קרנות גידור

מה זה קרנות גידור? למי זה מתאים? איך ואיפה קונים? [מדריך]

אם מצאתם את עצמכם מתעניינים בעולם ההשקעות בשוק ההון ואפילו משקיעים פה ושם, בוודאי שמעתם את המושג 'קרנות גידור' ולא בטוח שהבנתם מה הוא אומר. במיוחד עבורכם מיועד המאמר הבא, אשר יסביר לכם אל מהות קרנות הגידור, אופן הפעולה שלהן, היתרונות שהם טומנים בתוכם וצורת ההשקעה בהן. שנצא לדרך?

תוכן עניינים

מה זה קרן גידור?

קרן גידור היא קרן שמהטרה המרכזית שלה היא לא רק להשקיע את הכסף, אלא ממש להרוויח ממנו על ידי רווחים משמעותיים שימנפו את ההשקעה. בדרך כלל ההשקעה בקרנות גידור תתמקד במגוון אפיקי השקעה וגם במקורות השקעה תנודתיים למדי, כיוון שהם אלה שמגלמים בתוכם את פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר דווקא בגלל הסיכון הגבוה שהם טומנים בתוכם.

רלוונטי: מדדים בשוק ההון וגם איך משקיעים במדדים |מדד הנאסד"ק | מדד S&P | מדד דאו ג'ונס

מהו סך המינימום להשקעה בקרנות גידור?

כיוון שקרנות גידור שמות דגש על הרווח, לא כל אחד יכול להשקיע בהן באופן פעיל. תנאי הסף להשקעה בקרנות גידור יעמדו בדרך כלל על סכומים התחלתיים שעומדים על מאות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפי דולרים. גם רמת הנזילות של קרנות הגידור היא נמוכה למדי וקשה עד בלתי אפשרי למשוך את הכסף המושקע באמצע התהליך, כיוון שהדבר מהווה סיכון רב עבור אחוזי הרווח של קרן הגידור.

מדריכים נוספים: השקעה במניות למתחיליםהשקעות בבורסה למתחיליםקניית מניות

האסטרטגיה של קרנות הגידור

קרנות הגידור מהוות השקעה אלטרנטיבית עם אסטרטגיות ממולחות למדי, בגלל החתירה המתמדת שלהם למצות את פוטנציאל הרווח המקסימלי. רוב קרנות הגידור לא ישתמשו רק באסטרטגיית השקעות מרוויחה אחת אלא בשילוב של כמה אסטרטגיות במקביל, על מנת לכוון כמה שיותר לכיוון ההצלחה. השילוב של האסטרטגיות השונות לא רק מוביל למיצוי רווחים בהתאם לאג'נדה של קרנות גידור, אלא גם להפחתה משמעותית של סיכונים עקב ביזור ההשקעות על פי האסטרטגיות המקבילות.

למדו עוד: השקעות בקריפטו | מסחר באופציות | מסחר סווינג | מסחר יומי

הטבות בבתי השקעות לגולשי פיננקה

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

מערכת מסחר חדשה

אקסלנס בית השקעות

דירוג פיננקה

4.9

מינימום 20,000 לפתיחת תיק מסחר עצמאי. לגולשי פיננקה, 100 ש"ח בונוס הצטרפות, פטור מדמי ניהול לשנתיים, 3 קורסי מסחר בזום.

עד 50$ החזר עמלות

אינטראקטיב ישראל

דירוג פיננקה

4.8

לסחור בפלטפורמת המסחר הפופולארית בעולם מבית אינטראקטיב ברוקרס העולמית!
מינימום השקעה: $3000 – המרה לדולר ללא עמלה (בהוראת קבע) – הוראת קניה בהוראת קבע – מסחר בשברי מניות
ללא דמי מנוי – לא סחרת לא שילמת! עד 50$ החזר עמלות לגולשי פיננקה

בונוס גבוה

IBI SMART

דירוג פיננקה

4.7
מינימום השקעה 15,000 ש"ח – מבצע עד סוף החודש: מצטרפים ומקבלים 250 ש"ח מתנה לחשבון,
פטור לשנתיים מדמי ניהול, המלצות אנליסטים (TipRanks) ובנוסף, קורס מסחר בשוק ההון מתנה

עמלות מסחר זולות

colmexpro

דירוג פיננקה

4.3

Colmex Pro מאפשרת גישה לאלפי מניות בוול סטריט באמצעות אפליקציה מתקדמת עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים. החברה מציעה חשבון דמה חינם להתנסות במסחר. Colmex Pro מספקת כלים מתקדמים כולל גישה לנתוני Level 2, גישה ל-IPO וסורק מניות מובנה. החברה מפוקחת על ידי רגולטורים ועמלות סופר זולות.

היתרונות המשמעותיים של קרנות גידור

בגלל המטרה המוגדרת מראש של קרנות הגידור, קרן הגידור תהיה מנוהלת בדרך כלל בצורה סופר אקטיבית על ידי מנהלי השקעות מנוסים במיוחד עם וותק רב והובלה משמעותית ויסודית להצלחה, מה שיכול אכן להוביל לרווחים משמעותיים עבור המשקיעים בקרן הגידור. בנוסף, ההשקעה בקרנות הגידור מאפשרת ביזור של ההשקעות, כך שלמרות הסיכון הגבוה שיכול להיות מושקע בכל אפיק, פיזור ההשקעות במקביל לאסטרטגיות, מאפשר גם ביזור סיכונים.

קראו גם:

מטרת העל של  קרנות גידור

כדי להגשים את מטרת קרנות הגידור שהיא חתירה למיקסום רווחים, קרנות הגידור משתמשות בעיקר באסטרטגיות שנועדו בדיוק למטרה זו, כמו: מינוף פיננסי, אסטרטגיית לונג שורט, השקעה באגרות חוב ארוכות טווח ועוד. אך על המשקיע בקרן הגידור לקחת בחשבון, שלמרות שהרווח מן ההשקעה אמור להיות גבוה באופן יחסי, באותה יחסיות גם דמי הניהול הם גבוהים כיוון שהם דורשים פעילות שוטפת, מקצועית ומתמדת, ויש לחשב זאת טרם בחירת קרן הגידור.

איך בוחרים קרן גידור?

יש לקחת בחשבון נתונים רבים לפני בחירה של קרן גידור: החל מסכום ההשקעה המומלץ ועד לקרן ההשקעה ולמקום ההשקעה – בארץ או בחו"ל? בנוסף יש לבדוק את השפעת המס של קרן הגידור וכן לבחון לעומק את ביצוע העבר של קרנות הגידור שעומדות על הפרק, כיוון שההיסטוריה של קרן השקעות היא אחד הכלים המשמעותיים שמאפשרים לבדוק את רמת הבטיחות כמו גם אחוזי הרווח של קרן השקעה שעומדת על הפרק.

 

לסיכום

קרנות גידור הן קרנות אשר שואפות למקסם את ההשקעה לרווח כמה שיותר גבוה, כאשר תנאי הסף להשקעה בקרנות גידור כוללים השקעה בסכומים גבוהים במיוחד, מה שלא מאפשר לכל אחד להשקיע בהן. בנוסף, קרנות הגידור משתמשות בכמה אסטרטגיות במקביל על מנת לפזר סיכונים.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית