השקעות לטווח קצר

השקעה לטווח קצר

Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

השקעה במניות לטווח קצר דורשת הבנה מעמיקה של שוק ההון. התמחות ברווחים בטווחי זמן קצרים מחייב מעקב מתמיד על השווקים, תוך חיפוש וזיהוי מניות שמחירם בשוק אינו מגלם את השווי שלהם וסחר מהיר בהתאם. מימוש רווח באמצעות השקעות לטווח קצר כולל סיכונים רבים מכיוון שהתנודות החדות המאפיינות מניות אלו עשויים גם להוביל להפסדים משמעותיים. במאמר נרחיב על סוג השקעות זה.

האם הבורסה תמיד עולה בהשקעה לטווח קצר?

באופן עקרוני, למשקיע הלא מקצועי, כמעט תמיד יהיה עדיף לשים את כספו על השקעה במניות לטווחים ארוכים ולא על השקעות לטווח קצר או בינוני. הדבר נובע ממאפייני המסחר במניות וההסתברות הסטטיסטית לעלייה של הערך. ככל שמשך זמן האחזקה במניות ארוך יותר, כך הסיכון לירידת הערך קטנה יותר. ניתן לסכם זאת באמירה, בטווח הארוך הבורסה תמיד עולה. אך שום דבר אינו מובטח וכבר קרו דברים מעולם. קראו עוד: האם קיימות השקעות בטוחות?

רלוונטי: השקעות לטווח ארוך

סוגי השקעות בהשקעה לטווח קצר

לכן למי שאינו מומחה בסחר ואינו פנוי לכך מומלץ לפזר סיכונים ולבנות תיק מניות מגוון ולא לנסות לשנות את הרכב התיק בהתאם לתנודות של המניות בטווח הקצר. עולם ההשקעות לטווח הקצר כולל בתוכו אופציות של פק"מים, פיקדונות קצרי מועד ומק"מים, מלווה קצר מועד כמו גם, קרנות, אופציות ועוד. במאמר זה נתמקד בסחר במניות שבהם נעשה רוב הסחר בטווחים אלו.

לקריאה נוספת: השקעות בבורסה למתחילים

איך מרוויחים מהשקעה לטווח קצר?

אלו המתמחים בתחום של השקעות לטווח קצר במניות פורחים בתקופות של חוסר וודאות בשוק ופועלים במסגרת המסחר יומי בשוק ההון. ההשקעה יכולה להיות לטווח של שעות ספורות ועד למספר שבועות. לשם ניהול מסחר יומי ועל מנת להפיק באמצעותו רווח מהיר, יש צורך ביכולת ניתוח טכנית לשם הפקת תחזית התנהגות של נייר הערך עליו מבצעים את המסחר המהיר.

למדו עוד: השקעות במניות למתחילים

זיהוי מוקדם של מניות עם תנודות גבוהות בהשקעה לטווח קצר

ניהול השקעות לטווח קצר מסתמך על כך שישנן מניות המתאפיינות בתנודות גדולות במהלך הסחר בהן. הדבר יכול לנבוע ממגוון סיבות כמו מצב החברה, מאפייני התחום, משברים עולמיים, דו"חות עם נתונים חריגים, השפעה של אירועים ופיתוחים בתחום ועוד. במקרים רבים מומחים בתחום עשויים לזהות נסיקה או נפילה של מניות בעיתיות לפני שאר השוק ולנצל זאת.

ניתן לראות כי לאחר תנודתיות גבוהה, הן כלפי מעלה והן כלפי מטה כי כבר בתקופה הסמוכה לאירוע נעשו במנייה פעולות סחר משמעותיות. ישנם מקרים בהם הדבר נובע ממידע פנימי ושימוש לרעה במידע אך במקרים רבים מדובר על זיהוי מוקדם על ידי סוחרים מקצועיים את הגורמים שהובילו בהמשך לתנועה החדה במחיר ולתיקון של הערך על ידי השוק.

רלוונטי: פלטפורמות מסחר במניות מומלצות

פוטנציאל הרווח בהשקעה לטווח קצר 

גיבוש מומחיות בתחום יכולה להוביל את הסוחר במניות השקעות לטווח קצר לפוטנציאל רווח של מאות ואף אלפי אחוזים. חשוב להבין שלא מדובר באיזו יכולת פלאית אלא למידה ושימוש בכלי ניתוח מתקדמים במתודות שונות, על מנת לבצע תחזיות. לסוחר בסוג זה של מסחר נדרש כוח סבל לא מבוטל, לרבות ישיבה של שעות מול המדדים השונים, על מנת לפעול ברגע האמת.

נסו גם: השקעות קטנות למתחילים

שאלות נפוצות על מסחר לטווח קצר

משקיעים לטווח קצר הם משקיעים שמשקיעים במכשירים פיננסיים המיועדים להחזקה בתיק השקעות למשך פחות משנת כספים אחת. לעומת זאת, משקיעים לטווח ארוך מייצגים אנשים המשקיעים במכשירים פיננסיים לטווח ארוך שהם מחזיקים במשך יותר משנה אחת

תלוי בסוג המשקיע שאתה, מה יכולת הסיכון שלך וכמה אתה סובלני להפסדים. השקעה לטווח קצר יכולה להיות מספקת מאוד למי שיודע מה הוא עשוה אך אתה גם עלול למצוא את עצמך מופסד מעל הראש.

על מנת להתחיל להשקיע לטווח קצר עליך לבחור אסטרטגיה מתאימה, להירשם לבית השקעות או להשתמש באפליקציה, להפקיד כסף ולהתחיל לסחור.

התחילו להשקיע חכם ועל בטוח

אפליקציית IBI SMART, ראשונה מסוגה בישראל, מאפשרת לכם לסחור בארה"ב בקלות ובנוחות, כל זאת בעלויות נמוכות, שירות מקצועי ועם חבר בורסה מנוסה ומפוקח.
0 ₪ דמי שימוש לשנה!

האם כדאי לעשות השקעות לטווח קצר?

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בהרחבה בנושא של השקעות לטווח קצר. כפי שציינו, למשקיע הרגיל כדאי להתמקד בהשקעה במניות לטווחים ארוכים מכיוון שבאופן סטטיסטי הבורסה נוטה לעלות בטווח הארוך, תוך תנועות קטנות כלפי מטה לאורך השנים.  עם זאת ניתן לרכוש מיומנויות ומומחיות בסחר בטווח קצר  בתחום בו פוטנציאל הרווח גבוה במיוחד. תוכלו לנסות להתאמן על אפליקציות מסחר מדומה בזמן באמת ולבחון את עצמכם.

רלוונטי: בחירת בית השקעות מומלץ

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר! הכנו לכם קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם

מידע מקצועי נוסף עבורכם