פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית

תוכנה לניהול תקציב משפחתי: איך לבחור מערכת לניהול תקציב\כספים משק בית?

ניהול תקציב משפחתי יכול להיות משימה מורכבת ומאתגרת. בין חשבונות, הוצאות וחיסכון לטווח ארוך, קשה לעקוב אחר הכל ולהישאר במסלול. אך בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת של היום, יש בשורה טובה – תוכנות לניהול תקציב שיכולות להפוך את התהליך לפשוט, יעיל ואפילו ידידותי יותר.

במאמר זה, נסקור מספר תוכנות פופולריות לניהול תקציב משפחתי, הכוללות יישומים לסלולר וגם תוכנות דסקטופ. נבחן את התכונות, המחיר, היתרונות והמגרעות של כל אחת מהן, כך שתוכלו לבחור את הפתרון המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

אז בואו נצא לדרך ונגלה כיצד תוכנות אלו יכולות לעזור לכם לשמור על שליטה בהוצאות, להשיג יעדים פיננסיים ולהפוך את ניהול התקציב המשפחתי לחוויה קלה וידידותית יותר. היכונו ליהנות מיכולת שליטה חדשה בכספכם!

תוכן עניינים

ישנם לא מעט תוכנות לניהול תקציב, חלקן מתאימות לסוג ספציפי של משתמשים, חלקן חינמיות, חלקן בתשלום ולפעמים קשה לבחור. אתר פיננקה עשה את העבודה הקשה בשבילך, ויצרנו רשימה של תוכנות לניהול תקציב הטובות ביותר שיש.

תוכנות לניהול תקציב מומלצות

Riseup

מחיר: חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים, אח"כ 45 ש"ח לחודש

סנכרון עם בנקים: כן

ניסיון חינם: כן, חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים

קבלו חודש מתנה ב-riseup או קראו ביקורת על רייזאפ


FamilyBiz

מחיר: חינם במסלול הבסיסי. עלות מנוי פרמיום 349 319 ש"ח לחודש (מבצע לגולשי פיננקה)

סנכרון עם בנקים: כן

ניסיון חינם: כן, חינם למשך שבועיים, לאחר מכן תכונות הפרמיום בתשלום.

נסו את FamilyBiz שבועיים בחינם או קראו ביקורת על FamilyBiz


moneytor

Moneytor

מחיר: חינם במסלול הבסיסי. אח"כ החל מ-14 ש"ח לחודש

סנכרון עם בנקים: כן

ניסיון חינם: פיצ'רים בסיסים בחינם, תכונות מתקדמות בתשלום.


החיים בפלוסהחיים בפלוס (רונית טאוליב)

מחיר: 14.90 ש"ח לחודש ל-12 חודשים

סנכרון עם בנקים: לא (וזה גם היתרון!)

ניסיון חינם: ניתן לבטל ללא עלות בשבועיים הראשונים

נסו את החיים בפלוס ובנוסף קבלו 10% הנחה למשתמשי פיננקה בשימוש בקופון: financa10 ברכישה. למצטרפים חדשים בלבד


MyFinanda

מחיר: החל מ- 49.90 לשלושה חודשים

סינכון עם בנקים: כן, האפליקציה מסתנכרנת עם רוב הבנקים

ניסיון חינם: רוב התכונות העקריות פתוחות בחינם

לקריאת הביקורת המלאה על MyFinanda


מדריך לבחירת תוכנה לניהול תקציב הטובה ביותר

קבע שיש לך צורך בתוכנת ניהול תקציב

אם אתה מרוויח ומוציא כסף, סביר להניח שתוכל להפיק תועלת משמירה על תקציב כלשהו. יצירת תקציב יכול לתת לך תמונה ברורה של כמה כסף נכנס וכמה יוצא. אם אתה חי בין משכורת למשכורת או נאבק בחובות, ייתכן שהצורך שלך בשליטה רבה יותר על הכספים שלך מורגש יותר. אבל גם אנשים עשירים יכולים להוציא ולחסוך בצורה חכמה יותר בעזרת בניית תקציב.

תכונות לניהול הוצאות מקלות הרבה מהעבודה של ביצוע ותחזוקת התקציב. הן יכולות להסתנכרן אוטומטית עם חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי שלך, לסווג את העסקאות שלך ולתת לך מבט ממעוף הציפור של מה אתה קונה וכמה אתה מוציא בכל חודש על כל קטגוריה. תכונות מסוימות מייצרות דוחות תזרים מזומנים כדי להראות היכן הכספים שלך הולכים. יצירת דוחות וקטלוג אומנם אפשריים בהחלט בעזרת עבודה ידנית עם אקסל לניהול תקציב – אך תוכנות לניהול תקציב עושות כמעט את כל העבודה בשבילכם בצורה אוטומטית.

ייתכן שתזדקק לתוכנה לניהול תקציב שתעזור לך עם:

השוואת תכונות בתוכנת לניהול כספים

כל תוכנת תקציב שואפת לעזור לך לצמצם הוצאות ולחסוך כסף, אבל הן בדר"כ מגיעות עם מגוון תכונות. מומלץ לשקול את הדברים הבאים בעת בחירת תוכנת תקציב:

 • מחיר: חלק מתוכנות התקציב המצוינות הן בחינם, בעוד שלאחרות יש עלות חודשיו או שנתית.
 • ניסיון חינם: האם התוכנה מאפשרת לך לנסות את השירותים בתשלום לפני שאתה קונה או לקבל את כספך בחזרה אם אתה לא מתחבר אליה? חלקם כן וחלקם לא, אז מומלץ להקפיד לבדוק.
 • סנכרון עם חשבון בנק/כרטיס אשראי/כרטיס חיוב/הלוואות: היכולת לסנכרן ולעדכן אוטומטית את החשבונות והעסקאות שלך היא שימושית מאוד. חלק מהתוכנות אינן תומכות בכל הבנקים.
 • סיווג עסקה אוטומטית: "מצרכים" הם רכישות מהמכולת; "סעודה בחוץ" הן רכישות במסעדות. האם התוכנה יכולה להבחין בהבדל אוטומטית? אם לא, האם אתה יכול לסווג את עסקאות בעצמך בצורה ידנית? זהו אחד ההיבטים השימושיים ביותר של תוכנות לניהול תקציב.
 • התראות תקציב: נחמד לקבל הודעה לפני שאתה חורג מהתקציב החודשי.
 • גרפים/דוחות: רוב תוכנות התקציב נותנות לך איזושהי סקירה של ההכנסות וההוצאות שלך, ומאפשרות לך לראות את התמונה הגדולה. יצירת דוחות יכולה לעזור לך להשוות הוצאות מחודש לחודש ובין קטגוריות. זה קשה לדעת אם אתה מתקדם בלי מידע מסוג זה.
 • הגדרת יעדים: האם אתה יכול להגדיר יעדי חיסכון, כמו סכום מסוים בקרנות פרישה וחרום, ולעקוב אחר ההתקדמות שלך לאורך הדרך?
 • מעקב אחר תשלומי חשבונות/תזכורות: כל החשבונות שלך במקום אחד, עם תזכורות למועד התשלומים, יעזור לך להימנע מהפתעות חודשיות.
 • תקציבים מרובים: האם אתה מוגבל לתקציב בודד, או שאתה יכול ליצור תקציבים מרובים למטרות שונות?
 • אפליקציה לנייד: האם יש אפליקציה יעודית לנייד?
 • שיתוף תקציב: האם אפשר לחלוק את הפרטים עם בן או בת הזוג?
 • תכונות נוספות: חלק מהאפליקציות כוללות הטבות נוספות כמו ביטוחים או מעקב אחר השקעות.
 • ביקורות משתמשים: בדוק את הביקורות של התוכנות תקציב ב-App Store וב-Google Play לקבלת תובנות ממשתמשים בפועל.

למד עוד: ניהול תקציב משפחתי

הורדה והרשמה לתוכנת תקציב

ההרשמה לתוכנת תקציב היא בדרך כלל די קלה. יש להוריד את התוכנה, ולאחר מכן ליצור חשבון חדש. בהתאם לתוכנה, הרישום עשוי לדרוש כתובת דוא"ל, מספר זהות ומספר פרטים אישיים.

לאחר התחברות, ייתכן שתמצא הוראות שלב אחר שלב לתחילת העבודה על ידי הוספת המידע הפיננסי שלך. בדרך כלל תתבקש לספק את ההכנסה שלך ולסנכרן את חשבונות הבנק, כרטיסי האשראי, כרטיסי החיוב, הלוואות וחשבונות פיננסיים אחרים שלך. ייתכן שתוכל להגדיר קטגוריות של עסקאות, או שהתוכנה עשויה לעשות זאת עבורך; אם כן, בדוק את הקטגוריות כדי לוודא שהן מדויקות. שקול להגדיר יעדי חיסכון, אם אפשר.

משם, אפשר לחקור את שאר התכונות של של התוכנה כדי לראות מה יש לה להציע – חפש כלים שימושיים כמו התראות חשבונות ומעקב מנויים, ועצות לביצוע תקציב ועמידה בו.

איך בחרנו את התוכנות לניהול תקציב\כספים הטובות ביותר

כדי למצוא את התוכנות לניהול התקציב הטובות ביותר, התחלנו ביצירת רשימה כללית של תוכנות רבות. עם רשימה קיימת, חיפשנו את המידע כדי להעריך את תוכנות התקציב הללו על סמך התכונות הייחודיות שלהן, ידידותיות למשתמש ועלותן.

לאחר בדיקה מדוקדקת, הגענו לתוכנות התקציב המובילות הללו שיעזרו לכם להצליח. לבסוף, התאמנו כל תוכנת תקציב לקטגוריה של משתמשים עם צרכים ספציפיים.


תוכנת תקציב יכול לעזור לעקוב אחר הכספים שלך כדי לתת לך תמונה כוללת של כמה אתה מרוויח, כמה אתה מוציא ומה ייתכן שיהיה עליך לשנות. 


תוכנות מסוימות עם תכונות מוגבלות הן חינמיות, ואחרות עם כלים ותכונות מתקדמות יותר כרוכה בעלות חודשית. לרוב יש גרסה חינמית מוגבלת באפשרויות או בזמן וגרסה בתשלום אשר כוללת את כל התכונות. 

עלות השימוש באקסל היא נמוכה בהרבה בהשוואה לשימוש בתוכנה. אבטחת המידע באקסל היא גבוה יותר מפני שכל המידע נמצא לוקאלית על המחשב שלך. על ידי שימוש באקסל יש לך אפשרות קוסטימיזציה מלאה.

לחילופין, באמצעות תוכנה לרוב ניתן לגשת למידע באמצעות פלטפורמה מקוונת, או מהנייד לשימוש תוך כדי תנועה גם מחוץ לבית. באמצעות תוכנה המידע מתעדכן אוטומטית.

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

לסיכום, איזה תוכנת ניהול תקציב משפחתי מתאימה לך?

במאמר זה, בחנו בפירוט כמה תוכנות תקציב הטובות ביותר הזמינות. בהתבסס על המחקר שלנו, אנו יכולים לומר כעת כי בהתאם לתכונות, המחירים וההשוואה שלהם, אתה יכול להחליט איזו תוכנת תקציב משפחתי היא הטובה ביותר עבורך!

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית