FamilyBiz ביקורת – חוות דעת של צוות פיננקה על השירות של פמיליביז

בחודשים האחרונים הרבה משפחות בישראל מתחילות להרגיש את נטל יוקר המחיה המכביד עליהם בעקבות גל עליות המחירים המתבטא בכל תחום בחיינו: החל מנדל"ן, מזון, דלק ועד ביגוד והנעלה. לא כולם יודעים כיצד אפשר לקחת את העניינים הפיננסים בידיים על ידי צמצום ההוצאות שלהם. אחת הפתרונות שהפכו נפוצים מאוד לאחרונה הם אותן אפליקציות שאמורות לעזור לנו לנהל נכון יותר את המצב הפיננסי שלהם.

במאמר זה נסקור את אפליקציית FamilyBiz (פמיליביז): אודותיה והבעלים שלה, התכונות העיקריות, המחיר, תהליך ההרשמה, תמיכה נוחיות השימוש ועוד. רוצים לדעת עוד? המשיכו לקרוא.

אודות FamilyBiz

familybiz דשבורד

פמיליביז היא סטארטאפ משפחתי שהוקם על ידי משפחת גולדשטיין בשנת 2017 הפועלת מהוד השרון.
השירות הביטוחי והפנסיוני המסופק באפליקציה ניתן ע״י ״עסק משפחתי סוכנות לביטוח (2016) בע״מ״ אשר הינה בעלת רשיון  למשוך ולהציג את נתוני הביטוח.

האפליקציה של FamilyBiz מאפשרת לנהל את הצרכים הפיננסים בפשטות דרך המכשיר הנייד וביעילות רבה.

השימוש באפליקציה הוא חינמי  ולמשך השבועיים הראשונים כל תכונות הפרימיום (מלבד הפנסיה) יהיו פתוחות לצורך התנסות. לאחר מכן תוכלו להחליט האם להמשיך במנוי הבסיסי או לשדרג למנוי הפרימיום.

האפליקציה מפוקחת ע"י הממונה על הביטוח ושוק ההון ועוברים ביקורת ע"י תו אמון הציבור.

איך FamilyBiz עובדת?

האפליקציה מתחברת אל המוסדות הפיננסים שלכם ומושכת משם את כל המידע הרלוונטי ומעבדת אותו על מנת לשפר את הניהול הכלכלי שלכם ולנסות לחסוך היכן שניתן. החיבור נעשה באמצעות הזנת פרטי ההתחברות בהגדרות האפליקציה. הכל נעשה בצורה אוטומטית והמערכת יודעת לזהות כל פעולה בחשבונות שלכם כמו משכורת, תשלומים ביטוחים, הלוואות ועוד.

מעבר לכך, המערכת של פמיליביז לומדת את הרגלי הצריכה וההכנסה שלכם ומתאימה את עצמה אליכם ומסוגלת לתת לכם התראות והמלצות לגבי הצעות אטרקטיביות והכל על מנת לשפר ולייעל את ההתנהלות שלכם.

תכונות עיקריות של FamilyBiz

FamilyBiz מסך פנסיה וביטוח

ניהול תקציב על פי יעדים אישיים

אחד המטרות של ניהול פיננסי נכון הוא לדעת לנהל ולעמוד בתקציב ולקבוע יעדים אישיים לחיסכון. המערכת של פמיליביז מאפשרת לכם ללמוד את ההוצאות שלכם ולקבוע יעדים אישיים וכך תוכלו לדעת, אם עמדתם בתקציב – איפה ניתן לחסוך.

ניהול ביטוחים, פנסיות וחסכונות

אם תחברו את פרטי הביטוח שלכם, תוכלו לעקוב אחריהם ולנהל אותם דרך המערכת (לראות את מועד פקיעת הביטוח, מה הסוג, לאיזו תקופה, מה העלות ובאיזה חברה). הכי חשוב שהוא שתוכלו לקבל התראות במידה ופמיליביז חושבת שתוכל לשפר עבורכם את התנאים הקיימים.

חיזוי תנועות צפויות להמשך החודש

על סמך למידה של ההוצאות הקבועות שלך,FamliyBiz יודעת לחזות אותן מראש ולעזור לך לתכנן את התזרים מזומנים שלך – וכך תוכל לבצע החלטות פיננסיות מושכלות ולא תוך כדי ניחוש.

חישוב שווי נקי

ניתן לראות את השווי הנקי שלך בחודש הנוכחי עוד פרוג'קשן לעוד 5,10,15 שנים. ניתן לראות את השווי הנקי בתצורה גרפית נעימה עם אפשרות פילוח נכסים והתחייבויות. עוד על חישוב שווי נקי

משכנתאות

ניתן לקבל הצעות משכנתא משתלמות ישירות מהאפליקציה. בין אם זו דירה ראשונה, שיפור דיור או נכס להשקעה – אתה מכוסה עם פמיליביז ותוכל לתכנן את התקציב משכנתא בהצלחה.

הרשמה ל-FamilyBiz

כמו כל אפליקציה, תחילה יש צורך להוריד את FamilyBiz מחנות האפליקציות (אנדרואיד או iOS) ולהתקין אותה על המכשיר. 

לאחר הרשמה קצרה הכוללת מילוי פרטים אישים כמו שם מלא,טלפון ת"ז (ותאריך הנפקה) מייל וכו'.

לאחר תהליך האימות תתבקשו להזין סיסמא (אפשר גם עם טביעת אצבע ביומטרית) וזהו, אתם חלק ממשפחת פמיליביז.

ייתכן, שאם תרצו להשתמש בשירותים המתקדמים תצטרכו למלא פרטים נוספים בהמשך.

FamilyBiz – מחיר

השימוש באפליקציית פמיליביז הוא חינמי לחלוטין למשך השבועיים הראשונים. במשך תקופה זו, גרסת הפרימיום תהיה פתוחה עבורכם להתנסות בשלל הפיצ'רים הכוללים בין היתר:

  • חיזוי תנועות צפויות
  • עדכון ביטוחים, פנסיות, קופות גמל
  • שינוי יום תחילת התזרים החודשי
  • בניית תמהיל משכנתא

אלה מתווספים לכל הפיצ'רים הנמצאים בגרסת הבסיס:

  • בניית תקציב ויעדים אישיים
  • צירוף בן/בת הזוג
  • חיבור למערכות הבנקים וכרטיסי האשראי
  • הוספת תנועות ידניות (מזומן)

עלות מנוי שנתי: ₪249.9 (199 ש"ח לגולשי פיננקה)

ניתן לבטל את המנוי בכל שלב, המנוי יתחדש אוטומטית אלא אם מבטלים את החידוש האוטומטי בתפריט האפליקציה.

לגולשי פיננקה מגיע יותר!

הטבה בלעדית לפיננקה בשיתוף פעולה עם FamilyBiz
מנוי שנתי ב-319 ש"ח בלבד (במקום 349 ש"ח)

בנוסף, קבלו שבועיים ניסיון בחינם
הטבה בלעדית!

FamilyBiz ותמיכה במובייל

בניגוד לאפליקציות אחרות, התמיכה של פמיליביז במובייל היא פנטסטית. האפליקציה נוחה ופשוטה, לא נתקלתי בבאגים כלשהם או קריסה של המערכת. האפליקציה עולה במהירות, מעוצבת בקפידה, בעלת צבעים נעימים ובהירים הטובים לבהייה ממושכת. ההתראות נעימות לא ולא פולשניות או מציקות ויש אנימציות נחמדות בין מעברי המסכים השונים. נראה שהמעצבים הצליחו להכניס מידע רב מאוד במסך אחד, לפעמים זה יכול להיראות עמוס מדי בהתחלה – אבל לא משהו שלא תתרגלו אליו לאחר כמה דקות על האפליקציה. (הערה: נבדק על מכשיר אנדרואיד ת.א)

האם האפליקציה של FamilyBiz מאובטחת?

באתר של פמילי ביז, מציין רז גולדשטיין, אחראי אבטחת מידע ופרטיות שהם לוקחים את נושא אבטחת המידע ברצינות רבה. גולדשטיין, מגיע עם רקע של 20 שנה באבטחת מידע, שירת ביחידת ממר"ם ובעל ניסיון של ניהול טכנולוגי של מערכות גדולות. לפי פמיליביז, כל המידע מוצפן ונשמר בשרתי חברת Amazon תחת נוהלי אבטחה מחמירים ביותר. בנוסף, החברה מפוקחת ועוברת ביקורות של תו אמון הציבור. כמו כן, מועיל לדעת שהחברה מבוטחת מפני פריצה וגניבת נתונים.

תמיכה ושירות לקוחות של FamilyBiz

באתר FamilyBiz תמצאו מאגר שאלות ותשובות על מגוון נושאים: שאלות נפוצות, הליך ההרשמה, חיבור החשבונות, הגדרת תזרים ויעדים ועוד. ניתן לפנות לתמיכה באמצעות המייל או באמצעות צ'אט באתר או באפליקציה באמצעות הודעות ישירות.

איך בחנו את FamilyBiz?

כאשר באנו לבחון את FamilyBiz, סקרנו את האפליקציה, הליך ההתקנה, הרישום אופן השימוש. כמו כן בחנו את אתר החברה, קבוצת הפייסבוק, ביקורות משתמשים בחנויות האפליקציות ובאתרים אחרים ברשת. כמו כן, בחנו את FamilyBiz לעומת אפליקציות מתחרות אחרות.

למדו עוד: אפליקציות לניהול כספים

חווית השימוש שלי ב-FamilyBiz

לא היה קל יותר מאשר הליך ההורדה והתקנה של האפליקציה. הכל עבד בצורה חלקה ונראה שהשקיעו מחשבה רבה באפיון המוצר. אהבתי את זה שלפני הגדרה של כל שלב יש מסך שבו מסבירים בצורה מאוד מובנת מה התהליך ולמה זה חשוב. האפשרות לפתיחת האפליקציה באמצעות טביעת אצבע מאוד תורמת לביטחון שלי בכל הנוגע לאבטחת המידע, כך גם המידע באתר. מדי שבוע ביום רביעי יש וובינר המסביר לחדשים וותיקים כל מיני פונקציות של האפליקציה כך שקל מאוד להתחיל לעבוד איתה. מהר מאוד הזנתי את כל הפרטים וראיתי מולי את מצבי הפיננסי כמו שמעולם לא ראיתי קודם. הכל ברור, מוצג מולי במסך בצורה ויזואלית נעימה. ישנם הרבה אפשרויות ומודה שעדיין לא הגעתי להכל אבל העתיד נראה מבטיח מאוד מבחינת המאזן הכספי שלי.

 

אלטרנטיבה ל- FamilyBiz

riseup

riseupרייזאפ היא גם סטארטאפ ישראלי עם חזון לעזור לנו לנהל את המצב הפיננסי שלו. לרייזאפ גישה קצת שונה ומוצר טיפה שונה (בשונה מ-פמיליביז, לא מדובר באפליקציה, אלא תוכנת web) המתממשקת עם הוואטצאפ שלכם שמתפקד כמו מעין עוזר אישי. לביקורת המלאה על רייזאפ

אקסל הכנסות הוצאות

אקסל הוא החבר הכי טוב שלנו והוא תמיד יהיה לצידנו ואף פעם לא צריך לחשוש מבעיות אבטחה. לרוב, אקסל אינו עולה כסף והוא ניתן לקוסטימיזציה מלאה, הוא לא יציק לכם עם נוטיפיקציות או הודעות וואטצאפ וגם אפשר לשתף אותו עם כל מי שתחליטו. טבלת אקסל לכלכלת המשפחה של פיננקה מאפשרת לכם להתנהל נכון ולהיחלץ מהמינוס ואף להתחיל לחסוך כסף. מצד שני, הטבלה גם שומרת על הפרטיות שלכם ואינה חושפת את הנתונים האישיים לגורמים לא רצויים.

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

שאלות נפוצות על FamilyBiz

לחוויה מיטבית באפליקציה מומלץ לחבר את הבנק. אם הבנק שלכם לא תומך בחיבור כזה (בנק יהב למשל) אפשר למלא ידנית את הפרטים תוך שימוש בפונקציה "בנק ידני")

כן, אפשר בכל עת להיכנס לתפריט ההגדרות באפליקציה ולמחוק את המשתמש ואת כל הנתונים.

במידה ונגנב הפאלפון מומלץ להודיע לפמיליביז בהקדם והם ידאגו לנעול את החשבון. יש לציין כי לא ניתן לעשות כל פעולה בחשבונות המקושרים מפני שהמידע המוצג באפליקציה הוא לקריאה בלבד.

שורה תחתונה – האם מומלץ להירשם ל-FamilyBiz?

מה שטוב באפליקציית פמיליביז שהיא ממש מוכוונת חיסכון בכל האספקטים הפיננסיים שלך: עובר ושב, פנסיות, ביטוחים, הלוואות. מכל צד אתה מכוסה ותמיד מגובה עם יועץ פיננסי (אומנם חצי וירטואלי) שיכול להמליץ לך היכן לחסוך בהוצאות ואיפה אפשר להשיג תנאים טובים יותר בביטוח או בפנסיה. מי שמבלה את רוב יומו עם המובייל ורוצה לשפר את המאזן שלו – אנו ממליצים לו על פמיליביז לחוויה האולטימטיבית.

מבצע בלעדי לקוראי פיננקה – 30 ש"ח הנחה במחיר המנוי השנתי: רק 319 ש"ח לחודש! (במקום 349 ש"ח) הנה, כבר עזרנו לכם לחסוך 30 ש"ח בשנה!

על מנת לקבל את קופון ההטבה, יש להקליק על הלינק דרך המכשיר הנייד (אנדרואיד או iOS) ולהוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית