חשבונות בנק מומלצים לחיילים

חשבון בנק מומלץ לחיילים ואנשי מילואים: איך לבחור ומה חשבו לשים לב

בין אם אתם בשירות חובה או לקראת יציאה לקריירה צבאית  בקבע זוהי דרך ראויה לשבח, רוויית כבוד ומשמעת. אך בתוך תלאות השירות, גם בריאותם הכלכלית של החיילים זקוקה לשמירה. לא מדובר רק בתלוש המשכורת; זה אומר לנהל את הכסף שהרווחתם בעמל רב בחוכמה, במיוחד כאשר שירות החובה קורא לכם הרחק מבסיס הבית. עם צרכים בנקאיים מיוחדים, אלה המשרתים זקוקים לשותף פיננסי אמין כמו מחויבותם למדינתם. מתוך הכרה בהיבט חיוני זה של החיים הצבאיים, אנו מתעמקים במה שהופך בנק לתואם לצרכים הייחודיים של חיילים ואנשי מילואים. מחייל צעיר ועד איש מילואים וותיק, לכל חייל מגיע בנק שצועד איתו. במאמר זה אנו מציעים לכם את התובנות וההדרכה שלנו כדי להתאים את האסטרטגיה הפיננסית לשירות האמיץ שלכם.

אז בין אם אתם נייחים בבסיס, בעזה או בגבול הצפון, בואו לנווט יחד בשטח של מוכנות פיננסית. הבנק הנכון לדעתי יכול להיות יותר מאשר מאגר עבור הרווחים שלכם – הוא יכול להיות בעל ברית חיוני במסע הצבאי שלכם. בואו נפענח את הניואנסים שהופכים בנק לבחירה הנכונה עבור האפוטרופוסים שלנו במדים. אני מצטער מראש על הקלישאות הצבאיות. זאת פקודה.

תוכן עניינים

6 חשבונות בנק מומלצים לחיילים

לבחירת חשבון בנק לחיילים יש חשיבות רבה. זהו צעד משמעותי לניהול הכספים בצורה נכונה במהלך השירות הצבאי ולאחריו. קיימים מספר גורמים חשובים לשקול בבחירת הבנק המתאים עליהם אכתוב בהרחבה אחר כך: עמלות נמוכות, מסגרת אשראי לצרכים מיוחדים של חיילים, זמינות וגישה נוחה לסניפים ושירות ייעודי לחיילים. לאחר בחינה זהירה של החלופות השונות, אני ממליץ על 6 בנקים מובילים המספקים פתרונות מתאימים במיוחד לצרכיהם הייחודיים של חיילים משרתים. חשוב להיוועץ בחברים ובני משפחה, אך החלטה סופית צריכה להתבסס על ההעדפות והצרכים האישיים שלכם.

חשבון חיילים בנק דיסקונט

 • עמלות עו"ש עיקריות ללא תשלום
 • פטור מדמי כרטיס
 • פקדונות בריביות מועדפות
 • הטבות בפעילות ניירות ערך ומט"ח
 • פטור מעמלות תשלום SMS
 • חנייה חינם בכחול לבן בסופ"ש וגם בחניונים נבחרים
 • מגיל 16 עד 25 (כולל)

חשבון חיילים בנק יהב

 • פטור מעמלת פעולה ע"י פקיד, פעולות בערוץ ישיר
 • פטור מעמלת השלמה למינימום
 • פטור מעמלת הקצאת אשראי לחשבונות מסוג "יחיד"
 • פטור מעמלת הזמנת פנקסי שיקים (עד 6 פנקסים בשנה)
 • פטור מדמי כרטיס אשראי מועדון "יותר"
 • מסגרת אשראי בריביות אטרקטיביות במיוחד

חשבון חיילים הבינלאומי

 • פטור מתשלום עמלות פעולה
 • פטור מעמלת הקצאת אשראי
 • פטור מדמי כרטיס אשראי
 • מסגרת משיכת יתר של עד 2,500 ₪
 • פנקס שיקים חינם (אחד בשנה קלנדרית)

חשבון חיילים בנק לאומי

 • פטור מעמלות עו"ש
 • מסגרת אשראי עד 1,000 ש"ח
 • עמלות מופחתות והטבות בניירות ערך ובמטבע זר
 • פטור מלא מעמלת פנקס שיקים רגיל
 • כרטיס אשראי עם פטור מדמי כרטיס

חשבון חיילים בנק מזרחי

 • פטור מלא מדמי ניהול מינימליים, מעמלת פעולה בערוץ ישיר ומעמלת פעולה בדלפק לאורך כל תקופת השירות
 • פטור מדמי כרטיס ל- 3 שנים בכרטיסי אשראי מסוג ישראכרט /כאל /MAX.
 • הטבות בעמלות מט"ח וני"ע
 • 10 פנקסים בשנה ללא עלות
 • ריבית על יתרת זכות בחשבון העובר ושב.
 • הקלה בשיעור של עד 2% על הריבית על המינוס.

חשבון חיילים בנק הפועלים

 • חשבון ללא עמלות עו"ש
 • כרטיסי אשראי – הטבות בעמלת דמי כרטיס לכרטיסים חדשים השייכים למועדון*
 • הטבות בקניית מטבע חוץ

איך יצרתי את הרשימה?

הרשימה נוצרה באמצעות תהליך מחקר ובחינה שכלל סקירה של העמלות והעלויות השונות בבנקים למשכורת חייל, בחינת המסגרות האשראי והתנאים המיוחדים לחיילים המוצעים, הערכת הנגישות והזמינות של סניפי הבנק ברחבי הארץ ובבסיסים צבאיים, חקירת השירותים והתמיכה הייחודיים לחיילים הניתנים על ידי כל בנק, השוואה של המוצרים והשירותים הבנקאיים לצרכים הספציפיים של חיילים, איסוף והערכת חוות דעת ודירוגים של לקוחות חיילים קיימים, ובחינת יציבות הבנק, המוניטין והמצב הפיננסי שלו. לאחר איסוף וניתוח נתונים אלה, בוצע תהליך דירוג והערכה מסכם אשר זיהה את ששת הבנקים המתאימים ביותר לחיילים משרתים, אשר הוצגו ברשימה המומלצת במאמר.

מה חשוב לבדוק לפני שפותחים חשבון בנק לחיילים

עבור חיילים המשרתים ומגנים ללא הרף, ניהול הכספים האישיים הוא היבט מרכזי בחיים האזרחיים הדורש תשומת לב קפדנית. לדעתי הבנת הגורמים המשפיעים על בחירת חשבון הבנק הנכון היא קריטית עבור אנשי צבא כדי להבטיח שהם מקבלים החלטות מושכלות. ללא ספק, השיקול העיקרי הוא מבנה העמלות של חשבון בנק. מכיוון שלעתים קרובות יש לטפל בענייניהם הכספיים של החיילים מרחוק, חיוני לבחור מוסד בנקאי המציע עמלות חודשיות נמוכות או ללא עמלות חודשיות, תנאי משיכה נוחים ועלויות עסקה מינימליות.

חיילים צריכים גם לתעדף בנקים המספקים יכולות בנקאיות מקוונות משמעותיות, כלומר אפליקציות וכמה שיותר שירותי בנקאות אונליין ובעצם להיות בנק דיגיטלי כמה שניתן. נגישות היא בעלת חשיבות עליונה בעת שירות בבסיס או פריסה. שירותי בנקאות מקוונים מציעים לחיילים את הנוחות לבצע עסקאות פיננסיות, לפקח על חשבונותיהם ולארגן העברות כספים ללא קשר למיקומם. בנוסף, האבטחה של בנקאות מקוונת היא היבט חיוני – במיוחד עבור חיילים המוצבים בעזה או בצפון הרחוק או במקומות מרוחקים אחרים שבהם קשרים מאובטחים עשויים להיות מאתגרים להקים.

יתר על כן, טביעת הרגל הגיאוגרפית של רשת הכספומטים של הבנק יכולה להיות דאגה משמעותית. חיילים יכולים להישלח למקומות שונים, וגישה לכספומטים מבלי להתמודד עם עמלות מופקעות למשיכת כספים היא בסיסית. זה לא רק חוסך כסף, אלא גם משחרר חלק מהלחץ הכרוך בגישה לכספים בעת תנועה. יתר על כן, לבנקים ידידותיים לחיילים לעתים קרובות יש הסכמים עם בנקים זרים או רשתות כספומט בינלאומיות כדי להקל על הגישה לכספים בעת שירות בחו"ל.

הרקורד של הבנק עם אנשי צבא והבנת הנסיבות הייחודיות שלהם יכולים גם לתת לחיילים יתרונות נוספים. מוסדות פיננסיים מסוימים מציעים חשבונות מיוחדים המותאמים לאלה הנמצאים בשירות צבאי, אשר יכולים לכלול הטבות כמו פטורים למיניהם, שיעורי הלוואה מיוחדים או פריסה נוחה של תשלומים. הטבות אלה מכבדות את המחויבות שיש לחיילים למדינתם ויכולות לתרום באופן חיובי לרווחתם הכלכלית. כאשר אנו דנים בנבכי התהליך הבנקאי עבור חיילים, גורמים אלה מניחים הבנה בסיסית של חשיבות בחירת הבנק הנכון לצרכיהם המיוחדים. יש לזכור כי בנק מתאים לחיילים הוא כזה שמעריך את הפרטים של החיים הצבאיים ומתאים את שירותיו בהתאם.

רלוונטי: איך לחסוך כסף?

תהליך פתיחת חשבון בנק לחיילים

היציאה למסע אלונקה לפתיחת חשבון בנק כחייל בישראל כרוכה בשורה של צעדים המותאמים לדרישות הייחודיות של החיים הצבאיים. מתוך הכרה בצרכים המגוונים של החיילים, בנקים רבים בישראל מציעים שירותים מיוחדים ואף חשבונות המותאמים לאנשי צבא. הבנת הניואנסים של תהליך זה היא קריטית עבור חיילים הזקוקים לבסיס כלכלי אמין ונגיש.

השלב הראשוני הוא בחירת בנק מתאים. חיילים צריכים לחפש מוסדות שיש להם היסטוריה של אנשי צבא משרתים, כפי שהם נוטים יותר להבין את הצרכים הספציפיים שלהם. כדאי גם לחפש בנקים שמציעים הטבות לחיילים, כמו עמלות מופחתות או ריבית גבוהה יותר על החיסכון. לפני קבלת החלטה, יש להשוות את ההצעות הללו הממוקדות בצבא בין בנקים שונים.

לאחר בחירת בנק, החיילים יצטרכו לספק תיעוד ספציפי המאמת את זהותם ואת מעמדם כאנשי צבא. בדרך כלל, זה יכלול תעודת זהות צבאית (חוגר) ותעודת זהות. גם המתגייסים לצה"ל יכולים להציג את מסמכי הגיוס שלהם במסגרת בקשתם.

לאחר איסוף המסמכים הדרושים, החיילים יצטרכו למלא טופס בקשה. זהו תהליך פשוט, שלעתים קרובות מנוהל על ידי נציג הבנק שרגיל לסייע לצוות הצבאי. בנקים רבים מציעים את הנוחות של הגשת בקשה מקוונת, אשר לא יסולא בפז עבור חיילים עם לוחות זמנים תובעניים או אלה המוצבים כיום במקומות מרוחקים.

ראוי לציין כי התהליך אינו מסתיים במילוי טפסים. כמו כן, על החיילים להכיר את המאפיינים השונים של החשבון, כגון יכולות בנקאיות מקוונות, מסגרות אשראי זמינות והגבלות אפשריות על משיכות והפקדות. בישראל, חשבונות צבאיים עשויים להיות כפופים לתנאים המשקפים לוחות זמנים וקצבאות של משכורות צבאיות.

כמו כן, חיילים עשויים להיות זכאים לשירותים בלעדיים שתוכננו תוך התחשבות בצרכיהם. אלה יכולים לנוע בין הגנה על משיכת יתר בזמנים של הוצאות בלתי צפויות לאפשרויות גמישות להחזר הלוואות במהלך תקופות שירות פעילות. חובה לברר על תכונות אלה בעת התייעצות עם שירות הלקוחות של הבנק ולהבין באופן מלא את החבילה הבנקאית הכוללת המוצעת.

עם השלמת הבקשה, החיילים עוברים בדרך כלל תהליך אימות. הבנקים צריכים להבטיח את האותנטיות של המסמכים המוצגים ועשויים לבצע בדיקות נוספות כדי לעמוד בדרישות הרגולטוריות. לאחר האימות, החשבון מופעל, והחיילים יכולים להתחיל לנהל את הכספים שלהם בתמיכת הבנק שבחרו.

נגישות הכספים היא גורם קריטי עבור החיילים. אם אתם מתגוררים בבסיס, היכולת לגשת לכסף ללא הפרעה היא חיונית. לכן, לעתים קרובות מומלץ לחיילים לברר את זמינותם והפצתם של כספומטים, כמו גם את מדיניות הבנק לגבי עסקאות זרות ושערי חליפין, אשר עשויים להיות מרכזיים בפריסות בינלאומיות.

לבסוף, חשוב שהחיילים יבינו שגם לאחר פתיחת חשבון, הקשר שלהם עם הבנק אינו סטטי. עליהם להישאר מעודכנים לגבי שינויים במדיניות הבנק או באפשרויות השירות שלהם. מעורבות פעילה בבנקאות אישית והתעדכנות בכל עדכון יכולים לעזור לחיילים להפיק את המרב מהניסיון הבנקאי שלהם ולהימנע ממלכודות פוטנציאליות.

למדו עוד:

דברים שיש לקחת בחשבון לפני פתיחת חשבון לחיילים

בחירת הבנק הנכון לחייל היא קריטית ומחייבת בחינה מעמיקה של גורמים ספציפיים. לא מדובר רק בבחירת מוסד פיננסי; מדובר במציאת שותף שיכול להתאים לאורח החיים הייחודי של אנשי צבא. אחד השיקולים הראשונים הוא המוניטין של הבנק וניסיונו בשירות הצבא. המוסד הפיננסי צריך להבין את הניואנסים של שכר צבאי והטבות, כולל איך ומתי הם מוערכים.

היכולת לנהל חשבון מכל מקום היא גורם משמעותי נוסף. חיילים ידועים ברילוקיישן התכוף שלהם ולעתים בפריסות פתאומיות, הדורשות בנק שמציע חוויית בנקאות ניידת ומקוונת חלקה. שירותי בנקאות דיגיטלית צריכים לספק יכולות ניהול חשבון מלאות, כגון היכולת להפקיד שיקים מרחוק, להעביר כספים ולשלם חשבונות. פלטפורמות דיגיטליות ידידותיות למשתמש המציעות תמיכה 24/7 הופכות לכלים חיוניים בארגז הכלים של החייל. הייתי אומר שגם שחדשנות טכנולוגית והיכולות להעביר כספים עבור בורסות קריפטו או היכולת קבלת כספים שמקורם בקריפטו הוא חשוב.

>> עוד על השקעות קריפטו

גמישות ונגישות

גישה ארצית או בינלאומית לשירותים בנקאיים היא גם קריטית. בנקים המציעים רשת גדולה של כספומטים וסניפים יבטיחו כי חיילים יוכלו לגשת לכספם מבלי לגבות עמלות מופרזות, לא משנה לאן תפקידם שולח אותם. בנוסף, בחירה בבנקים שיש להם מדיניות של ויתור על עמלות כספומט יכולה להיות חיסכון משמעותי לאורך זמן.

תכונות אבטחה

אבטחת עסקאות בנקאיות אינה נתונה למשא ומתן, במיוחד עבור חיילים שעלולים למצוא את עצמם בחלקים של העולם עם סיכוני אבטחה מוגברים. בחרו בנקי המציע הצפנה חזקה, אימות רב-גורמי ואמצעי אבטחה אחרים כדי להגן על מידע אישי ונכסים. חיילים צריכים להרגיש בטוחים שהכספים שלהם מוגנים, בין אם הם מוצבים בקו החזית או בעורף.

בנקאות אינה נטולת סיכונים, וחיילים חייבים להיות מוכנים לשיהוקים פיננסיים פוטנציאליים. הגנה על משיכת יתר היא שירות חיוני מכיוון שהיא יכולה לספק רשת ביטחון למשיכת יתר לא מכוונת בחשבון, שעלולה להתרחש בשל האופי הבלתי סדיר ולעתים בלתי צפוי של החיים הצבאיים. עטיפת המעטפת הפיננסית של האדם עם מגן זה מפני עמלות משיכת יתר והמבוכה של עסקאות שנדחו שומרת על דברים מסודרים ונטולי לחץ.

תמיכה וחינוך פיננסי

באופן הולם, הערכת רמת שירות הלקוחות המוצעת במיוחד לחיילים יכולה לעשות את כל ההבדל. ללקוחות אלה יש לפעמים בעיות ייחודיות, ובנקים המודעים לבעיות ספציפיות לצבא מצוידים טוב יותר להציע תמיכה בזמן וביעילות. יתר על כן, חיילים צריכים לחפש בנקים המציעים תוכניות חינוך פיננסי. אלה הם בעלי ערך, שכן הם יכולים ללמוד על אפשרויות השקעה, תכנון פרישה וגם ניהול תקציב.

אין ספק, קבלת החלטות מושכלות על השותף הבנקאי האידיאלי היא משימה  שלא צריך למהר בה. פרטים כמו בדיקת הטבות נוספות, כגון עמלות מופחתות עבור עסקאות בינלאומיות או המרות מטבע (משמעותי במיוחד עבור חיילים שמתכננים לצאת לטיול גדול אח"כ), והבטחה שבני משפחה יכולים לנהל חשבונות בקלות במידת הצורך, לעתים קרובות מתעלמים אך חיוניים באותה מידה. יש להתייחס לתהליך בהערכה הקריטית שחייל היה משקיע בכל החלטה משמעותית אחרת בקריירה או בחיים. הם לא רק פותחים חשבון בנק; הם יוצרים ברית פיננסית שחייבת לעמוד איתנה בסערות של חובות החיילים.

רלוונטי: כל מה שרציתם לדעת על קרנות כספיות

טיפים לניהול חשבון בנק לחיילים

התייחסו לניהול החשבון הבנקאי בשירות הצבאי כתרגול לניהול כספים נכון בעתיד, דרכו תוכלו לרכוש כללים נכונים שיסייעו לכם לאורך החיים. יש דיווחים על חיילים רבים שנכנסים לחובות במהלך שירותם בגלל הלוואות או מינוסים בחשבון שלא הצליחו לכסות. אם תפתחו חשבון בבנק שבו מתנהלים הוריכם, כנראה תזכו לתנאים טובים יותר, אך גם כדאי לשקול סיוע כספי מההורים כחלופה להלוואה ממוסד בנקאי. המשכורת הצבאית אינה מספקת להתקיים ממנה, ולכן תצטרכו להתמודד עם אתגר רציני של צליחת התקופה ללא חובות על מנת להיות מוכנים לחיים האזרחיים.

בכל הבנקים קיים ההסדר של "מועדון יותר" המקנה הנחות והטבות לחיילים, ואין צורך בתשלום לצורך ההצטרפות. כדי להצטרף יש להציג צו גיוס ולהזמין כרטיס אשראי, דרכו תינתנה ההנחות באופן אוטומטי והוא יאפשר גם רכישות בתשלומים ומסגרת אשראי. פרטי המועדון יופצו אליכם בחוברת לפני הגיוס, והבנקים יציעו הטבות כגון פטור מעמלות, הלוואות, כרטיסים ופנקסי צ'קים חינם. כדאי גם לברר על אפשרויות ניהול דיגיטלי של החשבון דרך מוקד, אתר או אפליקציה לנוחותכם בשירות. לבסוף, חשוב להגדיר מראש סדרי עדיפויות בנוגע להטבות החשובות לכם, ולנצל את התקופה ללמידת ניהול כספים נכון תוך מזעור טעויות שיובילו לחובות.

קריאה נוספת: השוואת אפליקציות בנקים

סיכום ומחשבות אחרונות

בסופו של דבר, בחירת חשבון הבנק הנכון היא החלטה אישית המושפעת מגורמים רבים, אך היא חשובה מאוד לניהול הכספי התקין של חיילים במהלך שירותם הצבאי ולאחריו. מן הראוי לשקול בקפידה את העמלות, המסגרות האשראי, הנגישות לסניפים והשירותים הייחודיים לחיילים. ששת הבנקים שהוצגו במאמר זה מספקים מענה טוב לצרכים אלה, אך ייתכנו חלופות נוספות הראויות לבחינה. חשוב להתייעץ עם אנשי קשר רלוונטיים כגון יועצים כלכליים, אולי אפילו קצינים וחברים אחרים. בסופו של יום, ההחלטה הסופית צריכה להיות מותאמת באופן אישי על פי הצרכים, הרגלי הצריכה והמצב הכלכלי של כל חייל. ניהול כספים נכון בזמן השירות הצבאי יכול להבטיח יציאה חזקה וביטחון כלכלי בהמשך החיים האזרחיים.

רלוונטי: בנקים שנותנים ריבית על העו"ש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

מחפשים בנק מומלץ?
הטבה מיוחדת לגולשי פיננקה

מומלץ

discount_דיסקונט

דירוג פיננקה

4.9

מצטרפים לדיסקונט ומקבלים: פטור מעמלות עו"ש, פטור מדמי כרטיס אשראי והלוואה עד 60,000 ש"ח בריבית 0.5%-P. בנוסף מקבלים גם הטבת אקסטרה לבחירה:
או הלוואה ללא ריבית (עד 30 אש"ח ועד 24 חודשים)
או פיקדון בריבית מנצחת של 4.0% ל-6 חודשים (עד 500 אש"ח)
או פטור מדמי ניהול ני"ע ל-12 חודשים (ללא הגבלת סכום)

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית