5 צעדים פשוטים להתקדמות פיננסית

רובנו סבורים שכסף זה לא הדבר החשוב ביותר בחיים. ובכל זאת כסף הוא הכרחי כדי לקנות אוכל, להבטיח קורת גג ולשמור על בריאותנו. ייתכן שמבחינתנו כסף הוא האמצעי למימוש החלומות שלנו או להשגת ביטחון כלכלי. כדי להשיג צמיחה כלכלית רצוי שההכנסות השוטפות תהיינה גדולות מההוצאות.

תוכלו להגדיל את ההון שלכם באמצעות השלבים הפשוטים הבאים:

שלב 1:

בדיקה של היקף ההון שלכם. האם אתם באמת יודעים כמה כסף  ברשותכם? רובנו זוכרים את חשבונות העובר ושב העיקריים ואת כרטיסי האשראי, אך מה בדבר ההשקעה שרכשנו בשנה שעברה? וההלוואה הקטנה שלקחנו לצורך הטיול בחוץ לארץ. ובכן זה הדבר הראשון: הכינו רשימה של כל הנכסים שלכם וההתחייבויות. באופן קבוע בצעו את  החישוב הפשוט של נכסים פחות התחייבויות וודא שההפרש גדל עם הזמן.

שלב 2:

צמצום הוצאות. וודאו כי אתם יודעים על מה אתם מבזבזים את הכסף שלכם. בחיים המודרניים והאינטנסיביים הללו מוציאים כספים על מגוון רחב של דברים ולא תמיד יש  לנו שליטה על זה. חלקו את ההוצאות שלכם לקטגוריות שונות ויישמו תקציב לכל אחת מהקטגוריות. ניתן גם להגביל את סך ההוצאות החודשיות שלכם. זכרו, ככל שתפחיתו את ההוצאות סך הכסף שלכם יגדל לאורך זמן.

שלב 3:

מקסום הכנסות.  זה השלב הקשה! למרות שלחלקנו זה נשמע בלתי אפשרי להרוויח עוד כסף, לעולם אל תוותרו. היו יצירתיים, חקרו אפשרויות ותמיד קחו בחשבון עצות טובות כדי להגדיל את ההכנסות שלכם. גם אם אתם מרוצים מעבודתכם הנוכחית, מהעסק או מתיק ההשקעות תמיד טוב לבדוק אפשרויות חדשות.

רלוונטי: אפליקציות להרוויח כסף

שלב 4:

חסכון והשקעה. זה השלב הנחמד! זה נהדר כאשר ישנה יתרת זכות מכיוון שניתן למנף זאת וליצור הכנסה פסיבית ההולכת וגדלה. תמיד תשאפו להשקיע חלק מההכנסות שלכם.

קרא עוד: איך לחסוך כסף כל חודש?

שלב 5:

חזרה על השלבים. היו עקביים. זה הדבר החשוב ביותר. בדקו את מצבכם הכלכלי לפחות פעם בחודש ושפרו את ההתנהלות הפיננסית שלכם בהתאם. תוכלו בקלות ליישם צעדים אילו בעזרת קובץ האקסל של פיננקה לניהול כלכלת הבית.

בהצלחה!

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, מוצרים חדשים, הטבות, טיפים?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים