מסחר במטח פלטפורמות

4 פלטפורמות מסחר במט"ח מומלצות (בישראל)

שמעתם על הדולר שעלה או ירד? על השקל שהתחזק או התייצב? על היורו שנמצא בסחרחרה? כל הנתונים הללו – קשורים ישירות לעולם המט"ח. המט"ח הוא ראשי תיבות של מטבע חוץ, והוא מתייחס לכל העסקים והרווחים שניתן לגרוף עקב התנודות השונות שמאפיינות את מטבעות החוץ בהשפעה על השקל, הדולר היורו או המטבעות השונים שניתנים לסחירה.

תוכן עניינים

מסחר במט"ח מפוקח?

מפליא לראות, איך ענף מתפתח ופופולארי כל כך כמו ענף המסחר במטבע חוץ (נקרא גם: פורקס), מתנהל מתחת לראדר, בצורה בלתי מפוקחת, ובלי אף בורסה או גוף בנקאי שמפקחים על המסחר ברגולציה מחמירה. ואם חשבתם שחוסר הפיקוח דווקא גורם למיעוט המסחר במט"ח, האמת היא – שהמט"ח הוא אחד מהשווקים הנסחרים ביותר, בשווי של כמה מיליארד דולר ביום! מה שמצביע על כך שהרווח שניתן לעשות בו הוא משתלם למדי והיקף השוק הוא רחב ועשיר.

4 פלטפורמות מסחר במט"ח מומלצות

יחד עם זאת, ישנם 4 גופים בישראל אשר רשאים על פי חוק לנהל ולתפעל זירת סוחר מטעם הרשות לניירות ערך.

  1. טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ (Colmex)
  2. אייטרייד בע"מ (ATRADE)
  3. אפ.אקס.סי.אמ טריידינג בע"מ (FXCM Israel)
  4. פלוס 500 ישראל בע"מ (Plus500)

רלוונטי: מדדים בשוק ההון וגם איך משקיעים במדדים |מדד הנאסד"ק | מדד S&P | מדד דאו ג'ונס

זירות הסוחר הן פלטפורמות מסחר מקוונות, המעניקות למשקיעים להשתמש במכשירים פיננסיים מגוונים (בעיקר נגזרי מט"ח) מול מפעילי הזירות. הזירות מצטטות באופן רציף מחירים למכשירים הפיננסיים, שבהם מציעה הזירה לסחור. רוב הפעילות בזירות מתבצעת על ידי משקיעים הפועלים בהיקפים כספיים נמוכים.

כל השקעה טומנת בחובה סיכון לאובדן כספי ההשקעה, אולם מסחר בזירות סוחר טומן בחובו סיכון גבוה במיוחד, בין היתר לאור אלמנט המינוף הגבוה, אי הבנת הסיכונים הכרוכים בעסקאות על ידי המשקיע, ניגודי עניינים הנובעים מכך שהזירה היא הצד הנגדי בעסקה עם המשקיע, ועוד. הרשות מבקשת להדגיש כי פעילות בזירת סוחר – גם בזירה בעלת רישיון – דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים הכרוכה בהשקעה כספית מסוג זה, ואינה מתאימה לכל אחד.

מקור

מדריכים נוספים: השקעה במניות למתחיליםהשקעות בבורסה למתחיליםקניית מניות

למי מתאים מסחר מטח?

האמת היא, שאת המסחר במטבע חוץ – מבצעים גם גופים פיננסיים גדולים, כמו: מוסדות בנקאים וחברות פיננסיות מוכרות. אך, גם לאדם הפרטי יש את היכולת לסחור באופן עצמאי בשוק המטח ולנסות להרוויח ממנו בהתאם לנתונים השונים. כדי להרוויח מהמסחר במטבע חוץ ולא להפסיד ממנו, יש לפעול לפי תוכנית פעולה מסודרת, כללים פיננסיים מוכחים ותהליך נבון אשר יוביל לבחירות מושכלות שמובילות לרווחים ולא לכישלונות.

למדו עוד: השקעות בקריפטו | מסחר באופציות | מסחר סווינג | מסחר יומי

ההבדל בין המרת כספים למטח

כשאנחנו מעוניינים לקבל יורו כדי לטוס לאירופה, אנחנו מעבירים תמורתו לחלפן הכספים, שקלים בערך הרצוי, ובכך אנחנו ממירים את השקלים שברשותנו ליורו. אך, המסחר במטבע חוץ אינו מתייחס להמרת מטבעות והחלפתן, אלא לפערים יחסיים בין מטבעות וצמדי מטבעות והפער ביניהם, כגון: הדולר מול היורו, הפאונד מול הדולר, ועוד.

קראו גם:

איך סוחרים במטח

  • הדרך הפיראטית למסחר מטח – למעשה, מבחינה טכנית – תמיד ניתן להתחיל במסחר במטבעות חוץ דרך החלפן השכונתי. אך, בפועל ביצוע המסחר דרך חלפן  – לא באמת יכול להיות במחזור עסקים גבוה, כיוון שהכסף שכל חלפן מחזיק אצלו הוא מוגבל למדי. בנוסף, לא תמיד לחלפן יש את הידע המדויק על רווחיות, צפי עתידי וההשלכות של כל עסקת מטח.
  • הדרך הנכונה לביצוע עסקאות מטח – כדי לקפוץ למים ולבצע עסקאות מטח בצורה יעילה, נכונה ומרוויחה, וכזו שאינה מוגבלת במחזור מזומנים או בידע קריטי, ההמלצה היא לבצע את עסקאות המטח על ידי ברוקר – אשר מאפשר גישה בלתי מוגבלת למטבעות החוץ השונים, וכן יש לו את הידע הנחוץ לבחירה מושכלת של עסקאות מטח המרוויחות לטווח הארוך. כדי שעסקאות המטח יתבצעו בקלות ובמהירות, ניתן לבצע זאת אונליין, בלחיצת כפתור ועם מעט מאד מאמץ.

למדו עוד: קרנות נאמנות | קרן כספית | קרנות כספיות מומלצות | למדו על קרנות איריות | קרנות מחקות

הטבות בבתי השקעות לגולשי פיננקה

מיטב טרייד

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 100 ש"ח מתנה, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לסוף שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים
מינימום נמוך

אקסלנס טרייד

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.
פטור מדמי ניהול

אינטראקטיב ישראל

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 - המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) - הוראת קניה בהוראת קבע - מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי - לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה
עד 50$ החזר עמלות

IBI טרייד

מינימום השקעה 15,000 ש"ח - מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנה מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה
בונוס גבוה

קולקטיב מבית אינטראקטיב ישראל

מערכת מסחר חברתי המאפשרת להתחבר אל מנהלי השקעות מובילים ולהשקיע בדיוק כמוהם. בלי לפספס הזדמנויות ובצורה שקופה, קלה ואוטומטית.
חודש התנסות חינם

איך מרוויחים ממסחר מטח?

כמו כל דבר בחיים – גם בשביל להרוויח משוק המסחר במטבע חוץ, יש לעבוד, ללמוד ולהכיר את שוק מטבעות החוץ מבפנים ובאופן מערכתי. רק למידה עמוקה, ניתוח דוחות, הכירות עם השוק הבינלאומי והכרה של המונחים המרכיבים את נתוני מטבע החוץ – יכולים להוביל לבחירות נכונה של עסקאות מטח אשר מובילות לרווח ולא לנפילה.

חדש במסחר מטח? רק בהדרגה!

אם אתה מוצא את עצמך נרגש מן השוק החדש והמלהיב שהתגלה לפניך, ומעוניין להשקיע בו את כל כספך – מומלץ לעצור לחשיבה מחדש. מסחר מטח דורש זהירות רבה, ועוד יותר מכך – השקעה הדרגתית. סכומים גדולים של מסחר במטח לא בהכרח יניבו רווח גדול יותר, ועל כן ההמלצה היא תמיד להתחיל בקטן ולהמשיך בהדרגה גבוה יותר.

רלוונטי:  השקעות קטנות למתחילים | השקעות סולידיות | תיקי השקעות מומלצים

עוד: איך מתחילים להשקיע?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית