בית השקעות מומלץ

בית השקעות מומלץ: איך לבחור בית השקעות מומלץ עבורך?

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

הרווח העיקרי של בית השקעות הוא בכך שהוא מביא איתו ידע מקצועי שבן אדם רגיל, משקיע סטנדרטי לא יודע, או שאין לו מספיק זמן ופנאי כדי להגיע אליו. יועץ השקעות בבית ההשקעות, יציע לכם אופציות מגוונות להשקעה, יבין מכם מה טווח הסיכון שאתם מוכנים לקחת, וביחד אתכם יבנה תיק השקעות המותאם בדיוק עבורכם.

איך בוחרים בית השקעות?

קודם כל, כדאי לדעת שישנם סוגים רבים של בתי השקעות, ששונים אחד מהשני, ולכל אחד מהם יש תחומים שונים בהם הוא מתמחה, יש סוגי השקעות ייחודיים אליו, ויש את רף ההשקעה המינימלי, שאותו צריך להשקיע כדי להיעזר בשירותיהם. ישנם כמובן את בתי ההשקעות הידועים, הראל פיננסים בית השקעות, IBI בית השקעות, אנליסט בית השקעות, פסגות, מיטב, ואלטשולר שחם. ניתן לומר שבין השמות שנמנו נמצאים השלושה הגדולים בישראל.

רלוונטי: השקעות בבורסה למתחילים

לפני בחירת  בית השקעות: כיצד להבין את יעדי ההשקעה שלך

לכל משקיע יש מטרות משלו, איזון סיכון מול בטיחות או סיכוי להרוויח רווחים גבוהים יותר מול הכנסה מדיבידנד ועליית ערך מתמדת. חברת השקעות בשירות מלא יכולה להצביע על הדרך לפתרון הטוב ביותר או לסל האפשרויות שיוכלו לעזור לך לממש את יעדי ההשקעה שלך.

יועצים של חברת השקעות טובה יכולים לעזור לך להשקיע בצורה שתואמת את היעדים ארוכי הטווח שלך לבטיחות ולרווחים – ולהצביע על השקעות שעלולות להיות בעייתיות או ביצועים נמוכים. שימוש בחברת השקעות בשירות מלא לא מבטיח שלעולם לא יהיו לך הפסדים, אבל הפסדים רבים ניתן למנוע או למזער.

רלוונטי: השקעות במניות למתחילים

מי צריך בית השקעות?

זה רעיון טוב למצוא בית השקעות שינהל עבורך את הכספים או להשקיע דרכו בצורה עצמאית. בדרך כלל, בית השקעות יכול לעזור בדברים הבאים:

 • התמודדות עם השקעות מסובכות כמו כסף בירושה ומסחר במרג'ין.
 • מי שעוברים מצב חיים מסובך, כמו נישואים חוזרים או גירושין.
 • התמודדות עם תיק גדול ונכסים מרובים.
 • מי המחפש תכנון עושר מקיף.
 • מי שלא בטוח לגבי היכולת שלך לנהל את הכסף שלו.

ייתכן שתוכלו לחשוב על מצבים אחרים המצדיקים צורך בבית השקעות. 

למדו עוד: השקעות קטנות למתחילים

מה ההבדל בין כל בתי ההשקעות?

אחד ההבדלים המהותיים הוא המסלול השונה בתחומי ההשקעה , ובעיקר בתחום קופות הגמל. כשיש לכל בית השקעה את אסטרטגיית ההשקעה שלו, ואת מרכיב הסיכוי לעומת סיכון שלו. בתי ההשקעה מחזיקים מבחר גדול ומגוון של מסלולי השקעה, כדי לאפשר ללקוח את הבחירה המיטבית, אך בסוף, סוגי החברות, המדינות מהן הן מגיעות, וההחלטות מתי בדיוק להשקיע ואיפה, שונות בין כל בית השקעה למשנהו.

רוצים לגוון? למדו על השקעות בקריפטו

פרמטרים לבחירת בית השקעות מומלץ

בסוף, ברור שהמטרה היא הגדלת הרווח והתשואה, השאלה היא באמת איך ממנפים את ההשקעה באופן המיטבי ביותר. לשם זה קיימים מספר פרמטרים שעל פיהם ניתן לבחור את בית ההשקעות.

 • תשואה בזמן – תשואה נמדדת לאורך זמן ולא בפרק זמן קצר וספציפי. בדרך כלל טבלת התשואות מסכמת את חמש השנים האחרונות, ובתשואה הממוצעת ביניהם. כן כדאי לומר, תשואה של העבר, אינה מבטיחה כלום לגבי תשואה עתידית, אלא כן סוג של ניבוי כלשהו ליכולות ההשקעה של בית ההשקעות, שידע היכן ניתן להשיא יותר רווחים.
 • תשואה בזמני משבר – אין כמו הקורונה להעיד על ביצועי בתי ההשקעות השונים. כאשר כל השוק נמצא בירידה, שווה מאוד לראות מי נפגע מהירידה יותר, ולעומת זאת מי ידע לצפות, או לפזר כמו שצריך את השקעותיו, על מנת שלא יינזק באופן חמור מהמשבר. גם כאן צריך לומר, כולם יושפעו מכל משבר, השאלה מי הכי פחות יפגע ממנו.
 • עמלות ודמי ניהול – עלויות ההשקעה ועמלות, וכן דמי ניהול תיק ההשקעות, יכולים להיות שונים דרמטית בין בתי ההשקעות השונים. לעיתים, מדובר בעלות שאינה נראית ממבט ראשון אלא נמצאת ב"אותיות הקטנות", לכן כדאי לבדוק טוב טוב את פוליסת ההשקעה, או את החוזה עליו אתם חותמים.
 • שביעות רצון לקוחות כללית
  אף חברת השקעות אינה יכולה להתאים באופן מושלם לכל משקיע, אך חברות ההשקעות הטובות ביותר ממקדות את מאמציהן בתחומים החשובים ביותר ללקוחותיהן, ומספקות שירות ברמה הגבוהה ביותר. חפשו אחר ביקורות וחוות דעת ברשת.
 • אפשרויות שירות לקוחות ותמיכה
  הזמינות של אפשרויות תמיכה מרובות לשאלות חשובות בכל שעה ביום או בלילה בעיקר אם אתם סוחרים מול בורסות זרות מעבר לשעות הפעילות הרגילות בארץ.

רלוונטי: פלטפורמות למסחר מדומה

רשימת בתי השקעות מומלצים

 • אלטשולר שחם
 • ילין לפידות
 • IBI בית השקעות
 • פסגות
 • אקסלנס בית השקעות
 • מור בית השקעות
 • מיטב
 • הראל פיננסים
 • מגדל שוקי ההון
 • אנליסט

מה הם חובותיו של יועץ ההשקעות?

אחרי בחירת בית ההשקעות וקבלת יועץ השקעות מטעמו, תמיד תעלה השאלה למי הנאמנות של היועץ, האם יעדי את הרווחים שלכם, או דווקא של בית ההשקעות בו הוא עובד. התשובה היא שלפי חוק יועץ השקעות מחויב ללקוחות לפני הכל. לכן, הוא יהיה מחויב בתום לב, בשקיפות, נאמנות וחשאיות, ושכל פעולותיו יהיו לטובת האינטרס של הלקוח, לפני הכל.

איך יודעים איזה בית השקעות מניב את התשואה הגבוהה ביותר?

ראשית, ישנם טבלאות שמתפרסמות, גם על ידי בנק ישראל, וגם על ידי גופים אחרים, של השוואות בין בתי ההשקעות השונים. שימו לב מי מפרסם את הנתונים, לעיתים יש לו גם אינטרס להבליט דברים מסוים. אפשרות נוספת היא בעזרת "קרן נאמנות גמישה". מה היא בעצם? היא קרן המתירה למהל להיות חופשי בכלל ההשקעות שלו דרך הקרן. מה שנבחן כך הוא הניהול הנכון של ההשקעות. לכן, התשואה אותה מביאה הקרן, משקפת בצורה הטובה ביותר את ביצועי הקרן, כאשר היא מקבלת את ההחלטות ביחס להשקעות.

חדש! מעקב אחר מניות פופולאריות באתר פיננקה

שאלות נפוצות על בחירת בית השקעות

לרוב בתי ההשקעות יש אפליקציות מסחר. סקרנו חלק מהן כאן

כן. מציאות השוק היא ששום תגמול לא מגיע ללא סיכון. אפשר להפסיד כסף בקניית השקעה גרועה, אבל  גם אפשר להפסיד בקניית השקעה טובה בזמן הלא נכון. כשמדובר בשווקים הפיננסיים, יש אינסוף אפשרויות להרוויח ולהפסיד כסף. אלא אם כל הכספים בחשבון ההשקעות שלך יושבים במזומן לא מושקע, קיים סיכון שתפסיד כסף גם אינפלציה יש לקחת בחשבון. קראו עוד על השקעות בטוחות

לכל פלטפורמת השקעות יש תהליך פתיחת חשבון שונה, אך בדרך כלל ניתן להשלים אותם באופן מקוון. התחל בביקור באתר האינטרנט של החברה, ועקוב אחר שלבי ההרשמה. תצטרך לספק מידע מזהה, כמו גם פרטים על צורת ההשקעה והיעדים שלך.

לסיכום, בחרו בית השקעות בתבונה

לסיכום, בבואכם לבחור בית השקעות שימו לב לפרמטרים השונים. בחנו היטב את התשואה לאורך זמן, שימו לב לתשואה בעתות משבר, כמובן בדקו את כל העמלות ודמי הניהול. בסוף, מדובר בכסף שלכם, ותמיד סמכו רק על עצמכם עד הסוף בנוגע אליו. תהיו זהירים עם פיזור נכון של ההשקעות, ותמיד שאלו מספר אנשים, אל תסמכו על דעתו של אדם אחד. ובעיקר, שאפו תמיד ללמוד עוד ועוד, זה תחום שכל ידע בו – עוזר.

התחילו להשקיע חכם ועל בטוח

אפליקציית IBI SMART, ראשונה מסוגה בישראל, מאפשרת לכם לסחור בארה"ב בקלות ובנוחות, כל זאת בעלויות נמוכות, שירות מקצועי ועם חבר בורסה מנוסה ומפוקח.
0 ₪ דמי שימוש לשנה!

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם

מידע מקצועי נוסף עבורכם