ברוקרים מומלצים

ברוקרים מומלצים: איך לבחור ברוקר ישראלי עבורך?

כיום, בניגוד לעבר, עולם ההשקעות פתוח בפני אנשים מן השורה, ולא רק בפני אנשים בעלי אמצעים. לכן, רבים רוצים להתחיל להשקיע בבורסה, ולתת לכסף שלהם לעבוד בשבילם. ישנן דרכים רבות להגדיל את ההון שלנו – פוליסות חיסכון, קופות גמל ונכסים פיננסים אחרים. אחת הדרכים הנפוצות ביותר היא ניהול תיק השקעה על ידי ברוקר.

במאמר זה נבין מה זה ברוקר, איך עובד המסחר, ברוקרים מומלצים להתחלת מסחר, סוגי הברוקרים הקיימים, מה חשוב לבדוק, נורות אזהרה וגם שאלות נפוצות.

תוכן עניינים

 

מיהו ברוקר?

כידוע, בשביל לסחור בניירות ערך, יש להיות בעלי חשבון השקעות אצל ברוקר, שדרכו יתבצעו פעולות המסחר. הרשות לניירות ערך, אשר אחראית על המסחר בבורסה, הסמיכה מספר חברות שיבצעו את פעולות המסחר. חברות אלה נקראות ברוקרים (ראה גם: בתי השקעות).

איך עובד המסחר עם ברוקר

ברוקרים מאפשרים לרכוש ניירות ערך כגון מניות, אג"ח ותעודות סל ומהווים דרך מצוינת לחסוך לקראת היעדים הפיננסיים שלך. חשבון ברוקרים עשוי לשמש כדי לחסוך ולהשקיע עבור מטרה פיננסית ספציפית כגון תשלום עבור אוניברסיטה, דירה, או שהוא יכול לשמש כדי לבנות עושר לאורך זמן. חשבונות ברוקרים מגיעים בדרך כלל עם מספר תכונות נוספות כגון גישה לדוחות מחקר וכלים אחרים.

שלא כמו חסכון פנסיוני, ניתן לגשת לכספים בכל עת בחשבון ברוקרים, אך סביר להניח שתהיה חייב מס על כל רווח על ההשקעות שלך, במסגרת מס רווח הון.

רוצים להתחיל לסחור? לפניכם ברוקרים מומלצים  להתחלת מסחר עצמאי:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 100 ש"ח מתנה, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

חודש התנסות חינם

collective2

דירוג פיננקה

5

מערכת מסחר חברתי המאפשרת להתחבר אל מנהלי השקעות מובילים ולהשקיע בדיוק כמוהם. בלי לפספס הזדמנויות ובצורה שקופה, קלה ואוטומטית.

סוגי ברוקרים

ניתן לחלק את הברוקרים לשתי קבוצות עיקריות – ברוקרים פרטיים וברוקרים מוסדיים:

 • ברוקרים מוסדיים – גופים מוסדיים שמעניקים שירותי השקעות לעסקים ולמוסדות גדולים. התפקיד העיקרי של ברוקרים מוסדיים הוא תיווך העסקה, תוך סגירת כל הפרטים. כלומר, הברוקר המוסדי מעורב בפעולת ההשקעה בצורה משמעותית. הברוקרים המוסדיים העיקריים הם הבנקים ובתי ההשקעות.
 • ברוקרים פרטיים – הברוקרים הפרטיים נותנים שירות לאנשים פרטיים, והם מהווים רק צינור בין שני הצדדים. כך, הברוקר הפרטי לא מעורב בפרטי העסקה, אלא הוא בעל תפקיד טכני בלבד.
 • ברוקר זר – ישנה גם אפשרות לפתיחת חשבון בברוקר זר, כלומר בית השעות שאינו בבעלות ישראלית. ישנם כמה יתרונות     לברוקר זר, בדר"כ סף הכניסה הוא נמוך משמעותית, העמלות יותר זולות והכסף מבוטח. יחד עם זאת כדאי לזכור כי המס אינו מנוכה במקור בברוקר זר ולכן חובת דיווח המס היא על אחריות המשקיע (בשונה מברוקר ישראלי בו המס מנוכה במקור)

מי זקוק לשירותיו של ברוקר?

כאמור, כל מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, צריך לשכור את שירותיו של ברוקר מסוים, פרטי או מוסדי. לכן, אם ברצונך להגדיל את הונך, ולא להשאיר את כל הכסף בפיקדונות עם ריבית נמוכה, עלייך לשכור את שירותיו של ברוקר, ולהתחיל להרוויח כסף – מהכסף שלך.

אפשרות נוספת: מסחר עצמאי בבורסה

איך בוחרים ברוקר מומלץ עבורכם?

בחירת ברוקר היא בחירה חשובה ובעלת השלכות כלכליות עתידיות. להלן מספר טיפים לבחירת ברוקר:

 • זמינות – כידוע, המכירות והקניות בשוק ההון לא בהכרח תלויות בשעה מסוימת, ולכן נדרשת זמינות של הברוקר לאורך כל שעות הפעילות בבורסה. ראה עוד: שעות פעילות המסחר בבורסות
 • נגישות – ברוקר טוב הוא ברוקר שמספק זמינות למערכות המסחר מכל מכשיר – מחשב או פלאפון סלולרי. חשיבות הנגישות נובעת מהעובדה שבתור משקיעים אתם רוצים לראות מה קורה עם הכסף שלכם, גם כאשר אתם לא ליד המחשב.
 • בדקו מהן העמלות – כידוע, תשלום העמלות פוגם בתשואת התיק. ולכן, יש לבדוק את שיעורי העמלות השונות – עמלת דמי משמרת, עמלת קנייה ומכירה ועמלת ניהול. בנוסף, וודאו שאתם לא משלמים עמלות לא נחוצות כמו עמלת אי ביצוע, עמלת עדכון או עמלת ביטול הוראה.
 • מקצועיות – המטרה העיקרית של השקעה בבורסה היא כמובן להרוויח כסף, ובכך להגדיל את ההון. לכן, חשוב לבחור בגוף מקצועי, בעל ניסיון בתחום, שיצליח למנף את הכסף שלכם בצורה הטובה ביותר.
 • פיקוח – פתחו חשבון השקעות רק אצל ברוקר שהוא חבר בורסה מאושר, על ידי הרשות לניירות ערך המקומית. כך, תקטינו את הסיכון לכספכם. בנוסף, במידה והברוקר יפשוט את הרגל, ניירות הערך שרכשתם ימשיכו להיות רשומים על שמכם. ניתן למצוא באתר הבורסה לניירות ערך את רשימת הברוקרים המאושרים על ידי הבורסה.

לא יודעים מה לבחור? השאירו פרטים וקבלו 3 הצעות חינם!

איך אדע אם הברוקר מסוכן?

יש מספר דרכים לזהות ברוקר מסוכן, אשר לא מומלץ להשקיע דרכו:

 • עמלות נמוכות באופן חריג, ביחס למתחרים.
 • הבטחות לתשואות גבוהות במיוחד.
 • החתמה על מגבלות משיכת כספים מהחשבון.
 • הוא לא חבר בורסה מאושר.

מה לעשות לפני שפותחים חשבון עם ברוקר?

זיהוי יעדי ההשקעה

עבור מה ההשקעה? יעדי ההשקעה הם אישיים, אבל לא משנה מה תנסו להשיג, זה קריטי להסתכל בצורה אובייקטיבית קדימה. זה הרבה יותר קשה להשיג את היעדים כשאין את ראיית הנולד, אז עכשיו זה הזמן לגבש את היעדים הפיננסיים שלכם.

דע את סוגי ההשקעות

לאחר שהחלטת על יעדים (אסטרטגיה) הגיע הזמן לגזור מהם פעולות (טקטיקה). בהחלט לא חסרות אפשרויות השקעה, אבל ההבדלים ביניהם עצומים. סוג התשואות שאפשר לצפות מקרן אג"ח לעומת מניות שונות מאוד, וכך גם אופקי הזמן שלהן. אופציות  או קריפטו עשויים להיחשב לנכסים תנודתיים יותר מאשר אג"ח, אך יכולים גם להציע תשואות גבוהות יותר. עם זאת, ישנן איגרות חוב שיכולות להחזיק גם בסיכון גבוה יותר (לתשואה גבוהה יותר), כלומר, זה חיוני לדעת בדיוק במה תשקיעו מכיוון שאין אסטרטגיית גג אחת להקצאת נכסים כלשהי.

למדו עוד: תיק השקעות מומלץ

הבנת סובלנות לסיכון להשקעות

כל ההשקעות כרוכות במידה מסוימת של סיכון והכרת רמת סובלנות הסיכון שלהן עוזרת למשקיעים לתכנן את כל התיק שלהם, לקבוע כיצד הם משקיעים. בהתבסס על מידת הסיכון שהם יכולים לסבול, המשקיעים מסווגים כאגרסיביים, מתונים ושמרנים.

לסיכום – איזה ברוקר מומלץ עבורך?

הדרך העיקרית של אנשים להגדיל את הונם היא על ידי ניהול תיק השקעות. אך, לרוב המשקיעים אין ידע בתחום ההשקעות, ולכן הם שוכרים את שירותיו של ברוקר. הברוקר הוא איש פרטי, או גוף מוסדי, אשר מספק שירותי השקעות ומסחר בניירות ערך ובמכשירים פיננסים נוספים. בחירה בברוקר אמין ואיכותי, יכולה לפתוח בפניכם הזדמנויות השקעה רבות ומשתלמות. הקפידו להבין קודם את המטרות והיעדים שלך, קבעו אסטרטגיית השקעה והתחילו להשקיע מהכסף הפנוי שיש לכם שאינו מיועד למטרה אחרת. מדריך בחירת ברוקרים מומלצים זה תמיד לשירותכם.

רלוונטי: מדריך השקעה בשוק ההון?

שאלות נפוצות על חשבונות ברוקרים


החדשות הגדולות למשקיעים בימינו: מעולם לא היה זול וקל יותר להתחיל להשקיע. למעשה, עמלות נמוכות יותר הפכו את הברוקרים המקוונים לידידותיים יותר מתמיד. אז לא תזדקק להרבה כסף כדי להתחיל במסע ההשקעות שלך (במקרים מסויימים החל מ-10,000 ש"ח)


אם נותרה לכם הכנסה פנויה לאחר תשלום ההוצאות בכל חודש, ניתן להתחיל להוסיף לאט את החסכונות לחשבון הברוקר.

עדיף להתחיל עם מה שאתה יכול להרשות לעצמך, לא משנה כמה מעט, ואז להתחיל להגדיל בהדרגה את ההפקדות ככל שתהיו מסוגלים לעשות זאת.


בניגוד ללפנסיה, לחשבונות ברוקראז' אין מגבלות גיל על משיכת הכסף. אפשר לגשת לכסף בחשבון הברוקר מתי שתרצה, אבל יש כמה שלבים לתהליך.

ראשית, יש למכור השקעות כלשהן כדי שיהיה  מזומן בחשבון. לאחר מכן יש להעביר את המזומן לחשבון הבנק שלכם, מה שבדרך כלל לוקח כמה ימים.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

חכו רגע!

רוצים להתחיל להשקיע? לפניכם מספר הצעות מיוחדות לגולשי פיננקה:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד
מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות
אקסלנס

דירוג פיננקה

4.9

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל
אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, מוצרים חדשים, הטבות, טיפים?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים