ארנקים דיגטליים מומלצים למטבעות ביטקוין קריפטו

ארנקי ביטקוין מומלצים

מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד ביטקוין, תקעו יתד בנוף הפיננסי ופתחו עולם חדש שופע הזדמנויות ואתגרים. בעוד הפוטנציאל הרווחי של ביטקוין מפתה, חשוב לנווט במרחב הזה עם ידע, במיוחד כשמדובר באחסון הביטקוין שקניתם בעמל רב.

אני מציע לכם לדמיין שאתם משחררים את מלוא הפוטנציאל של נכסי הביטקוין שלכם, תוך שמירה על אבטחה ונוחות. הכל מתחיל במציאת הארנק המושלם. אבל, מה הם בדיוק ארנקי ביטקוין ואיך הם בעצם עובדים? ככל שעולם הביטקוין ממשיך להתפתח, חשוב ביותר שתהיה הבנה מבוססת של ארנקי ביטקוין ומשמעותם להון הדיגיטלי שלכם.

תוכן עניינים

מהם ארנקי ביטקוין?

לפני שמתחילים, נסביר מה זה בכלל. ארנק ביטקויין הוא כלי דיגיטלי המאפשר ניהול ומשמורת על ביטקוין (אם חייתם על בועה , זהו מטבע קריפטוגרפי פופולרי מאוד). ברמה הבסיסית ביותר, ארנק ביטקוין מאחסן זוגות של מפתחות הצפנה ציבוריים ופרטיים. המפתח הציבורי משמש ככתובת לקבלת ביטקוין, בעוד המפתח הפרטי מאשר לבעלים לשלוח ביטקוין המאוחסן בכתובת זו. זה דומה ללוקר דיגיטלי שבו אתה מחביא את הביטקוין יקר הערך שלך הרחק מעיניים סקרניות.

ישנם מספר סוגים של ארנקי ביטקוין, שכל אחד מהם תוכנן תוך התחשבות ברמות שונות של אבטחה, נגישות ונוחות. קטגוריות אלה כוללות ארנקי חומרה, ארנקי תוכנה וארנקי נייר. ארנקי חומרה הם הלכה למעשה מכשירים פיזיים המאחסנים באופן מאובטח את המפתחות הפרטיים של המשתמש במצב לא מקוון. ארנקי תוכנה הם אפליקציות שניתן להתקין במחשב או בטלפון, המציעות גישה נוחה אך אני מוכרח לציין שקיים סיכון פוטנציאלי גבוה יותר. ארנקי נייר, לעומת זאת, כרוכים ברישום המפתחות שלכם על נייר כאילו אנחנו בשנת 1900. יש לציין כי  זה דבר אשר נחשב מאובטח מאוד, אך פחות גמיש ממקביליו הדיגיטליים.

בחירת ארנק הביטקוין הנכון היא חיונית. זהו הצעד הראשון בהגנה על נכסי הביטקוין שלכם מפני איומים פוטנציאליים, אותם גם נלמד בהמשך.

כיצד לבחור ארנק ביטקוין?

כשאתם נכנסים לעולם הקריפטו, אחת ההחלטות המרכזיות שתצטרכו לקבל היא בחירת ארנק הביטקוין הנכון. ארנק הביטקוין שלכם מבצע את התפקיד הקריטי של אחסון וניהול בטוח של המפתחות הפרטיים והציבוריים שלכם. לכן חשוב לוודא שאתם בוחרים ארנק שמתקתק את כל תיבות הדרישות שלכם. כדי לפשט את החלטתכם, בדקו את הגורמים הבאים.

1. תכונות אבטחה:

אבטחה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם בעת בחירת ארנק ביטקוין. הארנק חייב לספק תכונות אבטחה חזקות כמו אימות דו-שלבי, הגנה באמצעות סיסמה ועוד. ככל שיש יותר מאפייני אבטחה, כך קטן הסיכוי לפריצה.

2. תאימות וקלות שימוש:

הארנק שתבחרו צריך להיות תואם למכשיר שבו אתם מתכננים להשתמש בו. הוא צריך גם ממשק ידידותי למשתמש, מפני שמערכת מסובכת מדי יכולה להוביל לטעויות והפסדים פוטנציאליים.

3. מוניטין:

תבדקו לגבי ביקורות של הארנק בתוך קהילות ביטקוין שונות. המלצות חיוביות וביקורות ממשתמשים אמיתיים יכולים לספר הרבה על האמינות שלהארנק.

4. עלות:

לבסוף, הכל קשור לתקציב. בעוד ארנקים חינמיים עשויים להישמע מפתים, ייתכן שהם לא יציעו את רמת האבטחה הנדרשת. טווח המחירים יכול להשתנות באופן משמעותי בהתאם לתכונות הארנק.

אבטחת ארנק ביטקוין

לדעתי, היבט אחד שאין להתפשר עליו בעת שימוש בארנקי ביטקוין הוא אבטחה. כאשר העולם הדיגיטלי הופך למגרש משחקים עבור האקרים ופושעי סייבר, חיוני להבין איומי אבטחה נפוצים כמו הדבקות בתוכנות זדוניות, התקפות פישינג ואפילו גניבה פיזית. ארנקי קריפטו, כמו ארנקים פיזיים, אינם חסינים מפני גניבה או חדירה.

למרבה המזל, ישנם אמצעים שניתן לנקוט כדי לשפר את אבטחת הארנק. גורם אבטחה אמין הוא אימות דו-שלבי (2FA), המציע שכבת בטיחות נוספת מכיוון שהוא דורש לא רק סיסמה ושם משתמש, אלא גם משהו שיש רק למשתמש עליהם. הבטחת הסיסמאות שלך חזקות וייחודיות יכולה גם להעלות את הרף הגבוה לגישה לא מורשית.

שמירה על עדכניות גרסת מערכת ההפעלהשל הארנק היא הרגל פשוט אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו, שיכול לאטום סדקים פוטנציאליים של פגיעות אבטחה, במיוחד מכיוון שעדכונים בדרך כלל משלבים שיפורי אבטחה. חוץ מזה, השימוש באחסון קר לאחסון ביטקוין מספק שכבת הגנה נוספת בכך שהוא לא מקוון ולכן לא נגיש על ידי האקרים.

קשור: כריית קריפטו

5 ארנקי ביטקוין מומלצים

במערכת האקולוגית המגוונת של ארנקי ביטקוין, חמישה בולטים באופן מובהק בשל האבטחה שהם מספקים, ממשקים ידידותיים למשתמש, תמיכה במטבעות מרובים והתאימות שלהם בין מכשירים שונים.

ארנק Ledger

הלאה, לדג'ר היא חברה צרפתית המציעה ארנקי חומרה הידועים באבטחה החזקה שלהם. הארנק נתמך על ידי מספר רב של מערכות הפעלה, הוא מציע למשתמשים את הגמישות לנהל את הנכסים הדיגיטליים שלהם בנוחות. Nano S ו- Nano X הם דגמים פופולריים המציעים אחסון מאובטח עבור מגוון מטבעות קריפטוגרפיים.

לאתר חברת Ledger

ארנק Trezor

בתחילת הדרך, ארנק Trezor הוא שם יוקרתי בתחום ארנקי החומרה. ארנק זה, שמקורו בצ'כיה, מציע אבטחה ברמה הגבוהה ביותר בשילוב עם ממשק משתמש אינטואיטיבי. ארנק זה תומך ביותר מ -1000 מטבעות קריפטוגרפיים, מה שהופך אותו לאופציה נהדרת  למי שרוצה להחזיק מטבעות קריפטוגרפיים מרובים.

לאתר חברת Trezor

ארנק אקסודוס

ארנק Exodus מציע חוויית משתמש חלקה עם ממשק התוכנה המעוצב להפליא שלו. כארנק תוכנה, הוא אולי לא מצטיין באבטחה כמו עמיתיו בחומרה, אך הוא מספק מסגרת אבטחה מוצקה עם הנוחות הנוספת של עסקאות מהירות ותרשימי תיקים בזמן אמת.

ארנק Electrum

כשמדובר בארנקי תוכנה, אלקטרום נמצאת לעתים קרובות בחסדיהם של משתמשים טכניים יותר בזכות רמת הפונקציונליות הגבוהה ותכונות האבטחה שלהם. הוא עוצב במקור בשנת 2011 עבור ביטקוין, זו אחת האפשרויות הוותיקות ביותר, אך עדיין אמינות שם בחוץ.

MyCelium

לבסוף, MyCelium, המיועד בעיקר לשימוש במובייל, הוא חביב האוהדים על משתמשים שמתעדפים ניידות בעסקאות הקריפטו שלהם. הוא מציע מגוון אמצעי אבטחה, כולל ארנקים היררכיים דטרמיניסטיים ופרוטוקול BitID לאימות מאובטח, המבטיח שבזמן שאתה בתנועה, נכסי הביטקוין שלך יישארו בטוחים.

לכל אחד מהארנקים הללו יש את החוזקות הייחודיות שלו, והבחירה ביניהם מסתכמת למעשה בהעדפות המשתמש, בערך הנכסים שלכם ובסובלנות שלכם לסיכון.

רלוונטי: איך מוכרים קריפטו?

ארנק ביטקוין קר או חם? מה כדאי?

בעולם הביטקוין תיתקלו לרוב בשני סוגי ארנקים – ארנקים קרים וארנקים חמים. כל אחד מהם מגיע עם התכונות הייחודיות שלו וגורמי השימושיות שלו. אם אתם מחפשים רמה גבוהה של אבטחה ולא עוסקים באופן פעיל במסחר יומיומי, ארנקים קרים יכולים להיות הבחירה האידיאלית שלכם. ארנקים מסוג זה, הידועים גם בשם ארנקי חומרה, שומרים על המפתחות הפרטיים שלכם במצב לא מקוון, והופכים אותם לבלתי נגישים להאקרים. החיסרון, עם זאת, הוא שהם יכולים להיות קשים יותר להתקנה ולשימוש, והאפשרויות המעולות מגיעות עם תג מחיר גבוה.

לעומת זאת, ארנקים חמים, שהם למעשה ארנקי תוכנה, פועלים באופן מקוון ובכך מספקים גישה קלה והם בדרך כלל ידידותיים למשתמש. הם נהדרים עבור אלה הפעילים בתחום המסחר בקריפטו או זקוקים לגישה תכופה לנכסיהם. הצד השני של זה, עם זאת, הוא פגיעות כלפי איומים מקוונים אפשריים פריצות.

בעיקרו של דבר, מדובר במלחמה בין אבטחה גבוהה לנוחות. הבחירה בין ארנק קר או חם תלויה בסופו של דבר בצרכים האישיים שלכם, בתדירות המסחר ובכמות הביטקוין שאתם מתכננים לשמור מאובטח. זכרו, לא מדובר רק בבחירת ארנק; מדובר בבחירת הארנק המתאים לצרכים הספציפיים שלכם.

למדו עוד: קניית ביטקוין

מהו טווח המחירים של ארנקי ביטקוין?

ארנקי ביטקוין ניתן למצוא ברמות מחיר שונות, בהתאם לסוג הארנק – חם או קר – והתכונות הכלולות בהם. ארנקים יכולים לנוע בין חינם לבין כמה מאות שקלים או אלפי שקלים. ארנקים חינמיים הם בדרך כלל מבוססי תוכנה וניתן להוריד אותם כאפליקציות לנייד. אלה הם לעתים קרובות נוח וידידותי למשתמש, תמיכה במגוון רחב של מטבעות.

עם זאת, אם אתם מחפשים אבטחה מוגברת, ארנקי חומרה – המכונים לעתים קרובות ארנקים קרים – הם הדרך ללכת. אלה יכולים לנוע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים , תלוי במותג וברמת האבטחה שהם מציעים. כמה מותגים פופולריים כוללים את Trezor ו Ledger. ארנקים אלה מספקים חוזים עתידיים מתקדמים על אבטחה, כולל שכבות נוספות של אפשרויות הצפנה וגיבוי.

זכרו, העלות של ארנק ביטקוין משקפת לעתים קרובות את סט התכונות שלו ואת רמות האבטחה שלו. ארנקים מסוימים עשויים לכלול גם חיובים נוספים, כגון דמי מנוי עבור תכונות אבטחה נוספות. בסופו של דבר, הבחירה שלכם לדעתי צריכה להתאים לתקציב ולצרכים שלכם לאבטחה, נוחות וקלות שימוש.

רלוונטי: השקעות קריפטו למתחילים

מה עושים לאחר רכישת ארנק ביטקוין?

לאחר שרכשת ארנק ביטקוין, השלב הראשוני הוא הגדרתו. לכל ארנק יש תהליך הגדרה ייחודי משלו, אך כולם כוללים בדרך כלל יצירת חשבון חדש והגדרת אמצעי אבטחה, כגון קוד PIN או סיסמה. אם הארנק שלכם כולל אימות דו-גורמי, יותר ממומלץ להפעיל אותו לאבטחה נוספת.

שלב חיוני בהגדרת ארנק הביטקוין שלכם הוא רישום ביטוי השחזור או גיבוי המפתח הפרטי. זה בדרך כלל כולל קבוצה של 12 עד 24 מילים, שהן בעלות חשיבות עליונה מכיוון שהן יעזרו לשחזר את הארנק שלכם ולשחזר את הכסף שלכם במקרה של אובדן מכשיר, גניבה או תקלה.

אני חוזר שוב, אל תדלגו או תקלו ראש בשלב הזה. תוציאו דף ועיפרון ותרשמו את צירוף המילים האלו!

לאחר השלמת תהליך ההגדרה, תוכלו להתחיל להעביר את הביטקוין שלכם לארנק החדש. הקפידו תמיד לבדוק שוב את כתובת הנמען בעת שליחת ביטקוין מכיוון שעסקאות ברשת ביטקוין הן בלתי הפיכות. מומלץ גם להתחיל עם כמויות קטנות עד שמתרגלים לתהליך.

תחזוקת הארנק שלכם היא גם המפתח. בדיקה קבועה של עדכונים וביצוע גיבויים יסייעו למנוע אובדן כספים ולאבטח עוד יותר את הארנק שלכם. זכור, האופן שבו אתה מתייחס לארנק הביטקוין שלך קובע את האבטחה של הנכסים הדיגיטליים שלך.

עוד משהו קטן. הקפידו תמיד לקנות ארנקי ביטקוין מחנויות או סוחרים מורשים. הקפידו לוודא שהאריזה של הארנק חדשה לגמרי ולא נעשה שימוש בארנק לפני כן. אל תקנו ארנקי יד שניה.

רלוונטי: בורסות קריפטו מומלצות

איך לומדים על התחום?

אם אתם נלהבים לקדם את הידע שלכם בביטקוין, טכנולוגיית בלוקצ'יין ותחומים קשורים, ישנם משאבים רבים שיכולים להדריך אותך במסע זה. האינטרנט עמוס במשאבים מקיפים שיכולים לספק מידע תובנה למתחילים ולמומחים כאחד.

אני ממליץ על קורס מסחר בקריפטו TradingIL בהנחייתו של דניאל נבון. מדובר בקורס אונליין למסחר בקריפטו הכולל 8 שיעורים מרתקים אשר יכניס אתכם לתחום המטבעות הוירטואלים בצורה מקצועית

במהלך קורס הקריפטו תלמדו בין היתר: ניתוח טכני, ניתוח פונדמנטלי , אסטרטגיות מסחר מקצועיות, ניהול סיכונים, השתתפות בהנפקות, NFT, מטא וורס ותכנים מלאי ערך נוספים.

אתרים כגון CoinDesk ו- Cointelegraph משמשים כפלטפורמות בהן ניתן לגשת לחדשות ומאמרים עדכניים על מגמות והתפתחויות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. קהילות כמו r/Bitcoin של Reddit ופורום BitcoinTalk יש המון דיונים ודעות מומחים על נושאים שונים Bitcoin. פלטפורמות כאלה מסייעות להבין את הפרטים המורכבים של ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

בנוסף למשאבים מקוונים, ישנם מספר ספרים שנכתבו על ידי מומחים בתעשייה המפרקים את הז'רגון הטכני למושגים מובנים. ספרים כמו "מאסטרינג ביטקוין" מאת אנדריאס אנטונופולוס ו"יסודות הבלוקצ'יין" מאת דניאל דרשר הם נקודות התחלה נהדרות.

אל תתעלמו מהתרומה של קורסי קריפטו מקוונים חינוכיים. אתרים כמו Coursera, Khan Academy או Udemy המציעים קורסים מובנים עם תוכן מאורגן היטב המוקדש לביטקוין ולטכנולוגיית בלוקצ'יין. באופן דומה, פודקאסטים כמו 'Unchained' או 'The Bitcoin Knowledge Podcast' מספקים תובנות עמוקות ודיוני מומחים בתחום.

למדו עוד: איך קונים קריפטו? | מסחר בביטקוין 

רוצים להשקיע בביטקוין אבל בלי הכאב ראש של לרכוש ביטקוין? השקיעו בקרן סל ביטקוין

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

חדש!
הדרך הבטוחה והקלה לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים

הוריזון מבית אלטשולר שחם מאפשרת רכישה ומכירה של קריפטו תחת רישיון ופיקוח של רשות שוק ההון ואחסון המטבעות אצל משמורן (קסטודי) או ארנק פרטי בנוסף היא תטפל לכם בהיבטי המיסוי וגם מציעה אפשרות לקניה בהוראת קבע!

לקריאת הביקורת המלאה
ליווי צמוד

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית