bizibox ביקורת – חוות דעת של צוות פיננקה על השירות של ביזיבוקס

נדמה שבתקופה האחרונה אנחנו מוצפים באפליקציות שמנסות להקל על חיינו בכל הקשור לניהול תקציב ומעקב אחר הוצאות. קצב החיים והשינויים הקיצוניים בשגרת חיינו מחייבים אותנו להיות קשובים לצרכי חשבון הבנק הפרטי שלנו או של העסק. ישנם הרבה אפלקציות בשוק שעושות בדיוק אתזה אבל יש ככל הנראה רק אחת שמשלבת גם את ניהול כלכלת הבית וגם את כלכלת העסק: bizibox. יצאנו לבדוק.

בבלוג זה נחווה את דעתנו על אפליקציית bizibox (ביזיבוקס): אודותיה והבעלים שלה, התכונות העיקריות, עלות, מבצעים,תהליך ההרשמה, תמיכה טכנית, נוחיות השימוש ועוד. רוצים לדעת האם bizibox שווה את זה? המשיכו לקרוא.

אודות bizibox

bizibox b נוסדה בשנת 2011 על ידי חברת iFact והוקמה על ידי אייל חזות, מוטי כספי וגרשון ברושי. החברה שמה לה יעד להוות לבעלי עסקים, לרואי חשבון וליועצי מס מערכת פשוטה לניהול כל הצרכים הפיננסים במקום אחד. המערכת של ביזיבוקס מתממשקת למערכות הבנקים, כרטיסי אשראי ושאר המערכות הפיננסיות של העסק ומושכת משם את הנתונים, מפלטרת, מעבדת, מנתחת, מתריעה ולבסוף מציגה אותם באופן גרפי ופשוט והכל בזמן אמת 24 שעות ביממה.

האפליקציה של bizibox זמינה בחנויות היישומים לאנדרואיד ו-iOS אך ניתן להשתמש בה גם על מחשב דסקטופ!

איך bizibox עובדת?

לאחר הורדה, הרשמה ומילוי פרטי החשבון המערכת מתחילה באיסוף הנתונים משלל מקורות כמו הבנקים, חברות כרטיסי האשראי וחברות הסליקה. לאחר מכן המערכת תציג את כל הנתונים בדשבורד המעוצב אך מלא הפרטים של התוכנה שיראה לכך את כל היתרות מכל הבנקים וידגיש בפניכם אם אתם במינוס או פלוס. תוכלו לראות גרף המפלח הכנסות\הוצאות הניתן לחלוקה גם לפי קטגוריות. בנוסף ישנה רובריקה של ריכוז נתונים פיננסים כגון צ'קים יוצאים, צ'קים נכנסים בעתיד, צ'קים למשמרת פקדונות, הלוואות ועוד.

באמצעות מערכת בינה מלאכותית משוכללת, המערכת יכולה ללמוד את הפעולות שלכם בחודשים האחרונים ולפי זה לבנות לכם תקציב ייחודי מותאם בדיוק לצרכים שלכם אשר מתאים את עצמו אליכם בזמן אמת ומתעדכן באופן שוטף. באמצעות למידת ההרגלים הפיננסים של העסק, אפשר בעזרת המערכת היכן הולך הכסף באמת ובעקבות כך להתייעל פיננסית. המערכת מנתחת מגמות וגם יודעת להתריע בפני חריגות אם חרגתם מהתקציב ולמנוע ממכם מצב של משיכת יתר.

תכונות עיקריות של bizibox

ביזיבוקס-דשבורד

ניהול תקציב

באמצעות התקציב שנבנה עבורכם אוטומטית יהיה לכם קל יותר לקבל החלטות פיננסיות על סמך הנתונים והגדרות תקציב שנקבעו מראש ללא חריגות מפתיעות בסוף החודש. הכל מנוהל ממקום אחד וניתן להתאמה מלאה.
קראו עוד על ניהול תקציב משפחתי

ניהול מוטבים וקטגוריות

המערכת מרכזת לכם במסך אחד את כל המוטבים מה-12 החודשים האחרונים, ניתן לסנן ופלטר לפי קטגוריה, לסדר לפי סכום גדול קטן, לפי א'-ב' ועוד אפשרויות סינון. המערכת תתריע אם יש שיוני מהממוצע ועלייה או ירידה יחסית לחודשים קודמים.

התראות

bizibox תשלח לכם (במידה ובחרתם) התראות יומיות לגבי דברים שעומדים לקרות בחשבונות שלכם כך שתמיד תהיו עם יד על הדופק: צ'קים או הפקדות עתידיות צ'קים שחזרו, חריגות מהתקציב, הוצאות לא צפויות וכו'.

ארכיון פיננסי

אולי היתרון הכי חשוב לדעתי, bizibox שומרת את המידע ההיסטורי הפיננסי שלכם: בין היתר כל הנתונים מתוך הבנקים, חברת הסליקה וחברות האשראי, צילומי שייקים כולל פרטי העברות בנקאיות, וכל זאת ללא הגבלה של זמן. ניתן להוציא דוחות היסטוריים, כולל ניתוחים והשוואות לשנים קודמות. בצורה זו, לא צריך להיות תלויים בבנקים ולשלם על  נתונים פיננסים היסטוריים.

הרשמה bizibox

אפשר להוריד את אפליקציית bizibox מחנויות האפליקציות לפי המכשיר שלכם. ניתן גם להירשם לשירות ישירות מתוך אתר האינטרנט. לאחר מילוי פרטים כגון שם, טלפון, מייל תעודת זהות\ח"פ המערכת תבקש ממכם להוסיף חשבון בנק. למרות שניתן לדלג על השלב של מילוי פרטי הבנק (כולל שם משתמש וסיסמא!)  ולעבור ישר למצב הדגמה – אני מוצא את זה די מאיים למסור את פרטי הבנק לפני שבכלל התנסיתי במערכת ישר על ההתחלה (וזאת למרות שלאורך כל התהליך ביזיבוקס מנסים להרגיע ברמת האבטחה הגבוהה שהם מספקים)

האם האפליקציה של bizibox מאובטחת?

bizibox גאים מאוד ברמת האבטחה הגבוהה שלהם ואפילו יש להם דף מיוחד על זה באתר וגם לכל אורך תהליך ההרשמה הכל מפורט בצד שמאל ואפילו הסב-דומיין של ה-webapp שלהם נקרא "bsecure" – אולי כדי להשרות אווירה יותר רגועה…

כל המערכות מוצפנות ועובדות לפי פרוטוקלי אבטחה מחמירים לפי סטנדרטים עולמיים בטכנולגיית SSL. כמו כן הכניסה למערכת באמצעות מייל וסיסמא וניתן גם להגדיר 2FA. 

כל הנתונים נשמרים בשירותי הענן של חברת אמזון ויש ניתוק אוטומטי של המערכת לאחר 20 דקות ללא שימוש.החברה מתחייבת לשמור על סודיות המידע בכפוף להוראות חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א – 1981.

יש לדעת כי הנתונים האישיים שלכם כולל הסיסמאות הינם חשופים לעובדי החברה (רק בהסכמתכם, כפי שמפורט בתנאי השירות) אך לא נכתב על תהליך סינון קבלת העובדים לחברה ואיך הם שומרים על רמת האבטחה בתוך החברה ומי רשאי ומי לא לצפות בנתונים האישיים שלכם כמו כן לא נכתב האם החברה מבוטחת מפני פריצות או קריסה של מסדי הנתונים וכו'.

שירות לקוחות של bizibox

לביזיבוקס יש נוכחות בכל הרשתות החברתיות כולל: פייסבוק, לינקדאין, איסנטגרם ויוטיוב ושם ניתן להתעדכן לגבי עדכונים, מבצעים ודברים אחרים. אם יש שאלה או בעיה ניתן ליצור קשר באמצעות הגעה פיזית למשרדים ברמת גן, שליחת דואר אלקטרוני, טלפון או פתיחת קריאת שירות דרך האפליקציה עצמה. מרכז התמיכה פתוח בימים א'-ה', בין השעות 09:00-18:00.

bizibox – מחיר

ביזיבוקס מציעה 3 חבליות לבחירה: 

  • bizibox לעסקים – 174 ש"ח לחודש כולל מע"מ
  • bizibox לעסקים+ – 233 ש"ח לחודש כולל מע"מ
  • bizibox PRO – 291 ש"ח לחודש כולל מע"מ

כל החבילות מכילות את מוצרי הבסיס הכוללים: מוקד תמיכה ושירות, מייל ריכוז חיובי אשראי שבועי, דו"ח תזרים מזומנים, התאמות אוטומטיות, ניהול תנועות קבועות, מחשבון המלצה לתשלום. 

חבילת bizibox לעסקים+ מכילה גם יכולות לנתח את הנהלת החשבונות וכוללת גם את התכונות הבאות: ניתוח מגמות נתוני הנה"ח, דו"ח רווח והפסד, מאזן בוחן חכם.

חבילת bizibox PRO היקרה ביותרף כוללת את כל הנ"ל ובנוסף גם משיכת צ'קים מתוכנת הנה"ח. 

המחיר עבור חברה אחת (ח.פ / ת.ז /ע.מ) בלבד, עד חמישה חשבונות בנק לחבר. המחירים טיפה גבוהים מהממוצע בשוק ולא מצאתי באתר הנחה לחבילה שנתית או אזכור ברשת לאיזשהו קופון הנחה או מבצע חבר מביא חבר או משהו. לכל החבילות קיימת התנסות של חודש בחינם.

איך בחנו את bizibox?

לצורך הבחינה וכתיבת ביקורת\חוות דעת על המוצר נכסנו לאתר האינטרנט ולמדנו אודות התוכנה. קראנו ביקורות בפייסבוק ובחנויות האפליקציות נרשמנו והפעלנו את התוכנה על המחשב ומכשיר האנדרואיד.  כמו כן, בחנו את bizibox לעומת אפליקציות מתחרות אחרות.

רלוונטי: תוכנות לניהול תקציב

אלטרנטיבה ל-bizibox

למרות שביזיבוקס פונה אל השוק העסקי, היא כן כותבת באתר שהיא מותאמת גם לשימוש ביתי עבור משפחות, לכן ניתן להשוות אותה לאפליקציות הבאות:

riseup

riseupרייזאפ אפליקציה מבוססת ווב המתחברת לחשבון הוואטצאפ שלכם לנוחיות מיטבית. האפליקציה גם מתחברת לכל חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי ומציגה לכם בצורה גרפית את התפלגות ההוצאות וההכנסות שלכם וכמו גן באמצעות מערכת AI יודעת לנבא כיצד ייגמר החודש שלכם (פלוס או מינוס). לביקורת המלאה על רייזאפ

 FamilyBiz

פמיליביז היא חברה משפחתית מהוד השרון, עוסקת בתחום הביטוח והיא פתחה אפליקציה שלא רק עוזרת בניהול ההכנסות והוצאות של משק הבית אלא גם עוזרת לנהל ולחסוך בדמי הביטוי, הפנסיה, המשכנתא, החיסכון וההלוואות. גם היא יודעת לחזות את התנועות שלכם להמשך החודש על ידי למידת הפעילות שלכם ובנוסף היא יודעת להציג את השווי הנקי שלכם. לקריאת ביקורת מלאה על פמיליביז

אקסל לניהול העסק

אחד הכלים הזמינים ביותר לנו הוא האקסל. ניהול הכנסות והוצאות של העסק בעזרת אקסל הוא אינו מסובך, אינו דורש ממכם לתת גישה לחשבון הבנק או האשראי, ניתן לקסטם אותו כראות עיניכם, ניתן לחלוק עם אחרים ולא יציק לכם עם התראות מיותרות. קראו עוד על האקסל לניהול העסק של פיננקה.

לא כל בעלי העסקים יודעים לתכנן קובץ אקסל ובואו נודה, בזה לאיזה בעל עסקים בכלל יש זמן לכך?

לשם כך, צוות פיננקה יצר עבורכם טבלת אקסל מוכנה להורדה לניהול ההכנסות וההוצאות של העסק שלכם.

שאלות נפוצות על bizibox

ביזבוקס מתאימה לשימוש של עסקים, פרילנסרים, עצמאים, רואי חשבון, משפחות, זוגות ויחידים. כל מי שרוצה לקחת בעלות על המצב הפיננסי שלו יכול להשתמש במערכת.

כן, כל הנתונים נשלפים אוטומטית בכל בוקר היישר מהמערכות הפיננסיות ללא התערבות מגע אדם.

המערכת מאובטחת מקצה לקצה ובכל מקרה המערכת מאפשרת קריאה בלבד ולא ניתן לבצע באמצעותה פעולות המשפיעות על חשבון הבנק.

למדו עוד: אפליקציות לניהול כספים

חווית השימוש שלי ב-bizibox

האתר של ביזיבוקס מרהיב בעיצובו ומאד מזמין ומפרט בצורה טובה את כל היתרונות של השימוש באפליקציה. אני חייב לציין שקצת נרתעתי שכבר בתהליך ההרשמה כבר נתבקשתי לספק שם משתמש וסיסמא לבנק. ידעתי שזה משהו שאדרש לעשות אבל זה קצת הפתיע אותי הבקשה הזאת כבר עוד בתהליך ההרשמה(!).  המערכת מעוצבת בצורה יוצאת מן הכלל ולמרות שיש הרבה מאוד מידע ופרטים בכל מסך, צוות ה-UX/UI עשה עבודה מצויינת והמסכים לא נראים עמוסים מדי וכמו כן יש tooltip שעוזר להבין מה עושה כל כפתור. ככל שהתעמקתי במערכת גיליתי יותר דברים שניתן לעשות ואני מניח שצריך יותר מכמה ימים כדי לגלות באמת הכל.

מחשבות אחרונות – האם מומלץ להירשם ל-bizibox

יש כמה יתרונות מובהקים לשימוש במערכת ביזבוקס: היא מיועדת לכל אחד – החלק מאיש יחיד, זוגות או משפחות קטנות ועד עסקים מורשים וחברות בע"מ. בנוסף, ניתן להשתמש בה מכל מכשיר נייד וגם מחשב שולחני כך שאתם תמיד תהיו מעודכנים במצבכם הפיננסי. העיצוב ונוחות שימוש והנגשת המידע בשלל המסכים בהחלט מועילים לניהול תקין של המאזן הכלכלי שלכם. קצרה היריעה מלפרט בסיקור זה על כל התכונות והאפשרויות של המערכת. למרות המחיר היחסית גבוה (עבור משתמש פרטי, לא עסק) אני ממליץ לנסות את המערכת לפחות לחודש (הניתן חינם בכל מקרה) ולבדוק האם זה מתאים לכם והאם הצלחתם לשפר את מבצכם הפיננסי. מעבר למחיר שלטעמי הוא באמת קצת גבוהה עבור המשתמש הרגיל, במידה והייתי עסק או חברה בהחלט הייתי מוכן לשלם את המנוי החודשי.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית