קבוצות פייסבוק פיננסיות מומלצות

קבוצות פייסבוק פיננסיות מומלצות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, תופעת הרשתות החברתיות משפיעה לא רק על חיינו החברתיים, אלא גם על המרחב הפיננסי. אחת מהתופעות המעניינות ביותר היא תופעת הקבוצות הפיננסיות בפייסבוק. קבוצות אלה מהוות פלטפורמה לשיתוף ידע, ניסיון וייעוץ בנושאים פיננסיים שונים, מה שמקנה למשתתפים גישה נוספת ומגוונת למידע ולידע פיננסי. במאמר זה נחקור את היתרונות והחסרונות של השתתפות בקבוצות פיננסיות בפייסבוק ונסקור את הכלים והטכניקות המומלצים לניהול ולהשתתפות בהן באופן יעיל ובטוח.

תוכן עניינים

התפתחות הרשתות החברתיות ותרומתן לעולם הפיננסי

כמו שכתבתי כבר, התפתחות הרשתות החברתיות בעשור האחרון הביאה לשינוי רב באופן שבו אנשים מתקשרים, משתפים מידע ובונים קהילות אונליין. בעקבות כך, רשתות חברתיות כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם הפכו לפלטפורמות חשובות לשיתוף ידע ומידע בכל תחום, כולל תחום הפיננסי. הרשתות החברתיות מאפשרות למשתמשים לקבל מידע מהיר, להתנסח במחשבה פיננסית ולשתף נסיון וידע עם אחרים בקהילות מקוונות. בכך, הן מסייעות לאנשים להתעסק בנושאים פיננסיים בצורה יעילה ומאפשרות להם לקבל ייעוץ ותמיכה מאנשים אחרים שמשתפים את דעתם וניסיונם.

12 קבוצות פייסבוק פיננסיות מומלצות

 1. פיננקה
  מנהל:
  תמיר אורון (אני)
  מספר חברים: 220
  הקבוצה "פיננקה – השכלה פיננסית נגישה", בניהולו של תמיר אורון (זה אני!), מהווה פורטל פיננסי שהוקם במטרה להנגיש מידע רלוונטי בתחום הפיננסי לציבור הרחב. הקבוצה מספקת מקור מידע מהימן ומשמשת כחממה בעלת קרקע פורייה לכל מי שרוצה לרכוש השכלה פיננסית ומטרתו להפוך לאוטוריטה בתחום. באמצעות הקבוצה, גולשים יכולים לשאול שאלות, לערוך דיונים, לפרסם מידע חדש, לצרוך מידע מעמיק בנושאים פיננסיים שונים וקבל הטבות וקופונים למוצרים פיננסיים שונים.
  להצטרפות לקבוצה >>>
 2. ידע שווה כסף
  מנהל: שי בדיחי
  מספר חברים: 212,500
  הקבוצה "ידע שווה כסף", בניהולה של שי בדיחי, מציעה פלטפורמה לחלוקת מידע וידע פיננסי עם מטרה לשפר את איכות החיים הכלכלית של המשתתפים. בעידוד לימוד והבנת נושאים פיננסיים, הקבוצה נועדה לפתח במשתתפים כלים וידע שיעזרו להם לנהל תכנון כלכלי טוב ולקדם את המטרות הכלכליות שלהם. המשתתפים בקבוצה מתבקשים לשתף ולשאול שאלות על נושאים פיננסיים שונים, והתקבלותם בכל נושאי הכסף. המטרה היא ליצור קהילה שיתופית שבה משתתפים יעזרו זה לזה להתמודד עם האתגרים הכלכליים וללמוד מהניסיון והידע של כולם.
 3. ממריאים לחופש כלכלי
  מנהלת: הדס בן ישי
  מספר חברים: 82,000
  הקבוצה "ממריאים לחופש כלכלי" מנוהלת על ידי הדס בן ישי. היא מקום בו ניתן למצוא תמיכה וכלים לקידום המטרות הכלכליות של המשתתפים. חברי הקהילה משתפים ומשתתפים בדרך למימוש התכניות הכלכליות שלהם, מקבלים תשובות ועזרה מאנשים אחרים, ומשדרגים את הידע שלהם באמצעות קורסים בלעדיים של הקהילה.
 4. חתול פיננסי
  מנהל: חתול
  מספר חברים: 78,000
  קבוצת "חתול פיננסי" היא מיזם חברתי להשכלה פיננסית, שהוקם על מנת לסייע לחבריו לממש את המשאב הכלכלי שלהם ולהשיג רווחה כלכלית באיכות חיים גבוהה ומספקת. הקבוצה מציעה מגוון רחב של תכנים פיננסים, החל מניהול תקציב וחיסכון, דרך תכנון פיננסי אישי ועד להשקעות והתנהלות בשוק ההון. בנוסף, בבלוג "חתול פיננסי", המנהל האנונימי מתעקש לשתף את המסע המשפחתי שלו לעצמאות כלכלית, כולל טיפים, סיפורים, וייעוץ פיננסי ממקורות שונים. הקהילה מגיבה בגובה העיניים ומדברת על אתגרים בניהול כלכלת המשפחה, ומתייחסת לנושאי מינוף כספים, הלוואות והשקעות בצורה פשוטה ונגישה.
 5. צועדים עם זיק לחופש כלכלי
  מנהל: זיק
  מספר חברים: 21,400
  בקבוצת "צועדים עם זיק לחופש כלכלי", המנוהלת על ידי האנונימי זיק שרק לאחרונה חשף את קולו בסירטון שפירסם, מתרכזים המשתתפים במסעם אל החופש הכלכלי והנאה מן החיים. זיק, המחבר גם בלוג בשם "עלילות זיק", בוחן יחד עם הקהילה דרכים ליציאה מהקשיים הכלכליים ולהשגת רמת חיים טובה ומשוחררת יותר. המטרה היא לחפש את הדרכים הקלות והנכונות להגיע לפרישה מוקדמת והנאה מן החיים, ולשתף עם הקהילה בטיפים, רעיונות והשראה. המטרה העיקרית של הקבוצה היא להביא ליצירת קהילה של אנשים שמחפשים דרכים יצירתיות ומגוונות לשפר את מצבם הכלכלי ולהנות מחיים קלים ומהנים יותר.
 6. ציפור פיננסית
  מנהל:
  נדב פרייד
  מספר חברים:
  145,300
  בקבוצת "ציפור פיננסית" מבית סטטוסים מצייצים, שמנהלתה נדב פרייד, מצויים מומחים פיננסיים מובילים בתחומי התכנון הפיננסי, הנדל"ן ושוק ההון, שבעקבות הניסיון הרב שלהם מספקים מענה מקצועי ואיכותי לשאלות ולהתייעצויות של החברים בקבוצה. בקהילה ניתן למצוא תוכן שיקשור לנושאי כלכלה ופיננסים, ולהתייעץ עם מומחים וחברים על מנת לשפר את מצבכם הכלכלי ולצמצם תלותיות בעתיד. מומחי התחום המצטרפים לקבוצה זו מוענקים בתג "Group Expert", כדי להקנות משקל נוסף להמלצותיהם וליעוץ שיהיה מובהק. עם התפתחותה של הקבוצה, מקווים המנהלים להפוך אותה לקהילה הפיננסית המובילה בישראל, תוך השתתפות פעילה של כל חברי הקהילה בשיחות ובהתייעצויות.
 7. שותפים לשפע
  מנהלת: יערה שלם נאסי
  מספר חברים: 10,300
  בקבוצת הפייסבוק "שותפים לשפע", שנמצאת תחת הנהגתה המקצועית של יערה שלם נאסי, מתקיימים דיונים ושיתופי פעולה בתחומי ההתפתחות האישית וההתנהלות הפיננסית. המטרה העיקרית של הקבוצה היא לעזור לחברות להשיג חיים של הגשמה, חופש ושפע, ולהפוך את החלום למציאות. באמצעות שיחות, פוסטים ומפגשים פיזיים, הקבוצה מציעה מענה פרקטי ומקצועי לאנשים שרוצים לשפר את איכות חייהם ולהתפתח באופן אישי ופיננסי. הקהילה מתמקדת בשני תחומים עיקריים: התפתחות אישית והתנהלות פיננסית. בתחום ההתפתחות האישית, הקבוצה מציעה מקום לשיתוף תחושות, רעיונות ומטרות אישיות, ומספקת ידע, כלים ומערכות יחסים שיסייעו לחברות להגשים את יעדיהן. בתחום ההתנהלות הפיננסית, הקבוצה מציעה ייעוץ ומדריכים בנושאי חיסכון, השקעות, ניהול כספים ועוד, כדי לסייע לחברות לנהל את כספיהן בצורה חכמה ויעילה. הקבוצה מהווה מערכת תמיכה קהילתית, שבה חברות יכולות לשתף ניסיונות, ללמוד מהם ולהתגבר על אתגרים פיננסיים.
 8. עוברות ושוות
  מנהלת: יעל ווינר
  מספר חברים: 120,600
  בקבוצת הפייסבוק "עוברות ושוות", המנוהלת על ידי יעל ווינר, מתקיימים דיונים ושיתופי פעולה בנושאים פיננסיים והשקעות. הקבוצה נועדה לספק מרחב אמין ובטוח לשיחות על כסף, השקעות, תכנון פרישה ועוד, עבור נשים שרוצות להבין ולנהל את הכסף שלהן בצורה מתוכננת וחכמה. בקבוצה מתקיימים שיחות על הנושאים הפיננסיים השונים ומתנהלות דיונים פתוחים ובונים. כמו כן, הקבוצה מזמינה מובילות בתחומן לשתף בידע וניסיון ולהרחיב על נושאים שמעניינים את החברות. בכך, הקבוצה מקדמת שיתוף פעולה ותמיכה קהילתית בין החברות, ומציעה כלים ומערכות יחסים שיעזרו להן להשיג עצמאות פיננסית. בנוסף, הקבוצה פועלת גם בשיתוף עם "speshelist" – מרכז מומחיות המספק ייעוץ וליווי בנושאי השקעות וניהול כספים, כך שחברות הקבוצה יכולות למצוא ייעוץ אישי ומותאם לצרכיהן.
 9. מאני טוקס
  מנהל: מרדכי בן חמו
  מספר חברים: 74,800
  בקבוצת הפייסבוק "מאני טוקס Money Talks", המנוהלת על ידי מרדכי בן חמו, מתקיימים דיונים וניתוחים אקטואליים של אירועים בשווקי המניות. הקבוצה מתמקדת בשוק ההון, במסחר ובהשקעות בניירות ערך, ומציעה פרשנות וניתוחים מקיפים שיעזרו לחברים להבין את המגמות והתנהלויות בשוק ההון. בקבוצה ניתן ללמוד על השקעות ומסחר במניות, והיא מהווה מקום מושבת לקבלת כלים וטיפים פרקטיים למשקיעים מתחילים ומנוסים כאחד.
 10. משקיעות ומשקיעים בדרך לעצמאות כלכלית – האופטימית
  מנהל: אורה אריאל
  מספר חברים: 24,800
  בקבוצת הפייסבוק "משקיעות ומשקיעים בדרך לעצמאות כלכלית – האופטימית", המנוהלת על ידי אורה אריאל, מחברת הבלוג "האופטימית", מתקיימים דיונים ושיתופי פעולה בין משקיעות ומשקיעים שרוצים להשיג עצמאות כלכלית. הקבוצה מציעה מרחב בטוח לשאול שאלות על נושאים פיננסיים ולקבל המלצות ויעוץ בנושאי חיסכון, השקעות, צריכה, ועוד. בקבוצה זו מעודדים חשיבה כלכלית לטווח ארוך ומתן עצות לשיפור תנהלות כלכלית בכל תחומי החיים. כאשר מצטרפים לקבוצה, המשתתפים מוזמנים להציג את עצמם ולשתף את הידע והניסיון הפיננסי שלהם, וכן לקבל תמיכה והמלצות מהקהילה. הקבוצה מספקת גם אפשרות לפרסם באופן אנונימי ולקבל מענה בלי לחשוף את הזהות.
 11. השקעות לעצלנים
  מנהל ראשי: תמיר מנדבוסקי
  מספר חברים: 118,000
  בקבוצת הפייסבוק "השקעות לעצלנים", המנוהלת על ידי Tamir Mandowsky, שהוא גם מחבר הספר באותו השם "השקעות לעצלנים", מתקיימים דיונים ושיתופי פעולה בין משקיעים פסיביים בישראל. המטרה של הקבוצה היא ליצור פלטפורמה לדיון ולשיתוף ידע על נושאי השקעות, בהשתתפות משקיעים שמעוניינים להשקיע בצורה פסיבית ובאופן שלא דורש התעסקות מתמדת. הקבוצה מתמקדת בספקטור הרחב של השקעות פסיביות, ומציעה משאבים והמלצות למשקיעים שרוצים להשקיע באופן חכם ויעיל בלי ועצלנים ככל הניתן.
  לקריאה נוספת על השקעות לעצלנים
 12. כדור השלג – השקעות דיבידנד
  מספר חברים: 10,220
  מנהל ראשי: Avi Snow
  קבוצת הפייסבוק "כדור השלג", מנוהלת על ידי Avi Snow שנשאר אנונימי. מטרתה להפיץ את המסר על ה-DGI (Dividend Growth Investing) לקהל הרחב. בקבוצה זו מתוארות שיטות השקעה במניות דיבידנד שונות מלבד רכישת המדד העולמי, ובין אלה תוכניות השקעה פופולריות כמו DGI שמטרתה ליצור תזרים מזומנים פאסיביים הגובר משנה לשנה. מטרת הקבוצה השנייה היא להנגיש את עולם ההשקעות והפיננסים לקהל הרחב, מתקדמים ומתחילים כאחד. החברים בקבוצה מתחילים את הדרך עם מעט או כלל אין ידע, בזמן שאחרים כבר מחויבים לשוק ההון ויכולים לשתף את הניסיון שלהם.

יתרונות הצטרפות לקבוצות פייסבוק פיננסיות

 • גישה למידע וידע פיננסי מקיף:
  בקבוצות הפיננסיות בפייסבוק, משתמשים מספרים את ניסיונם ומעלים שאלות בנושאים פיננסיים שונים. זה מאפשר לכל משתתף להשיג מידע רב ומקיף בנושאים של ניהול כספים, השקעות, חסכון ועוד.
 • אפשרות לשאול שאלות ולקבל ייעוץ ממומחים ומשתמשים נוספים: חברים בקבוצות הפיננסיות בפייסבוק יכולים לשאול שאלות, להעלות דיונים ולבקש ייעוץ ממשתמשים נוספים שיכולים להיות מומחים או לפחות מנוסים בתחום הפיננסי.
 • שיתוף ניסיון ודעת עם קהילת פיננסים: קבוצות הפיננסיות בפייסבוק מאפשרות למשתמשים לשתף את הניסיון, הדעת וההמלצות שלהם בנושאים פיננסיים עם קהילת פיננסים רחבה יותר. זה מאפשר למשתמשים ללמוד מהניסיון של אחרים ולהשפיע על החלטותיהם הפיננסיות.

חסרונות אפשריים

 • אי אמינות של המידע בקבוצות לא מהימנות: קיימת סיכון לאמינות של המידע שמשתפים משתמשים בקבוצות פיננסיות בפייסבוק שאינן מודרכות או מנוהלות באופן מקצועי. מידע שנמסר בלי פילטור או בלי בדיקת עובדות יכול להיות לא מדויק או אף מטעה.
 • אי אמינות של הייעוץ הניתן בקבוצות לא מקצועיות: ברבים מן המקרים, הייעוץ שמסופק בקבוצות פיננסיות בפייסבוק אינו מקצועי ואינו יסודי. משתתפים יכולים להיות לא מקצועיים או לא מנוסים כלפי נושאים פיננסיים מסוימים, ולכן ייתכן שהייעוץ שניתן יהיה לא מדויק או אפילו מסוכן.
 • חשש מאובדן פרטיות ופריצה למידע אישי: כשמשתפים מידע בקבוצות פיננסיות בפייסבוק, קיים סיכון שהמידע האישי שמועבר יוכל להיחשף לציבור הרחב ולהיות ניצל על ידי משתמשים רעוי רע.
 • חשש להמלצה במסווה של פרסומת: קיימת אפשרות שמשתתפים בקבוצות פיננסיות בפייסבוק יפרסמו המלצות או מידע פיננסי במסגרת של פרסומת, מבלי לגלות את האינטרס המסחרי שלהם ברקע. זה יכול ליצור סיטואציה בה משתמשים מקבלים מידע או המלצות מופרכות או אינן נאמנות, כאשר המטרה העיקרית של המפרסם היא לקדם את העסקים או המוצרים שלו. מומלץ  לבדוק בקפידה את מקורות המידע וההמלצות ולא להתייחס להן כעצות מקצועיות בלתי תלויות.

מה אפשר למצוא בקובוצות פייסבוק פיננסיות?

בקבוצות פייסבוק פיננסיות ניתן למצוא מגוון רחב של תוכן ופעילויות, כולל:

 • שיתוף ידע וניסיון בנושאים פיננסיים שונים, כגון ניהול תקציב, השקעות, חסכון, חיסכון לפנסיה, פיננסים אישיים ועסקיים, ועוד.
 • הצעות להשקעה ודיונים בנושאי מניות, תעודות סל, קרנות נאמנות ואפשרויות השקעה נוספות.
 • שאלות ובקשות לייעוץ פיננסי מקהל המשתתפים בקבוצה, כולל דיונים בנושאי הלוואות, כרטיסי אשראי, חובות וכו'.
 • מחלוקות ודיונים בנושאים פיננסיים רלוונטיים, כולל תוכן מעניין ושאלות כלפי חברי הקבוצה.
 • המלצות על כלים, אפליקציות ושירותים פיננסיים שונים, ושיתוף חוויות בהם.
 • פרסומות לפניות עבודה בתחום הפיננסי, והצעות עבודה והזדמנויות עסקיות.

 

אז האם כדאי להצטרף לקבוצות פיננסיות?

בסיכום למאמר זה, בחנו את התפקיד החשוב של קבוצות פייסבוק פיננסיות ואת היתרונות שהן יכולות להביא לחיים הפיננסיים שלנו. במאמר זה סקרנו 12 קבוצות שונות ונתתי הקדמה להכרתן ולהבנתן. הקבוצות שהוצגו, שהן בן המובילות בפייסבוק בעברית מבחינת איכות התוכן, דיונים, מומחים והטבות שהן מציעות. כל קבוצה עשויה לתת מענה לצרכיו של כל אדם המעוניין בלמידה והתפתחות בתחום הפיננסי. מוזמנים לחפש ולהצטרף לקבוצות אלה על מנת להשפיע על חייכם הפיננסיים באופן חיובי ולקבל ידע וכלים שיסייעו לכם לנהל את כספיכם ביעילות ובהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצים לנהל תקציב עם אפליקציה?

נסו את רייזאפ!
שירות דיגיטלי מהפכני שמאפשר לשלוט בהוצאות בצורה חכמה!
קבלו חודש חינם +50% הנחה לחודשיים נוספים (לא נדרש להזין פרטי כרטיס אשראי) וגם שליטה מלאה על ההתנהלות הפיננסית שלכם
חודש במתנה

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית