השקעות בקריפטו

השקעות בקריפטו למתחילים: איך להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים?

משקיעים רבים, בעיקר צעירים אבל לא רק, רוצים לשלב בתיק ההשקעות שלהם גם השקעות בקריפטו, במטבעות הדיגיטליים. היום זה כמובן יותר פשוט מאשר בעבר, אך כדאי לדעת על כך כמה דברים, מה היתרונות והחסרונות, וממה כדאי להיזהר.

מה צריך לדעת על השקעות בקריפטו

ראשית, כדי להיכנס לעולם ההשקעות במטבעות קריפטוגרפיים, עליכם לדעת איזה מטבע ברצונכם לקנות. לאחר מכן, עליכם ללמוד לפתוח חשבון בבורסת קריפטו, וזאת כדי שתוכלו לסחור במטבע שיש בידכם, לקנות ואף למכור.

רלוונטי: השקעות בבורסה למתחילים

איך קונים מטבעות קריפטו?

המסחר במטבעות קריפטו, שהם הדרך להשקיע בקריפטו, היא דרך בורסות קריפטו. אבל אם אתם רוצים רק לקנות ביטקוין או מטבעות אחרים אבל לא לסחור בהם, גם זה אפשרי.

ניתן לקנות ולמכור קריפטו באמצעות בתי השקעות. השירות הוריזון של בית ההשקעות אלטשולר שחם מאפשר לקנות ולמכור קריפטו בצורה מפוקחת ובאובטחת. הכל מתחיל בתהליך הצטרפות דיגטלי והקניה או המכירה עצמה נעשית לאחר מכן באמצעות הטלפון. מעבר לכך אלטשולר תטפל עבורכם בעינייני המיסוי ותספק ליווי אישי. ישנה אפשרות גם לרכישה בהעברה בנקאית והעמלות נוחות מאוד (יחסית לאפשרויות אחרות).

>>> להצטרפות דיגיטלית או קריאת הביקורת המלאה

עוד מידע כאן. אחרי שאתם קונים את המטבע, אתם יכולים להשאיר אותו בארנק החם שלכם, או להעביר אותו לארנק קר. אם מחפשים ארנק קר מומלץ, אני ממליץ על Ledger Nano S plus (יש לי כזה בדיוק)

רוצים לדעת יותר? אני ממליץ על קורס מסחר בקריפטו TradingIL בהנחייתו של דניאל נבון. מדובר בקורס אונליין למסחר בקריפטו הכולל 8 שיעורים מרתקים אשר יכניס אתכם לתחום המטבעות הוירטואלים בצורה מקצועית

במהלך קורס הקריפטו תלמדו בין היתר: ניתוח טכני, ניתוח פונדמנטלי , אסטרטגיות מסחר מקצועיות, ניהול סיכונים, השתתפות בהנפקות, NFT, מטא וורס ותכנים מלאי ערך נוספים.

רוצים לדעת עוד? כל מה שרציתם לדעת על קורס קריפטו

איזה סוגי מטבעות קריפטו קיימים?

בשנים האחרונות נוצרו אלפי מטבעות קריפטוגרפיים חדשים, וכיום מדברים על בערך 20,000 מטבעות קריפטו שונים. הכמות היא כמעט בלתי מוגבלת, וגם אתם, אם ברצונכם לעשות זאת, יכולים להמציא ולהנפיק מטבע קריפטו. כמה מהמטבעות המוכרים הם כמובן הביטקוין, האתריום, הקרדנו, הדוג'קוין והלייטקוין, אך ישנם עוד רבים אחרים. ישנם גם כאלה כמו הלונה, שכבר הספיקו להתרסק (נכון לזמן כתיבת כתבה זו ת.א), ולהפיל איתם אלפי משקיעים.

רלוונטי: פלטפורמות מסחר בשוק ההון | אפליקציות להשקעות

האם השקעה בקריפטו היא השקעה סולידית? מה הסיכונים?

הקריפטו נחשבת להשקעה ספוקלטיבית. כלומר שאינה סולידית ושאי אפשר לדעת מה יהיה איתה בעתיד. על סמך הזמן הקצר, נגיד שנה, אפשר להניח שהשוק יעלה (אם כי במהלך החצי שנה האחרונה חלו ירידות ענק, עד כדי התרסקות כוללת של השוק), אך אי אפשק לדעת מה יהיה בטווח הארוך, נגיד 30 שנה. ישנם המניחים, שכפי הטבע האנושי, הנוטה לאמץ המצאות חדשות, יהיה שימוש במטבעות דיגיטליים בעוד 30 שנה, אך הבעיה העיקרית היא שאין לדעת אם אכן זה יקרה, ואם כן, איזה מטבע דיגיטלי הוא זה שישלוט, האם זה שקנינו, או זה שעדיין לא הומצא אפילו.

רלוונטי: מעקב אחר מניות

מה ההבדל בין מסחר בקריפטו לבין השקעות בקריפטו?

בדרך כלל כשמדברים על השקעות בקריפטו, מדברים על קנייה לזמן ארוך יותר. כלומר, הסוחר לעומת זאת בקריפטו, קונה, כדי למכור אותו תוך זמן קצר, עניין של ימים או שבועות, ואפילו חודשים. לעומת זאת זה הרוצה להחזיק במטבע לתקופה, למשל לעשר שנים, ייחשב כמשקיע. לפעמים יש כאלה שממש מבצעים מסחר בקריפטו (או בכלל מסחר בביטקוין), כלומר קונים ומוכרים במהירות לרווח מהיר.

רלוונטי: הכל על כריית קריפטו

עוד רלוונטי: אפליקציות להרוויח כסף

מה ההבדל בין הארנקים? ומה עדיף למשקיע בקריפטו?

ישנם בעצם שני סוגי ארנקים, בהם ניתן להחזיק בקריפטו: "ארנק חם" ו"ארנק קר". ההבדל ביניהם הוא ש"ארנק חם" הוא בעצם חשבון בבורסת הקריפטו, כמו חשבון בנק. לעומת זאת "ארנק קר" הוא מכשיר כמו USB, שיותר דומה לכסף מזומן ששמים בכספת העניין שהוא מנותק לגמרי מהרשת ולכן לא ניתן (או קשה) לפרוץ אליו. המשקיע לטווח ארוך ולסכומים גדולים, כנראה ייעזר בארנק קר. ואילו זה שרוצה לסחור בו באופן מידי יותר, לטווח קצר, או שאין לו סכומים גדולים ומפחד לאבד את הקוד לארנק, ישמש בארנק חם.

נסו גם: השקעות קטנות למתחילים

שאלות נפוצות על השקעות בקריפטו

אין להכחיש שחלק מהסוחרים במטבעות קריפטוגרפיים הפכו למיליונרים בזכות ההשקעות המוצלחות שלהם. מה שלא דובר לעתים קרובות הוא המספר הרב של אנשים שהפסידו סכומים משמעותיים בניסיון להתעשר על ידי השקעה בקריפטו.

קראו עוד: איך להיות עשיר?


אין תושבה ודאית אך לפי מומחים, כדי להוציא ולמטב את הרווחים שלך, יש למכור 5-10% בכל פעם, תלוי בגודל ההחזקות שלך בקריפטו המסוים הזה. אם המטבע עלה ביותר מ-30% מאז שקניתם אותו, שקול למכור אחוז קטן מדי שבוע.

בתיאוריה נדרשים רק כמה דולרים כדי להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים. לרוב בורסות הקריפטו, למשל, יש סחר מינימלי שעשוי להיות $5 או $10. לאפליקציות אחרות למסחר קריפטו עשוי להיות מינימום שהוא אפילו נמוך יותר

האם שווה להשקיע בקריפטו?

לסיכום, השקעות בקריפטו, כמו מסחר עצמאי בבורסה הן דבר שיש ללמוד אותו משלל הכיוונים לפני שמתחילים לעסוק בו. באמור לעיל אין המלצה חד משמעית, וכל אחד יעשה את שיקוליו. בסוף, מדובר בשוק שעדיין אין אנו יודעים הכל אודותיו והוא מתפתח כל הזמן. לשאלה האם כדאי להשקיע בשינויים אלה, אין כנראה תשובה חד משמעית. יהיו כאלה שיגידו לך, בביטחון מוחלט, להשקיע בקריפטו, ומנגד, יהיו שיפסקו בפסקנות שזה ניסוי שהולך להיכשל, כפי שירד במהלך חצי השנה האחרונה.

רוצים להשקיע בביטקוין אבל בלי הכאב ראש של לרכוש ביטקוין? השקיעו בקרן סל ביטקוין

רלוונטי: איך להתחיל להשקיע בשוק הון?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית