איך לצמצם הוצאות

אפליקציות תשלומים בנייד מומלצות לאייפון או אנדרואיד

בחירת אפליקציות התשלום הנכונות לשימוש אישי או עסקי יכולה להיות מרתיעה כאשר עומדות בפניכם כל כך הרבה אפשרויות, בעלות מטרה דומה לכאורה. הנה כמה הצעות לאפליקציות הטובות ביותר לתשלום. בין אם אתם מחפשים דרך נוחה להחזיר לחברים עבור ארוחת ערב או זקוקים לדרך נטולת טרחה לשלוח כסף לחו"ל, אחת מאפליקציות התשלום הללו תכסה אתכם.

כיצד פועלות אפליקציות תשלום?

אפליקציות תשלום מציעות נוחות לבעלי עסקים, קבלנים ואנשים פרטיים שרוצים לשלוח כסף מאדם לאדם. אפליקציות תשלום פועלות בכך שמאפשרות לך לבצע תשלומים ישירות מהסמארטפון שלך. אתה יכול לבצע תשלומים דרך האפליקציה מבלי שתצטרך להחזיק את כרטיס האשראי או לחכות להעברה בנקאית מייגעת. האפליקציה עשויה לאפשר לך לעקוף את הבנק לחלוטין ועשויה להציע תכונות אחרות, כגון הוצאת חשבונית עסקית, טיימרים למעקב אחר עבודה ועוד.

האם אפליקציות תשלום בטוחות לשימוש?

אפליקציות התשלום ברשימה שלנו נבדקו במיוחד כיצד הן עמודת בסטנדרט רמת האבטחה שלהן. בדרך כלל תוכל למצוא הגנה מפני עסקאות לא מורשות עם אפליקציית תשלום, אך ייתכן שלא תקבל את אותו סוג של הגנה פיננסית שאתה עשוי לקבל דרך בנקים המוגנים על ידי FDIC או מוסדות פיננסיים אחרים. אפליקציות רבות מציעות טכנולוגיות אימות כגון Secure Sockets Layer (SSL), אישורים דיגיטליים, והצפנת RSA כדי להגן על המידע היקר שלך.

רלוונטי: אפליקציות בנקים מומלצות

אילו סוגי תשלומים ניתן לעבד עם אפליקציה?

מביצוע תשלומי חיוב לקוחות ועד תשלום לחבר עבור פיצה או מונית, אפליקציות תשלום יעבירו תשלומים בין שני צדדים דרך חשבונות בנק בודדים או כרטיסי אשראי. אתה יכול לרשום את פרטי העסק או פרטי האשראי, החיוב או ACH שלך פעם אחת. לאחר מכן, בכמה הקשות בלבד, תוכלו לשלם לעובדים, לרכוש סחורה, לשלם חשבון ואפילו לעקוב אחר החשבוניות וההוצאות העסקיות.

רלוונטי: אפליקציות להשקעות

מהם היתרונות והחסרונות של אפליקציות תשלום?

לפני שאתה מקבל תשלום נייד או תשלום דיגיטלי בעסק שלך, כדאי לשקול את הטוב ואת הרע. אחרי הכל, אפליקציות התשלום המקוונות הללו קלות לשימוש ונוחות, אך אינן נטולות סיכון. הנה מבט על היתרונות והחסרונות של קבלת אפליקציות תשלום מקוונות בעסקאות עם הלקוחות שלך.

היתרונות של אפליקציות תשלום מקוונות

אפליקציות תשלום הם אמצעי תשלום מקובלים. לפני המגיפה, צרכנים נזהרו משימוש באפליקציה מקוונת או בארנק נייד לרכישות. בטח, לחברות כמו PayPal ו-Apple Pay יש מיליוני לקוחות, אבל אפליקציות תשלום דיגיטליות לא אומצו על ידי ההמונים. ואז החלה המגיפה והכל השתנה. כשאנשים תקועים בבית, המסחר האלקטרוני והתשלומים המקוונים פרחו. צרכנים שבעבר לעגו או נמנעו לתשלום מקוון משתמשים בו כעת בהמוניהם. על פי דוח שנערך לאחרונה על ידי Accenture, עד 2023, תשלומים דיגיטליים יהיו אחראים לקרוב ל-420 מיליארד עסקאות בשווי של 7 טריליון דולר. עד 2030 זה יגדל ל-48 טריליון דולר.

הן בטוחות מאוד

ייתרון משמעותי הוא שאתה לא צריך לדאוג לגבי ביטול צרור כרטיסים כאשר אתה מאבד את הארנק או הארנק שלך. גם אם אתה מאבד את הטלפון שלך, כל עוד הטלפון שלך מאובטח כהלכה, אתה לא צריך לדאוג שמישהו אחר ייגש לפרטי התשלום שלך.

הן מקלות על התשלום

אפליקציות תשלום יכולות להפוך את חייך להרבה יותר קלים. במקום לדאוג לסחוב מספר כרטיסי אשראי או אמצעי תשלום אחרים, אתה יכול לאחסן את כולם באפליקציית תשלום.

רלוונטי: ניהול תקציב עם אפליקציות

חסרונות של תשלומים דיגיטליים

יש פוטנציאל גבוה להונאה

אפליקציות תשלום מקוונות מקלות על רכישת סחורות ושירותים, אך הנוחות הזו כרוכה בסיכון. האקרים מכוונים לרוב לצרכנים ולעסקים המשתמשים באפליקציות תשלום מקוונות. דרך אחת היא באמצעות אפליקציות שיכפול זדוניות המופיעות בחנויות האפליקציות המקוונות. אם הורדתם אותן, אפליקציות אלו אוספות מידע אישי רב על המשתמש ומשתמשות בו כדי לבצע הונאה. עודדו את הלקוחות שלכם להשתמש באפליקציות תשלום מוכרות הזמינות ישירות מהספקים החוקיים שלהם.

הם עלולות להיות יקרות

 אפליקציות תשלום מקושרות לכרטיס האשראי או לכרטיס החיוב של המשתמש. כאשר הם משתמשים באפליקציה כדי לשלם לך, תחויב בעמלת עסקה עבור תשלומים בכרטיס אשראי. הסכום שתשלם תלוי בכרטיס האשראי ובסוג העסקה. תשלומים ללא כרטיס, שהיא הקטגוריה של תשלומים מקוונים, עולים בדרך כלל יותר עבור הסוחר. בעיקרון, ככל שהתשלום מסוכן יותר, כך תשלם שיעור גבוה יותר.

רלוונטי: כרטיסי אשראי מומלצים

קשה יותר לנהל אותם

תשלומים מקוונים עשויים להיות נוחים יותר עבור הלקוחות שלך, אבל הם עשויים להיות הרבה פחות נוחים מצדך. העברת כל העסקאות מאפליקציות תשלום שונות למערכת הנהלת חשבונות אחת יכולה להיות מסורבלת וגוזלת זמן.

רלוונטי: אפליקציה למעקב מניות

רשימת אפליקציות תשלומים מומלצות

Kesh

kesh היא אפליקציית מזומן דיגטלית חדשה מבית ביטוח ישיר. באמצעות Kesh אפשר לפתוח חשבון דיגיטלי תוך שניות עם כרטיס ויזה חוץ בנקאי. ניתן להוסיף כסף לחשבון, להטעין את כרטיס הויזה בסכום כרצונכם וזהו – תוכלו לשלם, להעביר כסף לחברים, לשלם חשבונות, לבצע רכישות אונליין, לגהץ בחנויות בארץ ובחו"ל ועוד. החידוש העיקרי הוא שאת Kesh ניתן להטעין במזומן באמצעות נקודות הפקדה ברחבי הארץ וזאת בלי שום קשר לבנק או לבירוקרטיה.

Apple pay

בשימוש של כ-500 מיליון אנשים ברחבי העולם, Apple Pay היא בין אפליקציות התשלום הניידות המוכרות ביותר. משתמשים מזינים את פרטי כרטיס האשראי שלהם בארנק הנייד באייפון שלהם ואז יכולים להשתמש ב-Apple Pay בחנויות ובאינטרנט. Apple Pay משתמשת בטכנולוגיית NFC, כדי לאפשר תשלומים ללא מגע. הורדת Apple Pay אינה כרוכה בתשלום.

Google pay

Google Pay מציע כעת חוויה דומה לאפל. Google Pay מאפשר לך לבצע עסקאות פיזיות וירטואליות כאחד. Google Pay מדגישה בנוסף את רמת האבטחה הגבוהה , ומבטיחה שהתשלומים שלך יעמדו בנמענים המיועדים להם מבלי לפגוע בנתונים שלך. מספרים מוצפנים במקום מספר הכרטיס שלך משיגים את האבטחה הנוספת של Google Pay. כמו כן, Google Pay מציעה את חוויית התשלום בתוך האפליקציה, כמו גם גרסה מקוונת, תוספת מועילה לקונים כבר בנקודת הרכישה של חנות מקוונת. Google Pay זמין עבור מכשירי אנדרואיד ו-iOS כאחד.

ביט 

ביט הנה אפליקציית העברת תשלומים של בנק הפועלים. ביט פתוחה ללקוחות כל הבנקים וניתן לשלוח כסף לכל אחד. באמצעות ביט ניתן גם לקבל כסף, ליצור קבוצה וגם ליצור קוד QR ולבקש תשלום גם ממי שאינו באנשי הקשר שלך. האפליקציה הינה ללא עלות אבל ייתכן שתחוייבו בעמלות בעת קבלת כסף, תלוי בהסכם שלכם מול הבנק. עוד על אפליקציית ביט

פייבוקס

אפליקציית פייבוקס שנרכשה על ידי בנק דיסקונט הינה פופלארית מאוד בישראל (2 מיליון הורדות לפי דה מרקר) וניתן באמצעותה להעביר כסף, לשלם בחנויות ואף להטעין את הרב-קו ולבצע תרומות. לאפליקציה תכונות מתקדמות בכל הקשור ליצירת קבוצות: ישנה הפרדה מלאה בין חשבון הבנק של מנהל הקבוצה לבין יתרת הקבוצה, הכל שקוף וניתן לראות כמה כסף נאסף ומי שילם ומי לא.

קראו עוד: כמה כסף אפשר להעביר בפייבוקס?

פפר פיי

יישמומן פפר ביי מבית בנק לאומי היא אפשרות נוספת למי שמעוניין לשם בחנויות או להעביר כסף באמצעות אפליקציה. היתרון של פפר מעבר לגב של בנק לאומי הינו הפשטות שלה והעיצוב המתקדם. פפר פיי מנסה למתג את עצמה כאפליקציה מגניבה (וגם הצליחה) אבמצעו מיקרו קופי הפונה לצעירים ומנסה לבדל אותה משאר המתחרות "הבוגרות" יותר. באמצעות פפר אפשר לקבל ולשלוח כסף מכל איש קשר. האפליקציה הנה חינמית (אתם עלולים להיות מחוייבים בעת קבלת כסף). כמו כן ניתן לפצל תלשומים וגם לקבוע מועד חיוב קבוע עבור תשלומים מסוימים.

מקס

עם מקס אפשר לשלם לנייד באמצעות אפליקציית MAX וישנן גם אפליקציות ייעודיות ל-iOS ולאנדרואיד. כל המידע זמין דרך האפלקציה כמו למשל כמו חיובים, נקודות והחזרים, וגם על הגיפטקארד. מקס גם מציעה מדי פעם הטבות שוות לשמלמים בנייד דרכה.

כאל פיי

חברת כאל (אלה של הכרטיסי אשראי) לא יכלה לשבת בצד ולראות כיצד המתחרות בראשון גוגל ואפל אוכלות לה את העמלות ולכן השיקה את השירות שלה. זמין גם לאפל וגם לאנדרואיד, השירות מאובטח באמצעות זיהוי פנים, טביעת אצבע או קוד – התשלום בנייד מתאפשר באמצעות שימוש בתקן EMV לעסקאות בטוחות ומניעת הונאות. אפשר לצרף יותר מכרטיס אחד לחשבון וגם ניתן לשלם באמצעות בחו"ל.

anypay

שירות התשלומים ללא מגע של ישראכרט – anypay הוא היה הראשון למעשה שאיפשר תשלום בנייד בישראל באמצעות אפליקציה. מאז עבר הרבה זמן במונחי דיגיטל וישנם עוד אפליקציות רבות המאפשרות זאת. אם ברשותכם מכשיר IOS (Apple), יש תחילה להצטרף לשירות Apple Pay באמצעות אפליקציית ישראכרט. קצת מסורבל.

gramin pay

Garmin Pay דומה מאוד ל-Apple Pay בכך שהוא פתרון תשלום ללא מגע. ההבדל הוא שאתה משתמש בטלפון הסלולרי שלך או ב-Apple Watch עבור Apple Pay. עם Garmin Pay, אתה משתמש במכשיר Garmin.

כל מה שאתה צריך לעשות כדי להחזיק את השעון ליד קורא הכרטיסים, והרי! שילמת על כל מה שאתה צריך: צבע מבית לואו, קפה מסטארבקס או מצרכים בוולמארט. אתה לא צריך את הטלפון, הארנק או הארנק שלך. רק שעון Garmin שלך.

fibi pay

גם הבנק הבינלאומי מצטרף לחגיגה ומציג את Fibi Pay- ארנק דיגיטלי לתשלום אצל ספקים. החיסרון הגדול של הארנק הוא שאתם חייבים חשבון בבנק הבינלואמי (או בבנקי המשנה המשויכים אליו: אוצר החייל, יובנק ופאגי.)

למדו עוד: כל מה שרציתם לדעת על תשלום דרך הטלפון שלכם

אפליקציות תשלום אינן מיועדות לכולם

אפליקציות תשלום נוחות עבור אנשים מסוימים, אך יכולות להיות לא מתאימות עבור אחרים. אלה שנאבקים בטכנולוגיה עשויים למצוא אפליקציות תשלום מתסכלות יותר לשימוש מאשר שיטות התשלום המסורתיות.

אם אין לך טלפון תואם, אין דרך להשתמש בחלק מאפליקציות התשלום. למרבה המזל, יש הרבה אפשרויות תשלום שאינן כרוכות באפליקציות. אתה עדיין יכול להשתמש בכרטיס האשראי שלך, לשלם בצ'ק או דרך הבנק שלך.

רלוונטי: אפליקציות להעברת כסף

מה לבדוק כשמחפשים אפליקציית תשלום?

כאשר אתה מחפש אפליקציית תשלום, עליך לקחת בחשבון מספר גורמים. ראשית, תרצה לוודא שאפליקציית התשלום תואמת לטלפון שלך. לדוגמה, Apple Pay לא יעבוד במכשירי אנדרואיד. תרצה גם לשקול כמה עולה השימוש באפליקציה. חלקם בחינם, אחרים עשויים לגבות עמלות כדי לשלוח או לקבל כסף.

רלוונטי: אפליקציות לבדיקת החזר מס

כיצד בחרנו את אפליקציות התשלום הטובות ביותר

ניתחנו אפליקציות המוצעות על ידי החברות המובילות עבור חווית המשתמש הטובה ביותר והערכנו את תמחור האפליקציות, התכונות, ביקורות המשתמשים והדירוגים.

שקלנו אפליקציות שמתמקדות בעיקר בתשלומים, שמגיעות עם עלות נמוכה (או ללא) להירשם, מציעות ממשק קל לשימוש ומספקות נגישות למספר מכשירים.

בדקנו גם תכונות אבטחה, מוצרים, כלים חינוכיים וכיצד כל אפליקציה ניגשת לנתונים הפיננסיים שלך. לבסוף, לאפליקציות ברשימה יש אלפי ביקורות ודירוגים גבוהים ב-App Store וב-Google Play.

רלוונטי: העברת כסף לחול

סיכום

לבחור באיזו אפליקציית תשלום להשתמש תלוי בצרכים וההעדפות האישיות שלך. במקרים מסוימים, ניתן לשלוח כסף למישהו – גם אם אין לו את אותה אפליקציה כמו שלכם. במקרים אחרים, שני הצדדים צריכים את האפליקציה כדי לשלוח ולקבל כסף.

זכרו לבדוק היטב את העמלות. בעוד שרבות מהאפליקציות הללו לא יגבו עמלות אם מקור המימון שלך הוא חשבון בנק ולא כרטיס אשראי, אתה עדיין צריך להיות מודע אם אתה עומד לשלם גם עמלה.

אל תשכח גם שאתה יכול להשתמש ביותר מאפליקציית תשלום אחת. למעשה, בהתאם למה שהחברים והמשפחה שלך משתמשים, ומה שזמין במדינות מסוימות, ייתכן שתצטרך להשתמש במספר אפליקציות תשלום כדי לענות על כל הצרכים שלך.

רלוונטי: אפליקציות תשלום באוטובוס

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית