חשבוניות אונליין

חשבוניות אונליין

כל עסק המעוניין להתקדם, דואג לקדם את עצמו. מי שלא מתקדם מוצא את עצמו מדדה אחרי כולם. הטכנולוגיה המתפתחת הכניסה חשבוניות אונליין לשימוש שוטף. מרבית העסקים בישראל מתנהלים באמצעות חשבוניות דיגיטליות. היתרונות לכך הם רבים. השימוש בחשבוניות אונליין הוא לא רק כדי לשמור על איכות הסביבה…

מה זה חשבונית אונליין?

חשבונית אונליין היא חשבונית מס המונפקת באופן דיגיטלי ונשלחת ללקוח בצורתה הדיגיטלית עבור כל עסקה. בחשבונית זה נמצא כל המידע הקיים על הלקוח. באמצעותה ניתן לאגור בקלות מידע על לקוחות, לתייק את המידע ולשמור אותו. המידע בחשבונית זהה למידע הקיים בחשבונית מס הנכתבת באופן ידני: פרטי העסקה, מחיר, מע"מ, כמות המכירה או סוג השירות, מספור מסמכים (לפי דרישות החוק) וכו'.

חשבונית אונליין מונפקת ונחתמת דיגיטלית ונשלחת ללקוח בצורתה הדיגיטלית וכך ההתנהלות קלה יותר. הלקוח מקבל את החשבונית במהירות, אונליין. לחשבונית דיגיטלית יש מגוון יתרונות עליהם נפרט כאן בהמשך. יש לציין כי כל חברה אשר מתיימרת להעניק שירותים דיגיטליים בתחום החשבונאות חייבות להיות מוכרות על ידי רשויות המס בישראל.  רק כך הן יכולות להציע הנפקת מסמכים חשבונאיים רשמיים בצורה מקוונת המוכרת לצורכי דיווח לרשויות.

למי מתאים השימוש בחשבונית אונליין?

השימוש בחשבונית אונליין מתאים לכל סוגי העסקים, עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה, עמותה ועוד. חשוב לציין כי ניתן להפיק באמצעות מערכת חשבוניות אונליין מסמכים שונים כמו:

 • חשבונית מס
 • חשבונית מס קבלה
 • תעודת משלוח
 • תיעוד הזמנה
 • קבלה על תשלום
 • קבלה על תרומה
 • חשבוניות זיכוי
 • ועוד מגוון רחב של מסמכים, התממשקויות ותוספות.

כאשר נעזרים במערכת להפקת חשבוניות דיגטליות, ממפים את צרכי העסק ומתאימים את המערכת לעסק מבקש השירות. ניתן להפיק באמצעות המערכת דו"חות פיננסים, סליקת תשלומים ועוד. מלבד הדברים הריגלים, רוב המערכות ממש עוזרת בניהול הכללי של העסק ומספקות גם מערכת גיבויים, דרישות תשלום, הצעות מחיר ואפילו ניהול לקוחות.

5 שירותי חשבוניות אונליין מומלצים

Sumit

sumitאם אתם עסק קטן בתחילת דרכו ומחפשים אפשרות חינמית – סאמיט יכולה להיות אופציה מצויינת עבורכם. עם שלל תכונות ומודלים אפשריים המערכת יכולה להתאים עצמה לכל עסק.

הרשמו ונסו את המערכת בחינם ללא הגבלת זמן (עד 10 פעולות בחודש)


ezcount

איזיקאונטאחת מהחברות המוכרות בתחום שכבר הפכה לשם נרדף לכל הקשור לניהול עסק עם טכנולוגיה מנצחת.

מחיר: החל מ-17 ש"ח לחודש

להרשמה והתנסות חודשיים בחינם (לצורך קבלת ההתנסות חובה לאשר את המייל שקיבלתם מ-EZcount!)


Morning

מורנינגמורנינג (המיתוג המחודש של חשבונית ירוקה) היא יותר מסתם שירות להפקת חשבונית אונליין ומכילה מגוון רחב מאוד של פיצ'רים וגם באמצעות המרקט אפשר לחבר תוספים שונים למערכת.

מחיר: החל מ-24 ש"ח לחודש

נסו את מורנינג בחינם ל-30 יום וקבלו עוד 30 יום ברכישת מנוי או קראו את הסקירה המלאה


iCount

זוהי מערכת הנהלת חשבונות באינטרנט השמה למה למטרה להפשיט (מלשון פשטות) את כל הקשור לניהול העסק תוך כדי חיסכון בכסף ומקסימום שירות במינימום מאמץ.

מחיר: החל מ-149 ש"ח (ללא מע"מ) במחיר שנתי

מוצעת בחינם ל-45 ימי ניסיון.


AccountIT

AccountIT פועלת על גבי הענן, ידידותית, קלה ואינטואיטיבית לתפעול, כוללת אפשרויות סליקה וניהול לקוחות וניתן לבחור להשתמש רק במודולים המתאימים לעסק שלכם.

מחיר: החל מ-19.90 ש"ח לחודש ויש גם אפשרות להרשם לניסיון ל-45 יום ללא התחייבות.


איך בחרנו ובחנו את השירותי חשבוניות אונליין?

בחירת שירות חשבונית אונליין דורש שיקול דעת מדוקדק של התכונות הדרושות לעסקים. על מנת להכין את הרשימה חיפשנו ברשתף ברשתות החברתיות וביצענו סקר בקרב בעלי עסקים. לאחר מכן, שקלנו ארבע קטגוריות בהערכת השירותים הרשומים כאן.

 • מחיר: 15%
 • התאמה אישית: 20%
 • תכונות חשבוניות: 30%
 • שילוב עם ממשקים אחרים: 35%

קראו עוד: תוכנות לניהול עסק

יתרונות השימוש בחשבוניות אונליין

לשימוש בחשבוניות אונליין יותר יתרונות מחסרונות וזו הסיבה בשלה יותר ויותר עסקים מחליפים את השימוש בחשבוניות ידניות הארכאיות לחשבוניות האונליין המתקדמות.

גבייה קלה יותר

חשבונית אונליין מגיעה ללקוח באופן מיידי שלא כמו בעבר אז היו צריכים לשלוח חשבונית ללקוח ולהמתין להפקדת צ'ק או קבלת תשלום אחר. עם חשבונית אונליין הכל קל יותר, הלקוח מקבל את החשבונית ברגע הנפקתה והוא יכול לשלם אותה באמצעות המערכת, לבחירתכם. עסקים רבים מכירים את הטענה של "לא קיבלתי חשבונית" עם חשבוניות אונליין תוכלו להוכיח שהחשבונית נשלחה והתקבלה (יש גם חיווי עבור קריאת החשבונית על ידי הלקוח בחלק מהמערכות). אין טענות כאלו יותר. הכל נעשה באופן מיידי וישיר.

הכל מדויק יותר

כולנו בני אדם וכולנו יכולים לטעות כאשר אנו כותבים חשבונית. בהפקת חשבוניות אונליין, הטעויות הן נדירות ואפסיות. החישוב מתבצע באופן אוטומטי ואין סיבה לטעות.

עולם ירוק

חשבוניות אונליין מסייעות למשרדים רבים להיפטר מניירת מיותרת. כל בעל עסק יודע עד כמה ניירת משרדית עלולה להפריע על ניהול החשבונות התקין של העסק… חשבוניות אונליין פוטרות אתכם מהצורך בשמירה על ניירת מעמיסה.

תיעוד קל

קל לתעד חשבוניות אונליין. הן לא מצריכות קלסר התופס מקום… המערכת אוגרת לכם את כל המידע על החשבוניות שהנפקתם דרכה. חשבונית אונליין לא תירטב או תלך לאיבוד כמו שכל חשבונית מודפסת יכולה…

לא עולה כסף

השימוש במערכת להפקת חשבוניות אונליין עולה כסף. אך החיסכון המתקבל בסופו של דבר הופך את העניין למשתלם. להדפיס חשבונית, לשלוח אותה ללקוח, תשלום על בולים, להדפיס (עלות הדיו) העתק ובמקרים רבים שליחה חוזרת ללקוח שטוען שלא קיבל, העברת כל הניירת לרואה חשבון – כל אלו עולים יותר מהנפקת חשבוניות אונליין דיגיטליות הנשלחות ישירות למייל הלקוח.

שמירה על איכות הסביבה

חשבוניות אונליין מכונות גם כחשבוניות ירוקות השומרות על סביבה ירוקה. גם אתם לא מדפיסים העתק וגם הלקוח לא אמור להדפיס אותן. כך נפטרים מניירת מיותרת בעולם.

חסרונות אפשריים בשימוש בחשבוניות אונליין

מחיר: תכונות מסוימות להפקת חשבוניות דורשות תשלום חודשי. לא כל האפשרויות הן בחינם או חלק מהמסלול הסטנדרטי ועשויות לדרוש השקעה קטנה מצידך, תלוי באיזו מהן תבחר.

ספאם: לעיתים שליחת חשבוניות בדוא"ל ללקוח עלולה להסתיים בתיבת הספאם של הלקוח (דואר זבל), כך שעדיין תצטרך להתקשר לכמה לקוחות שלא יודעים שיש להם חשבונית ממתינה.

האקרים: כמו כל שירות דיגיטלי, גם כאן הדטאבייס של נותן השירות עלול להיפרץ על ידי פצחני רשת ומידע רגיש שלך או של הלקוחות עלול להגיע לידיים לא רצויות. כמובן שכל החברות שסקרנו במאמר זה עומדות בסטנדרטים של אבטחה מחמירים מאוד.

לקוחות מיושנים: ייתכן שחלק מהלקוחות לא יאהבו פורמטים דיגיטליים. סביר להניח שיש לכם לפחות כמה לקוחות שאינם מתמצאים בטכנולוגיה ורוצים חשבוניות נייר מיושנות וטובות. משהו לקחת בחשבון.

מה צריך לבדוק לפני הצטרפות לשירות חשבוניות אונליין?

כאשר מחפשים להצטרף לחשבוניות אונליין, חשוב לבדוק כמו תמיד עלויות, המלצות, שירות ומעל הכל: תמיכה. אף בעל עסק לא מעוניין למצוא את עצמו לא יכול למכור רק בגלל שהמערכת להפקת חשבוניות תקולה. אתם רוצים שתהיה לכם תמיכה לכל מקרה תקלה. ההמלצה היא לפנות לשירות המציע שירות תמיכה בפלטפורמה המתאימה לכם. בנוסף לדברים אלו בדקו גם התממשקות למערכות אחרות באמצעות API, אפשרויות גיבוי, שפות נתמכות, אפשרויות לסימולציות, העברת חומרים ממערכות אחרות ועוד.

מחירים ממוצעים של חשבוניות אונליין

הנפקת חשבוניות אונליין לא עולה יקר והמחירים הממוצעים מתייחסים לכמות החשבוניות המונפקות. על חמישים מסמכים בחודש המחיר ינוע באזור ה-20 שקלים. על הנפקת 200 מסמכים בחודש המחיר הממוצע יעמוד על 40 שקל ועל 1000 מסמכים בחודש המחיר המקובל נע באזור ה-150 שקלים. ניתן גם למצוא שירותי חשבוניות אונליין באונליין כמו sumit (מוגבל עד 10 מסמכים בחודש) חשוב לציין כי ניתן להוסיף שירותים שונים כמו שירות סליקת אשראי בתוספת תשלום.

איך לבחור שירות חשבוניות אונליין שמתאים עבורך?

המבחר בהחלט יכול לבלבל אך מרבית חברות שירותי החשבוניות מתאימות לכל עסק. אצל רובן גם יש אפשרות לבחור מסלולים מותאמים אישית לפי גודל העסק. בחלקן גם ניתן להוסיף ולהוריד מודלים של שיורותים ללא תלות בחבילה שבחרת. מומלץ לבחור בחברות אשר נותנות את האפשרות לנסות את המערכת בחינם ללא התחחיבות על מנת לבדוק אם היא מתאימה לצרכיכם. אחת מהחברות המומלצות המאפשרות ניסיון של חודשיים חינם היא מורנינג (לשעבר חשבונית ירוקה).

שאלות נפוצות על חשבוניות אונליין

כן, החברות בתחום משקיעות זמן רב באבטחת המוצרים שלהם. יחד עם זאתף כאשר אתם בוחרים את השירות המתאים עבורכם עברו על האתר שלהם ותחקרו את יכולות האבטחה שלהם.

כל עסק חייב לדווח על ההכנסות וההוצאות שלו. אם תרצו לחסוך זמן וכסף וגם להתייעל מבחינה ארגונית, מומלץ לכם לנסות לפחות שירות חשבוניות אונליין אחד ולראות איך זה זורם לכם.

כן, זה היופי בשירות חשבוניות דיגיטלי – הקלות לגשת לכל המידע מכל מקום, מכל זמן ומכל מכשיר. בעידן האינטרנט – הכל זמין עבורכם בענן כל הזמן.

סיכום

עם מבחר התוכנות הטובות ביותר להפקת חשבוניות אונליין לעסקים קטנים שהצגנו, אנו מקווים שתוכלו לבחור תוכנת הנהלת חשבונות התואמת את צרכי העסק שלכם. הצגנו אפשרויות בחינם ובתשלום עם תכונות משתנות. כדי לקבל החלטה, אנו ממליצים לשקול את צרכי החשבוניות והמידע של העסק שלכם ואת השילוב האפשרי עם תוכנות קיימות או מעבר ממערכות מדור קודם.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, מוצרים חדשים, הטבות, טיפים?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים