מדדים מובילים בעולם

מדדים מובילים בעולם

מדדי שוק המניות מודדים את הערך של חלק משוק המניות של מדינה באמצעות ממוצע משוקלל של מניות נבחרות. מדדים אלו עוזרים למשקיעים ולאנליסטים לתאר את השוק ולהשוות בין השקעות שונות. קרנות נאמנות רבות וקרנות סל (ETF) מנסות לעקוב אחר המדדים הללו כדי לספק למשקיעים חשיפה לשוק נתון.

שלושת סוגי האינדקסים הנפוצים ביותר כוללים:

 1. אינדקסים גלובליים
 2. אינדקסים אזוריים
 3. מדדים לאומיים

למדו עוד על מדדי שוק מניות עולמיים, מדדי שוק מניות אזוריים ואינדקסים לאומיים של שוק המניות ברחבי העולם, כמו גם כמה שיקולים חשובים אם אתה משקיע שמעוניין לקבל חשיפה באמצעות מדדים אלו.

רלוונטי: השקעות במניות למתחילים

מדדים מובילים בארה"ב

המדדים המובילים בוול סטריט ארה"ב הם מדד S&P, מדד דאו ג'ונס ומדד הנאסד"ק:

מדד דאו ג'ונס (סימול: DJI)

מדד זה הינו מדד המניות המרכזי ביותר בשוק המניות בארה"ב. המדד כולל את 30 המניות של חברות הענק האמריקאיות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בארה"ב..

מדד S&P 500 (סימול SPY או SPX)

זהו מדד מניות מוכר המפורסם בשוק המניות בארה"ב מדד זה כולל 500 מניות של תאגידים וחברות גדולות רובם תוצרת ארה"ב. מניות אלו נסחרות בבורסה האמריקאית. נקרא גם סנופי. מידע נוסף על מדד S&P 500

מדד הנאסד"ק (סימול :NASDAQ)

מדד זה כולל מניות של חברות טכנולוגיה רבות. נאסד"ק הינה בורסה מקוונת לני"ע שנחשבת לחדשנית מסוגה המצריכה פחות פעילות בירוקרטית. בנסדא"ק רשומות למעלה מ-3,300 חברות הנסחרות כיום מ-12 מדינות שונות (כולל ארה"ב). מידע נוסף על מדד הנאסד"ק

רלוונטי:

מדדים מובילים בבריטניה (לונדון)

המדד המוביל ביותר בלונדון הינו מדד FTSE 100 הידוע בשמו פוטסי 100. 100 מניות החברות בעלות שווי השוק הגבוה בלונדון נמדדות ומחושבות בזמן אמת. המדד מתעדכן בכל שעות יום המסחר.

רלוונטי: הכל על השקעות אלטרנטיביות

מדדי הבורסות המובילות בסין

כבר למעלה מ-10 שנים שהבורסה הסינית צוברת תאוצה ומתפתחת במהירות. כיום, כלכלת סין מוגדרת ככלכלה השניה בגודלה בעולם לאחר אר"הב. ומומחי כלכלה עולמיים חוזים לה עתיד בו תעקוף בשנים הקרובות גם את הכלכלה האמריקאית. 3 הבורסות המרכזיות בסין הן:

 • הבורסה המרכזית של שנגחאי.
 • הבורסה של הונג-קונג.
 • הבורסה של שנזן.

מדד שנגחאי

מדד שנגחאי הינו המדד המרכזי בבורסה בסין מדד זה עוקב אחר מניות החברות ששווי השוק שלהן הינו הגבוה ביותר בשנגחאי. השקעה בבורסה בשנגחאי מתאפשרת, בניגוד לבורסות שונות בעולם, אך ורק למשקיעים מתוך סין ולא למשקיעים זרים המעוניינים בהשקעה באופן מלא בגלל פיקוחה של ממשלת סין על העסקאות.

מדד האנג סאנג

מדד זה הינו מדד הדגל של הבורסה ההונג-קונגית. הממד עוקב ומחשב אונליין בכל שעות המסחר בבורסה את מניות החברות ששווי השוק שלהן הינו הגבוה ביותר בהונג קונג בזמן אמת.

רלוונטי: האם קיימת השקעה בטוחה?

המדד המוביל בהודו

מדד Sensex 30 הוא המדד המוביל בהודו ונחשב למדד המרכזי של הבורסה ההודית במומבאי. העוקב אחר 30 המניות של חברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בהודו. מדד זה מחושב ומתעדכן בכל שעות המסחר.

רלוונטי: השקעות בבורסה למתחילים

המדד המוביל ביפן

שווי השוק של הבורסה היפנית נחשב לשלישי בגודלו בכלכלה העולמית. בבורסות בארה"ב נסחרות מניות של חברות ותאגידי ענק של חברות יפניות וחברות בינלאומיות.

המדד המוביל ביפן נקרא מדד ניקיי 225 והוא עוקב אחר 225 מניותיהן של החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בכל יפן. כמובן שמדד זה מתעדכן אונליין בכל שעות המסחר של הבורסה היפנית.

רלוונטי: בית השקעות מומלץ

מדדי הבורסות המובילות באירופה

הכלכלה האירופית חווה קשיים מסוגים שונים ומאכלסת מדינות בעלות רמת אבטלה גבוהה לצד מדינות מתפתחות ועשירות. הבורסות המובילות באירופה הן: הבורסה בפרנקפורט, הבורסה במילאנו, הבורסה במדריד, הבורסה בפריז והבורסה בלונדון.

המדד המוביל בגרמניה

מדד המניות המוביל בגרמניה הינו מדד ה-DAX והוא כולל מעקב אחר שווי השוק של מניות 30 החברות העיקריות הנסחרות בבורסה לני"ע בעיר פרנקפורט.

המדד המוביל באיטליה

המדד המוביל של הבורסה במילאנו, איטליה, נקרא מדד MIB–FSTE והוא כולל מניות של 40 חברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר הנסחרות בבורסה לני"ע של איטליה.

המדד המוביל בצרפת

מדד CAC הוא מדד המניות המוביל בפריז, צרפת. הוא כולל את מניות 40 החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בצרפת הנסחרות בבורסה בפריז.

רלוונטי: אתרי השקעות המונים מומלצים

השקעה במדדים של שוק המניות

משקיעים יכולים ליצור חשיפה למדדי בורסה אלה לתוך התיקים שלהם באמצעות קרנות נאמנות או קרנות נסחרות בבורסה העוקבות אחר המדד הבסיסי. לדוגמה, iShares MSCI World ETF (URTH) עוקבת אחר מדד MSCI World הפופולרי ומספקת חשיפה לשוקי המניות העולמיים.

שאתם עושים הערכה לקרנות נאמנות או תעודות סל, כדאי לשקול מגוון גורמים שונים, כולל יחס ההוצאות של הקרן, פיזור וגורמים נוספים.

קראו עוד: מסחר עצמאי בשוק ההון

איך להשקיע במדדים מובילים?

 1. בחר אינדקס
  ישנם מאות אינדקסים שונים שאתה יכול לעקוב אחריהם באמצעות קרנות אינדקס. המדד הפופולרי ביותר הוא מדד S&P 500, הכולל 500 מהחברות המובילות בשוק המניות האמריקאי.
 2. בחר מדד
  לאחר שבחרתם מדד, בדרך כלל תוכלו למצוא לפחות קרן אינדקס אחת שעוקבת אחריו. עבור אינדקסים פופולריים כמו S&P 500, ייתכן שיש לך תריסר אפשרויות או יותר שכולן עוקבות אחר אותו אינדקס.
 3. קנה מניות קרן אינדקס
  אתה יכול לפתוח חשבון השקעות המאפשר לך לקנות ולמכור מניות של קרן האינדקס שאתה מעוניין בה.

לקריאה נוספת: איך להשקיע במדדים? | קרנות מחקות מדדים

מצאו את הברוקר המתאים לכם להתחלת מסחר במדדים:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

עמלות מסחר זולות

colmexpro

דירוג פיננקה

4.3

Colmex Pro מאפשרת גישה לאלפי מניות בוול סטריט באמצעות אפליקציה מתקדמת עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים. החברה מציעה חשבון דמה חינם להתנסות במסחר. Colmex Pro מספקת כלים מתקדמים כולל גישה לנתוני Level 2, גישה ל-IPO וסורק מניות מובנה. החברה מפוקחת על ידי רגולטורים ועמלות סופר זולות.

לסיכום, האם השקעות במדדים עולמיים מובילים שווה את זה?

מדדי שוק המניות העולמיים עוזרים למשקיעים ואנליסטים לתאר את השוק ולהשוות בין השקעות שונות. ישנם שלושה סוגים של מדדי בורסה, כולל מדדי שוק מניות גלובליים, מדדי בורסה אזוריים ומדדי שוק מניות לאומיים. משקיעים יכולים למנף את המדדים הללו כדי לקבל חשיפה לשוקי המניות הבינלאומיים באמצעות קרנות נאמנות או קרנות נסחרות בבורסה הקשורות למדדים אלו.

רלוונטי: איך סוחרים בשוק ההון?

סקירה כללית של מדדים עולמיים מובילים

 

שאלות נפוצות על מדדים


אינדקסים נותנים לנו מושג איך פלח מסוים בשוק מתפקד. על ידי צפייה במדדים, אפשר להעריך מגמות ותנודתיות במגזרים שונים.


כל מדד נמדד ב"ערך הבסיס" שלו, הממוצע המשוקלל של המניות באותו מדד מסוים. הערך עצמו אינו חשוב כמו כמה הוא משתנה לאורך הזמן.


השאלה אם זו אפשרות השקעה טובה תלויה ביעדי ההשקעה, באסטרטגיות ובמאגרי ההון שלכם. עם זאת, דבר אחד שכדאי לזכור הוא שגיוון החשיפה למניות בינלאומיות יכול להפחית את הסיכון ויש להן פוטנציאל לספק  תשואה טובה על ההשקעה. רק זכרו שכל סיכוי לתגמול גבוה יותר מגיע עם סיכון גבוה יותר.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית