5 שיעורים ממשחק הדיונון ששווה לאמץ בחיים האמיתיים

לאחרונה, הצופים נדהמים מסדרת הדרמה הקוראנית – משחק הדיונון. הסדרה בעלת מאפיינים של מותחן, הישרדות הינה הפקה מקורית של נטפליקס, הסדרה הפכה כל כך פופלארית מאז השקתה והיא בדרך להיות הסדרה הנצפית ביותר בנטפליקס אי פעם! הדרמה, המספרת על משחק ההישרדות, זכתה לתגובה חיובית מהקהל. האם ידעת שמשחק הדיונון משלבת גם כמה שיעורים פיננסיים?

חיסכון יכול לקחת אותכם רחוק

בין אם מדובר על כסף או ביטוח, כל מבוגר  צריך לטפח גישה של חיסכון אחראי. כפי שניתן לראות בתוכנית החדשה של נטפליקס – משחק הדיונון, הדמות הראשית ג'י-האן הסתמך על אמו. גרוש וחובק חובות, הוא אף איננו מסוגל לפנק את בתו כראוי ביום הולדתה. כשאמו נזקקה לטיפול רפואי, הוא חוזר למשחק שממנו נמלט בתקווה לקבל עבורה כסף. אבל זה בסופו של דבר יוצא חסר תועלת. חיסכון כספי דורש משמעת. אולי בדרך תצטרכו לוותר על כמה מהגחמות שלכם אבל זה בהחלט ישתלם בסוף. בדיוק כמו כל הרגל אם תתמידו בזה, זה יהפוך לדבר קבוע בחייכם

רלוונטי: כמה כסף לחסוך כל חודש?

ישנם סיכונים בהימורים והשקעות

ג'י-האן וסאנג-וו הם חברי ילדות אשר יצאו למסלולים שונים כשגדלו. אחד ניהיה מוצלח, השני כישלון. אבל הם בסופו של דבר מוצאים את עצמם במשחק מסכן חיים בגלל בחירות גרועות. העבר שלהם כבר לא משנה כי הם במקום שווה. שניהם נכשלו בבחירות רעות דרך השקעות והימורים. כאשר נדחקו לקצה, שניהם שוב לקחו את המסלול הקל ביותר על ידי הימור חייהם. כיום, הזדמנויות לכסף קל צצות כמו פטריות. תהיו חכמים מספיק כדי להעריך האם אתם מרוויחים מזה. כסף מעבודה קשה הינו תמיד בטוח ויציב.

אי ניהול כספים עלול לסכן את חייך
משחק הדיונון מספר את סיפורם של 456 אנשים שמשתתפים בתחרות משחקי ילדים אך עם חייהם על הכף. רוב השחקנים חייבים בחובות. לאחר מכן ניתנה להם ההזדמנות לשחק כדי לזכות ב -45.6 מיליארד וואן.

ובכן, בגלל זה חשוב מאוד להיות מסוגל לנהל את הכספים שלך. במיוחד לפני הגשת בקשה להלוואות, כדאי לחשוב כיצד לשלם אותה וכמה יש להחזיר את הקרן בתוספת ריבית.

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

אדיבות מגלה לנו ברכות בלתי צפויות

פעולות של חסד למינהן רצות בשפע בסדרה. בהתחשב בנימתה האפלה, זה מרשים איך חמלה מכוונת וחסרת דעת הופגנה על יד הדמויות. ג'י-האן מוודא שהלהקה הקטנה שיצר תפעל יחד כדי להגן אחד על השני. גם אם הניף אותו הזקן על תאוות הבצע שבטבע האדם, הוא עדיין שמר על אמונו באנושיות. חמלתו מעוררת בו החלטות לסייע לחברים שפגש במשחק מבלי שביקשו ממנו. כמו לטפל באחיו הצעיר של סאה-בייוק ובמשפחתו של סאנג-וו. משחק הדיונון מלמד אותנו להיות אדיבים לאנשים, לא משנה כמה המפגשים שלנו הם מהירים או ארוכים. זה בגלל שלכולנו יש בעיות שאנחנו נושאים איתנו – ומעשי הנדיבות הקטנים האלו עשויים לנחם מישהו בדרך זו או אחרת.

החיבור עם ההורים שלנו תמיד צריך להיות בלב שלם

לעתים קרובות מזכירים באימרות קודש, כי התמסרות להורינו תציל אותנו מהמצב הנמוך ביותר בחיינו. מציאות אשר מודגשת בסדרה כאשר היא מציגה את גיבוריה המרכזיים מקבלים אהבה מירבית מאמהותיהם. מתן של דברים חומריים אינה משתווה להחזרת האהבה הטהורה מההורים שלנו. לדאוג לעצמנו על ידי היותנו בריאים, מאושרים ומחוץ לצרות היא דרך טובה לעשות אותם שלמים ומרוצים. אם אתם יודעים שאיכזבתם את ההורים שלכם בשלב כלשהו, תפצו על כך באחריות שהם לא יצטרכו לדאוג לכם יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית