איך איפה להשקיע 300000 שקלים

איך ואיפה להשקיע 300 אלף שקל?

תארו לעצמכם שעומדים לרשותכם 300,000 שקל. זה לא רק סכום; זהו שער לאינספור הזדמנויות השקעה, שלכל אחת מהן מערכת הבטחות ומלכודות משלה. אבל איך להבטיח שההשקעה שלכם לא רק תגדל אלא תשגשג בעולם הפיננסי הבלתי צפוי?

מהקרקע המוצקה של הנדל"ן לעולמות הדיגיטליים של מטבעות קריפטוגרפיים עד לנתיב ההרפתקני של פתיחת עסק משלכם או השקעה בסטארט-אפ, האפשרויות מרגשות באותה מידה שהן מרתיעות. במערכת אקולוגית פיננסית שבה האפשרויות שופעות, קבלת החלטות מושכלות הפכה לחשובה מאין כמוה.

מסע זה אל עולם ההשקעות נועד להאיר לכם את הדרך ולהדריך אתכם  היכן וכיצד להשקיע 300,000 שקלים שיש ברשותכם, תוך שקלול האיזון בין סיכון לתגמול.

תוכן עניינים

מה יש לוודא לפני שמשקיעים של 300,000 שקל?

לפני שמתחילים בהשקעה בסכום גדול, חשוב להקפיד על כיסוי מלא של חובות קיימים. חובות גדולים עלולים להכביד על התזרים החודשי ולצמצם את היכולת לעמוד בהוצאות הכרוכות בהשקעה החדשה. כמו כן, חוב גבוה עלול לפגוע ביכולת לקבל הלוואה נוספת בתנאים נוחים וזה נכון גם לגבי אם יש לכם מינוס בבנק. לכן, מומלץ להתמקד תחילה בפירעון חובות כמו משכנתא, משכנתא משנית, הלוואות סטודנט או חובות אחרים, כדי שבעת ההשקעה תהיו פנויים מעומס החובות ותוכלו להתמקד בהשקעה החדשה ללא לחצים פיננסיים מיותרים.

ודאו שיש לכם קרן חירום

לאחר כיסוי החובות המשמעותיים, צעד חשוב נוסף לפני השקעה גדולה הוא הקמת קרן חירום פיננסית. קרן חירום/ביטחון הכוונה היא כספים שמוקצים מראש לצורך התמודדות עם הוצאות בלתי צפויות או מצבי חירום כלכליים.

לכן, אם יש לכם 300 אלף שח פנויים אבל אין לכם עדיין קרן חירום, המלצתי היא ליצור אחת כזאת. גובהה המומלץ של קרן הביטחון הוא כ-6-12 חודשי הוצאות מחיה, כדי לאפשר גמישות תזרימית במקרה הצורך.

מומלץ לשמור את קרן הביטחון בחשבון חסכון נפרד, גמיש ונזיל, שיאפשר נגישות מהירה לכספים בעת הצורך. קרן כספית יכולה להיות אפיק טוב, שכן היא משלבת בין נזילות גבוהה לתשואה סבירה על הכסף (הקרן תמיד שואפת לריבית בנק ישראל כך שערכו של הכסף לא יורד).

המקום המועדף עליי לצורך בחירת קרן נאמנות אשר יכולה לשמש כקרן חירום היא פלטפורמת Fair, שם ניתן למיין ולבחור קרן כספית מומלצת על סמך מבחר פרמטרים והכי חשוב שהשימוש הוא בחינם. ניתן לקנות קרן כספית גם באמצעות הבנק.

קרנות כספיות עם פייר

 

החשיבות של אסטרטגיית השקעה וסיבולת הסיכון

דבר אחרון לפני ביצוע השקעה גדולה, חשוב מאוד להגדיר את טווח ההשקעה ואת רמת הסיכון אותה אתם מוכנים לשאת. השאלות המרכזיות שיש לשקול הן האם מדובר בהשקעה לטווח הארוך או הקצר, ומהי הסבילות שלכם לתנודתיות בשוק ההשקעות.

השקעה לטווח ארוך מאפשרת ליהנות מתשואה משמעותית יותר לאורך זמן, אך גם נחשפים לסיכונים של ירידות זמניות בשווי ההשקעה. לעומת זאת, השקעה קצרת טווח עשויה להיות פחות רווחית אך גם פחות סיכונית.

יש לקחת בחשבון גם את הסבילות האישית שלכם לסיכונים. משקיעים שאינם יכולים להרשות לעצמם הפסדים גדולים, עדיף שיבחרו השקעות איכותיות ויציבות יחסית. משקיעים הפתוחים יותר לסיכון יוכלו לשקול השקעות מסוכנות יותר עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר.

הגדרה ברורה מראש של טווח ההשקעה והסיכון המקסימלי שאתם מוכנים לשאת, תסייע בקבלת החלטות מושכלות ותפחית את הסיכוי להפסדים בלתי רצויים.

לגוון את תיק ההשקעות 

גיוון הוא כמו לא לשים את כל הביצים בסל אחד. מדובר בפיזור ההשקעה שלכם בסך 300,000 שקלים על פני סוגי נכסים שונים כמו נדל"ן, שוק ההון או אפילו קריפטו. המטרה? כדי להפחית את הסיכון ולשפר את התשואות בטווח הארוך. בדומה ליצירה של פסיפס, כל חלק – בין אם מדובר בנדל"ן או מניות בשוק ההון – משחקת תפקיד ייחודי בתיק ההשקעות שלכם.

על ידי הקצאת כספים על פני מגזרים שונים, תוכלו לא רק לנהל סיכונים אלא גם לנצל הזדמנויות מדינמיקות שוק שונות. גיוון הוא לא רק מספר ההשקעות שלכם, אלא האיכות שלהן והאופן שבו הן מתקשרות יחד בתוך תיק ההשקעות שלכם.  פיזור הוא בעל חשיבות עליונה לאיזון סיכון ותשואה.

9 אפשרויות השקעה של 300,000 שקל

כאשר יש ברשותכם סכום כסף משמעותי של 300 אלף שקלים להשקעה, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים בזהירות ותוך שקילת כל הגורמים הרלוונטיים. 

קיימות מגוון אפשרויות השקעה הזמינות בשוק ההון והנדל"ן, כל אחת עם יתרונות וחסרונות משלה.

חשוב להיעזר ביועצים מקצועיים על מנת לקבל החלטה מושכלת המתאימה לצרכיכם האישיים, העדפותיכם ויעדיכם הפיננסיים. להלן תשע אפשרויות השקעה עיקריות לסכום של 300 אלף שקלים, על מנת שתוכל לשקול את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן:

נדל"ן

להשקעה של 300 אלף שקל בנדל"ן יש מגוון רחב של אפשרויות. יש לזכור כי מחקר מקדים הינו חיוני על מנת להבין את השוק המקומי, רמות המחירים, אזורים מבוקשים והיצע הנכסים הזמין. יש לשקול את מטרת ההשקעה – אם לצורך השכרה או למגורים עצמיים, מה היכולת לשלם משכנתא וכיצד היא משפיעה על התקציב החודשי.

רכישת נכס להשכרה דורשת הערכה של פוטנציאל ההכנסות מול ההוצאות הצפויות והשיקולים הנלווים כגון איתור שוכרים, ניהול נכס והחזקתו לטווח ארוך. לקיחת משכנתא עשויה להגדיל את פוטנציאל התשואה באמצעות מינוף, אך גם להגביר את הסיכון הפיננסי במקרה של תזרים מזומנים שלילי.

לפיכך, השקעה מושכלת בנדל"ן מחייבת תכנון מעמיק, הערכת יכולות כלכליות אישיות וניתוח מקיף של כל הפרמטרים הרלוונטיים. זוהי השקעה לטווח ארוך, שעשויה להניב תשואה משמעותית אם מבוצעת באופן מדוד ומחושב.

יש לפיננקה אקסל קניית דירה ייעודי עבור משקיעים הרוצים לקנות דירה להשקעה ולקחת בחשבון את כל ההוצאות כדי לשחב את כדאיות ההשקעה. תמצאו אותו כאן למטה.

אקסל קניית דירה של פיננקה

קובץ אקסל המקיף בישראל בנושא נדל"ן, מימון, רכישה, השבחה ומכירת נכסים

אקסל קניית דירה\הוצאות דירה להשקעה יאפשר לכם לחשב את הכדאיות, התשואות ולקבל תמונה מלאה ועתידית על ההשקעה
מבצע השקה! רק 59 ש"ח

השקעה נדל"ן מסחרי

השקעות נדל"ן מסחרי בולטות כאופציה אטרקטיבית עבור אנשים המעוניינים לגוון ולחזק את תיק ההשקעות שלהם. אחד היתרונות המשמעותיים של השקעה בנדל"ן מסחרי הוא הפוטנציאל להכנסה יציבה באמצעות דמי שכירות. סוג נכסים זה מניב לעתים קרובות תשואות גבוהות יותר מאשר נדל"ן למגורים, מונע על ידי הסכמי שכירות ארוכים יותר עם השוכרים. יציבות כזו יכולה לספק כרית פיננסית איתנה, במיוחד בתקופות של תנודתיות בשווקים.

עם זאת, צלילה לשוק הנדל"ן המסחרי אינה נטולת אתגרים. ההון הראשוני הנדרש לכניסה לשוק זה גבוה במידה ניכרת, מה שעלול להוות חסם בפני משקיעים פרטיים. יתר על כן, נכסים מסחריים רגישים לתנודות בשוק; האטה יכולה להשפיע על שיעורי התפוסה ועל ההכנסות משכירות. כמו כן, ניהול נכס מסחרי דורש גישה מעשית יותר מבחינת תחזוקה והתנהלות מול השוכרים, הדורשת זמן ומשאבים ובנוסף לזה יש להצהיר על הכנסות מסוג זה כחוק. לכן, למרות הפוטנציאל הגבוה, השקעה בנדל"ן מסחרי דורשת שיקול דעת זהיר של הסיכונים והיתרונות שלה.

השקעה בנדל"ן בחו"ל

עם תקציב של 300,000 ₪, הרחבת אופק ההשקעה יכול לכלול נדל"ן בחו"ל אשר מהציע יתרונות מוחשיים אך גם מציב אתגרים לא פשוטים. הפיתוי של נדלן בחול הוא חזק, בגלל שהוא מאפשר למשקיעים להתחבר לשווקים עם שיעורי צמיחה פוטנציאליים גבוהים יותר מאלה המקומיים ויכול להציע גידור מפני תנודתיות השוק המקומי. בנוסף, השקעה בנכסים בחו"ל יכולה לחשוף אתכם למטבעות וכלכלות במסלול עלייה, מה שעשוי להגדיל את תשואות ההשקעה שלכם.

עם זאת, השקעה מסוג זה אינה נטולת סיכונים. דינמיקת שוק וחוקים מקומיים משתנים באופן משמעותי ממדינה למדינה, מה שהופך מחקר יסודי ולפעמים הדרכה מקצועית להכרח. יתר על כן, תנודות מטבע יכולות להשפיע באופן משמעותי על ערך ההשקעה (לטוב או לרע). לכן, כשאתם מגוונים את תיק ההשקעות שלכם שקלו לאזן אותו על ידי בחינת הזדמנויות נדל"ן התואמות את סובלנות הסיכון ויעדי ההשקעה שלכם.

השקעה בשוק ההון

השקעה של 300 אלף שקלים בשוק ההון מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות עם פוטנציאל תשואה משמעותי, אך גם סיכונים מסוימים שיש להיות ערים אליהם. אחת הדרכים הנפוצות היא פתיחת חשבון השקעות ורכישת ניירות ערך כגון מניות, אגרות חוב, תעודות סל וקרנות נאמנות. ניתן לנהל את ההשקעות בעצמך או להסתייע במנהל תיקים מקצועי תמורת תשלום עמלות.

להשקעה של 300 אלף שקל בשוק ההון קיימות מספר דרכים עיקריות:

פתיחת תיק השקעות מנוהל – באפשרות זו אתה משקיע את הכסף דרך בית השקעות/ברוקר תמורת עמלות, והשקעותיך מנוהלות על ידי מנהל תיקים מקצועי. היתרון הוא ניהול מקצועי, אך גם עלות גבוהה יחסית. תבדקו את ההטבה שיש לגולשי פיננקה לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות עם מיטב לניהול תיק השקעות מעל 300,000 שח:

 

תיק השקעות בהתאמה אישית

פתיחת תיק השקעות מנוהל עם מיטב בית השקעות

המסלול המועדף על ידי רבים הוא מסחר עצמאי בבורסה, שכן הוא מאפשר גמישות מלאה ושליטה על ההשקעות וחיסכון בעמלות. הסיכון כמובן הוא שחסרה מעורבות של גורם מקצועי. אבל אם משקיעים במדדים מוכרים כמו s&p500 או אחרים, אין לכם ממש לדאוג.

להתחלה במסחר עצמאי, יש לפתוח חשבון לצרכי השקעה (מומלץ להציץ בהטבות בפתיחת חשבון שיש לגולשי פיננקה), להגדיר מדיניות השקעות בהתאם לרמת הסיכון הרצויה ולתקופת ההשקעה ולבצע השקעות בניירות ערך כמו מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות או תעודות סל. חשוב ללמוד את עקרונות השקעות החיסכון בשוק ההון לפני תחילת הפעילות.

כמו בכל השקעה, יש לקחת בחשבון סיכונים כמו תנודתיות שווקים, השפעת חוסר יציבות פוליטית/כלכלית ועוד. בשוק ההון גם סיכויי הרווח גבוהים יחסית, אך יש להיות ערים לסיכונים.

פתחו חשבון מסחר במיטב טרייד עם הטבה מפנקת של פיננקה:

המומלץ ביותר

מיטב טרייד

דירוג פיננקה

5

מינימום השקעה 10,000 ש"ח – הטבה לגולשי פיננקה עם מיטב – פטור מדמי ניהול לשנתיים, 10% הנחה על החזרי מס בחברת “פינאפ”, פטור מעמלת קניה\מכירה על קרנות כספיות, ריבית על כסף נזיל שעומד בעובר ושב (עד 0.5% בשנה) וקורס מסחר במתנה!!
מבצע לתחילת שנה: ספריית VOD פיננסית במתנה הנותנת גישה ל-4 קורסים נוספים למשך חודשיים

פיקדונות בנקאיים

פיקדונות בבנקים נחשבים זה מכבר לחוף מבטחים עבור משקיעים המעוניינים להגן על הונם מפני התנודתיות של השוק. אחד היתרונות המרכזיים הוא האבטחה שהם מציעים; בישראל, כמו במדינות רבות, פיקדונות בנקאיים מבוטחים בדרך כלל עד סכום מסוים, מה שמבטיח שההשקעה הראשונית שלכם תישאר מוגנת. בנוסף, נזילות הפיקדונות בבנקים היא ללא תחרות ומאפשרת גישה מהירה לכספים ללא צורך להמתין למכירת נכסים.

עם זאת, חשוב לשקלל את היתרונות הללו מול החסרונות ובראשם התשואות הנמוכות יחסית. בעידן שבו שיעורי האינפלציה יכולים להאפיל על הריביות על פיקדונות בבנקים, קיים סיכון ממשי שההון שלכם לא יצמח במונחים ריאליים. ניגוד זה בולט במיוחד כאשר משווים פיקדונות בבנקים להשקעות בעלות פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר כמו אלה בנדל"ן מסחרי או שוק ההון, תחומים שבהם להון שלכם יש סיכוי לא רק לצמוח אלא להעריך משמעותית לאורך זמן.

כדי להתחיל, עליכם לפתוח חשבון בנק אם טרם עשיתם זאת, הנה הבנקים המומלצים שלנו ולהפקיד את הסכום הרצוי לפיקדון לטווח הזמן שבחרתם – חודשיים, שנה, 3 שנים וכדומה. הליך הפתיחה קל וזמין בסניפי הבנקים או באינטרנט. הנה ההטבה שיש לגולשי פיננקה עם בנק דיסקונט.

מומלץ

discount_דיסקונט

דירוג פיננקה

4.9

מצטרפים לדיסקונט ומקבלים: פטור מעמלות עו"ש, פטור מדמי כרטיס אשראי והלוואה עד 60,000 ש"ח בריבית 0.5%-P. בנוסף מקבלים גם הטבת אקסטרה לבחירה:
או הלוואה ללא ריבית (עד 30 אש"ח ועד 24 חודשים)
או פיקדון בריבית מנצחת של 4.0% ל-6 חודשים (עד 500 אש"ח)
או פטור מדמי ניהול ני"ע ל-12 חודשים (ללא הגבלת סכום)

השקעה במטבעות קריפטו

תחום הקריפטו ללא ספק סימן את מקומו כחזית דיגיטלית מהפכנית עבור משקיעים. היא משגשגת על בסיס טכנולוגיית הבלוקצ'יין ומבטיחה עסקאות מאובטחות ושקופות. בעוד הפוטנציאל לתשואות אסטרונומיות יכול להיות מפתה, שוק הקריפטו ידוע לשמצה בתנודתיות שלו. זה הופך אותו למיזם מרגש אך מסוכן עבור הבלתי מנוסים. 

למרות גורמים אלה, קריפטו מציע הצעה ייחודית לגיוון הרחק מסוגי נכסים מסורתיים כמו אלה שנדונו קודם לכן – נדל"ן מסחרי ופיקדונות בבנקים. עבור משקיעים עם סובלנות סיכון גבוהה המבקשים לנצל את העידן הדיגיטלי של השקעות, ביטוקין ודומיהם עשוי להיותהשקעה מעניינת מאוד. עם זאת, נקיטת משנה זהירות וביצוע בדיקת נאותות הם בעלי חשיבות עליונה כדי לנווט בשוק הלא יציב הזה בהצלחה.

המלצה: למשקיעים שמעוניינים להיחשף לאפיק הקריפטו, שירות הוריזון של אלטשולר שחם מהווה דרך בטוחה, מפוקחת ונוחה לרכוש ולמכור מטבעות דיגיטליים מובילים. ליווי צמוד, אפשרות להוראת קבע, עזרה במיסוי ועוד. להצטרפות דיגיטלית >>>

אפשרויות השקעה אלטרנטיביות

בעולם ההשקעות הרחב, מעבר למסלולים מסורתיים כמו מניות ונדל"ן ישנן הזדמנויות משתלמות אחרות. השקעות אלטרנטיביות מקיפות מגוון נכסים, כולל סחורות כמו זהב או קקאו, קסם הוינטג' של פריטי אספנות או וויסקי והפלטפורמות החדשניות של הלוואות עמית לעמית. כל אופציה נושאת פרופיל סיכון-תשואה ייחודי משלה, המאפשר למשקיעים להתאים את תיקי ההשקעות שלהם בהתאם למטרות ההשקעה הספציפיות שלהם ולסובלנות הסיכון שלהם.

אמנם הבחירות הלא קונבנציונליות הללו הן אולי לא השיקול הראשון למי שיש לו 300,000 שקל להשקיע, אך הן מציעות יתרונות גיוון שיכולים להגן ולשפר את תיק ההשקעות. לדוגמה, סחורות כמו זהב שימשו באופן היסטורי כגידור נגד אינפלציה ושמרו על כוח הקנייה בתקופות כלכליות סוערות. בינתיים, פלטפורמות הלוואות עמית לעמית מציגות הזדמנות להרוויח תשואות גבוהות יותר מאשר פיקדונות בנקאיים מסורתיים, נושא שנגענו בו קודם לכן. עם זאת, זה קריטי עבור המשקיעים לבצע בדיקת נאותות יסודית, שכן אופציות אלה יכולות להיות פחות מפוקחים ויותר תנודתיים.

פתיחת עסק משלך

כניסה לעולם היזמות עם 300,000 שקלים יכולה להפוך את החלומות העסקיים שלכם למציאות. תהליך זה מתחיל עם בסיס מוצק: תוכנית עסקית מקיפה. שילוב החזון היזמי שלכם עם מחקר שוק קפדני יאיר את הדרך קדימה, וידגיש הזדמנויות ומכשולים פוטנציאליים. ניהול פיננסי, חיוני למסע זה, כרוך ביצירת תקציב הלוקח בחשבון את עלויות ההקמה הראשוניות והוצאות התפעול. ראיית הנולד הזו היא המצפן הפיננסי שלכם, המנחה את המיזם שלכם לעבר קיימות וצמיחה.

השקעה בסטארט-אפים

השקעה בסטארט-אפים מגלמת את המהות של סיכון גבוה, תגמול גבוה. בדומה לאופי התנודתי של מטבעות קריפטוגרפיים, כפי שצוין קודם לכן, הזרמת הון לחברות צעירות היא הימור. אבל בניגוד למסלולים המנוסים של השקעות נדל"ן מסחרי, האקוסיסטם של הסטארט-אפים שזור בפוטנציאל לרווחים אקספוננציאליים. הפיתוי להיות חלק ממסע מהתחלה צנועה לפוטנציאל להפוך למוביל שוק מפתה משקיעים רבים. עם זאת, מסע זה טומן בחובו אי ודאויות.

השקעות סטארט-אפ מוצלחות דורשות ניתוח מושכל של המודל העסקי, המדרגיות ויכולת צוות המייסדים. זה משקף את הריגוש של חקירת התחום אבל דורש תהליך בדיקת נאותות קפדני. הסיכונים הכרוכים בכך נעים בין אובדן השקעות מוחלט בשל שיעורי הכישלון הגבוהים של סטארט-אפים, לסיכוני נזילות בהתחשב באופי ארוך הטווח של השקעות אלה. עם זאת, עבור אלה עם עין חדה ולב הרפתקני, השקעה בסטארט-אפים מציעה הזדמנות ייחודית לעצב את עתיד החדשנות תוך עמידה להרוויח משמעותית אם המיזם יצליח.

איך יצרתי את הרשימה הזאת?

את הרשימה הזו של אפשרויות השקעה לסכום של 300 אלף שקלים, ערכתי מתוך ניסיון אישי רב שנים בתחום ההשקעות והחיסכון. לאורך השנים ניסיתי והתנסיתי במגוון רחב של כלים השקעה שונים, החל מהשקעות בשוק ההון, קרנות נאמנות ופיקדונות בנקאיים, וכלה בהשקעות אלטרנטיביות כמו נדל"ן, קריפטו ומכשירים מגוונים אחרים.

מהניסיון שצברתי למדתי לא רק על היתרונות והחסרונות של כל אפיק השקעה, אלא גם על החשיבות העליונה של היערכות נכונה, דיסציפלינה עצמית, גיוון ופיזור סיכונים. הבנתי כי להשקעה מוצלחת נדרש גם ידע רחב ובחינה מעמיקה של הסיכונים והסיכויים בכל מקרה.

לכן, בבואי להציע אפשרויות השקעה לסכום משמעותי של 300,000 ש"ח, השתדלתי להציג אפיקי השקעה מגוונים ויסודיים, מוכרים ומנוסים, לצד אפשרויות חלופיות ומודרניות יותר. כל זאת על בסיס הניסיון והידע הרב שצברתי לאורך שנים של פעילות השקעה והתנסות אישית.

איך לבחור השקעה שמתאימה עבורך?

כדי לבחור השקעה המתאימה לצרכים האישיים, יש לשקול מספר גורמים מרכזיים:

 1. טווח זמן ההשקעה – האם מדובר בהשקעה לטווח קצר, בינוני או ארוך? ככל שמדובר בטווח ארוך יותר, ניתן לקחת סיכונים גבוהים יותר.
 2. יעד ההשקעה – האם מטרת ההשקעה היא להשיג תשואה מקסימלית, למנוע פחת בהון או ליצור הכנסה שוטפת? זה ישפיע על בחירת האפיק.
 3. סבילות לסיכון – מהי רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת? משקיעים שומרניים יעדיפו אפיקים יציבים יותר כמו אג"ח וקרנות השקעה. משקיעיםאגרסיביים יתמקדו במניות, נדל"ן וכדומה.
 4. גמישות ונזילות – האם אתה עשוי לזדקק לגישה מהירה לכספים? אז תעדיף אפיקים נזילים כמו קרנות כספיות ופיקדונות.
 5. רקע השקעות קודם – ככל שיש לך ניסיון ומומחיות רבים יותר, תוכל להרשות לעצמך אפיקים מורכבים וסיכוניים יותר.
 6. מצב משפחתי/פיננסי – גיל, מצב תעסוקה, גובה ההכנסה והוצאות, נתונים על נכסים והתחייבויות – כל אלה ישפיעו על רמת הסיכון שניתן לקחת.

יועץ ההשקעות יכול לבחון את כל הגורמים הללו ואת העדפותיכם האישיות וימליץ על התמהיל המתאים ביותר עבורכם. זהו תהליך מורכב וחשוב להיעזר במומחה מנוסה. כמובן לא חייבים להשתמש במומחה כדי לבצע השקעות, אבל זה מומלץ מאוד, בעיקר עבור סכומים גדולים של כסף או עבור משקיעים חסרי ניסיון. 

ממה כדאי להיזהר?

כאשר משקיעים סכומי כסף גדולים, כדאי להיזהר מכמה דברים עיקריים:

 1. סיכונים בלתי מחושבים – חשוב להעריך ביסודיות את רמת הסיכון של כל השקעה לפני הכניסה אליה. אל תיקחו סיכונים שאינם תואמים את סיבולת הסיכון שלכם או שעלולים לפגוע בכם קשות אם יתממשו.
 2. חוסר גיוון – אל תשקיעו את כל הכסף באפיק יחיד. גיוון ההשקעות בין מגוון אפיקים חשוב כדי לפזר סיכונים. גם בתוך כל אפיק כדאי לגוון.
 3. מוצרים מורכבים מדי – הימנעו מהשקעה במכשירים מסובכים שאינכם מבין לחלוטין את פרופיל הסיכון והתגמול שלהם.
 4. השפעת רגשות – השקיעו באופן רציונלי ומחושב, לא מתוך רגשות שליליים כמו פחד או חמדנות יתר.
 5. הונאות והטעיות – היזהרו מהבטחות יוצאות דופן לתשואות גבוהות ללא סיכון. בדקו היטב את אמינות הגורם שאתם משקיעים דרכו.
 6. חוסר כדאיות – וודאו שהתשואה הצפויה מהשקעה מסוימת עולה על העלויות וסיכוני ההפסד הכרוכים בה.

ככלל, פעלו בזהירות, גוונו השקעותיכם והיעזרו במומחים מנוסים לקבלת ייעוץ והכוונה בתהליך ההשקעה.

הצטרפו לניוזלטר הסודי שלנו

אנחנו גם שונאים ספאם אז מבטיחים לא לבלבל לכם את השכל, רק דברים שווים

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

לגולשי פיננקה מגיע יותר!
חדש! עכשיו בגרסה 2.0: קובץ אקסל פשוט ונוח להורדה על מנת שתוכלו בעזרתו לנהל את כלכלת המשפחה שלכם באמצעות מעקב הוצאות והכנסות חודשי ושנתי. שיהיה בהצלחה.

מידע מקצועי נוסף עבורכם

רוצה לדבר עם מומחה?

רוצה לחסוך בעמלות מסחר?

מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות

כמה כסף חשבת להשקיע?
באיזה בורסה?
טווח ארוך או קצר?
לחיצה על הכפתור מהווה אישור לפרטי התקנון

השאירו פרטים ונציג הבינלאומי יחזור אליכם עם הצעה ייחודית