חוזים עתידיים מסחר מדדים

חוזים עתידיים

ניתן למצוא מסחר בחוזים עתידיים שווקים, כמו מניות וסחורות, אבל זה לא מסחר שמיועד למתחילים. אם כבר יש לכם ניסיון במסחר יומי או לפחות סווינג ובא לכם להרחיב את האופקים ולמדוד שיטות מסחר חדשות, המשיכו לקרוא על חוזים עתידיים.

רלוונטי: השקעות במניות למתחילים | קרנות מחקות מדד

מהם חוזים עתידיים?

חוזים עתידיים הינם התחייבויות לרכישת נכס או לאספקת מוצר או שירות וכן מטבעות חוץ, סחורה וניירות ערך במועד מאוחר יותר. מחיר העסקה נקבע מראש והתשלום בעבורה מתבצע בתאריך מסירת הסחורה או הנכס. חוזה עתידי נסחר בבורסה כמכשיר פיננסי.

חוזה עתידי מהווה התחייבות בין הספק לקונה בו ניתנת הבטחה מצד הספק לספק סחורה, נייר ערך, מטבע ועוד במועד עתידי ולעומתו מתחייב הקונה לשלם את תמורתם בעת קבלת הנכס. עסקה מסוג זה נועדה להפחית סיכונים המאפיינים את שוק ההון. נקראת גם נגזרת על נכס הבסיס.

רלוונטי: הכל על השקעות קטנות

למה לסחור בחוזים עתידיים?

משקיעים משתמשים לרוב בחוזים עתידיים כדרך להעלות ספקולציות לגבי תנועת המחיר העתידית של נכס הבסיס. הם מבקשים לעשות רווח על ידי הבעת דעתם לגבי לאן מועדות פני השוק של סחורה, מדד או מוצר פיננסי מסוים. חלק מהמשקיעים משתמשים גם בחוזים עתידיים כגידור, בדרך כלל כדי לסייע בקיזוז מהלכי שוק עתידיים בסחורה מסוימת שעלולים להשפיע אחרת על תיק ההשקעות או העסק שלהם.

כמובן, ניתן להשתמש במניות או תעודות סל באופן דומה כדי להעלות ספקולציות או לגדר מהלכי שוק עתידיים. לכולם יש סיכונים משלהם שאתה צריך להיות מודע אליהם, אבל יש כמה יתרונות ברורים ששוק החוזים העתידיים יכול להציע ששוק המניות לא.

רלוונטי: הכל על השקעות אלטרנטיביות

יתרונות במסחר חוזים עתידיים

  • מבחר חוזים עתידיים – שוק ההון מציע מגוון של למעלה מ-150 סוגי חוזים עתידיים. כך ניתן להרחיב את יכולות המסחר בבורסה באמצעות מסחר בחוזים עתידיים על מדדים ועוד מגוון נכסים מעבר לניירות ערך בלבד. חוזים עתידיים נסחרים בכל העולם ומאפשרים נגישות מלאה למסחר באלפי סוגי מוצרים. ביניהם: אגרות-חוב, מדדים, מטבעות, סחורה ומניות. לקריאה נוספת: איך משקיעים במדדים?
  •  צורת סחר אמינה – מסחר בחוזים עתידיים נחשב לאמין במיוחד כיוון שציטוט המחיר בשוק הבורסאי הוא אחד לכל חוזה עתידי שנקבע בעקבות העסקה האחרונה שנסחרה. זאת בניגוד לשווקי מניות שונים ולשוק המט"ח שם השליטה בידי עושי שוק וציטוטי המחיר תלויים בנותני השירות. בנוסף חשבונות עבור מסחר בחוזים עתידיים הינם חשבונות מבודדים ואינם מרוכזים בחשבון אחד וכן פעולות הקניה והמכירה מתגמלות את הגורמים המעורבים באמצעות עמלות קבועות מבלי לנגוס בכספי הסוחרים.
  • מסחר בחוזים עתידיים נעשה בשוק הבורסאי ללא שעושי שוק גוזרים קופונים על הסוחרים באמצעות תיווך.
  • מינוף חוזים עתידיים – ניתן לשלוט בפוזיציה עם ערך גבוה באמצעות השקעת הון קטן באופן יחסי.
  • נזילות – ניתן לסחור תוך ניהול עלויות המסחר בשוק הנחשב כבעל נזילות גבוהה.
  • סחר בורסאי מסביב לשעון – ניתן לסחור בחוזים עתידיים כמעט לאורך כל שעות היממה.

רוצים לגוון? למדו על השקעות קריפטו או השקעה בסחורות

מה הסיכונים במסחר בחוזים עתידיים?

מסחר בחוזים עתידיים חושף את הסוחרים למספר סיכונים. ביניהם: אי יכולת חיזוי של מחירי העסקאות במעו"ף ואת גובה ההתחייבויות מבעוד מועד ובנוסף עלולות להיות תנודות חריפות ביותר בהתחייבויות ובמחירי העסקאות.

החזקה של חוזה עתידי מצריכה העמדת בטוחות. אין לדעת מראש את גובה הבטוחות מה שעלול ליצור מצב של התחייבות להוספת בטוחות בהיקף גדול בהתראה קצרה, אף לעיתים באותו יום מסחר. שיטת הסליקה המאפיינת חוזים עתידיים עשויה לחשוף את הסוחרים בהם לחיוב חשבונם בסכומים גבוהים מדי יום.

רלוונטי: האם יש השקעה בטוחה?

למי מתאים מסחר בחוזים עתידיים?

כיוון שמסחר בחוזים עתידיים נחשב להשקעה ממונפת, כלומר ניתן להפסיד בעטיה את כל סכום ההשקעה ואף סכום גבוה מכך, השקעה בחוזים עתידיים מיועדת בעיקרה למשקיעים מתוחכמים. זוהי הזדמנות השקעה הטומנת בחובה הזדמנויות של השקעה בנכסים מסוגים רבים אולם יש לקחת בחשבון גם את הסיכון הכרוך בהפסד.

רלוונטי: מסחר עצמאי | מסחר יומי

איך להתחיל לסחור בחוזים עתידיים

זה קל יחסית להתחיל לסחור בחוזים עתידיים. יש לפתוח חשבון עם ברוקר שתומך בשווקים\שוקים שבהם אתם רוצים לסחור. כל בית השקעות ככל הנראה ישאל על הניסיון שלכם עם השקעות, רמת ההכנסה ושווי נקי. שאלות אלו נועדו לקבוע את כמות הסיכון שהברוקר יאפשר לכם לקחת על עצמו, מבחינת מרווח ופוזיציות.

אין סטנדרט תעשייתי בנוגע למבני עמלות ועמלות במסחר בחוזים עתידיים. כל ברוקר מספק שירותים שונים. חלקם מספקים הרבה מחקר וניתוחים, בעוד שאחרים פשוט נותנים לך מחיר וגרף.

חלק מהאתרים יאפשרו לכם לפתוח חשבון מסחר מדומה. אפשר לתרגל מסחר עם "כסף וירטואלי" לפני שאתם מתחייבים לכסף אמיתי למסחר הראשון. זוהי דרך שלא תסולא בפז לבדוק את ההבנה שלכם לגבי השווקים העתידיים וכיצד השווקים, המינוף והעמלות מתקשרים עם תיק ההשקעות. אם אתם רק בתחילת הדרך, אנו ממליצים בחום להקדיש זמן למסחר בחשבון וירטואלי עד שאתם בטוחים שתבין שאתם מבינים.

מצאו את הברוקר המתאים לכם להתחלת מסחר בחוזים עתידיים:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

עמלות מסחר זולות

colmexpro

דירוג פיננקה

4.3

Colmex Pro מאפשרת גישה לאלפי מניות בוול סטריט באמצעות אפליקציה מתקדמת עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים. החברה מציעה חשבון דמה חינם להתנסות במסחר. Colmex Pro מספקת כלים מתקדמים כולל גישה לנתוני Level 2, גישה ל-IPO וסורק מניות מובנה. החברה מפוקחת על ידי רגולטורים ועמלות סופר זולות.

שאלות נפוצות על חוזים עתידיים

אופציות וחוזים עתידיים שניהם נגזרים; ההבדל הוא ההתחייבות. הסכמי חוזים עתידיים מחייבים את המוכר לספק במועדי החוזים. חוזי אופציות מקנים לקונה את הזכות, אך לא את החובה, לקנות או למכור את החוזה עד למועד הפירעון.

בשונה ממסחר רגיל, מסחר בחוזים פתוח כמעט לכל אורך שעות היממה (23 שעות!)

בגלל המינוף המשמש במסחר בחוזים עתידיים, ניתן בהחלט לספוג הפסדים גדולים מההשקעה המקורית.

רלוונטי: השקעות בבורסה למתחילים | מה זה אגרות חוב?

לסיכום, חוזים עתידיים – הרבה פוטנציאל אבל גם סיכונים למשקיע הלא מנוסה

לחוזים עתידיים יש הרבה תכונות נהדרות לסוחרים, אבל בדיוק כמו כל מכשיר מסחר אחר, צריך להשתמש בהם מתוך הבנה עמוקה לגבי איך הם עובדים.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהיא.

רלוונטי: איך להשקיע במניות?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון