השקעות סולידיות למתחילים

השקעות סולידיות

רוצים להתחיל להשקיע? חוששים מהפסדים? רוצים ללכת על בטוח? אם כן, השקעות סולידיות יוכלו להיות המענה הנכון עבורכם. השקעות סולידיות הן השקעות שיש בהן רמת סיכון נמוכה עם רווח (לעיתים) בטוח. רוצים לדעת איך משקיעים השקעות סולידיות באיזה אופן שומרים על רמת הסיכון נמוכה ועל רווח (כמעט) בטוח? הגעתם למקום הנכון. הכנו עבורכם מדריך למשקיע הסולידי. כל המידע שאתם צריכים נמצא כאן.

השקעה סולידית – כניסה לעולם ההשקעות

עולם ההשקעות טומן בחובו אין ספור הזדמנויות ואפשרויות להגדלת ההון העצמי והרווחים העצמיים. בעולם ההשקות קיימת האפשרות להפוך סכום קטן של כסף לסכום גדול, כמעט ללא מאמץ וללא עבודה קשה. לפעמים אנשים מתבלבלים לחושב שמדובר באפיק השקעה פאסיבית אך לא כך הדבר. עם זאת, חשוב להכיר גם את הסיכונים שקיימים בעולם ההשקעות, הסיכונים להפסד או לחוסר ברווחים. כולם משקיעים במטרה כדי להרוויח, אך כדי להשיג את המטרה צריך לדעת איך, איפה ומתי להשקיע.

רלוונטי: השקעות בבורסה למתחילים

מקסימום תשואה בהשקעה סולידית. אפשרי?

כל עולם ההשקעות מבוסס על אמת אחת אוניברסלית שעליה אין עוררין: כל ההשקעות מבוצעות כדי להשיג מקסימום תשואה. לא מדובר במקסימום אחיד, אלא במקסימום שמשתנה בין ההשקעות השונות, והוא תמיד פונקציה של רמת הסיכון שקיימת בעסקה. נדרשת היכרות מעמיקה עם עולם ההשקעות הסולידיות כדי לאפשר ניסיון להשגת מקסימום תשואה תוך שמירה על רמת סיכון נמוכה.

עוד: השקעה במניות למתחילים

מהי השקעה סולידית?

סוג ההשקעה שנקראת השקעה סולידית פותחה על ידי הכלכלן הנודע הארי בראון, אי שם בשנות השמונים. הוא פיתח מודל ייחודי שמצטיין בפשטות, ביציבות ובמידת הביטחון הגבוהה שהוא מקנה למשקיע. בראון טען שכדי שתיק השקעות ייהנה מביצועים טובים בכל סביבה כלכלית, הוא צריך להחזיק באופן שווה בארבעה אפיקי השקעה שונים.

עוד: השקעות קטנות למתחילים

הבסיס לתיק השקעות סולידי

התפיסה הכלכלית עליה מבוסס תיק השקעות סולידי היא התפיסה כי לא ניתן לחזות את העתיד, ובטח שלא באופן מדויק. לא ניתן להעריך את השינויים ואת האירועים הכלכליים שצפויים להתרחש בטווח הארוך. בהתבסס על תפיסה זו, מחזיק תיק השקעות הסולידי בנכסים המסוגלים מצד אחד להרוויח מכל תרחיש כלכלי, ומצד שני להתגונן.

למדו עוד: בתי השקעות מומלצים

תיק השקעות סולידי לפי הארי בראון

לפי האסטרטגיה הכלכלית של הארי בראון, ההון בתיק ההשקעות הסולידי מפוצל בין ארבעת קבוצות נכסים. כל אחד מארבעת סוגי הנכסים שבתיק ההשקעות מגיב למצב יסוד כלכלי אחר, כך שהסיכונים להפסיד את כל הנכסים בתיק, קלושים עד בלתי אפשריים. לעומת זאת, הרווחים כמעט מובטחים, לפחות מחלק של תיק מסוג השקעות סולידיות.

רלוונטי: השוואת בתי השקעות

השקעות סולידיות למתחילים

תיק השקעות סולידי כולל בתוכו ארבעה סוגי נכסים, באופן שמאפשר להתגונן מפני הפסד בכל תרחיש כלכלי ואף להרוויח בכל מצב. ארבעת סוגי הנכסים הם: מניות, נכסים כספיים, זהב ואגרות חוב (אג"ח). כדי להבין את על אילו תרחישים כלכליים עונה כל אחד מסוגי הנכסים, נסביר ונפרט עליהם במקביל להסבר על סוגי הנכסים.

עוד: קיימות השקעות בטוחות?

תרחיש כלכלי 1: מיתון

מיתון הוא תקופה ארוכה בה הפעילות הכלכלית במשק מואטת. מיתון בדרך כלל מביא אתו צמצום בייצור ובמסחר, ירידה בתעסוקה. בנוסף, מיתון גורם באופן גורף ומשמעותי לירידת מחירים. בתרחיש כזה, כאשר המשק מתכווץ והיצע הכסף בכלכלה קטן בפתאומיות, הנכסים הכספיים בתיק ההשקעות שומרים על היציבות שלו.

רלוונטי: השקעות לטווח ארוך

תרחיש כלכלי 2: צמיחה

צמיחה כלכלית במשק היא הגורם הישיר לעליית ערך המניות. כאשר המשק צומח והחברות בשוק מרוויחות, המניות צפויות להשיג תשואות גבוהות. צמיחה היא מצב של התרחבות הכלכלה שבעקבותיה בתי העסק לרוב מגדילים את רווחיהם, ומחירי המניות שלהם עולה. לעיתים, מחירי המניות עולים בשיעור גבוה יותר מקצב הצמיחה עצמה.

רלוונטי: השקעות לטווח קצר

תרחיש כלכלי 3: אינפלציה

אינפלציה היא מצב כלכלי שבו היצע הכסף עולה על הביקוש לכסף וכתוצאה מכך ערך המטבע יורד. במצב של אינפלציה המחירים עולים וכוח הקנייה יורד. הזהב מאז ומעולם נחשב כיסוד אוצר ערך שמשמש כאמצעי חליפין אוניברסלי, ולכן רבים מבקשים להשיגו ולהחזיק בנכס קשיח במקום במטבע חלש. בעקבות הביקוש לזהב כשהאינפלציה משתוללת, מחירי הזהב מזנקים.

רלוונטי: מסחר בזהב בשוק ההון

אחת הדרכים להתמודד עם אינפלציה גועשת היא העלאת הריבית על ידי בנק ישראל. תרחיש זה גורם לנכסים מסוג קרנות כספיות להיות רלוונטיות מכיוון שהריבית עולה כך גם התשואות על קרנות הכספיות.

באמצעות פלטפורמת Fair אשפר לקנות ולמכור קרנות כספיות וגם קרנות נאמנות ואגח"ים וזאת ללא עמלות, ללא מדי ניהול ומדי משמרת. החל מ-250 ש"ח.

למדו עוד: חוזים עתידיים

תרחיש כלכלי 4: דפלציה

דפלציה היא מצב כלכלי הפוך מאינפלציה, שבו היצע הכסף קטן ביחס לביקוש לכסף, שער הריבית צונח והמחירים נוטים לרדת. כתוצאה מכך, מונפקות אגרות חוב חדשות בריבית נמוכה, דבר שמעלה את ערכן של אגרות החוב הקיימות, אודות לתשואות אג"ח גבוהות יותר. ככל שמשך החיים של האג"ח ארוך יותר, כך היא מבוקשת יותר וערכה עולה.

מצאו: מדדים מובילים בעולם

איך להתחיל להשקיע באופן סולידי?

לפניכם מספר אופציות אטרקטיביות להתחלת השקעות סולידיות עם מינימום נמוך למתחילים:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 100 ש"ח מתנה, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

חודש התנסות חינם

collective2

דירוג פיננקה

5

מערכת מסחר חברתי המאפשרת להתחבר אל מנהלי השקעות מובילים ולהשקיע בדיוק כמוהם. בלי לפספס הזדמנויות ובצורה שקופה, קלה ואוטומטית.

שאלות נפוצות על השקעות סולידיות

השקעה סולידית כרוכה ברכישת נכסים בעלי סבירות נמוכה להפסדים. אמנם יש  פחות סיכוי לראות הפסדים עם השקעה כזאת, אבל גם פחות צפוי להרוויח תשואה משמעותית. יש לזכור כי בכל השקעה קיים סיכון.

השקעות סולידיות מתאימות לאנשים שאינם מעוניינים לסכן את השקעותיהם בשוק ההון. כמו כן אם ברשותכם סכום כסף שמשמש עבור הון ראשוני למשל לדירה, לימודים טיול לחו"ל ואינכם מעוניינים לסכן אותו – השקעה סולידית עלולה להתאים.

אם יש ברשותכם סכום כסף שאתם צריכים לזמן הקרוב (שנה – עד שלוש שנים) לא מומלץ לסכן את הכסף מפני שזה בדר"כ אינו זמן מספיק על מנת להתאושש ממפולת בשוק ההון. אם אתם זקוקים לכסף בטווח הזמן של עד שנה – השקעה סולידית (מאוד!) עלולה להתאים.

לסיכום

השקעות הם לא רק סיכונים, יש אפשרות להשקיע השקעות סולידיות שבהן רמת הסיכון נמוכה מאוד והרווחים יציבים. אם אתם בתחילת דרככם בהשקעות, אנחנו ממליצים להתחיל עם השקעות סולידיות, שיקנו לכם רווחים שיהיו לרוב מתונים, אבל הכי חשוב, בטוחים. בהצלחה 

כל הכתוב מובא כתוכן אינפורמטיבי, אין לראות בכתוב במאמר המלצה  או ייעוץ כלשהו.    

מחפשים אפיק סולידי? חשבו על קרנות כספיות, תיק השקעות מנוהל או תיק השקעות דיגיטלי מנוהל

למדו עוד: איך להתחיל להשקיע בבורסה?

 

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

חכו רגע!

רוצים להתחיל להשקיע? לפניכם מספר הצעות מיוחדות לגולשי פיננקה:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד
מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות
אקסלנס

דירוג פיננקה

4.9

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל
אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, מוצרים חדשים, הטבות, טיפים?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים