קובץ אקסל נוח וקל לשימוש המסייע בניהול כלכלת המשפחה למשפחות עסוקות

מסיימים את החודש בהרגשה שאתם לא יודעים לאן הלך כל הכסף? מרגישים שאתם רק רודפים אחרי הזנב של עצמכם ולא מצליחים "לסגור את החודש"? אם הגעתם לכאן ועניתם "כן" לשאלות האלו סימן שאתם צריכים לעשות סדר בהתנהלות הפיננסית שלכם. ייתכן שבכל חודש אתם מוציאים יותר ממה שאתם מרוויחים ואתם אפילו כנראה לא מודעים. ישנם מספר דרכים לעשות זאת אבל הדרך הטובה ביותר היא על ידי ניהול טבלת הכנסות והוצאות.

טבלת אקסל לניהול משק בית וכלכלת המשפחה

Previous
Next

היתרונות של טבלת אקסל לניהול הכנסות והוצאות משק הבית

לעשות סדר בבאלגן

לעשות סדר בהוצאות ולהבין כמה אתם מוציאים על כל תחום

מעקב ותכנון

לעקוב באופן שוטף אחר ההכנסות וההוצאות ולתכנן תכנית עתידית על פי תקציב מדויק

גלו כמה אתם מרוויחים

לעשות סדר בהכנסות מכל האפיקים ולגלות כמה כסף נכנס לחשבון בכל חודש

הכי מאובטח שיש

קובץ אקסל מאוחסן לוקלית על המחשב שלך ללא צורך במתן הרשאות וסיסמאות לאפליקציות צד שלישי

 • האם אתם יודעים מהי התחזית הכלכלית של משפחתכם בחודשים הבאים במדויק ?
 • האם אתם יודעים מה מצבכם הכלכלי המדויק כאשר מגיעות הוצאות בלתי צפויות?
 • האם אתם מקדישים בכל חודש 30 דקות לכל היותר על מנת לסדר את כלל ההוצאות וההכנסות המשפחתיות ?
 • במידה והתשובה היא לא לכל אחד מאותן השאלות, קובץ האקסל לניהול כלכלת המשפחה יכול לעזור לכם !

טבלת אקסל הכנסות והוצאות להורדה:

69 ש"ח

רק 49 ש"ח
תשלום חד פעמי

לרכישה עם Paypal לחצו כאן

המשתמשים מספרים

"רוצה להודות לפיננקה על העזרה והתמיכה בהורדה ומילוי הפרטים בקובץ. בהתחלה לא חשבתי שזה יוכל לעזור לי לנהל נכון את הכספים שלי אך בעזרת הקובץ הבנתי שתכנון פיננסי נכון יעזור לי להבין את מצבי ולצאת מהמינוס."
ציונה פסקל
אור יהודה
"אני בדרך כלל לא קונה דברים באינטרנט אבל הפעם ידידה טובה המליצה לי על פיננקה וסיפרה איך זה עזר לשפר את ניהול התקציב שלה. מה אני אגיד, ניסיתי גם אני, זה לוקח זמן אבל אחרי 3 חודשים כבר רואים שיפור משמעותי! "
יהודית אבנר
חיפה
"בתור אב לתאומים ונשוי טרי, הייתי חייב לקחת את עצמי בידיים ולדעת טוב יותר לנהל ההוצאות וההכנסות שלי. רכישת הקובץ הזה היה אחד הדברים הטובים ביותר שיכולתי להעניק למשפחה ולחשבון הבנק שלי."
ערן גבינסקי
רעננה
כבר לאחר מספר חודשים של שימוש בקובץ, אני ואשתי הצלחנו לצאת מהמינוס ואפילו להתחיל קצת לחסוך. הקובץ בעצם מסוגל להראות לך איפה יש לך הוצאות מיותרות ואיפה ניתן לחסוך. בעזרת מספר פעולות פשוטות אפשר ממש לתכנן תקציב. מומלץ.
ארנון יפה
פתח תקווה

מן העיתונות

עוד מידע על טבלת הוצאות והכנסות של פיננקה

מאפיינים עיקריים של ה- Excel:

 • טבלת הוצאות והכנסות נוחה וקלה לשימוש
 • 9 קטגוריות ראשיות ולמעלה מ-80 סעיפי משנה
 • סיכום שנתי – ראו את המאזן השנתי
 • חישוב שווי נקי
 • אפשרות קוסטימיזציה מלאה
טבלת אקסל הוצאות והכנסות להורדה

למה בכלל צריך טבלת אקסל לניהול תקציב?

יוקר המחייה בישראל מוכר היטב לכולנו ונראה כי מאז מחאת האוהלים, הקוטג', המילקי ועכשיו גם הפסטה הוא עדין מהדהד באוויר ולא נותן לנו מנוח . המשכורת החודשית כבר ממזמן לא מספיקה לנו, גם במקרה בו שני בני הזוג עובדים ומרווחים משכורות גבוהות. על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) ההכנסה הממוצעות במשק הישראלי עומדת על 15,427 ₪ נטו לחודש עבור משפחות המגדלות בממוצע 2 ילדים, בעוד ישראלים מבזבזים הרבה יותר, כאשר רוב ההוצאות כלכלת המשפחה הולכות על דיור (כ- 25.1%), על מזון (16.1%), בריאות (5.3%) כמו גם על חינוך, חופשות, הוצאות רכב, ביטוחים, לימודים, הוצאות בלתי צפויות ונראה כי הרשימה עוד ארוכה.

ללא ניהול תקציב משפחתי באקסל: 47% מהישראלים נמצאים במינוס

אם כך, ביחס לכלל ההוצאות, ההוצאות על דיור הן מהגבוהות ביותר ומהוות כשליש מהכנסות בני הזוג. כהסבר לתופעה זו, ניתן להאשים את מחירי הדיור הגבוהים וזאת לצד ההוצאות שאינן צפויות ומקרים של פיטורין או עסקים כושלים, שאף הם מהווים מצבים שבהם ישראלים לא גומרים את החודש וכך מגיעים למצב של גירעון, מה שמעלה את הנתון הבא: כ – 47% מהישראלים נמצאים במינוס ואינם מצליחים להתגבר על הגירעון שנותר, כך פורסם בסקר של כלכליסט. אז, יוצא מצב שישראלים משלמים ריביות מופרכות על המינוס, נוטלים הלוואות, מוותרים על רכב ונוסעים בתחבורה ציבורית, עוברים להתגורר בשכונות מרוחקות מהמרכז ונראה כי מכאן לא תבוא הישועה. אם נמשיך לנבור בנתוני הלמ"ס, נגלה כי 24% מהאוכלוסייה חיים בדרגות עוני שונות, חלקם אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש תרופות וטיפולים רפואיים יקרים ואף חלקם מפגרים בתשלומי חשבונות, מה שמוביל למצב של עוני ממשי.

הקפידו על הצעדים הבאים בעזרת התנהלות נכונה עם טבלת הוצאות והכנסות

 1. שינוי גישה
  ישנן תקופות בחיים שחשבון הבנק נמצא בעלייה ולכן אנו לא חושבים על זמנים קשים. אולם, אם הנכם חשים כי העלייה המתמדת הולכת להיעלם, זה הזמן לעשות שינוי גישה. חשוב לציין, אל תתחילו בתהליך לפני שתהיו בטוחים ומוכנים להקדיש זמן לנושא, משום שנצרכים כאן שינויים מסוימים שידרשו מכם מן הסתם שינוי באורח החיים ובהתנהלות הצרכנית והכלכלית שלכם. זה הזמן לשנות גישה ולהתנהל נכון יותר באמצעות חישוב כלכלי, בסוף הכתבה תוכלו למצוא קובץ אקסל שהכנו במיוחד עבורכם שיסייע לכם להתנהל נכון.
 2. לחסוך ליום סגריר
  משום מה, הפכנו לצרכנים שיותר חיים את היום ופחות לאנשים שחוסכים כסף ליום סגרירי. זוהי טעות נפוצה בקרב צרכנים רבים, כך שאתם לא לבד. נכון, שאם חשבון הבנק מאיר לנו פנים עם פלוסים, כדאי בהחלט לחשוב על שיפוץ הבית, רכב חדש ואפילו טיסה לחו"ל. אך לצד כל אלה, כדאי תמיד לשמור כסף מ"תחת לבלטה" לכל מקרה שלא יהיה. חשוב לציין כי מדובר בחיסכון צדדי ולא בחיסכון לטובת פנסיה או לטובת הילדים, סכום כסף זה יהיה בצד ויאפשר לכם להיעזר בו דקה לפני כניסת החשבון למינוס
 3. בדיקת גובה הריבית
  אז נכון שהמטרה היא לא להיכנס למינוס, אולם רובנו לא ממש יודעים מהי גובה הריבית אותה אנו משלמים. ריבית יכולה להיות לא רק על מינוס, אלא גם על תשלומי קרדיט שאנו מבצעים בכרטיסי אשראי או בהלוואות שאנו לוקחים למטרות שונות. רק לסבר את האוזן, שיעורי הריבית השנתית על המינוס בבנק מגיעים לסכומים מטורפים כאשר הם נעים בין 6% ל- 17% בריבית שנתית. זכרו כי ניתן להתמקח ואפילו לבצע השוואות בין בנקים.

הפתרון: טבלת אקסל לניהול תקציב המשפחה

יצירת טבלאות אקסל מסודרות ובהן פירוט הוצאות והכנסות מוכרות היטב לכולנו, אולם רבים ממעיטים להשתמש בהן. ולכן, התחילו עם רשימת הוצאות בלתי צפויות לצד ההכנסות ובדקו כמה הגירעון החודשי וכך התחילו לאזן בחוכמה. אם עדין הנכם מתקשים לנהל טבלה, תוכלו להיכנס לטבלה שהכנו לכם בסוף הכתבה. בטבלה תוכלו לפרט את ההוצאות הקבועות והלא צפויות וכך להיערך בהתאם ולהימנע מגירעון חודשי, כמו – שכירות או משכנתא, תקשורת, חשמל, מים, הוצאות חינוך, קניות, חופשות, טיפולים רפואיים וכו..

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

מהי טבלת הוצאות והכנסות?

טבלת הוצאות והכנסות היא למעשה טבלת אקסל בפורמט Xlsx. ברוב המקרים, הטבלה מורכבת ממספר רב של קטגוריות שימושיות, בתוכם תתי סעיפים ראשיים ומשניים שניתן למלא. טבלת הוצאות והכנסות מכילה חישובים מורכבים עבור שכלול כלל הנתונים שהוזנו בתיבות השונות. ניתן לראות בטבלאות סיכום חודשי, סיכום שנתי, מאזנים מסוימים וגרפים וויזואליים. 

בנוסף, הטבלה מאפשרת צפייה מהירה בחודשי השנה, בהוצאות העתידיות, וכמובן בהתפלגות הפערים במהלך החודשים. ללא ספק, אם אתם רוצים להבין היכן אתם עומדים, על מה אתם מבזבזים הכי הרבה כסף או הכנת תקציב משפחתי – טבלת הוצאות והכנסות תסייע לכם בניהול הכספים והתקציב האישי, חיסכון מרבי בכסף לאורך כל השנה.

למי טבלת הוצאות והכנסות יכולה לעזור?

הטבלה מיועדת לאנשים שמעוניינים לנהל בצורה תקינה את הפעילות הפיננסית שלהם. מי שמעוניין לדעת מהיכן ניתן לקצץ בהוצאות ולחסוך כסף בכל חודש, לניהול משק הבית בצורה אופטימלית, לנהל את התקציב המשפחתי בצורה נכונה שתאפשר צמצום הוצאות והגדלת ההכנסות ככל הניתן.

חשוב לציין, הטבלה אינה מתאימה רק למי שמצוי במינוס או בחובות. גם עבור מי שמצליח "לסיים את החודש" מעל המים, כלומר הכנסות יותר גבוהות מההוצאות, עדיין יכול למצוא טבלה זו שימושית כי בעזרתה יוכל לדעת מה תזרים המזומנים שלו וכמו כן לחשב את השווי הנקי.

שימוש בטבלת הוצאות והכנסות

טבלת הוצאות והכנסות מתאימה עבור ניהול הוצאות משק בית, ניהול תקציב משפחתי, ועוד הרבה. בימינו, מומלץ לנהל בצורה נכונה ואידיאלית את התקציב המשפחתי. האקסל של פיננקה יעשה עבורכם את החיים לקלים הרבה יותר, ללא הוצאות חריגות.

לא הכל "ורוד", תידרשו להתאמץ קצת יותר מהרגיל, לתעד את כל ההכנסות וההוצאות בצורה שוטפת. בהתחלה זה הכי קשה, לשבת מול חשבונות האשראי והעובר ושב של חשבון הבנק ולהזין הכל לתוך האקסל. מומלץ להתחיל את המילוי לפחות שלושה חודשים אחורה כדי לדעת "היכן אתם עומדים". במרבית מהמקרים, כבר אחרי 3 חודשים אפשר לראות שינוי משמעותי ולאחר תקופה של 12 חודשים, מרבית מהמשתמשים דיווחו על חיסכון רב במחזורים השנתיים.

על מה חשוב להקפיד בעת מילוי הטבלה:

 • מילוי נתונים ועקביות תמידית – חשוב להקפיד למלא את האקסל לפחות מדי חודש.
  מהנתונים בשטח, לאחר רכישת טבלאות או מוצר דיגיטלי שמחייב התייחסות, מרבית מהצרכנים נוטים להזניח את מילוי הנתונים, מה שמוביל לחוסר עקביות מלאה. ההמלצה הטובה ביותר: היו עקביים, אל תדחו דברים, מלאו את הנתונים מהר ככל הניתן. מומלץ לקבוע פרק זמן קבוע במהלך החודש (רצוי בתחילת כל חודש, לאחר המשכורת), אפילו לשבת עם בן או בת הזוג ומלא ביחד את הנתונים.
 • הכירו את האויב: ההוצאות – בעידן המתקדם והמהיר, כבר לא מספיק להזין את הנתונים, אתם פשוט חייבים להכיר את הזירה. האויב הגדול שלכם נמצא תמיד בשטח – ההוצאות. מלבד הזנת הנתונים, הכירו את ההוצאות שלכם, מהי ההוצאה הכי כבדה, על מה אפשר לוותר, וכיצד תוכלו להתנהל בעתיד הקרוב. הכרת הטבלה היא חלק בלתי נפרד מהמשימה הראשונה שלכם, נסו לצמצם כמו שיותר הוצאות מעיקות שאפשר לוותר עליהם בתקופות כאלה ואחרות. היו חכמים.
 • למדו מהטעויות החוזרות – ניהול משק בית וניהול תקציב משפחתי הם אף פעם לא קלים, נכון. אם זאת, ניתן "להפיק לקחים" וללמוד אודות השנה הקודמת והטעויות הקודמות לה. אם קיימות טעויות בניהול התקציב, נסו בחודשים הבאים לשנות את האסטרטגיה, לבנות תקציב טוב יותר, ולהוציא פחות. בימינו קיימים הרבה פיתויים, וכדאי להתגונן בפניהם באמצעות איפוק. ההמלצה הטובה ביותר – קחו את הטעויות, למדו מהם, והפעם נסו לעשות זאת אחרת. היו חכמים ומחושבים.

טבלת הכנסות והוצאות של פיננקה

בהורדת טבלת הוצאות והכנסות, בשימושים הראשונים, כדאי ליישם את שלושת הטיפים שציינו קודם לכן. הטיפים יעזרו לכם לנהל את התקציב המשפחתי בצורה אידיאלית וטובה יותר, חיסכון מרבי בכסף מובטח.

1.16
הוספת יכולת לשינוי קטגוריות על ידי המשתמש, הוספה טבלה להוצאות מזדמנות, תיקוני באגים.

1.18
בוצע חלוקה ל12 חודשים – מעתה כל חודש מקבל את היחס הדרוש לו, לבקשת המשתמשים הוספו עמודות נוספות להכנסות.

1.21
לבקשת המשתמשים נוסף פאנל בקרה לשליטה מלאה על חודשי השנה תחת עמוד אחד, נוסף חישוב של כלל ההוצאות באותה הקטגוריה בחתך חודשי \ שנתי, תיקוני באגים.

1.23 
לבקשת הגולשים הוספה היכולת להזין יתרה עדכנית בחשבון הבנק – לחישוב מלא של כלכלת המשפחה, הוספה היכולת לכתוב "צפי הוצאות" לחודשים הבאים – על מנת לבדוק ולצמצם פערים בעתיד, תיקוני באגים.

1.25 (גרסה נוכחית)

לנוחיותכם התווסף טאב חדש לחישוב השווי הנקי שלכם.

**בגרסאות הבאות יתווספו היכולות : חישוב שווי נקי אוטומטי לכל חודש, להנפיק ולהדפיס דוחות לשימושים שונים, פאנל בקרה משודרג עם גרפים ויזואליים, סנכרון חשבון הבנק, סנכרון כרטיסי האשראי, העלאת הקובץ לענן ושיתוף עם בן הזוג ועוד…

שאלות נפוצות

טבלת ניהול תקציב היא רשימה מפורטת של ההכנסות וההוצאות הצפויות העוזרת לך לתכנן את ההכנסות משק הבית, כמו גם לעקוב אחר הרגלי ההוצאות שלך בפועל.

צוות אתר פיננקה יצר עבורכם קובץ אקסל לניהול תקציב משפחתי/ משק הבית. הקובץ ניתן להורדה למחשב ונתמך במערכות ההפעלה Windows ו-Mac. לאחר ביצוע התשלום הקובץ ישלח אוטומטית לתיבת המייל שלכם. לאחר הורדת הקובץ למחשב האישי ופתיחתו, יש למלא את הפרטים בכל סעיף רלוונטי וכך תוכלו לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות שלכם ולתכנן את התקציב הפיננסי שלכם. בהצלחה!

אי ניהול תקציב משפחתי אומר שלא קיים ניהול עבור כספי המשפחה שלך.
תקציב עוזר ליצור יציבות פיננסית. על ידי מעקב אחר הוצאות וביצוע תוכנית, תקציב מקל על תשלום חשבונות בזמן, בניית קרן חירום וחיסכון בהוצאות גדולות כמו רכב או בית. בסך הכל, תקציב מעמיד את האדם על בסיס כלכלי חזק יותר הן לטווח היומיומי והן לטווח הארוך.

הגישה לאפליקציה אפשרית רק מטלפון הנייד, בעוד טבלת אקסל מאפשרת גישה מכל מקום ללא תלות ברשת האינטרנט, תקלות כאלה ואחרות וכו'.
טבלת אקסל גמישה מאוד לשינויים וניתן בקלות להתאים אותה לצרכים שלכם, כמו למקצוע, לסטטוס האישי, מצב הנפשות וכו'. זאת ביחס לאפליקציות שלא תמיד מתאימות לצרכים הספציפיים שלכם ולא מאפשרות לבצע שינויים ספציפיים שיכולים להשפיע על חווית המשתמש.
המידע המוצג באפליקציות חשוף, וזאת על פני טבלת אקסל שניתן לשמור אותה במחשב האישי שלכם ואפילו לנעול את הנתונים עם קוד. למידע נוסף: אקסל או אפליקציה

זה נכון, קיימים ברשת הרבה קבצי אקסל לניהול הכנסות והוצאות בחינם אבל, בקובץ Excel של פיננקה הושקעו למעלה מ-100 שעות תיכנון ובנייה על ידי מומחה אקסלים. הקובץ מכיל את כל הקטגוריות הפופלאריות שאפשר לחשוב עליהן וגם ניתן להוסיף סעיפי משנה בקלות. הפשטות, העיצוב המרהיב, עדכונים בחינם, תמיכה מלאה – כל אלו הופכים את קובץ ניהול כלכלת הבית של פיננקה למוביל בתחומו.

הורדת הקובץ נעשית לאחר ביצוע התשלום.  לאחר ביצוע התשלום קובץ Excel ישלח אוטומטית לתיבת המייל שלכם. במידה ולא הגיע חפשו בתיבת הספאם. שימו לב: במידה ושילמתם עם פייפל, הקובץ יגיע אל תיבת הדואר של הפייפל שלכם תוך 2 ימי עסקים).

כן. כל קטגוריה מאוכלסת במספר רב של תתי קטגוריות והשארנו 2-3 תאים לעריכה חופשית. באופן עקרוני, ניתן לשנות את כל שמות הקטגוריות רק חשוב לשים לב לא למחוק תאים שיפגעו בנוסחאות של הקובץ.

ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות טופס הצור קשר בתפריט התחתון, באמצעות הדואר האלקטרוני [email protected] או באמצעות דף הפייסבוק שלנו.

כתב ויתור ותקנון: פיננקה – השכלה פיננסית נגישה מספקת קובץ זה למכירה למטרות מידע בלבד, קובץ זה לא נועד להחליף ייעוץ פיננסי מקצועי מוסמך המכיר את המצב הכלכלי האישי שלך.במידה והינך זקוק לייעוץ מקצועי, פנה לקבלת עזרה בתשלום מיועץ מקצועי כגון מחיר לרכישה באזורך המקומי. כל הזכויות על התוכן באתר שמורות לפיננקה. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגרי מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכני או אחר – כל חלק שהוא מהחומרים שבאתר זה ובקובצי האקסל שלו. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומרים הכלולים באתר זה אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב ממנהלי פיננקה. החזרים כספיים: מכיוון שזוהי הורדה מיידית של קובץ דיגיטלי, החזרים כספיים אינם אפשריים.

כל הזכויות שמורות לפיננקה – 2022

תאריך עדכון אחרון: 23/05/2022

חכו רגע!

אתם צעד אחד לפני קבלת שליטה מלאה על ההוצאות וההכנסות שלכם! לא חבל?


קבלו 15% הנחה וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
15% הנחה
לחיצה על הכפתור תוסיף את הקובץ לסל הקניות ביחד עם הקופון.
הקופון לא תקף בתשלום עם Paypal.
הקופון בתוקף עד 31/12/22. בכפוף לתקנון.