אקסל לניהול תזרים מזומנים

מי צריך אקסל לניהול תזרים מזומנים? הורידו דוח תזרים מזומנים באקסל (ללא תוכנה)

ניהול תזרים מזומנים עשוי להיראות על פניו כהליך מורכב, אך אין זה בהכרח נכון. אם יש לכם את הכלים הנכונים, אתם יכולים לבצע דו"ח של תזרים מזומנים בקלות ובנוחות. הכוונה כמובן לשימוש קל בטבלת אקסל שמאפשרת לקבל מבט נרחב על ההכנסות וההוצאות במשך תקופה מסוימת.

בשורות הבאות נציין בפניכם את כל הפרטים שחשוב שתדעו אודות אקסל לניהול תזרים מזומנים, כך שאם אתם זקוקים למידע בנושא, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא בעיון.

לחצו כאן להורדה מהירה של אקסל תזרים מזומנים

מה זה אקסל לניהול תזרים מזומנים?

אקסל לניהול תזרים מזומנים זהו קובץ שמאפשר לכל אדם באשר הוא, לקבל מבט נרחב אודות ההכנסות וההוצאות השונות שלו.  באמצעות הטבלה ניתן לקבל דו"ח שבועי, חודשי, רבעוני, שנתי וכו'.
באמצעות הדוח, ניתן לחזות את תזרים המזומנים שצפוי לחודש הבא ולזה שאחריו. הדבר מאפשר בעצם, לגבש אסטרטגיה ניהולית מבחינה פיננסית. הדבר מתמקד בעיקר ב-3 תחומים:

  1. מזומנים מהכנסה קבועה (משכורת, קצבה וכו')
  2. מזומנים מהשקעה כלשהי במידה ויש (למשל, נכסים, מניות וכו')

אם לא די בכך, הדו"ח גם מאפשר להבחין בקלות בתנועות חריגות. דבר המאפשר להתנהל בהתאם בזמן הנכון.

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

מי זקוק לדוח ניהול תזרים מזומנים?

כל אדם באשר הוא, שיש לו הכנסה ממקור מסוים, צריך לבצע דוח תזרים מזומנים באקסל.
להלן כמה סוגים שונים של אנשים שעונים על ההגדרה הזו:

  • רווקים
  • זוגות נשואים עם ובלי ילדים
  • הורים ועוד

ניהול דוח תזרים מזומנים לעסק

בנוסף לכך, מומלץ לבעלי עסקים לבצע דוח ניהול תזרים מזומנים. מדובר בדוח שמחזיק את העסק כולו, מכיוון שבאמצעותו ניתן לראות בקלות, את רווחי או הפסדי העסק ולפעול בהתאם.
הדוח בעצם מאפשר לבעלי עסקים לנהל באופן חכם את הכסף שנכנס ויוצא. שימוש בטבלת אקסל לניהול תזרים מזומנים מאפשר ליהנות מהיתרונות הבאים:

  • ניהול נכון

שימוש בטבלת אקסל מאפשר לבצע הליך ניהול נכון ולמנוע חריגה בחשבון הבנק.

  • תשלומים זורמים לספקים

ניהול מיטבי מונע גם התעסקות עם חריגות אל מול ספקים, מכיוון שיש אפשרות לסדר בקלות ובנוחות את התשלומים שמגיעים לספקים מראש ולמנוע הפתעות לא נעימות.

  • מסייע בתכנון נכון של התקציבים

ביצוע דוח תזרים מזומנים באקסל מאפשר לתכנן את תקציבי העסק בקלות.

לא כל בעלי העסקים יודעים לתכנן קובץ אקסל ובואו נודה, בזה לאיזה בעל עסקים בכלל יש זמן לכך?

לשם כך, צוות פיננקה יצר עבורכם טבלת אקסל מוכנה להורדה לניהול ההכנסות וההוצאות של העסק שלכם.

שאלות נפוצות על תזרים מזומנים

דוח תזרימי המזומנים מציג מקורות ושימושים של מזומנים בשלוש קטגוריות נפרדות: תזרימי מזומנים מפעילות שוטפת, תזרימי מזומנים מפעילויות השקעה ותזרימי מזומנים מפעילות מימון.

יחס גבוה יותר – גדול מ-1.0 – מועדף על ידי משקיעים, נושים ואנליסטים, מכיוון שמשמעות הדבר היא שחברה יכולה לכסות את ההתחייבויות הנוכחיות שלה לטווח קצר ועדיין ישארו לה רווחים. 


עיסוק בניתוח תזרים מזומנים חשוב מכיוון שהוא עוזר לך לזהות כל בעיה עם המזומנים הנכנסים או היוצאים שלך. לדוגמה, אם יש לך מקורות הכנסה שאינם מניבים כסף כפי שהם צריכים, ניתוח תזרים מזומנים יאיר עליהם אור כדי שתוכל לבצע שינויים.

חשבתם על אפליקציה לניהול תזרים מזומנים?

מחפשים אפליקציה לניהול תזרים מזומנים? רייזאפ עושה בדיוק את זה! האפליקציה מתחברת בצורה מאובטחת וחד כיוונית (כלומר עם יכולת קריאה בלבד ולא אפשרות לבצע שינויים) לכל הנכסים הפיננסיים שלכם ובונה עבורכם מאזן כספים ומעניקה לכם את היכולת לדעת כיצד יסתיים החודש שלכם באמצעות בינה מלאכותית. נסו את רייזאפ חודש חינם או קראו את הביקורת המלאה

לשלוט בהוצאות ולהתחיל לחסוך

הירשמו לרייזאפ, קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים והתחילו לחסוך
(אין צורך בהזנת פרטי אשראי לקבלת ההטבה)
חודש במתנה

האם עדיף להשתמש באקסל או תוכנה ייעודית?

כשעורכים השוואה בין שימוש באקסל למטרת ניהול תזרים מזומנים בעסק לבין שימוש בתוכנה ייעודית, הבחירה הנכונה והבטוחה ביותר היא באופן מובהק – טבלת האקסל ויש לכך כמה סיבות:

  • טבלת אקסל מאפשרת לכם להיות בטוחים

סביר להניח שאתם רוצים לשמור לעצמכם את דוח תזרים המזומנים של משק הבית שלכם או של החברה שברשותכם. כלומר, אתם לא מעוניינים שהמידע ידלוף החוצה. לכן, אתם צריכים לבחור בטבלת אסקל לניהול תזרים מזומנים, מכיוון שזו דרך בטוחה. תוכנה ייעודית לעומת זאת, עשויה להיפרץ וניתן להוציא ממנה את כל הפרטים שהזנתם בה, כך שהפרטיות שלכם יכולה להיפגע ברגע.

  • טבלת אקסל נוחה לשימוש

בחירה בתוכנה ייעודית תגרום לכם לשבת שעות אל מול המחשב וללמוד איך לתפעל את התוכנה. השימוש באקסל, לעומת זאת, נחשב לקל ביותר.

קריאה מורחבת:

לסיום, השתמשו באקסל לניהול תזרים מזומנים

כעת זה כבר ידוע כי ניהול תזרים מזומנים בעסק או בבית, מבצעים אך ורק דרך טבלת אקסל. אם אתם רוצים להיות בטוחים  שאתם בוחרים נכון, אנו ממליצים לכם להוריד את טבלת האקסל שמאפשרת מעקב אחר הכנסות הוצאות לעסק של פיננקה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית