בי דה בנק ביטיבי

BTB Israel ביקורת – חוות דעת של צוות פיננקה על השירות של בי טי בי

עם עליית הריבית, גוברת ההתעניינות של הציבור באפיקי השקעה יציבים, ללא סיכון גבוה ועם תשואה גבוהה מעבר לאינפלציה. אם אתם מחפשים לגוון את ההשקעות שלכם מעבר לשוק ההון, פק"מ או נדל"ן, בואו לשמוע על החברה הצומחת בתחום ההשקעות החברתיות: BTB ישראל. 

תוכן עניינים

אודות BTB Israel

פלטפורמת BTB Israel ( קיצור של Be The Bank) מציגה עידן חדש בעולם ההלוואות: שירות הלוואות חברתיות הפועל לפי תיקון מס´ 4 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), התשע"ו-2016 המאפשר לציבור הישראלי ליהנות מאופציות הלוואה והשקעה חברתיות בעזרת טכנולוגיה מתקדמת בתחום הפיננסים. הפלטפורמה הוקמה בשנת 2014 לאחר שנות השקעה ופיתוח אינטנסיביות על ידי שלמה תורג'מן – מנכ"ל החברה ושותפו אלון כץ המשמש כמשנה למנכ"ל. תורג'מן וכץ הם גם חברי דירקטוריון החברה. 

BTB מייצגת את בנקאות העתיד כשמטרתה היא ליצור תחרות בשוק האשראי ולאפשר לכל ישראלי לתת לכסף שלו לעשות הרבה כסף ולהרוויח ריבית על כל השקעה. משקיעי BTB Israel נהנים מריבית שנתית על השקעות בגובה 5-8% בנוסף למיסוי נמוך והגנות מתקדמות.

בי דה בנק ביטיבי

איך BTB עובדת? 

משנת 2014 מחברת BTB Israel בין משקיעים ללווים באמצעות תהליכי הלוואות פשוטים ומהירים שאינם דורשים מפגש או משא ומתן בין הלווים למלווים. בעלי עסקים? תוכלו לעקוב בקלות אחרי ההלוואה שלכם באמצעות הפלטפורמה הידידותית לשימוש שמאפשרת לכם לצפות בכל המידע הרלוונטי בזמן אמת.

מעוניינים להשקיע? שקיפות היא ערך עליון ב-BTB. באמצעות מערכת B-Match חכמה, מחולקים כספי המשקיעים בצורה אוטומטית בין הלווים.

כל משקיע מקבל גישה לאזור האישי שלו באתר בו הוא יכול לצפות בפורטפוליו הלוואות ולהתעדכן בנוגע להלוואות, תנועות בחשבון, סקטורים שונים ומצב הכסף אותו הלווה. 

מינימום להשקעה ב-BTB עומד על 500 שקלים. נציין כי תיק ההשקעות הגדול ביותר בחברה עומד על כעשר מיליון ש"ח. ממוצע הפקדה של משקיעי החברה עומד על כ-135,000 ש"ח.

ניתן לבחור במסלול הרצוי מבין מספר מסלולי השקעה: 

  • מסלול B-MATCH – מסלול לפיזור הלוואות אופטימלי.
  • מסלול B-GOLD – מסלול הבטוחות בו כל הלוואה מגובה בשעבוד נכס.
  • ריבית מתוחמת – ניתן לבחור באחד ממסלולי הריבית המתוחמת של החברה.

תכונות עיקריות

פיזור הלוואות

מערכת B-MATCH שכבר הזכרנו, מאפשרת פיזור אוטומטי של הלוואות כאשר כספי כל משקיע מתחלקים בין לווים רבים וכל הלוואה לבעל עסק, מורכבת מכספי מלווים רבים.

הפרדה

חשוב לציין כי כספי ההלוואות מנוהלים בחשבון נאמנות כאשר אין קשר בין חשבון זה לחשבון העסקי של חברת btb israel.

הלוואה בשיטת לוח שפיצר

חברת BTB מלווה בשיטת שפיצר המבוססת על החזרים חודשיים קבועים.

קרן ערבות הדדית

קרן ערבות ההדדית היא קרן ביטחון. קרן זו תשלם תשלומי קרן וכספי ריבית בכל מקרה בו ייווצר עיכוב בהחזר הלוואות לחברה.

בדיקת דירוג אשראי

החברה תבצע בדיקת דירוג של עסקים המעוניינים ללוות כספים מהחברה ותנתח את רמת הסיכון בהלוואה והבטוחות אותן בעל העסק יכול להעיד. לפי נתונים אלו ייקבע גובה הריבית. במידה ופונה לקבלת הלוואה לווה יחיד, הלוואה תינתן רק לאחר חתימה של ערב על שטר חוב ובדיקת דירוג אשראי.

אפשרויות מעקב מתקדמות

לכל לווה ומשקיע, דשבורד מעקב מתקדם המאפשר צפיה בכל המידע לגבי ההלוואה/השקעה.

מנגנון Reinvest

מנגנון זה מאפשר למשקיע ליהנות מריבית דריבית על הכסף המתקבל כהחזר חודשי על הכסף שהשקיע. רבים מלקוחות החברה בוחרים באפשרות זו המאפשרת להרוויח ריבית נוספת.

דשבורד של BTB

תהליך ההרשמה

תהליך הרשמה לשירותי ההשקעה בפלטפורמה של btb israel הוא קל ופשוט. יש להיכנס לעמוד ההרשמה, למלא פרטי קשר ולהזין קוד אישור. יש ליצור סיסמה לחשבון האישי ולהשלים הרשמה לאתר. בהמשך יועבר הלקוח להשלמת ההרשמה בעמוד התחברות לאזור אישי שם יתמלא פורטפוליו הלוואות לאחר הפקדת כספים.

יש לדווח על סכום הפקדה בחשבון נאמנות ולאחר מכן למלא טופס FACTA.

כעת, לאחר השלמת תהליך ההרשמה ניתן להתחיל להשקיע ולהרוויח.

 BTB israel – כמה זה עולה?

  • דמי ניהול משנתיים מסלול רגיל: 0.6%.
  • דמי ניהול שנתיים מסלול הבטוחות: 0.7%.
  • על הלוואות בערבות מדינה תגבה החברה דמי ניהול נוספים בשווי מחצית מסכום הריבית מעל 4%.

BTB – יתרונות וחסרונות 

יתרונות הלוואה והשקעה ב-BTB כוללים יציבות וחוסר תנודות גם כשהבורסה צונחת, מיסוי נמוך, פיזור הלוואות גבוה בין מאות לווים, ביצוע אוטומטי ללא עיסוק מצד הלווה/משקיע וכן ניהול הכספים בחשבון נאמנות שאינו שייך לחשבון העסקי של החברה.

חסרונות הלוואה ב-BTB כוללים סיכון של אי קבלת ריבית במקרה של אינפלציה גבוהה (באינפלציה נמוכה קיים דווקא יתרון באי הצמדה למדד). בנוסף, לא ניתן לפתוח חשבון זוגי משותף. הפתרון במקרה זה הוא לפתוח חשבון על שם בן הזוג שלו נקודות זיכוי מס בלתי מנוצלות רבות יותר וכן חיסרון נוסף הוא שלא ניתן לדחות תשלומי מס. נקודה זו מהווה יתרון עבור בעלי נקודות זיכוי מס פנויות שלהם אפשרות לקבל החזר מס שנתי.

רלוונטי: מחשבון הלוואות

חוות דעת של צוות פיננקה

BTB מהווה אופציה אופטימלית עבור מלווים שיש להם כסף ששוכב בצד ובמקום להעלות אבק מתכננים לעשות איתו משהו טוב, פעילות פיננסית פשוטה שתספק להם ריבית בשיעור גבוה. הפלטפורמה הגאונית הזו גם מאפשרת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים ליהנות מהלוואות נוחות ללא שהבנק גוזר עליהם קופונים.

שאלות נפוצות על BTB

כן.  ניתן למשוך את הכספים בכל עת. באמצעות מנגנון הנזלה המאפשר להגיש בקשה למשיכת כספים בכל שלב. יחד עם זאת, מאחר וההלוואות ניתנות לתקופות של מספר שנים, קצב הנזלת הכספים תלוי בכמות הכסף שנכנס מדי יום ממשקיעים אחרים ומהחזרי ההלוואות. 

קופה לערבות הדדית  אליה כל משקיעי BTB מפרישים 1% מכל הפקדה ומכל תקבול.   הכספים  משמשים לכיסוי תשלומים של הלוואות בפיגור מתמשך. בנוסף מתבצעות ההגנות הבאות: אנליזה לגבי כל בקשת הלוואה, פיזור, ערבים, הגנה משפטית על חשבון BTB, שעבוד, ערבות מדינה.

רבים טענו כי בעת משבר פיננסי חברות מסוג זה יפשטו רגל בעקבות הנזלה המונית של נכסים על ידי הציבור. בתקופת הקורונה הייתה בהלת משיכת כספים, החברה הצליחה לעמוד במשימה בהצלחה ולא נרשמה התמוטטות.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון