכל נגיש מכל מקום והנתונים לא הולכים לאיבוד או לא במקומם. גישת המשתמש ניתנת להתאמה אישית, מה שמבטיח שרק עובדים מורשים יכולים להציג מסמכים סודיים.

חסרונות אפשריים בשימוש בחשבונית דיגיטלית

לא לכולם יש גישה לאינטרנט

אם קהל היעד שלכם הוא דתי בעיקרו, תצטרכו למצוא פתרון לשליחת חשבוניות עבור לקוחות אלו מהסיבה שמרבית החברת החרדית הם ללא גישה לאינטרנט. גם לאלו שיש, לא לכולם יש טלפון חכם או מחשב וכך עבורם המערכת פחות יעילה. יש לצין כי בצד שלכם הכל יכול להתנהל באופן דיגטלי רק תצטרכו להנגיש עבורם את השירות במקרה כזה ולשלוח ללקוח כזה חשבונית מודפסת.

לא כולם מסתדרים עם שינויים

הגיל השלישי בדרך כלל מתקשה עם שינויים ולא כל מבוגר מסתדר עם טלפון חכם. במקרה כזה יהיה נכון לברר עם הלקוח אם הוא מעוניין לקבל את החשבונית באופן פיזי או באונליין. לפעמים הסבר קצר יועיל.

מה לבדוק לפני ההצטרפות לשירות חשבונית דיגיטלית?

לפני שמצטרפים לשירות חשבונית דיגיטלית חשוב לבדוק ולערוך סקר שוק על מגוון פרמטרים כמו מחיר, שירות כלול ואפשרויות נוספות. אך יחד עם זאת, הפרמטר העיקרי החשוב הוא דווקא שירות התמיכה אותו החברה מציעה. אף בעל עסק לא מעוניין למצוא את עצמו משלם מחיר יקר בגלל חוסר יכולת למכור ולהנפיק חשבוניות בשל תקלה במערכת…  נקודה זו היא קריטית במיוחד לבעלי עסקים שיודעים שהם פחות מתמצאים בזירה הטכנולוגית…

יחד עם זאת, חשוב לבדוק כי החברה המציעה שירותי חשבונית דיגיטלית היא חברה מוכרת מטעם מס הכנסה והאם החתימה שלה על החשבונית אכן קבילה ברשות המיסים. בגלל שענף החשבוניות הדיגיטליות מלא תחרות, צצו חברות שחתימתן לא מוכרת לרשות המיסים וכך המסמכים שהן מנפיקות לא קבילים וחבל.

בחירת שירות חשבונית דיגיטלית הנכונה עבור העסק שלך

בחירת שירות חשבונית דיגיטלית נכונה יכולה להיות טרחה, אבל יש כמה דברים שכדאי לזכור כדי לעזור לצמצם את הבחירות שלך.

התחילו עם אסיפת ידע בפוסט הזה והשוו מחירים, תכונות וגורמים אחרים כדי למצוא שירות המתאים לעסק שלכם. לא לפחד לעשות החלטות ואפילו לבדוק כמה אפשרויות לפני קבלת ההחלטה הסופית שלך. 

חפש ואפשרויות המציעות תוכניות חינם (כמו Sumit למשל) או תקופת ניסיון חינם, על מנת שתוכלו לחקור את הספק במלואו לפני שתשקיעו. אם השירות שבדקתם איננו מצטיין, קשה להשתמש, או שהוא לא מציע את התכונות הדרושות לכם, המשיכו לאפשרות אחרת עד שתמצאו את ההתאמה המושלמת. ההתאמה האידיאלית צריכה לכלול את התכונות שאתם צריכים ולהפוך את שליחת החשבוניות לפשוטה.

כמה עולה חשבונית דיגיטלית?

המחיר הממוצע לחשבונית דיגיטלית הוא בהתאם לחבילות הנרכשות.

  • על הפקת 50 מסמכים בחודש המחיר המקובל ינוע באזור ה10-20 שקלים.
  • על הפקת 200 מסמכים בחודש המחיר ינוע באזור ה40-60 ₪.

חשוב לציין כי לחברות רבות יש שירותים נלווים כמו הפקת מסמכים נוספים, דו"חות וכדומה, סליקת אשראי, ועוד.

שאלות נפוצות על חשבוניות דיגטליות


שירות חשבוניות דיגיטליות מפשט את האופן שבו  מוציאים חשבוניות ללקוחות שלכם וקבלת תשלום. ייתכן שיהיו גם כמה תכונות נוספות של שירותי חשבוניות ירוקות, כמו מעקב אחר הוצאות או ניהול זמן, אבל רק לעתים רחוקות תמצאו משהו מתקדם יותר מזה. מצד שני, תוכנת הנהלת חשבונות מציעה תכונות מתקדמות יותר, כמו התממשקות עם בנק, דוחות כספיים וניהול מלאי. תוכנת הנהלת חשבונות כוללת בדרך כלל חשבונית מובנית אך מאפשרת לך לאזן את הספרים ולעקוב טוב יותר אחר הכספים שלך.

היום, לכל אחד יש אימייל או טלפון כך ששליחת החשבונית באופן דיגטלי יכולה לעשות להם סדר ויכולת לשמור הכל במקום אחד. בנוסף הרבה אנשים מתחברים לטרנד הירוק ויעדיפו חשבונית דיגיטלית על פני נייר מודפס.

כל שירותי חשבוניות דיגיטליות הפועלות בישראל מחוייבות לקבל היתר פעילות מהרשות המס בישראל וכמו כן היא חייבת לעבור בתקנים רגולציה ואבטחה מחמירים.

סיכום: חשבוניות דיגיטליות לטובת העסק

לסיכום, אם עדיין לא התקדמתם לחשבוניות ירוקות\דיגיטליות – עדיף מאוחר אשר אף פעם. גם תשמרו על איכות הסביבה, גם תוכלו להיות מסודרים יותר בעסק, תוכלו לנהל הכל במקום אחד, תחסכו כסף, תתנהלו בצורה טובה יותר עבור הלקוחות שלכם.  היתרונות והנוחות של שירות מסוג זה שווים כל שקל (למרות שהמחירים אינם גבוהים ביחס עלות\תועלת) וגם אם אתם עדיין לא בטוחים תוכלו להתנסות לפחות בחלק מהשירותים המוצעים לתקופת ניסיון כך שאין לכם מה להפסיד.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית