ברוקרים מומלצים

ברוקרים מומלצים: איך לבחור ברוקר ישראלי עבורך?

בימינו, כל אחד יכול להצטרף לעולם ההשקעות ולהרוויח מהזדמנויות השוק. לא צריך להיות איל הון כדי לפתוח תיק השקעות ולהתחיל לנהל את הכסף שלכם בצורה חכמה ויעילה. אחת הדרכים הנפוצות לכך היא פתיחת חשבון אצל ברוקר מסחר.

קיימים ברוקרים רבים בשוק, וההבדלים ביניהם עשויים להיות משמעותיים. לכן, חשוב לבחור ברוקר איכותי ואמין, המתאים לצרכים והגישה ההשקעה שלנו. נושאים כמו מגוון המכשירים הפיננסים, עלויות ועמלות, כלי סחר וניתוח מתקדמים, שירות לקוחות ואבטחת המידע – כולם חשובים בבחירת הברוקר המושלם.

בהמשך המאמר, נסקור את הברוקרים המובילים והמומלצים ביותר לתחילת מסחר, נעמיק בסוגים השונים ובפרמטרים החשובים לבדיקה, ונדון גם בנורות האזהרה וסימני השאלה שכדאי לשים לב אליהם. יחד, נפתח צוהר להבנת עולם המסחר המרתק, כדי שתוכלו לקבל החלטות מושכלות וליהנות מפוטנציאל הגדלת ההון באמצעות השקעות חכמות.

תוכן עניינים

מיהו ברוקר?

ברוקר הוא חברה או גורם מתווך, שמאפשר למשקיעים לקנות ולמכור ניירות ערך כמו מניות, אגרות חוב ומטבעות דיגיטליים. הברוקר מספק את הפלטפורמה והכלים הדרושים לביצוע עסקאות המסחר – החל מממשק למסחר ועד לגישה לשווקים והזדמנויות השקעה. (ראה גם: בתי השקעות).

איך עובד המסחר עם ברוקר

ברוקרים מאפשרים לרכוש ניירות ערך כגון מניות, אג"ח ותעודות סל ומהווים דרך מצוינת לחסוך לקראת היעדים הפיננסיים שלך. חשבון ברוקרים עשוי לשמש כדי לחסוך ולהשקיע עבור מטרה פיננסית ספציפית כגון תשלום עבור אוניברסיטה, דירה, או שהוא יכול לשמש כדי לבנות עושר לאורך זמן. חשבונות ברוקרים מגיעים בדרך כלל עם מספר תכונות נוספות כגון גישה לדוחות מחקר וכלים אחרים.

שלא כמו חסכון פנסיוני, ניתן לגשת לכספים בכל עת בחשבון ברוקרים, אך סביר להניח שתהיה חייב מס על כל רווח על ההשקעות שלך, במסגרת מס רווח הון.

רוצים להתחיל לסחור? לפניכם ברוקרים מומלצים  להתחלת מסחר עצמאי:

בעולם המסחר בשוקי ההון, בחירת ברוקר איכותי ואמין היא אחד הצעדים החשובים ביותר להצלחה. הברוקר משמש כגורם מתווך בין המשקיע לשוק, ומספק את הכלים והמסגרת לביצוע עסקאות קניה ומכירה. עם זאת, לא כל הברוקרים שווים – הם נבדלים בעלויות, בממשקי המסחר, בכלים שהם מציעים ובמידת האמינות שלהם. בהמשך נדון בברוקרים המובילים והמומלצים ביותר בשוק כיום, ונבחן את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. בין אם אתם משקיעים מתחילים או ותיקים, מידע זה יסייע לכם לבחור את הברוקר המתאים ביותר לצרכיכם ולגישתכם להשקעות.

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

עמלות מסחר זולות

colmexpro

דירוג פיננקה

4.3

Colmex Pro מאפשרת גישה לאלפי מניות בוול סטריט באמצעות אפליקציה מתקדמת עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים. החברה מציעה חשבון דמה חינם להתנסות במסחר. Colmex Pro מספקת כלים מתקדמים כולל גישה לנתוני Level 2, גישה ל-IPO וסורק מניות מובנה. החברה מפוקחת על ידי רגולטורים ועמלות סופר זולות.

איך יצרתי את הרשימה הזאת?

בכדי להרכיב את רשימת הברוקרים המומלצים, ערכתי מחקר מקיף ושיטתי. ראשית, סקרתי את דירוגי הברוקרים המובילים בזירות מקצועיות ידועות ובסקרי שביעות רצון של לקוחות. לאחר מכן, בחנתי את מגוון המוצרים והשירותים שכל ברוקר מציע, בהתאם לגורמים כמו סוגי החשבונות, מכשירי המסחר וכלי הניתוח. בנוסף, השוויתי את העלויות והמחירים של כל ברוקר, כולל עמלות מסחר, דמי מינימום ועלויות נוספות.

חלק חשוב במחקר היה גם בחינת רמת האמינות, האבטחה והיציבות הפיננסית של הברוקרים השונים. בדקתי את הרגולציה והפיקוח עליהם, היסטוריית התלונות, וכן את הנוכחות והמוניטין שלהם בשוק. לבסוף, ניסיתי בעצמי את ממשקי המסחר והתמיכה של מספר ברוקרים מובילים, על מנת לחוות את החוויה ממקור ראשון.

רשימת הברוקרים המוצגת במאמר היא תוצר של כל השלבים הללו – שילוב של מידע עדכני, ניתוח מקצועי, והערכה אובייקטיבית של הגורמים המרכזיים להצלחת המשקיעים.

סוגי ברוקרים

ניתן לחלק את הברוקרים לשתי קבוצות עיקריות – ברוקרים פרטיים וברוקרים מוסדיים:

 • ברוקרים מוסדיים – גופים מוסדיים שמעניקים שירותי השקעות לעסקים ולמוסדות גדולים. התפקיד העיקרי של ברוקרים מוסדיים הוא תיווך העסקה, תוך סגירת כל הפרטים. כלומר, הברוקר המוסדי מעורב בפעולת ההשקעה בצורה משמעותית. הברוקרים המוסדיים העיקריים הם הבנקים ובתי ההשקעות.
 • ברוקרים פרטיים – הברוקרים הפרטיים נותנים שירות לאנשים פרטיים, והם מהווים רק צינור בין שני הצדדים. כך, הברוקר הפרטי לא מעורב בפרטי העסקה, אלא הוא בעל תפקיד טכני בלבד.
 • ברוקר זר – ישנה גם אפשרות לפתיחת חשבון בברוקר זר, כלומר בית השעות שאינו בבעלות ישראלית. ישנם כמה יתרונות     לברוקר זר, בדר"כ סף הכניסה הוא נמוך משמעותית, העמלות יותר זולות והכסף מבוטח. יחד עם זאת כדאי לזכור כי המס אינו מנוכה במקור בברוקר זר ולכן חובת דיווח המס היא על אחריות המשקיע (בשונה מברוקר ישראלי בו המס מנוכה במקור)

מי זקוק לשירותיו של ברוקר?

כאמור, כל מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, צריך לשכור את שירותיו של ברוקר מסוים, פרטי או מוסדי. לכן, אם ברצונך להגדיל את הונך, ולא להשאיר את כל הכסף בפיקדונות עם ריבית נמוכה, עלייך לשכור את שירותיו של ברוקר, ולהתחיל להרוויח כסף – מהכסף שלך.

אפשרות נוספת: מסחר עצמאי בבורסה

איך בוחרים ברוקר מומלץ עבורכם?

בחירת ברוקר היא בחירה חשובה ובעלת השלכות כלכליות עתידיות. להלן מספר טיפים לבחירת ברוקר:

 • זמינות – כידוע, המכירות והקניות בשוק ההון לא בהכרח תלויות בשעה מסוימת, ולכן נדרשת זמינות של הברוקר לאורך כל שעות הפעילות בבורסה. ראה עוד: שעות פעילות המסחר בבורסות
 • נגישות – ברוקר טוב הוא ברוקר שמספק זמינות למערכות המסחר מכל מכשיר – מחשב או פלאפון סלולרי. חשיבות הנגישות נובעת מהעובדה שבתור משקיעים אתם רוצים לראות מה קורה עם הכסף שלכם, גם כאשר אתם לא ליד המחשב.
 • בדקו מהן העמלות – כידוע, תשלום העמלות פוגם בתשואת התיק. ולכן, יש לבדוק את שיעורי העמלות השונות – עמלת דמי משמרת, עמלת קנייה ומכירה ועמלת ניהול. בנוסף, וודאו שאתם לא משלמים עמלות לא נחוצות כמו עמלת אי ביצוע, עמלת עדכון או עמלת ביטול הוראה. קראו עוד: השוואת עמלות מסחר
 • מקצועיות – המטרה העיקרית של השקעה בבורסה היא כמובן להרוויח כסף, ובכך להגדיל את ההון. לכן, חשוב לבחור בגוף מקצועי, בעל ניסיון בתחום, שיצליח למנף את הכסף שלכם בצורה הטובה ביותר.
 • פיקוח – פתחו חשבון השקעות רק אצל ברוקר שהוא חבר בורסה מאושר, על ידי הרשות לניירות ערך המקומית. כך, תקטינו את הסיכון לכספכם. בנוסף, במידה והברוקר יפשוט את הרגל, ניירות הערך שרכשתם ימשיכו להיות רשומים על שמכם. ניתן למצוא באתר הבורסה לניירות ערך את רשימת הברוקרים המאושרים על ידי הבורסה.

איך אדע אם הברוקר מסוכן?

יש מספר דרכים לזהות ברוקר מסוכן, אשר לא מומלץ להשקיע דרכו:

 • עמלות נמוכות באופן חריג, ביחס למתחרים.
 • הבטחות לתשואות גבוהות במיוחד.
 • החתמה על מגבלות משיכת כספים מהחשבון.
 • הוא לא חבר בורסה מאושר.

מה לעשות לפני שפותחים חשבון עם ברוקר?

זיהוי יעדי ההשקעה

עבור מה ההשקעה? יעדי ההשקעה הם אישיים, אבל לא משנה מה תנסו להשיג, זה קריטי להסתכל בצורה אובייקטיבית קדימה. זה הרבה יותר קשה להשיג את היעדים כשאין את ראיית הנולד, אז עכשיו זה הזמן לגבש את היעדים הפיננסיים שלכם.

דע את סוגי ההשקעות

לאחר שהחלטת על יעדים (אסטרטגיה) הגיע הזמן לגזור מהם פעולות (טקטיקה). בהחלט לא חסרות אפשרויות השקעה, אבל ההבדלים ביניהם עצומים. סוג התשואות שאפשר לצפות מקרן אג"ח לעומת מניות שונות מאוד, וכך גם אופקי הזמן שלהן. אופציות  או קריפטו עשויים להיחשב לנכסים תנודתיים יותר מאשר אג"ח, אך יכולים גם להציע תשואות גבוהות יותר. עם זאת, ישנן איגרות חוב שיכולות להחזיק גם בסיכון גבוה יותר (לתשואה גבוהה יותר), כלומר, זה חיוני לדעת בדיוק במה תשקיעו מכיוון שאין אסטרטגיית גג אחת להקצאת נכסים כלשהי.

למדו עוד: תיק השקעות מומלץ

הבנת סובלנות לסיכון להשקעות

כל ההשקעות כרוכות במידה מסוימת של סיכון והכרת רמת סובלנות הסיכון שלהן עוזרת למשקיעים לתכנן את כל התיק שלהם, לקבוע כיצד הם משקיעים. בהתבסס על מידת הסיכון שהם יכולים לסבול, המשקיעים מסווגים כאגרסיביים, מתונים ושמרנים.

לסיכום – איזה ברוקר מומלץ עבורך?

הדרך העיקרית של אנשים להגדיל את הונם היא על ידי ניהול תיק השקעות. אך, לרוב המשקיעים אין ידע בתחום ההשקעות, ולכן הם שוכרים את שירותיו של ברוקר. הברוקר הוא איש פרטי, או גוף מוסדי, אשר מספק שירותי השקעות ומסחר בניירות ערך ובמכשירים פיננסים נוספים. בחירה בברוקר אמין ואיכותי, יכולה לפתוח בפניכם הזדמנויות השקעה רבות ומשתלמות. הקפידו להבין קודם את המטרות והיעדים שלך, קבעו אסטרטגיית השקעה והתחילו להשקיע מהכסף הפנוי שיש לכם שאינו מיועד למטרה אחרת. מדריך בחירת ברוקרים מומלצים זה תמיד לשירותכם.

רלוונטי: מדריך השקעה בשוק ההון?

למה זה אכפת לי?

כבלוגר השקעות, אני תמיד שואף להעניק לקוראים שלי את המידע העדכני והרלוונטי ביותר לגבי כל היבטי השקעות והמסחר. אחד הנושאים החשובים ביותר שמשקיעים מתלבטים בו הוא בחירת ברוקר איכותי ואמין. לכן, החלטתי להקדיש מאמץ משמעותי ליצירת רשימת הברוקרים המובילים והמומלצים בשוק כיום.

תהליך יצירת הרשימה הזו היה מאתגר אך גם מלמד במיוחד. ראשית, סקרתי באופן שיטתי את דירוגי הברוקרים המובילים בזירות מקצועיות מכובדות ובסקרי שביעות רצון של לקוחות. לאחר מכן, עמקתי בבחינת מגוון המוצרים והשירותים שכל ברוקר מציע – החל מסוגי החשבונות והמכשירים למסחר, ועד לכלי הניתוח והמחקר המתקדמים ביותר. כמובן, גם השוויתי באופן מדוקדק את העלויות והמחירים של כל ברוקר – עמלות המסחר, דמי מינימום ועלויות נוספות.

אחד הגורמים החשובים ביותר בהערכתי היה רמת האמינות, האבטחה והיציבות הפיננסית של הברוקרים. בחנתי לעומק את הרגולציה והפיקוח עליהם, היסטוריית התלונות כנגדם וכן את מוניטין והנוכחות שלהם בשוק. כבר למדתי בעבר שמשקיעים רבים נפלו קורבן לברוקרים לא אמינים או בעייתיים.

בשלב האחרון של המחקר, ניסיתי בפועל את ממשקי המסחר והתמיכה של מספר ברוקרים מובילים, כדי לחוות את החוויה ממקור ראשון. חשוב לי להעביר חוויה אמיתית ככל שניתן לקוראים.

הרשימה המוצגת במאמר היא תוצר של כל השלבים הללו – שילוב של מידע עדכני, ניתוח מקצועי ושקול, והערכה אובייקטיבית של הגורמים המרכזיים להצלחת המשקיעים. מטרתי היחידה היא לספק לקוראיי את הכלים הטובים ביותר להשיג את מרב התשואה מהשקעותיהם תוך לקיחת סיכונים מחושבים. אני מקווה שהמאמץ הרב שהושקע כאן יסייע לכם להגיע להחלטה נכונה בבחירת הברוקר המתאים להם ביותר.

מדריכים נוספים:

שאלות נפוצות על חשבונות ברוקרים


החדשות הגדולות למשקיעים בימינו: מעולם לא היה זול וקל יותר להתחיל להשקיע. למעשה, עמלות נמוכות יותר הפכו את הברוקרים המקוונים לידידותיים יותר מתמיד. אז לא תזדקק להרבה כסף כדי להתחיל במסע ההשקעות שלך (במקרים מסויימים החל מ-10,000 ש"ח)


אם נותרה לכם הכנסה פנויה לאחר תשלום ההוצאות בכל חודש, ניתן להתחיל להוסיף לאט את החסכונות לחשבון הברוקר.

עדיף להתחיל עם מה שאתה יכול להרשות לעצמך, לא משנה כמה מעט, ואז להתחיל להגדיל בהדרגה את ההפקדות ככל שתהיו מסוגלים לעשות זאת.


בניגוד ללפנסיה, לחשבונות ברוקראז' אין מגבלות גיל על משיכת הכסף. אפשר לגשת לכסף בחשבון הברוקר מתי שתרצה, אבל יש כמה שלבים לתהליך.

ראשית, יש למכור השקעות כלשהן כדי שיהיה  מזומן בחשבון. לאחר מכן יש להעביר את המזומן לחשבון הבנק שלכם, מה שבדרך כלל לוקח כמה ימים.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית