פלטפורמות מסחר במניות מומלצות למסחר עצמאי בבורסה

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

בחירת פלטפורמת מסחר במניות יכולה להיות קשה בגלל המגוון הרחב של אפשרויות הבחירה. בעוד שהתחרות דחפה ברוקרים רבים להציע את שירותיהם ללא עמלה עבור תקופה מסויימת (בדר"כ עד שנה) עבור נכסים שנסחרים בדרך כלל עם עמלות שמנות – משקיעים שמעריכים את הפלטפורמות הללו עדיין ימצאו הבדלים גדולים בשימושיות, בטכנולוגיית המסחר, בתכונות החשבון וכו'.

לדעת לבחור מה נכון עבורך יכולה להיות משימה מרתיעה, לכן עשינו חלק מהעבודה בשבילך. סקרנו מספר פלטפורמת מסחר במניות מובילות שכלל מחקר מקיף כדי לקבוע מהן פלטפורמות המסחר הטובות ביותר בתעשייה.

איזה תכונות צריכות להיות הפלטפורמות המסחר במניות הטובות ביותר

הפלטפורמות מסחר במניות הטובים ביותר ברשימה שלנו מציעים אפליקציות שונות למסחר במניות בחינם, משאבים חינוכיים שונים ועוד. יחד עם זאת, הנה כמה מהתכונות שבדקנו כשהחלטנו אילו פלטפורמות היו הטובות ביותר ומדוע תכונות אלו חשובות:

עמלות ועלויות: עליך לשאוף למצוא פלטפורמה עם עלויות נמוכות ככל הניתן. בארה"ב למשל רוב הפלטפורמות כבר מתמחרות שלל פעולות בחינם. בארץ זה עדיין לא כך ורוב הפלטפורמות גובות בערך עמלת מכירה\קניה של 0.09%. כמובן יש לחפש פלטפורמות ללא דמי משמרת (כמו בבנקים) ועם עמלות דמי טיפול נמוכות ככל האפשר.

קרנות נאמנות: בעוד שרוב הברוקרים גובים עמלה עבור מסחר בקרנות נאמנות, חשוב גם לדעת שלרובם יש רשימה של מאות או אפילו אלפי קרנות שנסחרות ללא עמלות כלל.

מינימום לפתיחת חשבון: לרוב הפלטפורמות יש סכום מינימום לפתיחת חשבון והוא נע סביב ה-20 אלף שח. אם אתה משקיע מתחיל, חשוב לוודא שאתה יכול לעמוד בכל דרישות ההשקעה המינימליות לפני שאתה בוחר פלטפורמה.

פלטפורמת מסחר: לחלק מהפלטפורמות יש תוכנות מסחר מורכבות ותוכנות הזמינות לסוחרים יומיים, כמו גם שירותי תיקים מנוהלים וייעוץ. פלטפורמות אחרות נוקטות בגישה פשטנית וידידותית יותר למשתמש. לרבים יש אפליקציות השקעה נלווית שיכולות להיות שימושיות אם אתה רוצה לקנות ולמכור מניות מכל מקום בעולם.

אפשרויות מחקר ופילטור: אחת הסיבות העיקריות לחשבון מסחר מקוון היא שאתה יכול לגשת לחוות דעת שנייה כשתזדקק לה. ברוקרים רבים מציעים חבילה מלאה של מעקב מניות של חברות ייעוץ צד שלישי כמו TipRanks למשל, כמו גם מבחני מניות וקרנות, כך שתוכל למצוא, למשל, את העמלות השנתיות עבור השקעה בקרן, או לקבל עזרה במיון הבחירות שלך באמצעות פרמטרים כמו מחיר לרווח יַחַס.

פלטפורמות מסחר במניות מומלצות

IBI Trade

IBI Trade הינה פלטפורמת מסחר בבורסה מבית איי בי איי. הפלטפורמה מאפשר מסחר בבורסה בארץ ובארה"ב באמצעות מערכת Viewtrade ו-Spark.

IBI Trade מעניקה שירות, תמיכה לאורך שעות המסחר בישראל ובארה"ב, באמצעות צוות סוחרים מיומן ומקצועי. ניתן לפתוח חשבון מסחר אונליין במספר שלבים פשוטים.

כמו כן, ניתן לבצע פעולות באופן דיגיטלי כגון: עדכון פרטים, המרות מט"ח, הוראות קניה ומכירה ועוד. באתר החברה ובאזור האישי ניתן למצוא פורטל מדריכים ואזור שאלות ותשובות נרחב.

מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים $74 מתנה לחשבון ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה!

המבצע דרך הרשמה בלינק הזה בלבד

מיטב טרייד

בתור חבר בורסה מבית ההשקעות מיטב., מיטב טרייד מפוקחת ומבוקרת ע"י הרשויות, לרבות הבורסה בת"א והרשות לני"ע.

מיטב טרייד מעניקה שירותי השקעות ומסחר בבורסות בארץ ובעולם באמצעות פלטפורמות מתקדמות ותמיכה של חדרי מסחר בכל שעות המסחר.

בפלטפורמה גם למשקיעים וגם סוחרים יום ומהווה את שער הכניסה להשקעות בבורסה בארץ ובעולם.
המסחר העצמאי בבורסה באמצעות מיטב טרייד מאפשר ליהנות ממחירים הוגנים ומתשתיות טכנולוגיות מתקדמות (בהשוואה לבנקים) יחד עם תמיכה מלאה הכוללת קורסים חינמיים ושיחות זום יזומות.

פפר אינבסט

פפר אינבסט היא פלטפורמת מסחר בחלקי מניות מבית בנק לאומי.
באמצעות הפלטפורמה אפשר להשקיע בלמעלה מאה וחמישים מניות מתוך אינדקס ה-S&P וגם כמה תעודות סל נבחרות.
היתרון של פפר אינווסט הוא הממשק הנוח והשפה הקלילה המובנת גם למתחילים. יתרון נוסף הוא מינימום השקה נמוך מאוד לעומת המתחרים (החל-₪50 בלבד)
מעבר לאפשרות במסחר בשברי מניות, מוטמע באפליקציה מידע על כל חברה ומניה, המלצות אנליסטים, אפשרות הוספה למועדפים. אם אתם מתחילים, זו פלטפורמה שבהחלט הייתם רוצים לבדוק.

אינטראקטיב ישראל

אינטראקטיב ישראל מעניקה פלטפרומה לשירותי מסחר גלובלי בלמעלה מ-24 מדינות ו-135 בורסות ברחבי העולם. החברה פועלת כשלוחה מקומית של חברת הברוקראז' האמריקאית Interactive Brokers. המוצרים הסחירים בפלטפורמת המסחר כוללים: מניות, אופציות, תעודות סל, חוזים עתידיים. פלטפורמת המסחר מאוד משוכללת וכוללת מגוון גרפים ואפשרויות ניתוח טכני.
מעבר לממשק המתקדם והטכני עם יכולת ניתוח על הגרף יש אפשרות לקבלת התראות בזמן אמת והכספים נשמרים בחשבון נאמנות, מפוקחים על ידי הרגולטור האמריקאי ומבוטחים עד סכום של 500,000 דולר.
כמון בפלטפורמה תמצאו מערכת מסחר TWS, עם מעל ל-100 פקודות מסחר, יותר מ-10 טמפלטים שונים ואפשרות להתאמה אישית.

אקסלנס

אקסלנס ברוקראז' היא חברת-בת של בית ההשקעות אקסלנס מקבוצת הפניקס, והיא חבר בורסה המפוקחת על ידי הבורסה לניירות ערךולכן המשקיעים מוגנים מפני שהחברה כפופה לרגולציה מחמירה.
ניתן לפתוח חשבון מסחר בפלטפורמה של אקסלנס ברוקראז' באופן מקוון. התהליך הוא פשוט ויש למלא פרטים אישיים, לבחור את מסלול הפעילות הרצוי, לענות על שאלון הכר את הלקוח ולחתום על ההסכם.
לרשות לקוחות אקסלנס מגוון מערכות למסחר בבורסה הישראלית– ובהן OrderNet Spark, OrderNet Pro המאפשרת גם מסחר משולב בחו"ל ו-FMR, שמתאימה למסחר בווליום גבוה.
פלטפורמת Global ExTrade מאפשרת מסחר ב-100 בורסות בחו"ל ובסוגים רבים של ניירות ערך, ומערכת OrderNet Pro מאפשרת מסחר משולב בבורסות בישראל ובארה"ב במקביל.

כיצד כדאי לבחור פלטפורמה למסחר במניות?

כשאתה בוחר פלטפורמת מסחר במניות, אתה צריך לחשוב על הצרכים המיידיים שלך כמשקיע או כסוחר. אם אתה מתחיל, ייתכן שתצטרך פלטפורמה שיש לה אזור למידה טוב על מחסר, שוק המניות ושווקים פיננסיים אחרים. אם אתה מתקדם, נסה לחפש פלטפורמה עם אפשרויות מתקדמות, חיבור עם כלים אחרים ופעילות בשווקים גלובליים אחרים.

רלוונטי: אתרי השקעות המונים מומלצים

מהי פלטפורמת מסחר במניות וכיצד היא עובדת?

פלטפורמת מסחר במניות היא חשבון פיננסי הדומה בתפקוד לחשבונות שיש לך בבנק. עם חשבון מסחר זה אתה מפקיד כספים בחברת השקעות (הברוקראז'). זה נעשה בדרך כלל על ידי העברה מחשבון הבנק הקיים שלך לחשבון נאמנות. לאחר הוספת כספים לחשבון הברוקראז' שלך, אתה יכול להפעיל את הכסף באמצעות פלטפורמת המסחר של הברוקראז' כדי להשקיע את הכספים הללו בשוק. הנכסים שאתה קונה במזומן יכולים להיות כל דבר שמציע ברוקראז' זה, כולל מניות, אג"ח, תעודות סל ואפילו מטבעות קריפטוגרפיים.

פלטפורמת המסחר שלך תציג את האחזקות שלך (הנכסים שרכשת) וכן את יתרת המזומנים שלך (כוח הקנייה שלך). אם אתה משקיע במשהו שעולה בערכו, אתה יכול למכור אותו והרווחים יופקדו בחשבון הברוקראז' המקוון שלך. משם, אתה יכול לבצע עסקה נוספת או אפילו להעביר את הכספים לחשבון הבנק הרגיל שלך לשימוש במקום אחר. יש לציין שבישראל אתה מחוייב על פי חוק לשלם מס רווחי הון.

רלוונטי: אפליקציות להרוויח כסף

כמה כסף צריך כדי להתחיל להשקיע?

כניסה להשקעה עם מינימום מסויים הולך ונעלם. כיום ניתן להתחיל להשקיע גם עם 50 ש"ח. עם פלטפורמות מסויימות המציעות חשבונות עם מינימום נמוך וגישה לקניית חלקי מניות אתה יכול להתחיל להשקיע כמעט בכל סכום. אם אין לך הרבה כסף להשקיע לעומת זאת, זה עלול להשפיע על האופן שבו אתה ניגש לשוק. למרות שאתה יכול להשקיע 50 ש"ח במניות חלקיות של מניה ספציפית, הגישה הטובה יותר עם הון מוגבל היא להשתמש בתעודות סל. תעודות סל העקובות אחר אינדקס, למשל, מציעות גיוון גדול יותר עבור הכסף שלך מאשר מניה של חברה בודדת מכיוון שכל מניה (וחלק חלקי) של תעודת הסל משכפלת מדד המורכב מחברות רבות בתעשיות שונות.

כאשר משקיעים בסכומים קטנים, עקביות היא המפתח לבניית עושר. אם אתה יכול להכניס סכום כסף קבוע לשוק – אפילו 50 ש"ח לשבוע – אתה תופתע מהמהירות שבה הוא מתחיל לצמוח. עקביות זו גם עוזרת למצע את השפעות השוק.

רלוונטי: אפליקציות תשלומים מומלצות

האם אתה יכול להפסיד כסף בפלטפורמת מסחר במניות?

כן, ניתן בהחלט. זו המציאות בשוק מפני ששום תגמול לא מגיע ללא סיכון. אתה יכול להפסיד כסף בקניית השקעה גרועה, אבל אתה יכול גם להפסיד בקניית השקעה טובה בזמן הלא נכון. כשמדובר בשווקים הפיננסיים, יש אינסוף אפשרויות להרוויח כסף ולהפסיד. אלא אם כל הכספים בחשבון המסחר שלך יושבים במזומן לא מושקע, קיים סיכון שתפסיד כסף. דרך נוספת להסתכל על זה, עם זאת, היא שחשבון המסחר מלא במזומנים לא מושקעים אינו בסיכון גם להרוויח כסף. אתה יכול להשתמש באסטרטגיות כמו הקצאת נכסים ופיזור כדי להפחית את הסיכון להפסיד כסף, אבל לעולם לא תחסל אותו לחלוטין מבלי לחסל גם את הסיכויים שלך להרוויח תשואה ראויה. יש לציין שכל עוד לא מכרת, ההפסד הוא רק על הנייר.

רלוונטי: אפליקציות תשלום דרך הנייד

מה ההבדל בין השקעה למסחר?

חשוב לקחת בחשבון ולעשות הבחנה בין השקעה למסחר. כשאנשים מדברים על השקעה הם בדרך כלל מתכוונים לקנות נכסים להחזקה לתקופה ארוכה. מטרת ההשקעה היא לבנות עושר בהדרגה ולהגיע ליעדי הפרישה שלך. לעומת זאת, מסחר כרוך באסטרטגיות קצרות טווח הממקסמות תשואה על בסיס קצר טווח, כגון יומי או חודשי. מסחר נחשב בדרך כלל מסוכן יותר מהשקעה.

רלוונטי: אפליקציות להעברת כספים

כיצד בחרנו את הפלטפורמות הטובות ביותר למסחר במניות?

כדי ליצור את רשימת הפלטפורמות הטובות ביותר למסחר במניות, התחלנו בחיפוש אחר חברות שהציעו שילוב מוצק של כל התכונות המרכזיות המפורטות לעיל.

שנית, חיפשנו פלטפורמות שהציעו תכונות בולטות שמבדילות אותן מהמתחרים. מעבר לכך הסתכלנו על קלות ההרשמה, פשטות המסחר, אפשרויות תמיכה, עלויות, ביקורות ברשת ועוד.

רלוונטי: אתרי הלוואת חברתיות

סיכום ומחשבות אחרונות על פלטפורמות מסחר עצמאי

יש כיום הרבה פלטפורמות מסחר לבחירה. לכן, עליך לבצע מחקר רב כדי להבטיח שתמצא ספק העונה על הצרכים שלך.

לדוגמה, בעוד שחלק מכם אולי מחפשים להתמקד בעיקר בעמלות נמוכות, אחרים עשויים לחפש פלטפורמה שמציעה שוק או סוג נכסים ספציפיים.

גורמים אלו ואחרים כדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים פלטפורמת מסחר מקוונת. האם אתה רוצה לסחור או להשקיע? האם אתה רוצה אפליקציה נהדרת לנייד שתוכל לבדוק את התיק שלך בכל מקום שאתה נמצא? באילו סוגי נכסים אתה מחפש להשקיע? לא תמיד קל לענות על שאלות אלו אבל אנו מקווים שמאמר זה עזר לך לעשות קצת סדר בדברים.

קראו עוד: אתרי גיוס המונים

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו