פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית

פרישה מוקדמת ועצמאות כלכלית

עד לפני כמה שנים, אנשים היו חולמים בעיקר על זכייה בלוטו או על עבודה חדשה שתניב להם סכומים גבוהים של כסף. החלומות האלו שייכים לעבר, היום לא מעט אנשים חולמים על פרישה מוקדמת. יש מי שבוחרים לראות את המצב כחלום, בזמן שיש מי שמחליטים שזו תהיה המציאות שלהם בקרוב.
אתם יודעים מה המשמעות של המושג? ומה הקשר שלו לעצמאות כלכלית? כל זאת יובא בפניכם בשורות הבאות, כך שכל מה שאתם צריכים לעשות כעת, זה לשבת עם כוס קפה (אפשר גם סודה או מים) ולקרוא את השורות הבאות.

מה זה פרישה מוקדמת

הפרישה המוקדמת, כפי שנכתב קודם לכן, מלבד היותה חלומם של רבים, היא לא המחשבה שעולה בקרב אנשים שאומרים משפטים שכאלה: "כשאני אצא לפנסיה אני אעשה כך וכך..".  פרישה מוקדמת, כשמה כן היא, מוקדמת. כלומר, פרישה מהעבודה לפני הפנסיה. כדי להגיע למצב של פרישה מוקדמת מתוך רצון (ולא מתוך כורח המציאות) צריך להגיע תחילה למצב של עצמאות כלכלית.
כדי להגיע לעצמאות שכזו, צריך ללמוד איך להתנהל נכון מבחינה כלכלית. הרי ישנם לא מעט אנשים שלא מודעים בכלל לעובדה שהם מאבדים סכומים גבוהים של כסף רק בגלל שהם מתנהלים באופן שגוי מבחינה כלכלית. כלומר, הם מבזבזים מבלי לבדוק את ההוצאות וההכנסות שלהם.

השתמשו באקסל פיננקה כדי לבדוק את ההוצאות החודשיות שלכם:

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

 

פרישה מוקדמת: כמה צריך לחסוך כדי לצאת לעצמאות כלכלית?

עצמאות כלכלית היא כזו שמגיעה מתוך הכנסה פאסיבית. כלומר, מצב שבו יש הכנסות שהמקור שלהם הוא לא תלות ממשכורת חודשית שמכסה את כל ההוצאות.
לא מעט אנשים שחולמים על הפרישה המוקדמת, שואלים כמה הם בעצם צריכים לחסוך כדי לצאת לעצמאות כלכלית. התשובה לשאלה זו היא – כמה שיותר. ככל שתחסכו יותר, כך תוכלו ליהנות יותר מעצמאות כלכלית יותר מהר. להלן 2 אפשרויות למסלולים שיאפשרו לכם להבין כמה צריך לחסוך:

  1. הפרשה של 10% מההכנסה למשך 9 שנים

אם תחסכו כ- 10% מההכנסה שלכם במהלך 9 שנות עבודה, אתם תוכלו להגיע בסופו של דבר לשנה של הוצאות מחיה ללא עבודה.

  1. הפרשה של 25% מההכנסה למשך 3 שנים

אם תחסכו כ- 25% במהלך 3 שנות עבודה, אתם תוכלו להגיע בסופו של דבר לשנה של הוצאות מחיה ללא עבודה.

כעת, כשאתם יודעים את הנתונים, אתם יכולים לעשות חישובים שונים בהתאם לאחוזי ההפרשה בהתאם לפרטים שציינו עבורכם לעיל.

מודל FIREFinancial Independence, Retire Early

מודל ה-FIRE הוא חלק מתנועת האש. זו תנועה שמטרתה להביא לעצמאות כלכלית ולאחר מכן, לצאת לפנסיה מוקדמת.
המודל הפך בשנים האחרונות לפופולרי וצבר תאוצה. מדברים עליו לא מעט בקהילות מקוונות ויש לא מעט בלוגים ופודקאסטים על הנושא. המודל אומר שצריך למקסם את שיעור החיסכון על ידי מציאת דרכים להגדלת ההכנסות או להקטנת ההוצאות, יחד עם השקעות אגרסיביות שמגדילות את ההון או את ההכנסה.
המודל מציע את חוק ה-4% למשיכה, כך שבסופו של דבר, המטרה היא לצבור נכסים עד שההכנסה הפסיבית תהיה מספקת עבור הוצאות מחיה לאורך כל שנות הפרישה.
ישנם רבים שתומכים בשיטה זו שמצליחים להגיע לפרישה מוקדמת ולחיות את החלום.

למדו עוד:

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית