השקעות בקריפטו

מדריך מסחר בביטקוין בישראל

תהיתם פעם איך תוכלו להפוך את הסקרנות שלכם לגבי ביטקוין לסט כישורים מוחשי? עם ההדרכה הנכונה, ניתן להסיר את המסתורין מהעולם החמקמק של המסחר בביטקוין, ולהפוך אפילו את החובבים הלא מנוסים ביותר לסוחרי ביטקוין מיומנים.

החל מהבנת הפרטים הקטנים של ארנקים ובורסות וכלה בשליטה באסטרטגיות מסחר מתוחכמות וטכניקות ניהול סיכונים קריטיות – מדריך מסחר מקיף זה בביטקוין מוכן להוביל דור חדש של סוחרי ביטקוין מושכלים.

התעמקו בעולם הסוער של מטבעות קריפטוגרפיים תוך כדי דפדוף בקורסים מומלצים, וחשפו את האפיקים הרבים בהם ניתן להשתמש בביטקוין שלכם. לכן, שבו לאחור ואפשרו לנו לנווט בשטחים נרחבים של מסחר בקריפטו, להפיג מורכבויות ולחשוף לקוחות פוטנציאליים מרגשים שלפנינו.

תוכן עניינים

לפני הכל: כבר יש לכם ביטקוין?

אם כבר יש ברשותכם ביטקוין, המשיכו הלאה. אם עדיין אין לכם (או אם אתרם רוצים לקנות עוד ובדרך מפוקחת, המשיכו לקרוא.

ישנם כל מיני דרכים לקנות ביטקוין אבל הדרך הכי בטוחה היא ככל הנראה דרך בית השקעות. לכן, בית ההשקעות המוכר אלטשולר שחם הרים לאחרונה את הכפפה ומאפשר כעת לקנות ולמכור קריפטו בצורה מאובטחת, מפוקחת ומבוטחת.

השירות נקרא אלטשולר שחם הוריזון ובאמצעותו אפשר לקנות ולמכור ביטקוין (ועוד מטבעות). הקנייה נעשית בפועל באמצעות טלפון עם חדר המסחר אבל היתרונות הגדולים הן: העמלות הנוחות (יחסית לאפשרויות אחרות), האופציה לקנות בהוראת קבע ובנוסף אלטשולר תטפל עבורכם בכל נושא המיסוי וגם מספקת ליווי אישי מלא.

להרשמה דיגיטלית או קריאת הביקורת המלאה

מדריך מסחר בביטקוין: ארנקים

ארנקי ביטקוין הם חלק חיוני במסחר במטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שהם מספקים דרך מאובטחת לאחסן, לשלוח ולקבל ביטקוין. בעיקרו של דבר, זהו ארונית דיגיטלית שבה נשמרים הביטקוין שלך. בעולם המסחר בביטקוין, הרעיון של אובדן גישה לארנק שלך דומה לאיבוד ארנק אישי מלא מזומנים בעולם האמיתי.

סוגי ארנקי ביטקוין

ארנקי ביטקוין מגיעים במספר צורות, כל אחת עם סט יתרונות וחסרונות משלה. ישנם ארנקי חומרה, שהם מכשירים פיזיים המיועדים לאחסון cryptocurrency. ארנקי תוכנה, לעומת זאת, הם יישומים שניתן להתקין במחשב או בטלפון חכם. לאחר מכן, ישנם ארנקי אינטרנט וארנקי נייר מדי, המשרתים צרכים ספציפיים.

בחירת ארנק הביטקוין הנכון

בחירת ארנק הביטקוין הנכון תלויה בגורמים שונים כגון כמות הביטקוין שאתה מתכנן להחזיק, רמת האבטחה שאתה זקוק לה והעדפת קלות השימוש שלך. זכור תמיד, מטרת בחירת ארנק היא להבטיח אבטחה ופונקציונליות המיושרות עם צרכי המסחר שלך.

הגדרה ואבטחה של ארנק ביטקוין

הגדרת ארנק ביטקוין היא תהליך פשוט אך אבטחתו דורשת תשומת לב זהירה. יהיה עליך להגדיר סיסמאות חזקות, לאחסן באופן מאובטח את המפתחות הפרטיים שלך ולבצע גיבויים קבועים. הגנה על הארנק שלך חשובה לא פחות מהגנה על הארנק הפיזי שלך בעולם הדיגיטלי המתפתח ללא הרף. בחלק הבא, כחלק ממדריך המסחר שלנו בביטקוין, נדבר על בורסות ביטקוין, בהן מתחילות לעתים קרובות עסקאות.

קריאה בהרחבה: ארנקי קריפטו מומלצים

מדריך המסחר בביטקוין: בורסות

לב המסחר בביטקוין נמצא בעולם המורכב של בורסות קריפטו. אבל מהי בדיוק בורסת ביטקוין? זוהי פלטפורמה דיגיטלית שבה ניתן לקנות ביטקוין, למכור ולסחור בביטקוין עבור סוגים שונים אחרים של מטבעות דיגיטליים או מטבעות מסורתיים כמו השקלים החדשים.

יש הרבה בורסות ביטקוין זמינות, עם שמות כמו Binance, Bitstamp ו- Kraken השולטים בסצנה. לכל בורסה יש סט משלה של תכונות, הטבות ואמצעי אבטחה. בעת בחירת בורסה, חיוני לחפש היבטים כגון תכונות אבטחה, עמלות עסקה, ממשק משתמש, תמיכת לקוחות ונזילות. ככל ששוק המטבעות הקריפטוגרפיים גדל בישראל, אמינות הופכת לגורם מפתח בבחירת בורסה.

לאחר שבחרת את בורסת הביטקוין הנכונה, עליך להירשם, לאמת את זהותך (תהליך המכונה KYC או הכר את הלקוח שלך) ולממן את חשבונך. התקנה ראשונית זו היא פשוטה למדי, אך היא בעלת חשיבות עליונה לחוויית מסחר ללא טרחה.

בחלק הקרוב שלנו על אסטרטגיות מסחר, נחקור דרכים שונות שבהן תוכל להפיק את המרב מבורסות אלה. אבל לעת עתה, זכור כי לקיחת הזמן לבחירת הבורסה הנכונה יכולה לשנות את כללי המשחק במסע המסחר שלך בביטקוין.

קריאה בהרחבה: בורסות קריפטו מומלצות

מדריך המסחר בביטקוין: אסטרטגיות מסחר

אסטרטגיות המסחר בביטקוין משתנות באופן משמעותי, ומונעות בעיקר על ידי יעדי השקעה אישיים, סובלנות לסיכון ומחויבות לזמן. חשוב לזכור כי אסטרטגיות שונות יתאימו לאנשים שונים, בהתאם להבנתם את שוק הביטקוין ויכולתם לנתח את מגמות השוק.

ניתוח פונדמנטלי

זוהי אסטרטגיה שבה סוחרים מעריכים את הערך הפנימי של ביטקוין בהתבסס על גורמים כלכליים, פיננסיים ואיכותיים וכמותיים רלוונטיים. לדוגמה, סוחרים מסתכלים על עדכונים טכנולוגיים, שווי שוק, נפחי עסקאות, ואת החדשות על הסביבה הרגולטורית.

ניתוח טכני

סוחרים המעדיפים ניתוח טכני בוחנים בעיקר תרשימי מחירים ומשתמשים בחישובים מתמטיים כדי לזהות את דפוסי המסחר והמגמות של ביטקוין. אסטרטגיה זו מסתמכת במידה רבה על נתונים סטטיסטיים ומשתמשת באינדיקטורים שונים, כולל ממוצעים נעים ומדד חוזק יחסי (RSI).

מסחר יומי

מסחר יומי כולל קנייה ומכירה של ביטקוין בתוך יום מסחר אחד. אסטרטגיה זו דורשת ערנות שוק מתמדת והבנה טובה של תנודות שוק קצרות טווח. זה מתאים באופן אידיאלי לסוחרים שיכולים להשקיע זמן רב ולהגיב במהירות לשינויים בשוק.

מסחר בסווינג

בניגוד למסחר יומי, מסחר סווינג מתמקד במגמות המתרחשות על פני מספר ימים או שבועות. סוחרים מזהים "תנודות" בתוך מגמה ומבצעים עסקאות על בסיס תנודות אלה. אסטרטגיה זו דורשת סבלנות והבנה חזקה של המומנטום בשוק.

השקעה לטווח ארוך

ידוע גם בשם HODLing, אסטרטגיית השקעה לטווח ארוך כוללת קנייה והחזקה של ביטקוין לתקופה ממושכת ללא קשר לתנודתיות השוק. אסטרטגיה זו עובדת בצורה הטובה ביותר עבור אלה המאמינים בפוטנציאל הצמיחה ארוך הטווח של ביטקוין.

קשור: כל מה שצריך לדעת על מסחר בקריפטו

Dollar cost averaging

Dollar cost averaging היא אסטרטגיה שבה סכום קבוע של ביטקוין נרכש בלוח זמנים קבוע ללא קשר למחירו. זה מקטין את הסיכון של השקעת סכום גדול בעסקה אחת, כפי שהוא מפזר את הרכישה על פני זמן, פוטנציאל למזער את ההשפעה של תנודתיות.

חשוב שהסוחרים יכירו כל אסטרטגיה כדי לקבוע איזו מתאימה ביותר לצרכי המסחר שלהם – נושא שאליו ניגע ב'מדריך המסחר בביטקוין: קורס מסחר בביטקוין' בהמשך מדריך זה.

לקריאה מורחבת: השקעות קריפטו

מדריך מסחר בביטקוין: ניהול סיכונים

כמו בכל צורת מסחר, ניהול סיכונים הוא היבט מכריע במסחר בביטקוין. ניהול סיכונים מתייחס לאמצעים ולאסטרטגיות שסוחרים נוקטים כדי להגן על ההון שלהם מפני הפסדים רציניים ובלתי צפויים. הצעד הראשון בניהול סיכונים יעיל הוא הגדרת סובלנות הסיכון שלך, שהיא כמות ההפסד הפוטנציאלי שאתה מוכן להשלים איתו במרדף אחר רווח.

הגדרת סובלנות לסיכונים

חשוב להשקיע רק את מה שאתם מוכנים להפסיד. כלל אצבע נפוץ הוא לעולם לא לסכן יותר מ 1-2% מהון המסחר שלך בעסקה אחת. זה מאפשר לך לסבול שורה של הפסדים רצופים מבלי לפגוע קשות בחשבון המסחר שלך. הבנה קונקרטית של סובלנות הסיכון שלך היא קריטית במיוחד בעולם התנודתי של המסחר בביטקוין.

שימוש בפקודת Stop-Loss

כלי חיוני נוסף לניהול סיכונים במסחר בביטקוין הוא השימוש בפקודות סטופ-לוס. פקודת עצירת הפסד היא פקודה המוגדרת מראש למכור באופן אוטומטי את הביטקוין שלך אם המחיר יורד לרמה מסוימת. זה נעשה כדי לנעול את הרווחים שלך או להגביל את ההפסדים שלך. פקודות עצירת הפסד הן רשת הביטחון של הסוחר ויכולות למנוע ממך לצבור הפסדים כבדים כאשר השוק הופך תנודתי מאוד.

פיזור השקעות

גיוון הוא עוד פרקטיקה סטנדרטית לניהול סיכונים שיש להשתמש בה במסחר בביטקוין. אסטרטגיה זו כוללת פיזור ההשקעות שלך על פני מגוון נכסים כדי לקזז הפסדים בתחום אחד עם רווחים בתחום אחר. בעוד ביטקוין עשוי להיות המוקד העיקרי שלך, זה אף פעם לא רעיון רע להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים אחרים או אפילו בנכסים מסורתיים כמו מניות, אג"ח או סחורות.

הימנעות מקבלת החלטות רגשית

קבלת החלטות רגשית היא מלכודת נפוצה שיכולה להוביל להחלטות מסחר גרועות, מה שמוביל להפסדים מצערים. שימוש באסטרטגיית מסחר יציבה ובדוקה והיצמדות אליה, ללא קשר לסנטימנט השוק הרגעי, יכול להגן עליך ממצבים כאלה. כפי שדנו בסעיף מדריך המסחר בביטקוין: אסטרטגיות מסחר, אסטרטגיית מסחר סולידית היא המפתח.

התעדכנות בחדשות ובמגמות השוק

לבסוף, סוחר מושכל הוא סוחר מצליח. הישאר מעודכן בחדשות האחרונות ובמגמות השוק. זכרו, מסחר בביטקוין הוא לא רק לקנות נמוך ולמכור גבוה – זה על קבלת החלטות מושכלות וניהול סיכונים יעיל.

מדריך מסחר בביטקוין: קורס מסחר בביטקוין

חינוך הוא היבט בסיסי של כל מקצוע, ומסחר בביטקוין אינו יוצא מן הכלל. שיפור הידע בנושא יכול להפחית באופן דרסטי את הסיכונים הכרוכים במסחר בביטקוין ולהגדיל את הרווחים הפוטנציאליים. אתם עשויים לשאול, "איך אני משיג את זה?" הנה התשובה שלך – קורסי מסחר בביטקוין. בואו להתעמק בזה בפירוט רב יותר.

חשיבות הלימוד

המסחר בביטקוין כרוך בשילוב מורכב של עקרונות כלכליים, ניתוח שוק, טכנולוגיית בלוקצ'יין, כמו גם ניהול סיכונים וכסף. הבנת יחסי הגומלין של מושגים אלה מעצימה אותך לקבל החלטות מסחר מושכלות ולהימנע ממלכודות נפוצות. כאן נכנס לתמונה קורס מסחר מקיף בביטקוין כדי לגשר על פער הידע.

קורסים מומלצים למסחר בביטקוין

בעוד מספר אפשרויות למידה נעות בין הדרכות חינם לקורסי פרימיום, חשוב לבחור כאלה המספקים הבנה הוליסטית של המסחר בביטקוין. לדוגמה, חלק מהפלטפורמות המקוונות המקיפות כוללות את Udemy, Coursera ו-Skillshare. הם מציעים תוכניות מגוונות המתאימות לכל הרמות, החל טירונים לסוחרים מתקדמים.

אני ממליץ על קורס מסחר בקריפטו TradingIL בהנחייתו של דניאל נבון. מדובר בקורס אונליין למסחר בקריפטו הכולל 8 שיעורים מרתקים אשר יכניס אתכם לתחום המטבעות הוירטואלים בצורה מקצועית

במהלך קורס הקריפטו תלמדו בין היתר: ניתוח טכני, ניתוח פונדמנטלי , אסטרטגיות מסחר מקצועיות, ניהול סיכונים, השתתפות בהנפקות, NFT, מטא וורס ותכנים מלאי ערך נוספים.

רוצים לדעת עוד? כל מה שרתיתם לדעת על קורס קריפטו

נושאים המכוסים בקורס מסחר בביטקוין

קורסי מסחר בביטקוין צריכים לכסות יסודות כמו ההיסטוריה של ביטקוין, מנגנון בלוקצ'יין ואמנות קריאת תרשימי מחירים. קורס איכותי מבהיר על אסטרטגיות מסחר כפי שנדון בסעיף הקודם וטכניקות ניהול סיכונים בהן נעמיק בחלק הבא. הם עשויים גם ללמד אותך על הגדרת ארנקים וייזום עסקאות בבורסות – נושאים שנסקרו קודם לכן במדריך זה.

היתרונות של לקיחת קורס מסחר בביטקוין

לקיחת קורס מסחר בביטקוין היא צעד קדימה לקראת חווית למידה מובנית. זה מספק בהירות בתוך הרעש כדי לעזור לך לפתח תוכנית מסחר ונותן לך להתאמן עם מסחר מדומה לפני שאתה נכנס למשחק האמיתי. והכי חשוב, זה מאפשר לך להיות חלק מקהילה שבה אפשר לעסוק עם סוחרים מנוסים, לקבל פרספקטיבות רעננות, ולהישאר מעודכן עם המגמות האחרונות.

מדריך מסחר בביטקוין: מה לעשות עם הביט?

אז רכשתם ביטקוין ולמדתם איך לסחור בו, עכשיו מה עושים איתו? ביטקוין הוא רב-תכליתי להפליא וניתן להשתמש בו למגוון רחב של מטרות, בואו נחקור כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר להלן.

תשלום בביטקוין

יותר ויותר ספקים ברחבי העולם מקבלים ביטקוין כאמצעי תשלום. בין אם אתם רוכשים קפה בתל אביב או מכוונים לקנייה מקוונת, הוצאת הביטקוין שלכם יכולה להיות פשוטה למדי. זכור תמיד להשתמש בארנק מאובטח בעת ביצוע עסקאות, אחד הנושאים שנדונו קודם לכן במדריך זה.

השקעה במטבעות קריפטוגרפיים אחרים

ניתן להשתמש בביטקוין כדי לגוון את תיק המטבעות הקריפטוגרפיים שלך על ידי השקעה בנכסים דיגיטליים אחרים או אלטקוינים. בורסות רבות מקבלות ביטקוין כצמד מסחר, מה שמאפשר לך להתעמק במגוון רחב יותר של השקעות קריפטו. זכור, אסטרטגיות מסחר ועקרונות ניהול סיכונים, שנסקרו בסעיפים קודמים, חלים גם בעת גיוון תיק ההשקעות שלך.

HODLing ביטקוין

המונח "HODL" מקורו בקהילת הביטקוין ומשמעותו העיקרית היא להחזיק בביטקוין שלך במקום לבזבז או לסחור בו, בציפייה לעליית מחירים. גישה זו יכולה להציע סיפוק לטווח ארוך, במיוחד בהתחשב בעליית המחיר ההיסטורית של ביטקוין.

הלוואות עמית לעמית

אפשרות נוספת היא להשתמש בביטקוין שלך להלוואות עמית לעמית, להציע את הביטקוין שלך כהלוואה ולהרוויח ריבית לאורך זמן. קיימות פלטפורמות שונות בהן תוכלו להשאיל את הביטקוין שלכם בבטחה, מה שמוסיף ממד ייחודי נוסף לאפשרויות המסחר בביטקוין מציע.

סטייקינג וצבירת ריבית

לבסוף, סטייקינג או הלוואה של ביטקוין בפלטפורמות מסוימות יכולים להרוויח ריבית, בדומה לחשבון חיסכון מסורתי. אמנם זה לא רק לבזבז את הביטקוין שלך, זו דרך לשים את זה לעבוד ולייצר תשואה נוספת.

תרומת ביטקוין

מאמץ אצילי עם הביטקוין שלך הוא לתרום לארגוני צדקה. ארגוני צדקה רבים ברחבי העולם מקבלים כעת תרומות ביטקוין, מה שמאפשר להשקעה שלך להשפיע באופן חיובי על החיים האמיתיים.

לסיכום, האפשרויות מה לעשות עם ביטקוין הן רחבות ומגוונות. מדובר במציאת מה שעובד הכי טוב עבורך בתחום הביטקוין. אני מקווה שמדריך זה נתן לך כמה תובנות חשובות לגבי המסלולים הפוטנציאליים שאולי תרצה לקחת.

קריפטו 101: איך קונים קריפטו? | איך מוכרים קריפטו?

מדריך המסחר בביטקוין: סיכום

מדריך זה נועד לספק סקירה מקיפה של המסחר בביטקוין מארנקים ובורסות ועד ניהול סיכונים ואסטרטגיות מסחר. אין ספק, המסחר בביטקוין מציג הזדמנות מרגשת עם התנודתיות שלו והפוטנציאל לייצר תגמולים פיננסיים משמעותיים. עם זאת, כפי שדנו בסעיף 'מדריך המסחר בביטקוין: ניהול סיכונים', חשוב ביותר לנווט בנוף זה בזהירות.

החל מבחירת הארנק המתאים ועד להבנת המורכבות של בורסות כגון אותם משאבים המפורטים ב'מדריך המסחר בביטקוין: בורסות', כל אלה הם הבסיס למסע המסחר שלך בביטקוין. עם זאת, זה קריטי לא להתעלם מהחשיבות של למידה על אסטרטגיות מסחר, ניהול סיכונים ולדעת מה לעשות עם הביטקוין שלך. כפי שמודגש ב'מדריך המסחר בביטקוין: קורס מסחר בביטקוין', למידה מתמשכת משמשת כאסטרטגיה משכנעת המכינה את הסוחרים לבלתי צפוי של שוק הקריפטו.

רלוונטי: הכל על כריית קריפטו

מעבר ליסודות

ואז מגיעה השאלה 'מדריך המסחר בביטקוין: מה לעשות עם ביטקוין?' לאחר שאבטחתם את הביטקוין הראשון שלכם, נתיבים רבים נפתחים בפניכם בין אם ברצונכם להחזיק, לבזבז, לתקוע יתד או אפילו לתרום את הביטקוין שלכם. זכרו, ההחלטה צריכה להתאים ליעדים הפיננסיים ולפרופיל הסיכון שלכם. כפי שהצענו ב'מדריך המסחר בביטקוין: אסטרטגיות מסחר', האסטרטגיה שתבחר יכולה להשפיע באופן משמעותי על הצלחת המסחר שלך.

לבסוף, זכרו כי למרות העולם המרתק של המסחר בביטקוין, כמו כל השקעה, הוא טומן בחובו סיכונים. התקרבו תמיד בזהירות והימנעו מהחלטות המונעות על ידי רגשות או הייפ. זכור את האסטרטגיות והטיפים המשותפים במדריך זה וקח את הזמן שלך ללמוד ולהבין את הדינמיקה של השוק.

לסיכום, התחילו היכן שנוח לכם, לעולם אל תפסיקו ללמוד, השתמשו באסטרטגיות לניהול סיכונים והכי חשוב, תיהנו מהמסע של המסחר בביטקוין.

רלוונטי: רוצים להשקיע בביטקוין אבל בלי הכאב ראש של לרכוש ביטקוין? למדו על השקעה עם קרן סל ביטקוין

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

חדש!
הדרך הבטוחה והקלה לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים

הוריזון מבית אלטשולר שחם מאפשרת רכישה ומכירה של קריפטו תחת רישיון ופיקוח של רשות שוק ההון ואחסון המטבעות אצל משמורן (קסטודי) או ארנק פרטי בנוסף היא תטפל לכם בהיבטי המיסוי וגם מציעה אפשרות לקניה בהוראת קבע!

לקריאת הביקורת המלאה
ליווי צמוד

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית