מסחר סווינג

מסחר סווינג

כל מי שסוחר בשוק ההון, מעוניין להרוויח ממנו. אך בדרך אל הרווח ישנם כמה אופציות מובילות. רוב הסוחרים בשוק ההון נוקטים בשיטת הסחירה היומית אשר מתבססת על נתוני אותו היום ומתייחסת לטווח הקצר בעיקר ולאו דווקא לטווח הרחוק. לעומתם, סוחרי הסווינג נוקטים בשיטה שונה והם מתייחסים לטווחים רחבים יותר בעת ביצוע העסקאות בשוק ההון.

תוכן עניינים

מה זה בכלל מסחר סווינג

מסחר סווינג, הוא מסחר שמבוצע בטווח ארוך שעולה על יום ויכול להימשך אפילו עד למספר שבועות. מסחר הסווינג נועד כדי לבחון את המניה והחברה שעומדת מאחוריה לעומק, על מנת למכור אותו באופן מידי ולהרוויח מהמלך, או לחילופין להגיע ליעד מוכתב מראש שנועיד להגשים את ביצוע העסקה.

כיצד ובאיזה אופן מתבצע מסחר סווינג

מסחר סווינג יכול להתבצע באותה הצורה בה מתבצע כל מסחר יומי רגיל. אך השוני העיקרי הוא בפלטפורמות הנדרשות לצורך ביצוע העסקה. כיוון שמסחר מסוג זה נוקט בחקירה מעמיקה של מניה ושל ניתוחים גרפיים הקשורים להיסטורית המניה, ויש לבחור בפלטפורמה אשר מספקת את הנתונים הללו בזמן אמת. בנוסף, על מנת להצליח במסחר סווינג, ההמלצה היא להסתייע בסורק מניות אשר ישקף לסוחר בצורה מערכתית את השוק ויעזור לו לאתר את המנויות, הריביות והעמלות שהכי משתלמות עבורו.

הנה רשימה של מספר בתי השקעות וברוקרים מומלצים למסחר סווינג:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

עמלות מסחר זולות

colmexpro

דירוג פיננקה

4.3

Colmex Pro מאפשרת גישה לאלפי מניות בוול סטריט באמצעות אפליקציה מתקדמת עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים. החברה מציעה חשבון דמה חינם להתנסות במסחר. Colmex Pro מספקת כלים מתקדמים כולל גישה לנתוני Level 2, גישה ל-IPO וסורק מניות מובנה. החברה מפוקחת על ידי רגולטורים ועמלות סופר זולות.

איך סוחרים בשיטת סווינג?

  1. בשלב הראשון של מסחר סווינג, יאתר הסוחר באופן מערכתי את המנויות ומרכיבי המסחר שהכי מתאים ליעדים הספציפיים שלו או לאסטרטגית המסחר שלו. לאחר איתור המנויות שעומדות בקנה אחד עם שיטת המסחר של הסוחר, יוכל הסוחר לבחור את המנויות שהכי נראות לו כמתאימות, ואותם הוא יוכל לנתח בהתאם לשלבים הבאים.
  2. בשלב המשנה של מסחר סווינג, לא תבוצע שום פעולה אלא רק מחקר טכני מעמיק על החברה שעומדת מאחורי המנייה. למה חשוב לבדוק את החברה שעומדת מאחורי המניה? כיוון שיש לה השפעה מעשית וישירה על תנודתיות המניה.  בנוסף, יש לבדוק את הקורלציות שעלולות להשפיע על החברה, כמו: מוצרים פיזיים, אירועים ברחבי העולם שיכולים להשפיע על מחיר המניה עקב הקורלציה ועוד.
  3. לאחר המחקר הטכני, יערך מחקר על המניה אך לא באופן עצמאי אלא ביחס למגמות השוק וההשפעות שלו על המניה. התשלובת של בדיקת המניה ומגמות השוק הכללי, מובילים לשקיפות ברמה גבוהה במיוחד, ולצפי משוער של עתיד המניה בימים או בשבועות הקרובים, מה שמאפשר לבצע השקעה חכמה לטווח הקצר והארוך.

מדריכים נוספים: השקעה במניות למתחיליםהשקעות בבורסה למתחיליםקניית מניות

העבודה העיקרית  מסחר סווינג

בעוד שסוחר יומי בשוק ההון, יהיה  עסוק רוב היום בביצוע עסקאות יומיות ומחזור עסקים גבוה, סוחרי הסווינג ידרשו להשקעה הרבה יותר נמוכה, כאשר את רוב הזמן שלהם הם ישקיעו בחקירה מעמיקה על המניה, החברה, הקורלציות שלה ומגמות השוק, ורק חלק מועט בביצוע העסקה עצמה בהתאם ליעדים.

ראה עוד בנושא: בתי השקעות מומלצים | השוואת בתי השקעות

היתרונות המרכזיים של מסחר סווינג

  1. ניתן להקדיש לו הרבה יותר זמן מאשר לעסקאות יומיות, ולכן הוא יכול להיות גם עבור הכנסה נוספת.
  2. ביזור סיכונים על ידי השקעה בחקר של כמה מניות וחברות במקביל.
  3. כיוון שהעסקאות במסחר סווינג הן הרבה יותר מועטות ממסחר יומי גם העמלות הנגזרות הן מועטות יותר.
 

חסרונות עיקריים

  1. פוזיציות סווינג כפופות לסיכון שוק בין לילה וסופי שבוע
  2. היפוך מגמה פתאומי עלול לגרום להפסדים משמעותיים.
  3. סוחרי סווינג מפספסים לעתים קרובות מגמות ארוכות טווח לטובת מהלכי שוק קצרי טווח.

יכול להיות רלוונטי:

שאלות נפוצות על מסחר סווינג

ההבחנה בין מסחר סווינג לבין מסחר יומי היא בדרך כלל זמן ההחזקה של הפוזיציות. מסחר סווינג כרוך לרוב בהחזקה בין לילה לפחות, בעוד שסוחרי יום סוגרים פוזיציות לפני סגירת השוק. להכליל, עמדות המסחר היומיות מוגבלות ליום אחד, בעוד שמסחר בסווינג כרוך בהחזקה של מספר ימים עד שבועות.

סוחרי סווינג ישתמשו בכלים כמו ממוצעים נעים על גבי תרשימי פמוט יומיים או שבועיים, מדדי מומנטום, כלי טווח מחירים ומדדים של סנטימנט בשוק. סוחרי סווינג מחפשים גם דפוסים טכניים כמו הראש והכתפיים או כוס וידית (cup and handle).

בעוד שסוחר סווינג יכול ליהנות מהצלחה בכל מספר של ניירות ערך, המועמדים הטובים ביותר נוטים להיות מניות גדולות, שהן בין המניות הנסחרות ביותר בבורסות הגדולות. בשוק פעיל, מניות אלו יתנדנדו לרוב בין נקודות גבוהות ונמוכות מוגדרות באופן רחב, וסוחר הנדנדות ירכב על הגל לכיוון אחד למשך מספר ימים או שבועות ולאחר מכן יעבור לצד הנגדי של המסחר כאשר המניה תתהפך. כיוון. עסקאות תנופה ניתנות לקיימא גם בסחורות הנסחרות באופן פעיל ובשווקי המט"ח.

למדו עוד: קרנות נאמנות | קרן כספית | קרנות כספיות מומלצות | קרנות איריות | קרנות ריט

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית