השקעה לטווח ארוך

אסטרטגיית השקעה לטווח ארוך: למי זה מתאים, למה צריך ואיך מתחילים?

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

אחד העקרונות החשובים ביותר, אותו יודע כל משקיע, גם המתחיל ביותר הוא שלא ניתן לתזמן את השוק. מה זה אומר? אי אפשר לדעת באמת מתי מניה תעלה ומתי היא תרד, ולכן אין מה לקנות מניה במחשבה שהיא אמורה לעלות במהירות, ולמכור לאחר כמה ימים. בשוק נדרש זמן. אז מה הם העקרונות להשקעה לטווח ארוך?

מה זה השקעה לטווח ארוך?

אחד הכללים החשובים ביותר, שכדאי ללמוד כבר בהתחלה הוא, שמשקיע באמת מיומן, שרוצה לדאוג לכספו, לא נכנס לשוק ומנסה לתזמן אותו, כלומר לקלוע בדיוק לזמן שהמניה תעלה, וכך לזכות ברווח מהיר תוך זמן קצר. אלא, ההיסטוריה מראה שאחרי כל משבר כלכלי גדול, יגיע תיקון של המשבר, ואחריו גם עליות שערים. לכן, משקיע חכם, ישאר לאורך זמן בשוק, ולא ימכור את המניה, מיד בתחילת ירידת השווי שלה.

רלוונטי: מחשבון ריבית דריבית

S&P500: דוגמא להשקעה לטווח ארוך

מדד ה-s&p500 שהוא מדד חמש מאות החברות הגדולות בארצות הברית, השיג תשואה חיובית בכל תקופה של 20 שנה, מאז 1927. כלומר, גם אם היו משברים באמצע, כמו המשבר ב1929, או המשברים הידועים יותר בתחילת שנות ה-2000 ובשנת 2008, בסוף השוק כולו במגמת עלייה תמידית.

חדש! מבחר מניות עולמיות למעקב

מה עוד מומלץ כהשקעה לטווח ארוך?

גיוון

בהשקעה לטווח ארוך, מומלץ לכם מאוד לגוון את ההשקעה שלכם. מה זה אומר? אל תשימו את כל כספכם במניות, אלא גוונו אותו גם עם השקעה באגרות חוב למשל. אפילו בתוך עולם ההשקעות המנייתי, אל תשקיעו רק במניות טכנולוגיות, אלא חפשו גם את עולם האנרגיה, הנדל"ן, ושלל תחומים אחרים. בסוף, גיוון הפיזור בהשקעה לטווח ארוך, יביא לכך שגם אם כשתזדקקו לכסף ותרצו לצאת, אחד התחומים יהיה בשערים נמוכים יחסית, עדיין ישארו לכם תשואות יפות מתחומים אחרים.

מניות עם דיבידנדים

גם בתיקי ההשקעות שלכם, במהלך ההשקעה לטווח ארוך, בחרו במניות שמשלמות על רווחים, על דיבידנדים, וכך הגבירו את זרם ההכנסות הקבוע שלכם. בדרך כלל, השילוב של תשואה בדמות דיבידנדים, ופוטנציאל לעלייה של המנייה, יגרמו למשקיעים רבים שרוצים הכנסה, להשקיע במנייה.

השקעה באגרות חוב

כמו שדיברנו על גיוון בסוגי ההשקעות, ההשקעה לטווח ארוך באגרות חוב חשובה משום שהם הרבה פחות תנודתיות ממניות. התשואה באגרות החוב מבוססת על שיעורי הריבית בדרך כלל, שמשתנים לפרקים ארוכים יותר. ניתן להשקיע באג"ח בריבית משתנה, שמשתנה באמת בהתאם לריבית המשתנה במשק. ואם אתם רוצים להיות בטוחים יותר בעולם אגרות החוב, דווקא השקיעו באגרות לטווח קצר, משום שהן פחות רגישות לתנודת הריבית. בכל מקרה, טווח קצר של אג"ח, זה טווח ארוך במניות בדרך כלל.

רלוונטי: השקעות לטווח קצר

שימו לב למדינות מתפתחות

בתיק השקעות לטווח ארוך, מומלץ לכם לשים לב לתהליכים שונים, גלובליים שמתרחשים גם במדינות מתפתחות. שימו לב שהתעוררות חברה כלשהי במדינה מתפתחת, יכולה להיות סמן לשינוי יסודי בכלכלת המדינה, ולכם רק נותר להיות שותפים בהתקדמות ולהרוויח ממנו. בטח כאשר מדובר בריצה לטווחים ארוכים.

רלוונטי: בית השקעות מומלץ

לסיכום, האם מומלץ להשקיע לטווח ארוך?

לסיכום, השקעה לטווח ארוך היא הדבר הנכון ביותר לעשות. גם בעולם זה, יש לבחור בחכמה בין האפשרויות השונות, לא לשים את כל הביצים בסל אחד, ותמיד לחשוב על אופציות נוספות, ועל עבודה נכונה פסיכולוגית, אתם פה לטווח ארוך.

נסו גם: השקעות קטנות למתחילים

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם

מידע מקצועי נוסף עבורכם