גנרטורים מומלצים

גנרטורים מומלצים: איך לבחור גנרטור מומלץ?

תארו לעצמכם את השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שלעולם לא תישארו בחשיכה, את הנוחות של אספקת חשמל רציפה במהלך הפסקות חשמל בלתי צפויות, או את השמחה בהרפתקה שלכם בחיק הטבע מבלי להקריב את הנוחות המודרנית. זהו הכוח של בעלות על גנרטור.

גנרטורים הפכו לחבל הצלה עבור רבים, החל מהבטחת משקי הבית מוארים ונעימים במקרה של הפסקת חשמל וכלה בשמירה על פעילות חלקה של עסקים ללא הפרעה. עם זאת, המסע לבחירת הגנרטור המושלם כרוך בניווט בים של אפשרויות ושיקולים. בין אם מדובר בהיערכות לשעת חירום, שימוש פנאי או שמירה על רציפות תפעולית, הבנת הניואנסים של כל סוג גנרטור, לצד היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים שלהם, היא קריטית. מאמר זה אינו עוסק רק ברכישת ציוד – אלא בהשקעה באמינות, אבטחה ונוחות לשנים הבאות.

תוכן עניינים

מחפשים גרנטורים מומלצים

הגנרטור הזה ועוד גנרטורים אחרים מחכים לכם באתר KSP - המבצעים כבר בפנים!

בחירת הגנרטור המתאים לצרכים שלכם

כשמדובר בבחירת גנרטור, הבנת הצרכים המדויקים היא בעלת חשיבות עליונה. בין אם אתם מתכוננים להפסקות חשמל פוטנציאליות, הרפתקאות קיימפינג או מעוניינים בחשמל ללא הפרעות לעסק, הקריטריונים לגנרטור האידיאלי משתנים באופן משמעותי. גישה אחת שמתאימה לכולם פשוט לא עובדת כשאנחנו מדברים על מכשיר רב-תכליתי וחיוני כמו גנרטור. זה הופך את השלב הראשוני של הערכת דרישות החשמל לא רק למשהו חשוב, אלא הכרחי.

סוג הדלק והקיבולת ממלאים תפקיד קריטי בתהליך קבלת ההחלטות. עם אפשרויות החל מבנזין, דיזל ואפילו גנרטורים המופעלים באמצעות אנרגיה סולארית, כל סוג דלק מציג מערך יתרונות ומגבלות משלו. לדוגמה, בעוד גנרטורים בנזין זמינים באופן נרחב וזולים יחסית, הם עשויים לא להיות האפשרות החסכונית ביותר או ידידותית לסביבה בטווח הארוך בהשוואה לאלה המופעלים באמצעות אנרגיה סולארית. בנוסף, התחשבות בקיבולת הגנרטור מבטיחה שלא תמצאו את עצמכם קצרים בחשמל או בזבוז יתר על קיבולת שאינה בשימוש.

ניידות ורמות רעש הם גורמים חיוניים אחרים שיש להרהר בהם. עבור טיולי קמפינג או אירועים בחוץ, גנרטור נייד עשוי להיות המתאים ביותר, המציע את הנוחות של כוח בכל מקום שבו הוא נחוץ. עם זאת, אם המטרה היא שיהיה לכם מקור חשמל במצב ביניים ללא חשמל לבית או לעסק, הגודל והניידות הופכים לפחות דחופים מאשר הפחתת רעשים ויציבות חשמל. לבסוף, כל השיקולים הללו חייבים להתאים למגבלות התקציב שלכם, תוך איזון בין עלויות מראש, הוצאות תפעול והערך ארוך הטווח שהגנרטור מוסיף לחיים או לעסק שלכם.

ככל שנעמיק בסוגי הגנרטורים וביתרונות שלהם בסעיפים הבאים, תזכרו את הפשרות והתאימו את בחירתכם לצרכי האנרגיה ולאורח החיים בפועל. לדעתי, תהליך בחירת הגנרטור הנכון עוסק בשאילת השאלות הנכונות לא פחות מאשר במציאת התשובות הנכונות.

3 גנרטורים מומלצים לשימוש ביתי וחוץ

גנרטורים איכותיים מבטיחים אספקת חשמל רציפה וזמינה, ללא תלות ברשת החשמל הארצית. עם זאת, השוק הומה בהצעות של מגוון רחב של דגמים ויצרנים, ולעתים קשה להתמצא בנתונים הטכניים ולדעת איזה גנרטור יהיה המתאים ביותר לצרכים שלנו.

כדי להקל על תהליך הבחירה ולסייע למצוא את המוצר האידאלי, ערכנו מחקר יסודי והשוואה של גנרטורים מובילים בשוק הישראלי.

גנרטור מנוע בנזין + 2 שקעים DM Stern Austria DM8500WW 2800W

גנרטור מומלץגנרטור הבנזין DM8500WW הוא דגם איכותי מבית החברה המוכרת DM Stern, המתמחה בייצור גנרטורים וציוד חשמלי לשימוש תעשייתי ומקצועי. מדובר בגנרטור בינוני בהספק מרבי של 2.8 קילוואט המופעל על ידי מנוע בנזין צילינדר יחיד, קירור אוויר.

נקודות החוזק של הגנרטור הן איכות הרכיבים הגבוהה, עם מלפף נחושת לאלטרנטור וכן בקרת מתח אוטומטית AVR לייצוב המתח. הגנרטור מציע שתי שקעי יציאה נוחות ופלט גיבוי של 12V. קיבולת הדלק היא 15 ליטר, המאפשרת פעולה ממושכת.

מבחינת מגרעות, משקלו הכולל של 39.5 ק"ג הופך את הגנרטור למעט כבד לנשיאה וניוד. כמו כן, הדגם אינו כולל יכולות התנעה חשמלית אלא התנעה ידנית בלבד.

בסה"כ, ה-DM8500WW נראה כגנרטור איכותי ואמין במיוחד לשימוש כגיבוי חירום או באתרי עבודה זמניים, התואם בעיקר לשימוש מקצועי/תעשייתי. הוא מתאים פחות לשימוש ביתי קל עקב המשקל והתפעול הידני. מחיר הגנרטור סביר למוצר איכותי מסוג זה.

לבדיקת מחיר באתר KSP >>>

גנרטור אינוורטר מושתק מנוע בנזין K&S Basic KSB22iS 2000W

גנרטור אינוורטר מושתק

גנרטור KSB22iS הוא דגם אינוורטר איכותי עם מנוע בנזין 4 פעימות בהספק 2KW. נקודת החוזק המרכזית שלו היא טכנולוגיית האינוורטר המספקת מתח יציאה יציב ובצורת גל סינוס נקי, המתאים לפעולת ציוד אלקטרוני רגיש.

האלטרנטור מצויד בליפוף נחושת איכותי לעמידות בעומסים כבדים. עיצוב הגנרטור הקומפקטי והמסוגנן מאפשר נשיאה קלה יחסית והגנה טובה מרעשים חיצוניים. רמת הרעש הנמוכה של 62dB היא יתרון משמעותי.

המנוע עצמו עומד בתקני איכות ופליטה אירופאיים מחמירים. לוח הבקרה כולל מצב חסכוני לצמצום צריכת הדלק. קיבולת מיכל הדלק של 4 ליטרים מספקת למשך זמן סביר.

מגרעותיו של ה-KSB22iS הן משקל לא קליל של 15.6 ק"ג ובעיקר מחיר גבוה למדי לגנרטור מסוג זה, בטח לשימוש פרטי/ביתי.

בסיכום, מדובר בגנרטור אינוורטר איכותי, יעיל ושקט, אך יקר קצת במחיר. הוא מתאים בעיקר לשימוש מקצועי/עסקי שם תשלום היתרון בקבלת אמינות ואיכות יציאה גבוהה. עבור שימוש ביתי לכמה שעות ניתן כנראה למצוא אופציות כדאיות יותר.

לבדיקת מחיר באתר KSP >>>

גנרטור 3.5KVA מושתק גז/בנזין ITC (כולל סטרטר) ITC Power

גנרטור KGG34EI-DFITC Power הוא דגם איכותי ויעיל המשלב מנוע בנזין/גז בהספק מרבי של 3.5KVA. נקודת החוזק המרכזית שלו היא היותו גנרטור אינוורטר המספק מתח חשמלי יציב בגל סינוס נקי, המתאים גם לפעולת ציוד אלקטרוני רגיש.

היכולת לפעול על בנזין וגז פחמימני מקנה לגנרטור גמישות רבה לסביבות עבודה שונות. היתרון של הגז הוא צריכת דלק חסכונית יותר.

עוד נקודות חיוביות הן רמת רעש נמוכה יחסית של 61 דציבל, אפשרות התנעה חשמלית בנוסף לידנית, וקיבולת מיכל דלק של 6 ליטר המאפשרת זמן פעולה ממושך.

מגרעותיו העיקריות של הדגם הן המשקל היחסית כבד של 45 ק"ג, המקשה על ניוד וכן המחיר הגבוה יחסית למגזר הביתי/פרטי.

בסיכום, ה-KGG34EI-DF הוא גנרטור אינוורטר איכותי ויעיל עם יתרונות הדו-דלקיות והרעש הנמוך. הוא מתאים בעיקר לשימוש מקצועי, עסקי ובאתרי עבודה בהם נדרשת אמינות ויציבות חשמל גבוהות. למשקיע הפרטי המחיר עלול להיות גבוה מדי עבור השימוש המזדמן.

לבדיקת מחירם באתר KSP >>>

 

איך יצרתי את הרשימה?

בתהליך מקיף של בחינת גנרטורים איכותיים לשוק הישראלי, ערכתי מחקר שטח מעמיק. ראשית, אספתי מידע טכני מפורט על מגוון רחב של דגמי גנרטורים מיצרנים מובילים בתחום, בארץ ובחו"ל. נתוני המפרט שנבדקו כללו הספקים, סוגי המנועים, אמצעי ההתנעה, קיבולות הדלק, רמות רעש, מידות וכמובן עלויות הרכישה.

לאחר איסוף הנתונים, המשכתי לשלב של המלצות ודירוגי משתמשים – עברתי על ביקורות צרכנים, חוות דעת ממומחים וסקרים שונים כדי לקבל תמונה מקיפה על חוויית השימוש, האמינות, עמידות הגנרטורים לאורך זמן ושביעות הרצון הכוללת.

בצעדים הבאים, השוויתי את מגוון הנתונים הטכניים והביקורות ביחס למחירים, כדי לאתר דגמים איכותיים אך במחיר הוגן. ריכזתי את כל המידע בטבלת השוואה מפורטת וביצעתי דירוגים וניקוד מסכמים לכל דגם.

לבסוף, לאחר כל תהליך המחקר, ניתוח הנתונים והשוואת הפרמטרים השונים, נותרו 3 דגמי גנרטורים איכותיים במיוחד שעלו כמובילים בדירוגים. דגמים אלה צברו את הציונים הגבוהים ביותר בהתחשב באיכות, אמינות, מפרטים טכניים וגם יחס תמורה למחיר מצוין. רשימה זו של שלושת המלצות הגנרטורים היא שהוצגה לבסוף במאמר.

סוגי גנרטורים

כאשר מתעמקים בעולם הגנרטורים, זה דומה לחקור שוק תוסס מלא אפשרויות, כל אחת עם התכונות והיתרונות הייחודיים שלו המותאמים לצרכים ספציפיים. גנרטורים הם לא רק ציוד חירום; הם שותפים בהבטחת זרימת חשמל ללא הפרעה, טיולי קמפינג שלווים ואירועי חוצות אנרגטיים. הבנת סוגי הגנרטורים הזמינים היא קריטית בקבלת החלטה מושכלת התואמת את הצרכים שלכפ, בין אם הם למטרות מגורים, מסחר או פנאי.

ברמה הבסיסית ביותר, אנו מסווגים גנרטורים לארבעה סוגים עיקריים: ניידים, המתנה, מהפך וגנרטורים סולאריים.

  • גנרטורים ניידים הם החיילים הרב-תכליתיים של עולם הגנרטורים, קלים לשינוע ואידיאליים לשימוש לטווח קצר במסגרות שונות. יכולת ההסתגלות שלהם הופכת אותם ליקרי ערך עבור צורכי חשמל זמניים במהלך פעילויות בחוץ או הפסקות חשמל.
  • מצד שני, גנרטורים במצב המתנה משמשים כעמודי התווך של גיבוי החשמל הביתי והתעשייתי, ונכנסים לפעולה באופן אוטומטי כאשר מתרחשות הפרעות באספקת החשמל כדי להבטיח אספקת אנרגיה חלקה.
  • ההתקדמות הטכנולוגית הביאה לעידן הגנרטורים הממירים, הבולטים ביעילותם ובהספק הנקי והיציב שהם מייצרים, מה שהופך אותם למתאימים למכשירים אלקטרוניים רגישים.
  • בינתיים, תוך אימוץ פתרונות אנרגיה ירוקה, גנרטורים סולאריים מציעים חלופה ידידותית לסביבה, תוך רתימת כוח השמש כדי לספק חשמל. כל סוג נושא את היתרונות והחסרונות הייחודיים לו, המשפיעים על התאמתו לתרחישים שונים.

בין אם אתם מתכוננים להפסקות חשמל ממושכות בעקבות מלחמה, קטסטרופה או מתכננים קיימפינג במדבר, הבנת ההבדלים העיקריים הללו ממלאת תפקיד מרכזי. כאשר אנו דנים ביתרונות של בעלות על גנרטור בסעיף הבא, זכור כי הבחירה בסוג הגנרטור משפיעה באופן משמעותי על היתרונות שתחווה. המסע בעולם הגנרטורים הוא דרך להשגת אוטונומיה על צרכי החשמל, כאשר כל סוג מציע גוון שונה של נוחות ואמינות.

5 גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת גנרטור

כאשר האורות כבים, ותהיו עמוק בתוך החשיכה החשכה, תבינו כמה חיוני החשמל הפך בחיי היומיום שלנו. החיפוש אחר גנרטור אמין הופך לא רק לפריט ברשימת מטלות, אלא למיזם להבטחת נוחות ובטיחות. אבל עם שפע של אפשרויות בשוק, איך בוחרים את הגנרטור הנכון? הנה חמישה היבטים קריטיים שיש לתת עליהם את הדעת.

1. תפוקת כוח

הבנת צרכי החשמל  היא בעלת חשיבות עליונה, היבט שנגענו בו בקצרה כאשר דנו בחשיבות הערכת הדרישות שלך. תפוקת החשמל של גנרטור, הנמדדת בוואט, קובעת את מספר וסוג המכשירים שבהם הוא יכול לתמוך. חשבו את ההספק הכולל של כל המכשירים שאתם מתכוונים להפעיל, ובחרו גנרטור שחורג ממספר זה, כדי להבטיח חיץ שיתאים לנחשולי מתח במכשירים כגון מקררים.

2. זמן הפעלה

משך הזמן שבו הגנרטור  יכול לפעול על מיכל מלא הוא קריטי, במיוחד במהלך הפסקות חשמל ממושכות. זמן ההפעלה משתנה בהתאם לעומס, אך השוואת גנרטורים בהתבסס על זמן הריצה שלהם בקיבולת של 50% יכולה להציע אמת מידה הוגנת. זה מבטיח כי בעת הצורך,  לא תמצאו עצמכם נאבקים על דלק באמצע הלילה.

3. מנגנון הפעלה

הגנרטורים מגיעים עם מנגנוני הפעלה שונים, החל ממשיכה-התנעה מסורתית ועד אוטומטית, כאשר דגמים מסוימים מציעים אפשרויות הפעלה מרחוק. כדי להקל על השימוש, במיוחד במזג אוויר סוער, תבדקו דגמים עם אפשרויות התנעה חשמלית. זכרו, קלות תפעול אינה רק מותרות; מדובר בנגישות ובנוחות.

4. דרישות תחזוקה

כמו כל מכונה, גנרטורים דורשים תחזוקה כדי להבטיח אריכות ימים ואמינות. התעמקו בלוח הזמנים של התחזוקה, ותבדקו אם יש צורך בפעולות כגון החלפת שמן, החלפת מסננים ובדיקות כלליות. בחרו בדגמים המציעים הליכי תחזוקה פשוטים וידידותיים למשתמש, תוך איזון המאמץ ועלות האחזקה מול היתרונות של הגנרטור.

5. תכונות בטיחות

אחרון חביב, תנו עדיפות לבטיחות. חפשו תכונות כגון הגנה מפני עומס יתר, כיבוי אוטומטי במצבי שמן נמוך וגלאי פחמן חד חמצני, במיוחד בדגמים המיועדים לשימוש בתוך מבנים. תכונות אלה לא רק מגינות על הגנרטור, אלא גם מגינות על משפחתכם ורכושכם מפני סכנות פוטנציאליות.

בחירת הגנרטור הנכון היא תהליך קבלת החלטות מלא ניואנסים הכרוך באיזון צרכי החשמל עם שיקולים מעשיים כמו זמן הפעלה, מנגנוני הפעלה, תחזוקה ובטיחות. כפי שנגע בדיון על סוגי הגנרטורים השונים, הבנת היבטים אלה תציב אותכם לדעתי בעמדה טובה לבחור גנרטור העונה על הצרכים  ביעילות ובבטחה.

היתרונות של גנרטור

רכישת גנרטור, שנתפסת לעתים קרובות כנוחות גרידא, טומנת בחובה למעשה ערך עמוק יותר עבור בעליו, הרבה מעבר ליתרונות הבסיסיים של כוח גיבוי. בעוד שלגנרטורים ניידים יש את התכונות הייחודיות שלהם, כפי שנדון קודם לכן , היתרונות האוניברסליים של בעלות על גנרטור מתמקדים במספר היבטים חיוניים.

ראשית, לא ניתן להפריז בנוחות החד משמעית של אספקת חשמל רציפה במהלך הפסקות חשמל. בין אם בשל אסונות טבע, מלחמות או תחזוקה שגרתית, הפסקות חשמל יכולות לשבש את חיי היומיום באופן משמעותי. גנרטור משמש כמגן חזק מפני שיבושים בלתי צפויים אלה ומבטיח כי מכשירים ומערכות חיוניים, כגון מקררים, מערכות חימום וקירור וציוד רפואי, ימשיכו לפעול בצורה חלקה. היבט זה חיוני במיוחד באזורים עם הפסקות חשמל תכופות או תנאי מזג אוויר קיצוניים.

בנוסף, הרבגוניות של הגנרטורים היא יתרון יוצא דופן, המאפשר להשתמש בהם במסגרות שונות מחוץ לבית. אתרי בנייה, אירועי חוצות וטיולי קמפינג באזורים מרוחקים הם רק כמה דוגמאות שבהן גנרטורים ניידים מוכיחים שהם יקרי ערך. רב-תכליתיות זו לא רק מדגישה את התועלת הפונקציונלית של גנרטורים, אלא גם מדגישה את תפקידם בהפעלת נוחות מודרנית באזורים ללא גישה ישירה לרשת החשמל.

לאורך זמן, השקעה בגנרטור יכולה להוביל לחיסכון פוטנציאלי בעלויות. על ידי הבטחת פעילות רציפה לעסקים ומניעת קלקול מזון במהלך הפסקות חשמל ממושכות, גנרטורים יכולים להפחית הפסדים כספיים הקשורים להפרעות חשמל. יתר על כן, השקט הנפשי שמגיע עם בעלות על גנרטור הוא יתרון בלתי מוחשי אך משמעותי. הידיעה שאתה מוכן להפסקות חשמל יכולה להקל על מתח וחרדה, ולאפשר לך להתמקד בהיבטים אחרים של חייך או העסק שלך בשלווה רבה יותר.

לבסוף, תוספת של גנרטור באיכות גבוהה יכולה להגדיל בהדרגה את ערך הנכס. קונים פוטנציאליים רואים לעתים קרובות גנרטור המתנה מותקן כשדרוג, בדומה למטבח משופץ או לגינה מעוצבת. תפיסה זו יכולה להפוך את הנכס שלך לאטרקטיבי יותר בשוק נדל"ן תחרותי, מה שעשוי להאיץ את תהליך המכירה ואף להשיג מחיר מכירה גבוה יותר.

מהם הסכנות בשימוש בגנרטור?

יש מספר סכנות וסיכונים משמעותיים הכרוכים בשימוש בגנרטורים, ויש לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים:

1. סכנת הרעלה מפליטת גזי פליטה רעילים – גנרטורים מנועיים פולטים גזי פליטה רעילים, ובראשם פחמן חד-חמצני. שאיפת גזים אלה במרחב סגור עלולה לגרום לחנק ולמוות. חשוב להפעיל גנרטורים רק במקומות פתוחים ומאווררים היטב.

2. סיכון שריפה מהתחממות יתר ודליפת דלק – גנרטורים פולטים חום רב והצטברות לכלוך עלולה לגרום להתלקחות. כמו כן, דליפות דלק מהוות סכנת שריפה ניכרת. יש לשמור על גנרטורים נקיים ומאוורים כהלכה.

3. סיכון התחשמלות – עבודה עם זרמים חשמליים חזקים כרוכה בסכנת התחשמלות במקרה של מגע בלתי מכוון. חשוב לבצע חיבורים חשמליים נכונים ובידוד מלא של הגנרטור והכבלים.

4. סיכון של רעש מזיק – גנרטורים יוצרים רעשים חזקים מאוד שעלולים לגרום לנזק לשמיעה. מומלץ לעבוד עם אמצעי מיגון אוזניים במקרה של חשיפה ממושכת.

5. סיכונים מהתנעה ידנית – גנרטורים רבים מצריכים התנעה ידנית באמצעות מיתר אשר עלול לחבוט בעוצמה במפעיל. חשובה זהירות מרבית בתפעול זה.

6. סיכונים מטעינת סוללה – חלק מהגנרטורים משמשים גם לטעינת סוללות רכב וגזים רעילים ונפיצים עלולים להיווצר במהלך תהליך זה.

לכן, חשוב להכיר את כל הסיכונים ולהקפיד על הוראות הבטיחות של כל דגם גנרטור, למניעת תאונות ופציעות מכל הגורמים הללו.

 

מחפשים גרנטורים מומלצים

הגנרטור הזה ועוד גנרטורים אחרים מחכים לכם באתר KSP - המבצעים כבר בפנים!

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

רוצה לדבר עם מומחה?

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

מחפשים מוצר חשמלי במחיר מנצח?

נסו את KSP!
אלפי מוצרים מחכים לכם באתר והכל במחירי KSP
הנחות בלעדיות!

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, מוצרים חדשים, הטבות, טיפים?

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים