Riseup ביקורת – חוות דעת של צוות פיננקה על השירות של רייזאפ

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

בפרסומת של riseup שעלתה לאחרונה בכיכובו של ארז טל, הוא נראה כמו Neo מהמטריקס אשר יכול לחזות מראש את כל הדברים ולהתחמק מסכנה. כך גם רייז אפ, השירות הדיגטלי מנסה ללמד אותנו להפסיק להסתכל אחורה ולהתחיל להסתכל קדימה כדי שנצליח לחיות טוב יותר עם הכסף שלנו. האם השירות של רייזאפ באמת מצליח לעמוד בהבטחה שלו? יצאנו לבדוק. 

בצהרי יום חורף חורפי נרשמתי לשירות riseup על מנת לבחון את השירותים שהיא מעניקה. במאמר זה נסקור את החברה, הבעלים שלה, התכונות של השירות שלה, מידת האבטחה ושירות הלקוחות, יתרונות וחסרונות ובעיקר, האם היא מצליחה לשנות את ההרגלים לנו ולגרום לנו להתחיל לתכנן ולהצליח לחסוך.

אודות רייזאפ (riseup)

riseupרייזאפ הוקמה על יובל סמט המשמש גם כמנכ"ל, הוא מגיע מרקע רב בתחום הפיננסי, הקים בעבר את  Analyzd שנקנתה על ידי Klarna – בנק דיגיטלי שבדי שם המשיך לעבוד כסמנכ״ל מוצר וטכנולוגיה.

ביחד איתו רשומים כמייסדים גם תמר הראל כהן ויפתח בר שגם להם רקע רב מעולמות הטכנולוגייה וההייטק.

התפיסה של רייזאפ גורסת שניתן להפסיק להרגיש איך הכסף בורח מבין האצבעות, ולהתחיל להיות בשליטה עליו.

הטכנולוגיה של רייזאפ יודעת לצפות מראש איך החודש עומד להסתיים, עוד לפני שהוא התחיל. השירות משלב טכנולוגיה, מענה אנושי בצ’ט מצוות מומחים פיננסיים וכמו כן קהילת תומכת בפייסבוק.

לשלוט בהוצאות ולהתחיל לחסוך

הירשמו לרייזאפ, קבלו חודשיים חינם והתחילו לחסוך
חודשיים מתנה

איך רייזאפ עובדת?

רייזאפ מתחברת לכל חשבונות הבנקים וכרטיסי האשראי שלכם ועל ידי כך היא יכולה לעשות לכם סדר ולהבין ביחד איתכם מה המצב הפיננסי האמיתי שלכם.

המערכת האוטומטית בונה  תזרים אוטומטי אישי בתחילת החודש. במהלך החודש התזרים מתעדכן בהתאם להוצאות ולהכנסות שלכם, כך שבכל רגע אפשר לקבל החלטות כלכליות ולדעת כמה כסף יש לך באמת.

בסינכרון עם הוואטצאפ, הודעות מעקב ולינקים לתזרים ישלחו אליך, ואם יש לכם התלבטות פיננסית, ניתן לפנות אל התמיכה של riseup.

רייזאפ דיוק התזרים

תכונות עיקריות של רייזאפ

דשבורד ויזואלי

באמצעות שילוב של רשימות, תרשימים וגרפים, רייזאפ מקל על מעקב אחר ההוצאות שלך בכל חודש. במסך הראשי יש השוואה להוצאות והתזרים יחסית לחודשים קודמים

ניטור מגמות

באמצעות בינה מלאכותית, רייזאפ צופה בפעילות שלך ומגדירה התראות והצעות על סמך המידע. עם הזמן, ככל שהטכנולוגיה אוספת מידע נוסף על ההתנהגויות שלך, היא תוכל להפיק התראות טוב יותר כשהיא רואה חריגות..

הוצאות צפויות

על סמך ניתוח הפעילות הקודמת שלך, רייזאפ יכולה לצפות מה יהיו סך ההוצאות שלך בסוף החודש ולפי כך תוכל לתכנן את המשך החודש בידיעה אם תוכל לעמוד ביעד או לא.

רייזאפ – מחיר

השירות של רייזאפ הינו חינם לחודש הראשון (ניתן גם להשיג חודשיים ראשונים חינם בעזרת הלינק הייחודי של פיננקה) ולאחר מכן התשלום הינו 45 ש"ח לחודש. אין צורך להכניס פרטי כרטיסי אשראי עד סיום חודש ההתנסות.

הרשמה לרייזאפ

הרשמה לשירות נוחה ביותר ולא אורכת יותר מכמה דקות. ניתן להירשם בלינק הבא ומהערכת של רייזאפ תנחה אתכם לכל כל התהליך.  בעת ההרשמה המערכת תישאל אותם 4 שאלות:

 1. כמה שליטה יש לך על המצב הכלכלי שלך
 2. האם ידוע לך מהן ההכנסות החודשיות שלך
 3. איך תגיב אם תצוץ הוצאה גדולה לא צפויה
 4. מה הדבר הכי חשוב לך כרגע (לצאת מהמינוס, לצמצם הוצאות, להתחיל לחסוך)

לאחר כמה מסכים תצטרכו להכניס פרטיים אישיים וטלפון לצורך אימות, לאשר את התקנון וזהו! אתם רשומים. על מנת להגשים את מלוא הפוטנציאל של השירות תתבקשו להזין את הנתונים של הבנקים שלכם וכרטיסי האשראי. אם לא מילאתם את כל החשבונות שלכם, למשל כרטיס אשראי של בן או בת הזוג, רייזאפ תתריע לכם על כך על ידי שתזהה הוצאות לא משוייכות ותבקש ממכם לדייק את התזרים.

הרשמה לרייזאפ

riseup ותמיכה במובייל

אפשר להשתמש בשירות של רייזאפ מכל מכשיר סלולארי (אנדרואיד או iOS) או מחחשב אך כרגע חשוב לדעת שאין להם אפליקציה. 

לדעתי עצם זה שאין להם אפליקציה הוא חיסרון משמעותי מפני שהגישה מאפליקציית ווב היא לא נוחה מהמחשב וגם בפלאפון גם אין חוויה אולטימטיבית. מה עוד שאין הודעות "פוש" ולא ניתן להיכנס עם טביעת אצבע.

האם האפליקציה של riseup מאובטחת?

רייזאפ מודעת לרגישות של מסירת פרטי משתמש וסיסמאות לחשבונות הבנק והכרטיס אשראי שלכם ובמסמכי החברה היא מתחייבת לכך שהפרטים ישמשו לקריאה בלבד ולא לביצוע פעולות. 

בפוסט בפייסבוק, שיתף יפתר בר, סמנכ"ל החברה אודות השיפורים באבטחה שנעשו לאחרונה בחברה. בקצרה אספר שבעבר רייזאפ השתמשה בפיתרון לאיחסון סיסמאות של 1Password ולאחרונה עברה ל- KMS, מנגנון יצירת המפתחות של Amazon.
בעוד זה מעודד שהם שדרגו את רמת האבטחה שלהם, קצת מטריד לדעת שבעבר כל עובד של רייזאפ היה יכול לגשת לסיסמאות של המשתמשים (למרות שכל עובד עבר בדיקת רקע, לפי טענתם). עדיין מטריד.

שירות לקוחות של רייז אפ

אפשר לפנות אל רייז אפ דרך מגוון ערוצים. ראשית דרך המייל של שירות הלקוחות [email protected] ניתן גם לפנות ישירות דרך האפליקצית ווב דרך הצ'ט שלהם. אפשר לדבר עם הבוט או לחכות לנציג. באפשרותכם גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק ולשאול שאלות שם ולקבל עזרה מהקהילה. 

שאלות נפוצות על רייזאפ

לפי רייזאפ הם לא מעבירים שום מידע  לצד שלישי ולא עושים שום שימוש שאינו לצורך מתן השירות.

מבדיקה שערכנו, לרייזאפ יש ביטוח אחריות מקצועית של חברת הפניקס וכמו כן מחויבות מלאה להתמודד עם כל בעיה שעולה ושהמקור שלה בשירות שלהם.

רייזאפ מאפשר למי שירצה להתנתק לחלוטים מהשירות כולל מחיקת כל פרטי הבנק, האשראי וכל הנתונים הפיננסים. ביטול החשבון ומחיקתו נעשית ישר מתוך האפליקציה.

אלטרנטיבה לרייזאפ

FamilyBiz

FamilyBiz היא סטארטאפ משפחתי מהוד השרון שפיתח אפליקציה לניהול פיננסי המתמקדת לא רק בשיפור תזרים המזומנים ומעקב אחר הוצאות אלא גם יכולה לשפר את התיק הביטוחי, קופות הגמל ואפילו גם את המשכנתא. FamilyBiz בניגוד לרייזאפ, היא אפליקציה של ממש לאנדרואיד ו-iOS שניתן להוריד מחנות האפליקציות ולהנות מממשק מוביילי משובח, נוטיפקציות וכניסה באמצעות קוד או טביעת אצבע. לקריאת ביקורת מלאה על פמיליביז

ישנם כמה אלטרנטיבות ראויות נוספות לרייזאפ אשר את חלקן סקרנו כאן וגם כאן.

טבלת אקסל

האלטרנטיבה הטובה ביותר, כזו שלא תסכן אתכם בחשיפה או דליפה של הפרטים שלכם, ניתנת לקוסטימיזציה מלאה, אינה עולה כסף וגם לא תציק לכם עם הודעות וואטצאפ מיותרות הינה ניהול ההוצאות וההכנסות שלכם בעזרת קובץ אקסל.

טבלת אקסל לכלכלת המשפחה של פיננקה מאפשרת לכם להתנהל נכון ולהיחלץ מהמינוס ואף להתחיל לחסוך כסף. מצד שני, הטבלה גם שומרת על הפרטיות שלכם ואינה חושפת את הנתונים האישיים לגורמים לא רצויים.

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

יתרונות רייזאפ

 • אפשר להוריד לאקסל  – אם לא נוחה לכם הויזואליות של האפלקיציית Web אפשר להוריד את הנתונים לאקסל.
 • הוספת שותף למנוי – מי שישותף יראה את כל המידע בתזרים, יוכל להוסיף חשבונות ויקבל את כל ההודעות בדיוק כמוך.
 • אפשר לשתף ולהרוויח קרדיט –
  ניתן לשתף את הלינק האישי ועל כל חבר או חברה שיצורפו דרכיכם, תקבלו מתנה -חודש חינם נוסף בשירות

חסרונות רייזאפ

 • אין תיעוד למזומן – אם אתם משתמשים הרבה במזומן, לא יהיה תיעוד מקוטלג של ההוצאת שלכם.
 • לא עובד עם כל הבנקים – השירות עדיין לא עובד עם כל הבננקים (פפר, בנק יהב, בנק ירושלים). אם אתם מנהלים את החשבונות באחד מהבנקים האלו, שימו לב לכך.
 • אין אפשרות להסיר כרטיס אשראי – אם ביטלתם כרטיס אשראי או סתם ברצונכם להסיר אותו, לא ניתן לעשות זאת ללא פניה לצוות התמיכה.
 • אין אפליקציה – השירות הוא מבוסס Web ולא אפליקציה. באמצעות אפלקיציה ניתן להציע פונקציונאליות טובה יותר למשל התראות פוש והזדהות עם טביעת אצבע.

איך בחנו את רייז אפ?

לצורך בחינת השירות, נרשמנו לרייזאפ, חיברנו את כל החשבונות והתחלנו להשתמש באפליקיציה. 

חווית השימוש שלי ב-riseup

תהליך ההרשמה היה פשוט באופן מעורר השראה, נראה שהשקיעו הרבה מחשבה בשאלות המקדימות (וגם בתשובות) אך לא ברור מה הייעוד של השאלות האלה. נראה שהאפליקציית ווב עוצבה בקפידה וקל מאוד לנווט בין ההוצאות השונות ולקבל פירוט שבועי או חודשי. גם הליך חיבור החשבונות לא היה מסובך מיד כשאר riseup ממש מלווה אותי יד ביד ודואגת שאני לא אתקע בתהליך. לשמחתי אני לא נמצא באחד מהבנקים אשר לא נתמך בשירות כך שדי מהר כל החשבונות שלי היו מחוברים ויכולתי לראות מיד את המאזן שלי.

שורה תחתונה – האם מומלץ להירשם לרייזאפ

השירות של רייזאפ מתאים למי שמעוניין לקבל שליטה על התזרים שלו, מי שמעוניין לצמוח פיננסית, לצמצם את הגירעון או להתחיל לשים כסף בחיסכון.

השירות של רייזאפ עוזר לנהל נכון את משק הבית. השירות מתאים בעיקר לשכירים אבל גם לעצמאיים שההכנסות שלהם כל חודש לא משתנות, כל עוד קיימת הפרדה בין חשבון העסק לבין חשבון משק הבית.

לסיכום, המוצר של רייזאפ נראה טוב ובהחלט יכול לעזור בניהול כלכלת הבית ואנחנו ממליצים להירשם לפחות לתקופה הניסיון החינמית (חודשיים במתנה). למרות זאת, יש כמה דברים קטנים שניתנים לשיפור כמו למשל תמיכה בכל הבנקים, פיתוח אפליקציות ייעודיות לאנדרואיד ואייפון וכמו כן יישור העברית\אנגלית באימיילים. חלק מהאימיילים שקיבלתי היו פשוט בלתי קריאים. 

נוסף לכך, בפורומים השונים יש עדויות לבאגים שונים במערכת, ותלונות על המחיר הגבוה (רבים משווים אותו לשירותי פרימיום כמו נטפליקס או ספוטיפיי) שלא בהכרח שווה את התמורה.

חשוב לציין שצוות רייזאפ עוקב אחרי התגובות ומנסה לשפר כל הזמן ומוציא גירסאות חדשות מעת לעת כמו כן צוות התמיכה עוזר לכל מי שנתקל בקשיים.

אז האם תוכלו לשלוט ולצאת מהמטריקס? זה בעיקר תלוי ביכולת שלכם לעקוב אחרי ההצעות ולעמוד ביעדים שתציבו בפניכם. תדאגו לזה ו-riseup תעשה את כל השאר.

לשלוט בהוצאות ולהתחיל לחסוך

הירשמו לרייזאפ, קבלו חודשיים חינם והתחילו לחסוך
חודשיים מתנה

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

מחפשים אפליקציה לניהול תקציב?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודשיים במתנה (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודשיים במתנה